User Tag List

Sayfa 24/27 İlkİlk ... 142223242526 ... SonSon
502 sonuçtan 438 ile 456 arası

Konu: Bu da Benim Sim Kokpitim

1lker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Acayip heves ediyorum şu işe 🤗
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE!
    http://www.torkgaraj.com/
    Beğenirseniz çok sevinirim teşekkürler.
    Çekimlerim : http://www.facebook.com/pages/Photog...09808212402660

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fanatec, vites ile el freni bağlantı noktası kendi içinde mevcut mu? Bir türlü ikisini birbirine monte edemedim.
    " Kontrolsuz güç gerçek güçtür. "

https://www.instagram.com/alpataktv/

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hüsnü yapıyorsun bu sporu

Bride koltuk da hala sağlam maşallah.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

HUSNU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dragger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hüsnü yapıyorsun bu sporu

Bride koltuk da hala sağlam maşallah.
    Valla iyi denk geldi abi sayende sağolasın . Yİne farklı birşey çıkarsa haberim olsun

Mesela

Alıntı alp1903 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fanatec, vites ile el freni bağlantı noktası kendi içinde mevcut mu? Bir türlü ikisini birbirine monte edemedim.
    Neye montaj yapmaya çalışıyorsun. El freninin vites ile birleştirebiliyorsun zaten. Vitesin de altında montaj delikleri vardır. O deliklere uygun bir plaka kestirebilirsin
    Konu HUSNU tarafından (15-06-2021 Saat 12:35 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fanatec vites ile el freni direk birbirine oturabiliyor mu? Onu merak ediyorum akşam bakıcam tekrar ama ya ben denk getiremiyorum ürünlerin birleşme noktasını yada yok bağlantısı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alp1903 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fanatec vites ile el freni direk birbirine oturabiliyor mu? Onu merak ediyorum akşam bakıcam tekrar ama ya ben denk getiremiyorum ürünlerin birleşme noktasını yada yok bağlantısı
    El freninin kapağını sök. Yanlardan alyan girecek kadar yuvalar var her iki tarafta da karşılıklı . GÖrseldeki gibi bağlayabiliyorsun

https://fanatec.com/media/pdf/dd/6d/...kMSdw9GMea.pdf

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Süper tamamdır şimdi oldu, akşam kurayım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güle güle Simucube . Hoşgeldin Simucube 2 Pro .
    Simucube güncel olarak en popüler direct drive sistemlerde biri. Ben zaten ilk versiyonunu kullanıyordum. Topluluktan sevdiğimiz bir abimiz sistemini dağıtınca çökmek durumunda kaldım. Eldekini de hızlı bir şekilde yine topluluktan bir arkadaşımıza kitledik

Yeni versiyon ile arasında ne fark var derseniz , donanım olarak simucube 2 de güç adaptörü hariç sürücü ve anakart servo motor üzerinde bulunuyor . Ayrıca kullanılan servo motor simülasyon odaklı teknik verilere sahip. Eski versiyonda, piyasada uyumlu özelliklerdeki endüstriyel servo motorlar kullanabiliyorduk . Sürücü olarak ioni ve sim odaklı simucube anakart kullanıyorduk. Ayrıca SC2 de biraz daha gelişmiş ve daha güncel tutulan bir yazılım kullanılıyor.

Döviz kurları bu haldeyken eskisi gibi farklı ekipmanları deneme şansımız da azaldı. Eldeki de kıymetlendi tabiki.

Conqueror - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba

Daha önce upvc den yaptığım bir kokpitle iracing deniyordum. Kullandıkça kokpitte ölçü yanlışı yaptığımı farkettim. Direksiyon çok aşağıda ekran çok uzak g27 den dolayı ekranı yaklaştıramıyordum. Kitaplarla kutularla destekleyip aynı zamanda pedalları birşeylerle sabitlemeye çalıştım. En heyecanlı yarışlarda debriyaja bastığımda yamulan pedallar yüzünden pozisyon kaybetmek şimdi komik geliyor ama o zaman sinirleniyordum ki. Bütün sistemi dağıttım. Şimdi fanatec yeni bir direksiyon çıkarmış. 350 euro ya direct drive. Onunla birlikte anılarım depreşti. Yanlız bu sefer gerçekten ergonomik bir kokpit yapmak istiyorum. Sigma profil ile. Bu konuda elinde ölçü olanlar varsa benimle paylaşırsa çok sevinirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Conqueror Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba

Daha önce upvc den yaptığım bir kokpitle iracing deniyordum. Kullandıkça kokpitte ölçü yanlışı yaptığımı farkettim. Direksiyon çok aşağıda ekran çok uzak g27 den dolayı ekranı yaklaştıramıyordum. Kitaplarla kutularla destekleyip aynı zamanda pedalları birşeylerle sabitlemeye çalıştım. En heyecanlı yarışlarda debriyaja bastığımda yamulan pedallar yüzünden pozisyon kaybetmek şimdi komik geliyor ama o zaman sinirleniyordum ki. Bütün sistemi dağıttım. Şimdi fanatec yeni bir direksiyon çıkarmış. 350 euro ya direct drive. Onunla birlikte anılarım depreşti. Yanlız bu sefer gerçekten ergonomik bir kokpit yapmak istiyorum. Sigma profil ile. Bu konuda elinde ölçü olanlar varsa benimle paylaşırsa çok sevinirim.
    Özelden de yazdım burada da dursun

Alıntı HUSNU Nickli Üyeden Alıntı
    Selamlar
    Öncelikle CSL dd nin küçüğü dediğin kayışlı modelse g27 den sonra fazlası ile yetecektir.
    Boyuna göre birebir bir ölçü veremem fakat daha önce yapılmış sistemler var onları baz alarak yapabilirsin. Sonrasında kendi boyuna göre ayarlarsın

Ayrıca doğuş kalıbı ararsan onların elinde videodaki tasarım var.

Son olarak ben sıfırdan tasarlamak istiyorum dersen yukarıdaki ölçüleri baz alarak maycad programı ile kendin çizim yapabilirsin. Çizimden sonra sana parça listesi de veriyor

MayCAD | MayTec

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni ekipman denemeyeli uzun süre olmuştu. Sim pedallarında özellikle frende popüler olarak kullanılan loadcell yük sensörlerinin aksine Asetek kendi tasarımları olan hidrolik pistonu kullanıyor. Gaz ve debriyajda ise hall sensör kullanıyor. Tamamen alüminyum bir yapıda. Görsel olarak gerçekten çok şık .

Asetek in gerçek bir yarış takımı da var. Pist araçlarındaki fren hissiyatını alabileceğimizi iddia ediyorlar. Göreceğiz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eski yeni karşılaştırması . Piyasadaki birçok loadcell yük hücreli sim pedalı heusinkveld in tasarımını baz aldı. Ama her anlamda sorunsuz bir pedal. Asetek ise tasarımı ve genel görünümü ile kendini gösteriyor

Üzerinde RGB led şerit mevcut. Bence güzel gözüküyor

Çok fazla turlamadım. Ama üzerindeki hidrolik piston sayesinde fren hissiyatı gerçekten farklı. Diğer pedalda yay ile beraber üzerindeki kauçuk benzeri elastomeri ezdiğinizi hissediyorsunuz. Asetek teki hidrolik piston içinde de elastomer var . Fakat öyle birşey ezdiğinizi hiç hissettirmiyor. Ayrıca her iki pedalda da aynı tip ve sertlikteki elastomer takılıydı. Heusinkveld de bir miktar travel olsa da Asetek kütük gibi travel yok denecek kadar az diyebilirim. Ama hissiyatını sevdim. Her iki pedalın da gaz sertliği birbirine yakın.

Racehub adında bir yazılımı var. Burada pedalınızı kalibre edebiliyorsunuz. Ayrıca farklı pedal haritaları kullanabiliyorsunuz. BAsit ve kullanışlı bir arayüzü var

Bir süre daha bu şekilde kullanıp hangisi ile devam edeceğime karar vereceğim .Ama ilk izlenim olumlu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu HUSNU tarafından (22-04-2022 Saat 09:12 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese merhabalar stantıma Tv bölmesi yaptırdım fakat tv mi yoksa oyuncu ekranı mı koysam kararsız kaldım tv de daha ucuza büyük ekran koyabiliyorum oyuncu ekranlarında daha küçük oluyor araba yarışı oynayacağım içinde tepki süreleri iyi olsun ben direksiyonu hızlı çevirdiğimde ekranda gecikme olmasın istiyorum oyuncu monitörü ya da tv önerisi yapabilir misiniz stantın resimlerini ekliyorum sanırım oyuncu monitörü koyarsam bu tv resimlerin üzerinde ki aparatta uymuyor ona göre de aparat alacağım öneriye göre

hazır yaptırmışken arkasına da pc kasası ya da konsol koymak içinde yer yaptırdım

son hali böyle koltuğu da bir onarım gerekiyor yakın zamanda onu da halledicem

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazdıkların düzgün gözükmüyor ama monitör mü tv mi konusuna yeni nesil birşey alacaksan input lag olayı çok fazla yok diyebilirim. Hardcore pc simlerinde yarışıp tv kullanan arkadaşlar var. Eğer çok yakına mesela benim gibi monitörü yakın konumlandırabilirsen monitör de tercih edebilirsin. Son olarak eğer konsol oyunlarında vakit geçiriyorsan TV derim.

Çoğu ekran VESA bağlantılarına sahiptir. Buna uygun araya bir parça yapabilirsen rahatlıkla takarsın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HUSNU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazdıkların düzgün gözükmüyor ama monitör mü tv mi konusuna yeni nesil birşey alacaksan input lag olayı çok fazla yok diyebilirim. Hardcore pc simlerinde yarışıp tv kullanan arkadaşlar var. Eğer çok yakına mesela benim gibi monitörü yakın konumlandırabilirsen monitör de tercih edebilirsin. Son olarak eğer konsol oyunlarında vakit geçiriyorsan TV derim.

Çoğu ekran VESA bağlantılarına sahiptir. Buna uygun araya bir parça yapabilirsen rahatlıkla takarsın
    normalde 65 ekran vestel çok iyi olmayan bir tv kullanıyorum oyunların büyük çoğunluğunu Xbox Series X konsoldan oynuyorum ama turnuvaların ve yarışların %90 pcden döndüğü için PC de hevesim var yeni model 3070 ekran kartlı bir pc var sistem olarak iyi ama konsol çok rahat oluyor aç oyna kapat
    samsung 39 ekran 20k o kadar veremem monitörde 32-34 ekranları var (32 ekranı 4k / 34 ekranı 7k) 32-34 inç monitör de öneriniz ya da tv de öneriniz var ise ben de bütçeme göre alıyım ekranlar konusunda hiç bilgim yok (bir de bir sorum 32-34 ekran monitör araba yarışları için yeterli midir çok mu küçük kalır)

Monitör alırsam bir tane dediğiniz VESA bağlantı aparatı alıp demirin orta kısmına daha alçağa demir yaptırıp oraya koyucam tv olursa şu an ki bağlantı yüksekliği iyi gibi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı uykucu96 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    normalde 65 ekran vestel çok iyi olmayan bir tv kullanıyorum oyunların büyük çoğunluğunu Xbox Series X konsoldan oynuyorum ama turnuvaların ve yarışların %90 pcden döndüğü için PC de hevesim var yeni model 3070 ekran kartlı bir pc var sistem olarak iyi ama konsol çok rahat oluyor aç oyna kapat
    samsung 39 ekran 20k o kadar veremem monitörde 32-34 ekranları var (32 ekranı 4k / 34 ekranı 7k) 32-34 inç monitör de öneriniz ya da tv de öneriniz var ise ben de bütçeme göre alıyım ekranlar konusunda hiç bilgim yok (bir de bir sorum 32-34 ekran monitör araba yarışları için yeterli midir çok mu küçük kalır)

Monitör alırsam bir tane dediğiniz VESA bağlantı aparatı alıp demirin orta kısmına daha alçağa demir yaptırıp oraya koyucam tv olursa şu an ki bağlantı yüksekliği iyi gibi
    34" ultrawide olanlar çok yeterli . Yakına konumlandırırsanız memnun kalırsınız. TV ler ile alakalı çok bilgim yok ama yeni nesil olanların genelde gaming modu olduğu için input lag performansları iyi seviyede.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HUSNU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    34" ultrawide olanlar çok yeterli . Yakına konumlandırırsanız memnun kalırsınız. TV ler ile alakalı çok bilgim yok ama yeni nesil olanların genelde gaming modu olduğu için input lag performansları iyi seviyede.
    tamamdır çok teşekkür ederim artık youtubedan marka model araştırıp bir şey alacağım

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    neredeeeen nereye arkadaş
    şu sim kokpit olayında son birkaç senede uzaya vardık resmen
    helal vallahi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)