Proje Adı : || Akülü Araç Boyama
Proje Yapımcısı : || 207_TR
Yapılan Araç Marka / model / yıl : || Baby Toys - Mercedes G63 Amg
Projenin Konumu: || Kaporta
Kullanılan Malzemeler: || 3 Tüp Sprey Boya - 1 Tüp Sprey Astar - 1 Tüp Parlak Vernik - Maskeleme Bandı - Keçe Zımpara - Sünger Zımpara

Arkadaşlar merhaba

2016 yada 2017 yılında kızım için Akülü araç almıştım E-Bebek'ten.

Bir süre aldığımız haliyle kullansakta dayanamayıp ufak tefek değişiklikler yapmaya başladık.

Çift motorlu olmasından dolayı dışarıda hafif engebeli arazide rahat sürülebiliyor.

Arka lastiklerine Dağ Bisikletinden çıkma patlak dış lastikten kaplama yaptım. Çünkü sert bir malzemeye sahipti lastikleri fazla patinaj yapıyordu toprak ve çamurda.

Sonra Beyaz renk Plasti Dip ile beyaza kapladık. Plasti dip fazla toz-kir tutuyor ve temizlenemiyordu. Muhtemelen amatör uygulamamızdan kaynaklıydı.

Sonra tekrar orjinal rengine Siyaha normal sprey boya ile boyadım.

Biraz zaman geçince altına ışıklandırma yaptım. orjinal farlara paralel bağladığım için farları açınca yanıyordu.

En son ise aşağıdaki görebileceğiniz gibi Amg Solar Beam Yellow rengine boyadım orjinaline sadık kalarak.

Oto sanayide orjinal renk koduyla 3 tüp boya bastırdım.
Aynı boyacıdan 1 tüp spray astar aldım,1 tüp vernik aldım.
Keçe zımpara ve sünger zımpara aldım.

Aynalarını-Farlarını-Yan Basamaklarını-2 Yan taraftaki egzoz uçlarını-Stoplarını- Yan krom çıtalarını söktüm.

Detay aksesuarları parlak siyaha boyayacağım fakat siyah boya almayı unuttuğum için sonraki hafta tamamlayacağım.

Gerekli zımparalamayı yaptıktan sonra maskeleme işlemini yaptım.

Ve 2 kat astar attıktan sonra 4 kat boya ve 2 kat vernik atarak boyama işini bitirdim.

Çamurluk dodiklerini ve ön-arka tampon siyaha tekrar boyayacağım haftaya.

Şimdilik güncel hali aşağıdaki gibidir. Bittikten sonra güncel fotoğraflarını gün ışığında çeker paylaşırım.

Bunlarda eskilerden 1-2 fotoğraf...