User Tag List

Sonuçlar: Servis seçimi nasıl olmalı?

Katılımcı sayısı
11. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Tek servis

5 45.45%
  • Her parça için ayrı tamirhane

6 54.55%
6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Peugeot servis önerisi (İstanbul)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Peugeot servis önerisi (İstanbul)

Merhaba, yakın zamanda 2002 model 1.6 otomatik 206 aldım. Fakat bu zamana kadar tam teşekküllü düzgün bir servis bulamadım ya da bulabildiğimden emin değilim. Aracı almadan önce yaptığğım araştırmalara göre Paris Peugeot'yu öneren insanlar vardı ben de tanıdığım olmadığı için internete güvendim ve gittim. Şahsen memnun kaldım fakat biraz daha işini tam değilde ucuza yada geçici olarak çözebilen tipte bir tamirhane olduğunu düşünüyorum. Ardından otomatik şanzıman arızası aldığım ve Paris otomatik şanzımana bakmadığı için sanayide aynı gün tanıştığımız bir abimin tavsiyesiyle Maslak Peugeot'a gittik. İnternette herkesin yazdığı gibi pilot ve yağ değişimi yapalım deneyelim dediler. Triger değişimide Paris'e oranla daha ucuza gelince ben de olur dedşm ve verdim aracı. Birkaç sorun da dahil olmak üzere ciddi bir fiyat çıktı ortaya. Sırf sağ arka kapı kilidi merkezi ile kilitlenmiyor diye usta geldi yarım saatte parça bile kullanmadan tamir etti ve 250 tl yazılmış bu işlem. Sağ arka amortisör ile aynı fiyat garipsemedim değil. eğer şanzıman sorun çözülmezse revizyona gireceği ve aşağı yukarı 10-11k fiyat çıkacağını söyledi. Neyse ne sorunum çözülmüştür diyip çıktım derken 2 gün sonra şanzıman tekrar hata vermeye başladı ve hatalar giderek 2 dakikada bir hata silinsin diye kontak kapatıp açmama sebebiyet verdi. Maslak Peugeot'ya tekrar gidip OBD ile hata okuduklarında bu sefer selenoind değil basınç hatası veriyordu. İlk gün göremeyince ikinci gün arkadaşımı yanıma alıp gittim ve hatanın fotoğrafını aldım. Usta ilk gün bizi arka tarafa götürüp kutuda parçalarına ayrılmış AL4 parçalarını gösterdi değişiyo ediyo diye. aradan 2 hafta geçtiğinde bahsettiğim gibi yine arkdaşımla gittiğimde basıncın selenoidden kaynaklandığını içinin bittiğini vs. söyledi. Halbuki gittiğimiz bir şanzımancı binip test edip tork konv. bittiğini artık bir revize görmesi gerektiğini fakat 10000 tl gibi fiyatların gerekmediğini söyledi. Taş çatlasa 8500 tl tutacağını söyledi. Tabi bir de bunun üstüne Maslak Peugeot'un şanzımanı kendilerine getirip onarım yaptırdığını. Arkdaşaımda şu teoriyi öne sürdü, acaba bunlar her gelen oto şanzıman müşterisine aynı kutuyu mu gösteriyorlar? Bunun üzerine sinir katsayım yükseldi vs. ve verdiğim pilot parasına mı bir ton işçilik saçmalığına mı yanayım bilemedim. Sonuç olarak bir tanıdık bularak 8500'e revizesiz tork konventörü, daha kaliteli yağlı ve diferansiyelin sıfırı ile değişimi ücreti alınmadan 8500'e sorunumu çözdüm. Şimdi ben içimdeki bu derdi döküp rahatladığıma göre size ana sorumu soruyorum. Sizce cidden düzgün onarım yapan fiyatları ve işçiliği 2020 model araç onarım ücretleri gibi olmayan düzgügn bir servis var mıdır? Yoksa her farklı sorun için farklı yere gitmemi mi tavsaiye edersiniz? Misal, alt takım için şuraya, periyodik bakım için şuraya, boya göçük için şuraya gibi. Eğer zamanınız varsa gidilebilecek yerleri yazarsanız cidden çok minnettar olurum. Yıllardır aile araçları hep sıfır olduğu için yetkili serivse giderdi o yüzden tanıdık bulma konusunda baya yeteneksizim. Bu arada Anadolu yakasındaydı sanırım, Leon servisi tavsiye edenler de bayağı var.

Aracımın Instagram hesabı : rouge_206

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    407 varken bende Maslak' ta eski ustasına götürüyordum. Sonrasında hem uzaklığı, hem de beni tam memnun edememesi sebebiyle Yurt Motorsport Harun Usta' ya gittim.
    Harun Usta' dan gerçekten memnun kaldım, tavsiye ederim.

Alpii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni konu açmak istemediğimden buraya yazayım dedim;

Aracın bakım zamanı geliyor, kendim yağ ve katkı ürünlerini aldım. Filtreleri de değişim yapacağım yerde hallediğ bakımını yaptırmak istiyorum. Bir de alt takımdan cukurlara düşünce ses geliyor onu da göstermek istiyorum.

İstanbulda önerebileceğiniz yer var mıdır? FP otomotiv dediler ama dışarıdan ürün kabul etmiyolarmış. Maslakpeugeot u buldum , nasıldır sizce? Daha f/p öneriniz varsa istanbul içi , yorumunuzu beklerim
    https://www.instagram.com/gnn.308/

34 GNN 111 #308 21'
    34FDC785#308 16’ - RIP - 34BAG097 #308 18'

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Alpii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Aracın bakım zamanı geliyor, kendim yağ ve katkı ürünlerini aldım. Filtreleri de değişim yapacağım yerde hallediğ bakımını yaptırmak istiyorum. Bir de alt takımdan cukurlara düşünce ses geliyor onu da göstermek istiyorum.

İstanbulda önerebileceğiniz yer var mıdır? FP otomotiv dediler ama dışarıdan ürün kabul etmiyolarmış. Maslakpeugeot u buldum , nasıldır sizce? Daha f/p öneriniz varsa istanbul içi , yorumunuzu beklerim
    Yurt Motorsport Harun Usta, bende 407 varken ona götürüyodum. Bostancı oto sanayiide yeri.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Alpii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

FP Otomotiv tavsiye ederim Maslak'ta. Maslak Peugeot da olur orada da sorun yaşamazsın.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Alpii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yurt Motorsport Harun Usta, bende 407 varken ona götürüyodum. Bostancı oto sanayiide yeri.
    teşekkürler tavsiye için, oraya da bakarım.

Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    FP Otomotiv tavsiye ederim Maslak'ta. Maslak Peugeot da olur orada da sorun yaşamazsın.
    Ya ilk bakım elimde liqui moly ürünleri var onları kullanmak istiyorum. fp sadece kendi ürünlerimizi kullanabiliyoruz dediği için alternatif bulayım dedim. Maslak istediğin ürünü getir, yardımcı oluruz dedi. bu bakımlık maslak'ı denerim herhalde. Sağol abi tavsiye için
    https://www.instagram.com/gnn.308/

34 GNN 111 #308 21'
    34FDC785#308 16’ - RIP - 34BAG097 #308 18'

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler