User Tag List

Sayfa 19/45 İlkİlk ... 9171819202129 ... SonSon
846 sonuçtan 343 ile 361 arası

Konu: Araç kamerası hakkında sorularınızı cevaplıyorum

intertech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sanırım bu A118c modelinin güncellenmiş yeni bir versiyonu çıkıcak yada upgrade edilmiş bir versiyonu çıkıcak fiyatları kırdıklarına göre bu kadar.
    A119 modeli ön satışta. Novatek 96660 chipsetini (sj5000x, m20, f68) kullanıyor. Aksiyon kameralarında bu chipseti inceledim. Gerçekten mükemmel kaliteye sahip. Ayrıca B40D diye bir model daha çıkarıldı. Novatek 96655 (sj4000 wifi serilerinin kullandığı chip) chipsetini kullanıyor ve çift kameraya sahip. İki modelinde siparişini verdim. Yakında inceleyeceğim.
    A119 modeli için ön bilgilendirme hazırlamıştım. Aşağıdaki linkten özelliklerine bakabilirsiniz.
    http://www.arac-kamera.com/a119-arac...kim-testi/7486

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Evet şimdi sayfanıza bakdım kameranın hareketli olması ve gps in kendi üstünde gömülü olması büyük artı.. ayrıca estetik olarak biraz daha inceltmişler sanki..şık duruyor. ne zaman normal satışa çıkar.
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet şimdi sayfanıza bakdım kameranın hareketli olması ve gps in kendi üstünde gömülü olması büyük artı.. ayrıca estetik olarak biraz daha inceltmişler sanki..şık duruyor. ne zaman normal satışa çıkar.
    Şuanda satışa başlanmış görünüyor.

kinder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pekiş bu iki kameradan hangisini tercih ederdiniz. ?

Mini 0903 yada A119

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    A119 modelinin hem GPS'li hem GPS'siz olanı için indirim kuponları aldım. GPS'li için a119gbc, GPS'siz için A119gb kodlarıyla 10 dolar indirim sağlıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    evet bakdım şimdi gps li si 100 dolar .. eğer ek battery modülü alınırsa 10 dolar
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı intertech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Açıkça söylemek gerekirse Goprolarla hiç ilgilenmedim. Aşırı pahalı oldukları için bana mantıksız geliyor. O yüzden yanlış yönlendirmek istemiyorum.
    Peki alternatif ne alinabilir ? Diger konuda bir arkadas F68 demis, sen ne diyorsun ? Go pro yada baska birsey... Birkac gun icinde hem arac kamerasi olarak hemde aksiyon kamerasi olarak kullanmalik ( su alti fln degil ) bir kamera alacagim . Ne almaliyim ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kinder Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pekiş bu iki kameradan hangisini tercih ederdiniz. ?

Mini 0903 yada A119
    Mini 0903 oldukça iyi bir cihaz. Henüz A119 modeli elime ulaşmadı ama chipseti daha üstün bir cihaz. Elime ulaştığı zaman karşılaştırmalı incelemelerini yapacağım.

evet bakdım şimdi gps li si 100 dolar .. eğer ek battery modülü alınırsa 10 dolar
    Tam olarak anlayamadım. A119 GPS'li alınırsa 89.99 dolara, GPS'siz modeli 79.99 dolara alınabiliyor.

Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki alternatif ne alinabilir ? Diger konuda bir arkadas F68 demis, sen ne diyorsun ? Go pro yada baska birsey... Birkac gun icinde hem arac kamerasi olarak hemde aksiyon kamerasi olarak kullanmalik ( su alti fln degil ) bir kamera alacagim . Ne almaliyim ?
    F68'i öneren Mert'le birlikte yazdık incelemeyi. F68 güzel bir cihazdır. Aksiyon kameralarında su geçirmez kap standart sayılır. F68 modelinin yanında araç şarjı ve kablo alarak araç kamerası olarak kullanabilirsiniz. İnceleme içerisinde lazım olan aparatların linkleri ve indirim kuponları mevcuttur.
    http://www.arac-kamera.com/f68-wifi-...tek-96660/8511

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    https://www.captureyouraction.com/co...s-car-dash-cam

sitesine girdim orda where to buy kısmında bu sitede vardı options kısmında aksesuarlarıda var..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    https://www.captureyouraction.com/co...s-car-dash-cam

sitesine girdim orda where to buy kısmında bu sitede vardı options kısmında aksesuarlarıda var..
    Benim önerdiğim linkte GPS'li ve GPS'siz olarak ayrılıyor. GPS modülü tutucu ayağa monte edilmiş şekilde. GPS'siz modelde sadece plastik tutucu ayak var.

Emre İlbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    100-150 lira civarlarına gps'li ne önerirsiniz?

duruma göre rakamı değiştirebilirim,

ayrıca Türkiye'den bir cihaz bulabilir miyim?

yurt dışıyla uğraşmak istemiyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre İlbi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    100-150 lira civarlarına gps'li ne önerirsiniz?

duruma göre rakamı değiştirebilirim,

ayrıca Türkiye'den bir cihaz bulabilir miyim?

yurt dışıyla uğraşmak istemiyorum
    Türkiye'den kaliteli cihaz bulamazsınız. A118c modeline bakabilirsiniz. 130 lira civarına geliyor şuanda.
    İncelemesi: A118 Arac Kamerası İncelemesi | Arac Kamerası Rehberi/Tavsiyesi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İncelemelere tatil dolayısıyla yaklaşık 15 gün kadar ara vermiştim. Bugün oldukça fazla kargoyla karşılaştım. Merakla beklediğim cihazlardan biri olan B40D incelemesiyle başladım. Yol yorgunluğu sebebiyle arabaya takıp test yapmadım. Balkondan 2 video çektim.

Kamera genel olarak güzel görünüyor. Fiyatı göz önüne alındığı zaman arka kamerası olmayan A118c modeli yerine alınabilir. Arka kamera kalitesi videodan da görebileceğiniz gibi iyi değil ama ön kamera hoşuma gitti. Kameranın çözünürlükleri; 1080p 30 fps 10.000 bitrate, arka 480p 30 fps 3.000 bitrate.

Kameranın beklemediğim bir kaç özelliği çıktı. Havanın karardığını algılayınca farları açmanız için uyarı veriyor. Uzun süre yolculuk yapanlar için mola hatırlatması var. Kameranın GPS desteği ve time lapse (1 FPS modu) özelliği mevcut. 64 GB kartla yaptığım deneme de olumlu sonuçlandı.

Ön incelemesinden fotoğraflarına bakabilirsiniz. B40D Arac Kamerası – On İnceleme | Arac Kamerası Rehberi/Tavsiyesi

Ön kamera çekim testi;
    B40D
    Arka kamera çekim testi;
    B40D

Time lapse denemeleri;
    ön
    B40D Arac kamerası - Time lapse modu - 1 - On - YouTube
    B40D Arac kamerası - Time lapse modu - 2 - On - YouTube
    arka
    https://www.youtube.com/watch?v=IwEcbg3DWN8
    https://www.youtube.com/watch?v=BKROy48wf3Q

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    A118c modelinde çok büyük indirim var. 2 gün önce fiyatı düşük diye 43 dolardan almıştım ben de Şuanda 37.29 dolar. Stoklarla sınırlıymış. Acele eden alır.
    Çekim testleri:

A118c Araç kamerası - 37.29 dolar
    A118C - B40C 1080P FHD 170 Degree Wide Angle Car DVR-43.39 and Free Shipping| GearBest.com
    Detaylı incelemem
    A118 Arac Kamerası İncelemesi | Arac Kamerası Rehberi/Tavsiyesi

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    450-500 lira civarinda araç ve aksiyon kamerası hangisini önerirsin (gearbestten alıcam) @intertech

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eldorado Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    450-500 lira civarinda araç ve aksiyon kamerası hangisini önerirsin (gearbestten alıcam) @intertech
    O kadar para vermenizi önermem. Aynı kalite seviyesinde olan, aynı iç bileşenleri kullanan F68, sjcam sj5000x, sjcam m20 modellerine bakmanızı öneririm.
    İnceleme linkleri;
    F68 F68 WIFI 4K Aksiyon Kamerası – Novatek 96660 | Arac Kamerası Rehberi/Tavsiyesi
    Sj5000x SJ5000X Elite Aksiyon Kamerası Detaylı İncelemesi | Arac Kamerası Rehberi/Tavsiyesi
    M20 SJcam M20 – Cekim Testi – Novatek 96660 | Arac Kamerası Rehberi/Tavsiyesi
    M20'yi fiyatı yüzünden pek önermezdim ama kampanyası var. Bugün ben de satın aldım. Yanında 15 dolarlık kumandayı hediye olarak veriyor. "GBSJM20" kodunu kullanınca 87 dolara düşüyor fiyatı.

Aksiyon kamerasını araç kamerası olarak kullanacaksanız extra olarak almanız gerekenler;
    Vakumlu tutucu: 360 Degree Rotatable Suction Cup Bracket with Adaptor Screw for Mobius / Innovv-2.58 and Free Shipping| GearBest.com
    Araç şarjı: Qualcomm Certificated QC2.0 Dual USB Car Charger Adapter-3.59 and Free Shipping| GearBest.com
    3 metre kablo: http://fas.st/itmD_Z

Kampanya bitmeden almayı düşünüyorsanız M20, kampanyaya yetişemezseniz f68 modelini öneririm.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bu kameranın üzerine sanırım isteyen istediğini yazabiliyor. Çinli sitelerden birinden 5 sene önce almıştım, durduk yere kendi kendine hayatını kaybetti. Görüntü kalitesi de berbat ötesiydi.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    @intertech Aykut, bende şu an Aiptek X Mini var 3 senedir kullanıyorum. Fakat artık bana daha küçük bir kamera lazım. Ön camda eyesight nedeniyle kullanım alanım çok az. Sağ ve sol üst-alt köşeleri kullanabiliyorum. Geniş açı, iyi gece çekimi olması lazım. Tabi birde 100 dolar altında olursa tadından yenmez. Bu zımbırtılara 100 dolar ve fazlasını verince açıkçası içime oturuyor. Aiptek'i istanbulbilişimde kampanyadan almıştım ve yurt dışı fiyatı ile aynı olmuştu. Daha yarı yolda bırakmadı ama gece çekimleri senin yaptığın incelemelerdeki videolardan iyi değil.

P.S: Aiptek'in vakumlu podu sayesinde kamerayı sağa sola çevirebiliyorum yani ortaya konumlandıramama dezavantajını kamerayı sola çevirip kapatıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu kameranın üzerine sanırım isteyen istediğini yazabiliyor. Çinli sitelerden birinden 5 sene önce almıştım, durduk yere kendi kendine hayatını kaybetti. Görüntü kalitesi de berbat ötesiydi.
    Türkiye'de satılan cihazlar Çin'deki en ucuz cihazların isimleri değiştirilmiş halleri.

Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @intertech Aykut, bende şu an Aiptek X Mini var 3 senedir kullanıyorum. Fakat artık bana daha küçük bir kamera lazım. Ön camda eyesight nedeniyle kullanım alanım çok az. Sağ ve sol üst-alt köşeleri kullanabiliyorum. Geniş açı, iyi gece çekimi olması lazım. Tabi birde 100 dolar altında olursa tadından yenmez. Bu zımbırtılara 100 dolar ve fazlasını verince açıkçası içime oturuyor. Aiptek'i istanbulbilişimde kampanyadan almıştım ve yurt dışı fiyatı ile aynı olmuştu. Daha yarı yolda bırakmadı ama gece çekimleri senin yaptığın incelemelerdeki videolardan iyi değil.

P.S: Aiptek'in vakumlu podu sayesinde kamerayı sağa sola çevirebiliyorum yani ortaya konumlandıramama dezavantajını kamerayı sola çevirip kapatıyorum.
    Yazıma "eyesight nedir?" diye araştırarak başladım. Gördüğüm kadarıyla aynanın sağı yolu dolu ama soldaki sensörün sol kısmında güzel bir boşluk var. Bir kısmı siyah tırtıklı alan gibi görünüyor. En güzel çözüm a118, a119 yada şimdi aşağıya incelemesini eklediğim kamera tarzı gövdesi cama yapışan ve az yer kaplayan cihazlar olacaktır. A119 modeli piyasaya yeni çıktı. Yüksek çözünürlük kayıt ve daha iyi gece çekimine sahip. İndirim koduyla GPS'li modeli 86 dolara alınabiliyor. En güzel çözüm o olacaktır diye düşünüyorum. Sizin için ön incelemesinin linkini ekliyorum. Şuanda detaylı incelemesini yapıyorum. 2 güne kadar detaylı incelemesini de paylaşmış olacağım.
    İnceleme durumundan haberdar olmak için; Arac ve Aksiyon Kamerası Kullanıcıları Public Group | Facebook
    Ön inceleme için; A119 Arac Kamerası On inceleme – Cekim Testi | Arac Kamerası Rehberi/Tavsiyesi

YENİ İNCELEME DUYURUSU
    İNCELEMEYİ ÖZET ŞEKLİNDE EKLİYORUM. NORMALDE ÇOK UZUN OLDUĞU İÇİN FORUMLARDA SAYFA AÇILMASI SORUNU YAŞATIYORUM TÜM İNCELEMEYİ OKUMAK İÇİN; B40D Cift Kameralı Arac Kamerası İncelemesi | Arac Kamerası Rehberi/Tavsiyesi

B40D ÇİFT KAMERALI ARAÇ KAMERASI İNCELEMESİ

Çift kameralı modeller hakkında çok soru geldiği için 3 adet çift kameralı model satın aldım. İlkinin incelemesini bitirdim. Daha önce dediğim gibi; çift kameralı modeller yeteri kadar performans veremiyor. Güçleri iki kameraya bölündüğü için kaliteden ödün veriliyor. A118 modeline oldukça benzer bir cihaz olan B40D modelinin incelemesini yaptım. Genel fikrim; fiyatı uygun olduğu için A118 modeli yerine düşünülebilir. Time lapse özelliği sayesinde power bank bağlayarak veya sürekli enerji vererek park halinde de çok uzun süreli görüntü kaydı saklanabilir. Ortalama 4 saat süreyi kayıt yapan time lapse 1.30GB tutar, normal 4 saatlik video 28 GB kadar yer kaplar.

KAMERANIN ARTI YÖNLERİ
    Novatek 96655 chipset,
    Far açma uyarısı,
    Çift kamera,
    G-sensör,
    GPS desteği,
    Aydınlatmalı tuşlar,
    Tek tuşla ses kaydı kapatma,
    Time lapse video kaydıyla yer tasarrufu yaparak çok uzun süre kayıt tutabilme,
    Kapasitörlü batarya(Kapasitör nedir?),
    64 GB kart desteği (belirli kartlar),
    Mola hatırlatma,
    WDR,
    Hareket sensörü,
    Acil durum tuşu,
    Çok iyi gizleniyor.

KAMERANIN EKSİ YÖNLERİ
    Arka kamera direk olarak güneş altında kaldığı zaman odaklanma problemi yaşıyor,
    Time lapse video (park halinde kullanmak için) çekmek için kısayol tuşu yok,
    Benim aracımın en ön camında cam filmi olduğu için far açma uyarısı verimli çalışmıyor. Dışarısı daha karanlık göründüğü için, farlar önünü aydınlatmasına rağmen far uyarısı açık duruyor,
    Hafıza kartı yuvasını kapatan lastik kapak kopacakmış gibi görünüyor,
    Arka kamerasının çözünürlüğü oldukça düşük

KAMERANIN FOTOĞRAFLARI

ARAÇ ÜZERİNDE
    Soldaki

Sağdaki

ÇEKİM TESTLERİ
    Ön gündüz
    B40D - G
    Ön gece
    B40D - Gece
    Arka gündüz
    https://youtu.be/UteJvfWBSbI

TİME LAPSE PARK MODU
    ]https://www.youtube.com/watch?v=4EorAkr3uFo

SATIN ALABİLECEĞİNİZ GÜVENİLİR LİNKLER

Güvenilir bir firma olması, uygun fiyattan ürün satması ve destek konusunda iyi olduğu için gearbest’i öneriyorum. Kargo ortalama 15 gün içerisinde teslim ediliyor. Kargo takip sayfamdan destek alabilirsiniz. http://www.arac-kamera.com/yurt-disi...-terimleri/802
    B40D Araç kamerası – 51.99 dolar- Ücretsiz takip kodlu kargo
    http://fas.st/hltexm
    GPS modülü – 6.39 dolar
    http://fas.st/zFrkr
    32 GB hafıza kartı – 7.30 dolar
    http://fas.st/HJfBhE
    64 GB hafıza kartı – 16-54 dolar
    http://fas.st/YcJVnP
    XIAOMİ 20000mAh power bank
    http://fas.st/sfLHpD

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler