User Tag List

19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Astra F Açık Hava Filtresi Lütfen Yardım

pain321
    Misafir

Astra F Açık Hava Filtresi Lütfen Yardım

Arkadaşlar selamlar
    1996 model astra f (x16xel) aracıma açık hava filtresi taktım baktım ses pek yok
    Bir arkadaşta da aynı arabadan var onun alet cayır cayır ötüyo sonra gittim o arkadaşın filtreyi benim arabaya taktık yine ses vermiyo.
    İnternettede dolu video izledim hepsi ötüyo,benim ki tırt

Araba motorlar aynı herşeyi aynı benim aracın sorunu ne olabilir emme manifoldu tıkanmış olabilirmi?Lütfen yardımcı olun

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sorun 2 yerde olabilir...

1) filtre ile kelebek arasındaki yerde. Yani boru hortum vs kullandığınız malzemede
    2) Deneyen kişinin ayağında

hellchaosdead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aracın emisi ile ilgili bi sıkıntı vardır sanırım..ne kadar gucle emer ve ıvmelenırsse o kadar ses yapıyo halıylee..onu bı test edın ıstersenız..

slowmotion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Map sensorunu degistir. Kelebek ve manifold degistir olur. Olmazsa kompresyon dusuktur
    AmcaPolo

ofli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    senteye bakın.
    On3R
    R-Turbo

pain321
    Misafir
    Yardımlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. Aracımın ivmelenmesinde sıkıntı yok gayet güzel gidiyo ama bazen dip gaz giderken birden çekişten düşüyo motor lambası yanıyor tekrar çalıştırdığımda sönüyor.
    Map sensörüne bi baktırayım olmazsa böyle binmeye devam edeceğim artık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Boğaz kelebeğini temizleyin.Temizlerken kelebek tam görev yapıyor mu kontrol edin

pain321
    Misafir
    Alıntı Zorbey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Boğaz kelebeğini temizleyin.Temizlerken kelebek tam görev yapıyor mu kontrol edin
    Boğaz kelebeğini benim temizlemem biraz zor astra f kasalarda baya derindeymiş bu alet en iyisi bi ustaya yaptırmak. Bir de ne kadar ücret alırlar bu temizlemeye?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnternette araştırırsanız nasıl sökebileceğinizi görürsünüz ben hep kendim yaptım. Vag grubunda adaptasyon gibi şeyler var. Ama opelde yok diye biliyorum.

Astra da cidden kötü bir yerdeymiş ustadan ustaya değişir.

Söküp benzin ile sensörleri ve boğazı tek tek temizlerse +50 diyebiliriz

pain321
    Misafir
    İnternette araştırırsanız nasıl sökebileceğinizi görürsünüz ben hep kendim yaptım. Vag grubunda adaptasyon gibi şeyler var. Ama opelde yok diye biliyorum.

Bi deneyelim bakalım olmazsa sorunlar büyüyecek

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bizim f 96 modelde kalibrasyon var demisti usta
    AmcaPolo

kaan megi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    map sensörü kontak kapatmayla düzelmez oksijen sensörüdür arza astra f kasada buna gsi da dahil hava filtresi aracda performans kaybı yaşatır çoğuda ses vermez
    Bmw Nankördür Bakmazsan İnkar Eder.Mercedes Çilekeştir Bakmazsan İdare Eder,Bakarsan İhya Eder..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kaan megi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    map sensörü kontak kapatmayla düzelmez oksijen sensörüdür arza astra f kasada buna gsi da dahil hava filtresi aracda performans kaybı yaşatır çoğuda ses vermez
    kardeşim bizdeki f 96 x16xel model inanılmaz açık filtre sesi veriyor.performanstanda düşmüyor.aksine soğuk hava çektirirseniz kazanç bile oluyor.

ayrıca map sensörü bozuk olunca arıza yakmıyor. ayrıca o2 sensörüde arıza yakmıyor.
    AmcaPolo

pain321
    Misafir
    Alıntı kaan megi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yine de bi temizleyim ben sensörü. Birader diğer astralar kükrüyo resmen ya benimki cılız sadece

pain321
    Misafir
    Alıntı slowmotion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim bizdeki f 96 x16xel model inanılmaz açık filtre sesi veriyor.performanstanda düşmüyor.aksine soğuk hava çektirirseniz kazanç bile oluyor.

ayrıca map sensörü bozuk olunca arıza yakmıyor. ayrıca o2 sensörüde arıza yakmıyor.
    Aynen birader benim arabadan sonra diğer x16xel leri dinledim moralim bozuldu ya napcam şimdi bilmiyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    egr den dolayı senin aracın arıza yakıyordur. egr temizligi bogaz kelebegi temizligi yaptır. acmısken egr yi iptal edebilirsin boylece emme manifoldun birdaha kirlenmez. senteye mutlaka baktır ama
    On3R
    R-Turbo

pain321
    Misafir
    Alıntı aslan87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    egr den dolayı senin aracın arıza yakıyordur. egr temizligi bogaz kelebegi temizligi yaptır. acmısken egr yi iptal edebilirsin boylece emme manifoldun birdaha kirlenmez. senteye mutlaka baktır ama
    Bilgi için sağol birader bende baktım biraz tam egr sıkıntısı var benim araçta anlaşılan boğaz kelebeğini temizlettikten sonra emmeyi temizletmeme gerek varmı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı pain321 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilgi için sağol birader bende baktım biraz tam egr sıkıntısı var benim araçta anlaşılan boğaz kelebeğini temizlettikten sonra emmeyi temizletmeme gerek varmı
    temizlet bence astra ve corsaların emme sistemi cok garip emme manifoldunun altından dolanıyor hava cok fazla yol alıyor sacma bir sekilde iyi bir temizlik yapman şart senin yada hiç ugrasma al bi corsa gsi alt manifolduyla mantzel emme manifoldu canavar gibi bin yazılımla birlikte 20 hp ye yakın guc alıyorsun
    On3R
    R-Turbo

pain321
    Misafir
    Alıntı aslan87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    temizlet bence astra ve corsaların emme sistemi cok garip emme manifoldunun altından dolanıyor hava cok fazla yol alıyor sacma bir sekilde iyi bir temizlik yapman şart senin yada hiç ugrasma al bi corsa gsi alt manifolduyla mantzel emme manifoldu canavar gibi bin yazılımla birlikte 20 hp ye yakın guc alıyorsun
    Mantzel iyide şimdi 500-600 lira vermektense böyle devam ediyim daha sıkıntı çıkaracak bu araç bana

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)