User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
53 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: mo cool kullanimi (motul)

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende var 1 adet fazladan dusunurseniz alabilirsiniz.
    alayım vallahi PM atıyorum
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

D.Demir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evans benimde merak ettiğim bir ürün ve uygulama idi türkiye distiribütörüne gittim çok profesyonel bir ekip ile bu işi yapıyorlar asıl işleride zaten ralli aracı üretmek kendilerine getirip kullanmışlar şimdi başka araçlarada uygulama yapmaya başlamışlar fakat fiyatı biraz uçuk geldi bana polo gti aracımı komple evans uygulamasını yapmak için 800 tl lik bir rakam çıkardılar evansın + ları şu sistemde su olmadığı için basınç yok basınç olmayınca orjinal soğutma suyunun geçtigi hortumlara bişi olma şansı yok ama evans için motorunuzu soğutur die bi iddaları yok ürünün amacı yüksek sıcaklıklara ulaşsa bile motorunuz sistemde buhar oluşmuyo basınç yok kaynama sıcaklığı çok yukarda bölece aracınız fan bile kapatsa motor evans ile soğumaya devam ediyor

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı D.Demir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evans benimde merak ettiğim bir ürün ve uygulama idi türkiye distiribütörüne gittim çok profesyonel bir ekip ile bu işi yapıyorlar asıl işleride zaten ralli aracı üretmek kendilerine getirip kullanmışlar şimdi başka araçlarada uygulama yapmaya başlamışlar fakat fiyatı biraz uçuk geldi bana polo gti aracımı komple evans uygulamasını yapmak için 800 tl lik bir rakam çıkardılar evansın + ları şu sistemde su olmadığı için basınç yok basınç olmayınca orjinal soğutma suyunun geçtigi hortumlara bişi olma şansı yok ama evans için motorunuzu soğutur die bi iddaları yok ürünün amacı yüksek sıcaklıklara ulaşsa bile motorunuz sistemde buhar oluşmuyo basınç yok kaynama sıcaklığı çok yukarda bölece aracınız fan bile kapatsa motor evans ile soğumaya devam ediyor
    sonuçta şöyle birşey varmı ? Atıyorum iki araç düşün biri evans biri su ... Fan kapandı ikisinde de... yarım saat yol kaldı eve ama su dolu olan eve 10 dakka kala hararet yaptı dayanamadı.. Evans olan hararet yapmadan eve kadar dayanacaktır ? Doğrumu bu tezim ? Motoru daha soguk tutacak mıdır bu sıvı yani ? Bende düşünürüm böyle ise bizim minilerin motorları ciddi ısınıyor bide modlu yani.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet teziniz bir nevi doğru fakat evans ile aracınızın motoru soğumuş olmuyor motorunuz aynı şekilde ısınmaya devam ediyor fakat ürünün güzel tarafı zaten sizin bahsettiğiniz örnek'te olduğu gibi durumlarda mantıklı ama işin pratiğine gelirsek aracım hararet yapıyorsa çeker sağa soğuturum eve 20 dk geç giderim yada aracım hararet yaptıysa çekici çağırır tamirciye giderim ve 800 tl cebimde kalır yani bu ürünü kullanma mantığı yarışma sırasında + olarak size döner belli bir sürede biyere yarışarak gidiyorsanız ve aracınızı tamir ettireceğiniz yer ulaştığınız yer ise mantıklı yani kısaca ralli yapıyorsanız mantıklı oluyor.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu yok derken? Madde sıvı değil mi. Sıvı radyatör _ pompa-blok içinde hareket etmiyor mu? Nasıl basınç oluşmuyor o kısmı tam anlamadım. Bir de gri kaç litre sıvı alıyor da 800 TL istemişler. 5lt si için kabaca 60 gbp demişler. O da güncel kur ile 250 TL yapar. 15 lt sıvı mı alıyor gti?

-ER- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MoCool u 3 sene önce kullandım, yaz aylarında ciddi etkisi oldu fakat antifizli suyu azaltında öyle koyun ve birde sıcaklar bittiğinde komple boşaltın kalmasın içerisinde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -ER- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MoCool u 3 sene önce kullandým, yaz aylarýnda ciddi etkisi oldu fakat antifizli suyu azaltýnda öyle koyun ve birde sýcaklar bittiðinde komple boþaltýn kalmasýn içerisinde
    kisin icinde kalmasinin sakincasi nedir? bugun ben de ekledim 500ml...

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende gecicem buna,Adananin sicakliginda azda olsa soguk olsun yeter.Birde bende intercooler yok watercooler
    Illaki etkisi biraz daha fazla olucaktir diye dusunuyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok tam olarak ole olmuyo şoyleki uygulama için sistemden su olmamasi gerekiyor sistemde su kalmamasi icinde once sisteme bi sivi konuyo o sivi evansin urunun kullanimi icin sistemdeki butun suyu sistemden cikartiyo sonra evansim bu urunu konuyo ayrica o koyduklari sivi sistemde herhangibi bir kacak varmi onuda test ediyo valla basinç konusunda hic bi fikrim yok nasil oluyoda basinç olmuyo oda urunun farki iste

-ER- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kisin icinde kalmasinin sakincasi nedir? bugun ben de ekledim 500ml...
    Şöyle ki üzerinde yazan ve nette araştırdığım kimyasalı soğutma odaklı olduğu için soğuk havalarsa harareti yükseltmiyor dolayısı ile aracınıza hem belli bir hararete sabit rutmak için biraz rolantiyi yükselttiriyor,
    Ayriyetten donma önleyici (anti-frezee) olmadığı içinde hem korozyona karşı dayanaksız oluyor hemde soğuk havalarda koruma yapmıyor.
    Bu havalarda sıkıntı olmaz 10derece aşağısında daha çok önem arz ediyor

mrbars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evans'ta basınç su ile aynı. Lakin su "buhar fazına geçtiğinde" genleşmeden dolayı sistem içindeki basıncı aşırı artırıyor. Evans hep likit kaldığından, gaz fazı sebepli basın. artışı görülmüyor.

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evansın sanırım kaynama noktası yüksek, fakat arabanın fan açmamasında soğutma örnekleri verilmiş, araba fan açmasa, zaten sıvı sıcaklığı 120 ye gelse, kaynama yapmasada, contanın halini düşünen yok.
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

Emre-U - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Esenlikler
    Konuyu ufak çapta hortlatiyorum kusuruma bakmayin. Aracım 98 model ae101 Corolla. Antalya da yaşıyorum ve bu sene gerçekten felaket bir sıcaklık var il geneli. sıcaklıktan dolayı aracım sisiyor sanki. Yani hava soğutmalı bettle lar gibi resmen. Ve bu hissedilir derecede . Mart ayı gibi aracımin boruları radyatör u fan ve fan motorunu yeniledim. Fakat sicaklik beni korkutuyor. Stock aracimda bu katkıyı kullanmam uygun olur mu acaba. Şimdiden teşekkür ederim.

stlegal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mocool antifiriz özelliği yok saf su gerekli ortoşama 4 derece ısı için değmez

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben koydum 1 ay kadar önce, normal seyir esnasında 4 derece kadar soğutuyor ama aracı sıkıştırmaya başldıkça en fazla 1 derece gibi gördüm ben...

diablopolis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben de hortlatacağım ama ürünü kullanan arkadaşlar tavsiye eder misiniz ya da daha etkili bulduğunuz ürün var mı?

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı diablopolis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de hortlatacağım ama ürünü kullanan arkadaşlar tavsiye eder misiniz ya da daha etkili bulduğunuz ürün var mı?
    Standart antıfrız olan Polo cup aracıma

2 Kutu mocool ve motul ınguel antıfrız uzerıne saf su olarak degıstırdım

cıddı derece su sıcaklıgım dusmustu kesınlıkle tavısye ederım
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Tayfun-E30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Polo kac lt aliyoki iki kutu cok degilmi? Gerci fazlasini da bir zarari varmi onu bilmiyorum..

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı D.Demir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet teziniz bir nevi doğru fakat evans ile aracınızın motoru soğumuş olmuyor motorunuz aynı şekilde ısınmaya devam ediyor fakat ürünün güzel tarafı zaten sizin bahsettiğiniz örnek'te olduğu gibi durumlarda mantıklı ama işin pratiğine gelirsek aracım hararet yapıyorsa çeker sağa soğuturum eve 20 dk geç giderim yada aracım hararet yaptıysa çekici çağırır tamirciye giderim ve 800 tl cebimde kalır yani bu ürünü kullanma mantığı yarışma sırasında + olarak size döner belli bir sürede biyere yarışarak gidiyorsanız ve aracınızı tamir ettireceğiniz yer ulaştığınız yer ise mantıklı yani kısaca ralli yapıyorsanız mantıklı oluyor.
    hararet işin geyiği demek istediğim şuydu bu sıvılar bizim normal şehir içi araçlar için gereksiz eğer aracın hararet vs yapmıyorsa. Yapıyorsa da zaten tamirciye ver o parayı Yani benim araç stage 2 mini, bana hiçbir faydası olmaz şehir içi gazlamalarda vs çünkü zaten hararet vs sorunum yok ne yazın ne kışın. Bu sıvılar daha çok motoru extrem durumlarda kullanılan sporlar için geçerli olur ralli, hill climb, belki drift vs...
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)