User Tag List

3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Nissan Patrol RD28T Büyük Turbo Önerisi

erayunal07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Nissan Patrol RD28T Büyük Turbo Önerisi

Herkese iyi forumlar

Dag bayır gezmek için kullandığım 1991 nissan patrol k260 aracımın sezon yaklaşmasından dolayı hazırlamaya başladım
    aracım orjinalden nissan benzinli rb26 rb28 motorların dizel versiyonu olan düz 6 silindir rd28t kodlu motor orjinalden 116 bg eski tip pompalı yazılıma müsait olmayan kimisinin yarım dizel diye adlandırdığı mazotun silindir kapağında patladığı oem hali hantal bir motor türkiyede az olmasından dolayı uğraşanı ve referans alabileceğim kimseyi görmedim

arac tek kapı olmasına rağmen ağır bir araç ve üzerinde 35 lastik mevcut

üzerindeki orjinal turbo küçük bir garrett tb2527 Su soğutmalı ve orjinalden intercoll olmayan bir motor

kendi turbosun emme pali 1 tık büyütüldü hibrit yapıldı kaç mm oldu bilmiyorum ama şu an 1.0-1.1 barda araç eskiye göre daha seri olsada turbo halen yetersiz geliyor özellikle rampalarda

araca intercoll bağlanacak ve daha büyük bir turboya geçiş yapılacak ancak alt devirleri çok öldürmeden çünkü arazide turbo doldurması bekleme gibi bir şansımız malesef yok aracıma uygun turbo tavsiyelerinizi bekliyorum

2.0 bar gibi aşırı bir basınç basmıcaz kafamda bilyalı olması ve aracımda da orjinal turbosunun su soğutma girişi olduğu için bulunması zorda olsa gt2260 vklr var (uygun olurmu büyük mü olur küçük mü bilmiyorum)

öneri olarak 1 2 kişi gt1749 yada gt2056 önerdi ancak burdaki tecrübeli arkadaşlarında fikirlerini tavsiyelerini bekliyorum şimdiden herkese tavsiyesi için teşekkürler
    Aşk acısı da neymiş, sizin hiç arabanız çizildi mi

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı hacme yakın iveco daily 3.0 turbosu olur sizin motora. Zaten mekanik sistem pompa daha verimli oluyor dizelde ancak güç için 1.5 barın üstünde olması daha verimli olur.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

erayunal07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yurt dışında bu motorla uğraşanların çoğu wag grubunda da kullanılan yazdığım bu turboları kullanıyor onun için bu turbolar içinde yoğunlaşmak istiyorum
    1.5 bar üstü basınç çok zevkli olur ama bu araçlarda silindir kapağı çatlatma hastalığı var onun çaresini bulsam 1.5 bar altını hiç düşünmem bile
    Aşk acısı da neymiş, sizin hiç arabanız çizildi mi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler