User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
25 sonuçtan 20 ile 25 arası

Konu: Hangi dizeli seçmeliyim?

renaris
    Misafir
    Kendi fikrimce o fiyatlarda alınabilecek araçları en iyiden kötüye doğru sıraliyim sen seç
    1-opel corsa(motor sağlam çok az yakıyor gücü biraz az)
    2-Skoda Fabia dizel olursa(inanılmaz az yakıyor gücü zayıf bagaj az.)
    3-hyundai accent dizel(bence tam anlamıyla ekonomi...)
    4-hyundai getz (ki ben kullanıyorum memnunum.-bagaj ufak şehir içi hatrı sayılır yakar şehirler arası çok uygun.kullanımı rahat.)
    5-renault clio 1.5(parça fiyatı bildiginiz üzere uygun ekonomik bir araç bagajıda gayet yeterli.)
    6-palio multijet(parça ucuz az yakıyor bagaj idare eder.ama kalite arıyorsan palio alma)
    7-kia rio 1.5(bunun hakkında fikrim yok ama kianın tüm parçaları hyundai lerle aynı çıkıyor artık o yüzden parça sorunu olmaz parçaları gayet ucuzdur.)

yada
    skoda fabia sedan 1.2 benzinli ama ben dizel taraftariyim...

overblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2006 model palio bugünde kalorifer arzası çıkardı.bütün gün soğukta gezdim.Kaloriferin tesisatı yanmış.Bu kadar kalitesiz araba görmedim.97 model civic'im var yazın klima kışın kalorifer kapanmaz.En ufak tık bile yok.

Emir_b16a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fiesta şiddetle öneririm olmazsa corsa yada sybol arasında bi seçim yapmanı tawsiye ederim

STN
    Misafir
    bencede benzinli alma tabi eger çok yol yapıcaksan.
    CORDOBA TDI Reference 1.4 lt 80hp 29milyar?
    bu aracada bi bak derim.

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fabia 3 silindir dikkatinizi çekerim...

killererkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu sektörün içinde biri olarak, kendi yorumlarımı yazmak isterim;
    mulijet motor (veya cdti) motor o kadarda sorunsuz degildir, fiat-gm ortakligi olan powertrain firması üretir ve sorunlu cok motor cikti,, o motor tercih edilecekse egr valfi ni fiat iptal ediyo, opel etmiyor bildigim kadarıyla, fiat daha sorunsuz olabilir ama kalite opel'den yana, aynı parcayı fiat daha ucuza satıyo(motor olarak) ,performanslıdır,buarada motor hacmi 1,3 denilse bile aslında 1242 dir, yinede psikoljik olarak yukarı yuvarlamayı uygun görmüşler
    clio sorunsuz ,karoser parcaları ucuz, bagaj buyuk ama motorun performansı cok vasat(ozellikle 65'lik dci ler) ayrıca motor-mekanik parcalari rahat bulunsada hic de ucuz degiller. clio nun 80 lik dci si ni ben sahsen tercih ederim daha pahalı olsa bile.
    toyota d4d corolla da biraz performans problemi yasasada yaris te o sorun yok, gayet tatminkar, iyi bir alternatif
    1,5 crdi makina olarak Era ve Rio aynı motoru paylasiyorlar, performans olarak Focus 1,6 dizelden bile daha iyi gidiyolar,üstteki araclarin hepsinden 2 gömlek daha hızlılar, parca sorunu yok ve parca fiyatları(dizellere göre) makul, era sadece sedan , Rio hem saden hem HB secenekleri var, bence çok mantıklı
    TDİ teknolojisi kullanan VW -Seat-Skoda araclari icin yuksek cekiş gucu ama fazla motor gurultusu yorumu yapabilirim , ayrıca parca fyatı olarak özellikle VW biraz üzücü
    ford fiesta-pejo206-saxo hdi ler 1,4 dizel makinayı kullanıyolar ortak ,beygir-tork acisindan dusuk de olsa az yakar ve sorunsuzdurlar (makina olarak) ama performans olarak ozellikle ford (sanziman sebebiyle) ömür törpüsüdür. ama ben bu 3lü içinde yinede elektrik işçiliğ-karoser ve genel problemsizlik olarak ford'u tercih ederdim..
    ama genel olarak hyundai veya Kia 'nın 1,5 16v crdi makinalrı sorunsuzluk ve performans konusunda cok üstün.
    yakıt tüketimi için üstteki araclarin hepsini çok yumsak kullanırsanız hepsi anormal az yakıt tüketiyo, basarsanız hepsini tüketimi artıyo, ama en azından bastiignda gitsin bari...
    yakıt tüketimi 0,5 fazla-az cok sorun edilmememli araclar arasoında, hepsi ekonomiktir, ve katalog verileri hepsinin birbirine yakındır
    üstteki yorumlarım sadece motor-performans ve sorunsuzluk konularında.. yani araç fiyatı-dizayn-donanım konularını yazmadım. herkezin zevki kendine.. ayrıca benim yorumlarıma katılmamakta herkes serbesttir
    saygılarımla
    .....Human At Sight , Monster At Heart.....

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)