User Tag List

Sayfa 1/26 12311 ... SonSon
480 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: "Shell V-Power Diesel GTL"

gambit49 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

"Shell V-Power Diesel GTL"

dun itibariyle pompada dikkatimi ceken yakıt litre fiyati 10 kurus daha fazla olmasi ve shellin kendi sitesinde verdigi bilgiler dısında bi bilgim yok kullanan konu hakkında tecrube sahibi olan arkadaslar durum nedir ?

Yiğit Ş. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynen 10 kuruş dha fazla. bnde aldım ama henüz 70km oldu bi fark göremedim. depo bitince yazarım tekrar.
    *
    Alıntı 10ur_K Nickli Üyeden Alıntı
    *simdi yok homsitora gidelim yok midpoyint yok starbaks
    *a..... o zmnlar yoktu oyle
    *bi cay iciriodun
    *bisinema
    *finishim

TechTurkey FaBeRgE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    GTL benim bildiğim Lemans Yarışlarında kullanılan yakıt. Emisyonu çok düşük neredeyse 0 ama üretilirken harcanan enerji ve açığa çıkan emisyon yüzünden seri üretimi düşünülmüyordu

Mehmet Gazihan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ''Shell V-Power Diesel GTL'' Türkiye'de
    Shell'in geliştirdiği sentetik yakıt bileşeni olan, gazdan sıvıya dönüştürülmüş teknolojiye sahip yeni dizel yakıtı, Türkiye pazarına sunuluyor.
    02 Haziran 2009 / 11:17Yeni nesil dizel araçlar için üretilen yakıt olan ''Shell V-Power Diesel GTL'', içerdiği formülü ile sıradan dizellere göre daha temiz ve verimli bir yanma sağlıyor. Tortu birikmesinin önüne geçen yakıt, motoru sürekli temizleyerek ömrünü uzatıyor ve performansı artırıyor.

Düşük kükürtlü dizel segmentinde yer alan GTL teknolojili yakıt, 12 ülkeden sonra Türkiye'de de bu hafta içerisinde satışa sunulacak.

İngiltere Thornton'da bulunan Shell Teknoloji Merkezi'nde gerçekleştirilen yakıtın tanıtımında konuşan Shell & Turcas Petrol A.Ş. Pazarlama Müdürü Pınar Mavituna, Türkiye'nin Shell için önem arz eden 10 pazardan biri olduğunu belirterek, Shell'in 100. ürün lansmanını bu yakıtla Türkiye'de yapacaklarını söyledi.

Shell ve Turcas birleşmesinin ardından şirketin iyi bir performans gösterdiğine işaret eden Mavituna, ''2008 yılında akaryakıt pazarı yüzde 1 daralırken, biz yüzde 4 büyüme sağladık'' dedi.

GTL teknolojili ürünün bu hafta içerisinde bayilere tanıtımını yaparak dağıtımına başlayacaklarını bildiren Mavituna, yeni ürünle dizel kullanıcı Türk tüketicisine ikinci bir alternatif sunacaklarını kaydetti.

-''HER DAMLADAN EN FAZLASINI ALIN'' SLOGANI-

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Mavituna, GTL teknolojili ürünün aracı ilk alındığı performansına geri getirdiğini ifade ederek, ''Müşterilerimiz bu yakıtı sürekli kullanırlarsa araçlar ilk günkü performansına geri dönüyor. Bu yüzden ürünün sürekli kullanmasını öneriyoruz'' dedi.

Mavituna, ürünün fiyatının diğer dizel yakıtlara göre daha yukarıda olacağını, henüz fiyat belirlemesi ile ilgili çalışmaları sürdürdüklerini kaydetti.

''Her damladan en fazlasını alın'' sloganı ile yola çıktıklarını ifade eden Mavituna, bu yakıtın en iyi, en verimli ve en temiz yakıt olduğunu söyledi.

Pınar Mavituna, Shell'in 14 ülkede teknoloji merkezi bulunduğunu ve şirketin 2008 yılında 1,4 milyar dolar Ar-Ge yatırımı yaptığını ifade etti.

-KATAR'DA GTL TESİSİ-

Shell Global Premium Gasoline-Benzin Pazarlama Müdürü Sydney Kimball da GTL teknolojili ürünü 2004 yılındaki Yunanistan olimpiyatlarında kullanılmak üzere geliştirdiklerini belirterek, ''2005'te Shell ilk dizel yarış arabasını geliştirmek üzere Audi ile teknik işbirliği yaptı. Haziran 2006'da Audi 210 TDI marka araba, Le Mans'ta tarihi bir zafere imza attı ve yarışı kazanan ilk dizel motorlu araba unvanını aldı. Bu sonuç 2007 ve 2008 yıllarında da tekrarlandı'' şeklinde konuştu.

V-Power Diesel'in tüm dünyada günlük 35 milyon litre tüketim rakamına ulaştığını belirten Kimball, ''2007-2008 yılında satışlar ufak da olsa düştü ama yakın zamanda bu satışlar daha da artacak. Yakıtın yıllık yüzde 6 büyümesi var'' diye konuştu.

Shell'in Malezya'da kurduğu günlük 14 bin 700 varil kapasite ile çalışan GTL fabrikasının 1993 yılında işletmeye sokulduğuna işaret eden Kimball, ''Dünyanın GTL merkezi olma iddiasında olan Katar'da da 2010 yılı sonlarına doğru bir GTL tesisinin işletmeye sokulması planlanıyor. Bu tesis dünya ölçeğinde günlük 140 bin varil üretimi ile Katar sınırları içinde uygulanan en büyük enerji projesi olma özelliğini taşıyor'' şeklinde konuştu.

Shell Teknoloji Müdürü Michael Grundy de GTL teknolojisi ile kullanılan aracın gücünün eski haline gelmeye başladığını ve kullanımdan hemen sonra güç kazanımı ortaya çıktığını ifade ederek, ''4 depo yakıt kullanımının ardından motordaki tortular tam anlamıyla temizleniyor'' dedi.

Grundy, fosil yakıtların ne zaman tükeneceğini kimsenin bilemeyeceğini, her gün yeni kaynaklar bulunduğunu belirterek, daha tasarruflu yakıtlar geliştirmeye çalıştıklarını kaydetti.

-GÜNDE 3,4 MİLYON VARİL PETROL ÜRETİMİ-

Shell Yakıtları Bilimcisi Johanne Smith de yakıt hakkında teknik bilgiler vererek Ar-Ge çalışmalarının yürütüldüğü laboratuvarları gezdirdi.

Verilen bilgiye göre, dünya üzerinde 47 binin üzerinde petrol istasyonu ağı ile her gün yaklaşık 20 milyon müşteriye servis veren Shell, günde 3,4 milyon varil petrol üretimi yapıyor.

Türkiye'de de 6,5 milyar dolar ciroyla dördüncü büyük uluslararası şirket konumunda bulunan Shell, yaklaşık 96 milyon liralık kurumlar vergisi ile Türkiye'nin en büyük 18. vergi mükellefi statüsünde yer alıyor. Shell ayrıca, Türkiye'de toplam yüzde 24'lük pazar payına sahip bulunuyor.

demişler...
    Ne kadar iyi olursan ol, Kabiliyetin Müşterinin Memnuniyeti ile Sınırlıdır..! M.Gazihan

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    depoyu dün gtl ile doldurduk bakalım 1-2 depodan sonra fark ortaya çıkar tahminimce

BlackEmperor
    Misafir
    iyi bakalım sen bı dene yazarsın buraya

Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    valla bu önümüzdeki 2 haftada içindeki bitse, anca izmire gidince yazarım

orhansah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçen haftadan beri kullanıyorum, psikolojik midir nedir bilmem ama sanki araba daha iyi gidiyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    reel de bi etkisi olacak mı bende cok merak ediyorum lemans yakıtı oldugunu biliyorum kukurt orani daha dusuk deniyo suan PO euro dizelde kukurt orani 10 ppme indirildi euro dizelde 50 ppm di bu yakıtta kac oldu o onemli istasyonda bu soruya cevap alamadim sureklı motoru temızlıo dediler ama iste forum tecrubesi onemli kullanan arkadaslarin cevabina gore almaya deger olup olmadigini anlariz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı orhansah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçen haftadan beri kullanıyorum, psikolojik midir nedir bilmem ama sanki araba daha iyi gidiyor
    valla abi benim araba yakıtı almadan önceki gün iyileşme oldu acaba GTL koyulcağını hissetti kendini ona mı alıştırdı

şaka bi yana 2600 devir gibi dipgaz yaptığımda daha fazla tork hissediyorum ben son 3 gündür.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 kisi ayni psikolojık etki altında olmaz bi fark var sanirim arkadaslar yakıt tuketiminde durum ne

Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı gambit49 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 kisi ayni psikolojık etki altında olmaz bi fark var sanirim arkadaslar yakıt tuketiminde durum ne
    valla peder doldurmuş depoyu dün, ben dışarı çıkarken 0 ladım km yi bakıcam duruma skora

ama torkta fark war gibi, hatta filtredemi bi terslik var diye söktüm onu da temizledim daha 400km önce bakıma giren aracı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı lewo_rolla Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla peder doldurmuş depoyu dün, ben dışarı çıkarken 0 ladım km yi bakıcam duruma skora

ama torkta fark war gibi, hatta filtredemi bi terslik var diye söktüm onu da temizledim daha 400km önce bakıma giren aracı
    denemeye deger o zman bakalım mazot hizla 0 ra yuruyo alıcam bu hafta gtl olayim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende bir haftadir kullaniyorum!! performansi icin birsey soylemem zor suan ama sanki sesi daha duzenli ve sessiz gibi geldi!!! tuketim degerleri icin sehirici kullanimda pek belli olmaz kanimca!!! Uzun yolda hesaplamak lazim!!!

barutçu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu gün aldım daha doğrusu almak zorunda kaldım. Artık Euro yani Vpower Diesel kaldırılmış Shell pompalarında?
    Daha dün aldım euro diesel ama bugün aldığım shell artık kalktı dedi. Dedim dün aldım. Elindeki yakıt bitince yenisine geçmek zorunda dedi!
    Yaklaşık 50km kullandım yol bilgisayarında gerçekten bir değişim söz konusu. Aracın gaza yüklenmeden araç hızlanıyor. Böylece yakıt tüketimide gerçekleşiyor. Biraz daha uzun kullanınca yorumlarımı yazarım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yorumun icin sagol barutcu

Absinthé - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende aldım ama farkı farkedemedim
    Belong to beyond of your horizon.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı barutçu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu gün aldım daha doğrusu almak zorunda kaldım. Artık Euro yani Vpower Diesel kaldırılmış Shell pompalarında?
    Daha dün aldım euro diesel ama bugün aldığım shell artık kalktı dedi. Dedim dün aldım. Elindeki yakıt bitince yenisine geçmek zorunda dedi!
    Yaklaşık 50km kullandım yol bilgisayarında gerçekten bir değişim söz konusu. Aracın gaza yüklenmeden araç hızlanıyor. Böylece yakıt tüketimide gerçekleşiyor. Biraz daha uzun kullanınca yorumlarımı yazarım.
    abi bizim D-4D ler de mi sorun diye düşünmeye başladım GTL ye tepkisi iyi

aynı durum bendede var araç eskisine göre daha atak ve daha sessiz gibi geldi bana.

TechTurkey FaBeRgE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    alla alla ya işe bak

yarın bende alayım bari merak ettim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)