User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
42 sonuçtan 39 ile 42 arası

Konu: Sabahları ilk çalıştırmada çıkan pat pat sesi ve boğulma !

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı grey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle
    Idle +18 yani araç fakir olduğu için Ecu araca %18 bazında benzin ilave etmek zorunda olduğunu söylüyor,diğer blok ise yarımgaz oda -7 idi yanlış hatırlamıyorsam.Yarımgazda da benzin fazla geldiği için %7 civarında kıstığını söylüyor.Arada bu kadar fark olmamalı.Tabi Ecu bu trimleri ne kadar bir zamanda öğrendi oda önemli.

Bahsettiğiniz hortum depo havalandırmaya gidiyor olması lazım.Bunun kopmasıda içeriye benzin kokusu almaktan öteye gitmez diye düşünüyorum.
    hocam video'da maf sensörü değerlerinide inceleyebilirmisin oda bana rölantide düşük gibi geldi ? video'nun ilk başında 2. en sondaki kutucuktaki değer orada olması gerekn değer olarak 2.0g ile 4.5g/s olarak göteriyor üstünde durunca , ama benim 1.70 lere filan düşüyor maf'danda şüpheleniyorum ...

ayar - YouTube

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MAF havanın,motorun sıcaklığına göre bile değişir.Videoda ki görünen değerler normal.Benim şuan aklıma gelen motor istemdışı bir yerlerden hava alıyor gibi..

Pompa da bir sıkıntı olsa yarımgazında fakir olması gerekir.Aksine videoda yarımgaz zengin görünüyor.Diğer mesajımda da belirttiğim gibi Ecu bu trimleri ne şartlar altında öğrendi bu önemli.Ben benzinde düzgün bir şekilde kullanıldıktan sonra öğrendiğini düşünerek bu yorumları yapıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı grey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MAF havanın,motorun sıcaklığına göre bile değişir.Videoda ki görünen değerler normal.Benim şuan aklıma gelen motor istemdışı bir yerlerden hava alıyor gibi..

Pompa da bir sıkıntı olsa yarımgazında fakir olması gerekir.Aksine videoda yarımgaz zengin görünüyor.Diğer mesajımda da belirttiğim gibi Ecu bu trimleri ne şartlar altında öğrendi bu önemli.Ben benzinde düzgün bir şekilde kullanıldıktan sonra öğrendiğini düşünerek bu yorumları yapıyorum.

Valla hocam benim aklıma da hep hava alıyor olması muhtemel sorusu geliyor , ancak aracın hava alabilecek noktaları nelerdir ?

1 - manifolt contaları değişti

2- boğaz kelebeği contasından süpheleniyorum , kimse konduramıyor ama boğaz kelebeği sökülüp temizlendi , acaba o contadan mı kaçırıyor yaw !

çünki araç 3000-4000 devir arasında iken bir ıslık sesi duyuyorum onu değiştirteceğim ...

Peki başka nereden hava alabilir ? nereden hava alıyor diye kendim duman üreten bir sistem yapıp denedim ve manifoltun içine duman verdim hatta boğaz kelebeğine giren boruyu söküp orayı tıkayıp dumanı verdim ama hiçbiryerden duman çıkmadı ! millet su döküyor üstüne motorun ama bu yöntem daha garanti ama herhangibir sızıntı göremedim

aracın fakir çalışması şu sebeplere bağlıymış ;

For continuously lean O2 sensor readings:
    1. Check sensor output wire for possible grounding. A ground will cause a false lean signal.
    2. Check the MAP sensor for proper vacuum to voltage output. A high vacuum signal will cause a lean ecu reaction. (Don't forget to check manifold vacuum first!)
    3. Clogged injectors can cause a false lean condition. A cleaning may solve the problem.
    4. Water contamination will cause a lean condition.
    5. Low fuel pressure will cause lean conditions at any rpm or load range. Be sure to check pressure at all driving modes.
    6. Exhaust leaks, especially near the sensor can pull in air and cause a false lean reading.
    7. Check for proper air injection system operation. The air pump should not direct air to the exhaust ports during closed loop operation.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Paradox hocam selamlar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler