User Tag List

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: 208 1.4 HDİ Egzoz Sistemi Hk.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

208 1.4 HDİ Egzoz Sistemi Hk.

Arkadaşlar selamlar, yeni aldığım 208 1.4 hdi aracım var. İlk defa dizel bir araca biniyorum aracıda biraz mecburiyetten takastan aldım. Konumuza gelirsek
    Araçta downpipe, egr dpf iptali, 207 rc intercooler (bu modellerde stock olarak cooler bulunmuyormuş fakat böyle bi upgrade uygulanmış, al tak şeklinde oluyormuş) krom boost boruları, yazılım ve 200 cell spor orta susturucu ve son susturucu iptali bulunmakta.

Orjinalinden 68 hp olan araç tahminim 95-100 hp arası. Şahsen ben bu işlemleri gereksiz gördüm takastan aldıgım içinde fazla kurcalamadım ve aldım. Soruma gelirsek aracın tatlı bir egzoz sesi var ama ben bu sesi istemiyorum.
    Orjinal yada muadil bi son susturucu takarsam bu sesi % kaç oranında keserim yada tamamen kesilmiş orjinal bir araç gibi sessiz olur mu? Bu arada araçta yazılım ve downpipe gibi uygulamalar var downpipe tarafından çıkış rahat ama son susturucu olursa aracı sıkma gibi vs bir problem yaratıcak bir durum olur mu dizel olarak ilk aracım biraz bu konuda tecrübesizim. Yardımcı olursanız sevinirim Saygılarımla..Bu arada elimde 207 1.4 hdi orjinal son susturucusu var, 208 e uyar mı acaba sonuçta motorlar vs aynı..
    Konu sekofresh tarafından (12-03-2021 Saat 13:11 ) değiştirilmiştir.
    TU5

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Egzoz sistemini orj.'e çevirmen yeterli.

Üzerindeki orta susturucu+kendi son susturucusu kullanımı, sıcak yaz aylarında Burdur rampalarında tempolu kullanımda hararet riski doğurabilir.

Ben olsam egz sistemini 1-1 olması gerektiği hale getirir kullanırdım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Egzoz sistemini orj.'e çevirmen yeterli.

Üzerindeki orta susturucu+kendi son susturucusu kullanımı, sıcak yaz aylarında Burdur rampalarında tempolu kullanımda hararet riski doğurabilir.

Ben olsam egz sistemini 1-1 olması gerektiği hale getirir kullanırdım.
    iyide sizin dediğiniz şekilde komple orjinale dönersem arabayı daha çok sıkmaz mı sonuçta yazılım vs var. ben downpipe ve orta spor duracak şekilde sona orjinal susturucusunu bağlayıp sesi azaltmayı hedeflemiştim.. sadece orj son susturucu ile sıkarsa downpipe vs sökülüp orj döndüğümde komple boğacak aracı, orjinale dön demenizin sebebi var mı?
    TU5

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    elinde her sey var bir eksozcuya gidip göstersene.
    Eger eksoz uyar ise 207 oem eksozunu tak devam et.
    Yazın zorlarken baktın aracı çok sıktı yine sökersin. Ben normal kullanımda hissedeceğin kadar bir sıkışma olacağını düşünmüyorum.
    Dizel motordan zaten doğr düzgün ses çıkmıyor. Orj son taktığında sesi cok ciddi seviyede kesersin. Orj haline göre belki %10-15 artış olur Dp ve spor orta sebebi ile.

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eski arabada yazılıp cooler vardı kat boştu sonu sökünce aptallıyordu araba son varken 5.vites devir bitiriyordu rampa aşağa

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sekofresh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyide sizin dediğiniz şekilde komple orjinale dönersem arabayı daha çok sıkmaz mı sonuçta yazılım vs var. ben downpipe ve orta spor duracak şekilde sona orjinal susturucusunu bağlayıp sesi azaltmayı hedeflemiştim.. sadece orj son susturucu ile sıkarsa downpipe vs sökülüp orj döndüğümde komple boğacak aracı, orjinale dön demenizin sebebi var mı?
    Orj.den kastım orta susturucudan kurtulup sona kendi susturucusunu takmak. Dpf muhtemel yoktur ya da içi boştur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar orta susturucu sökülüp sona orj susturucu takıldı. 2 haftadır kullanıyorum sıkıntı yok ses vs de yok. teşekkürler.
    Konu sekofresh tarafından (20-04-2021 Saat 00:48 ) değiştirilmiştir.
    TU5

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar orta susturucu sökülüp sona orj susturucu takıldı. 2 haftadır kullanıyorum sıkıntı yok ses vs de yok. teşekkürler.
    TU5

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler