User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
43 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Kronik :) Yakıt Alınca Motor Arıza Işığı Yanıyor

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ELM327 Bluetooth Araba Turkce Arac Arıza Tespit Cihazı Vers. 2.1 Fiyatları ve Ozellikleri

Şunu alsaydın ya 42 TL'ye. Hepsi aynı program ile çalışıyor çünkü.
    Abi gordum bunu ama ios sadece wifi ile destekliyor yazmislar heryere

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Onun WiFi olduğunu şimdi fark ettim.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    OBD-II Wifi cihazını aldım. Arkadaşın arabasındaki hataları buldu hatta sildi bile. Car Scanner programı ile. Ama benim 3008 ' de arızayı bulamıyor. Cihaz çalışıyor, sağlam ancak benim arabada hata kodu bulamıyor. Var mıdır yol yordam gösterecek @Schumi
    Konu Sezgin tarafından (04-05-2021 Saat 14:22 ) değiştirilmiştir. Sebep: Car Scanner

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motor hataları dışındaki bazı hatalar arıza lambası yakıyor fakat OBD'de çıkmayabiliyor. Pejo yazılımı ile bakmak gerekiyor.

Benzer bir sorunu VW'de yaşamıştık. otomatik far yükseklik ayarı için bir sensör var aracın arka tarafında. Bu sensörün yeri nasıl olmuşsa eğilmiş ve arabaya arkaya 2 kişi oturunca araba arıza yakıyordu. OBD'de de çıkmıyordu yine benzer şekilde. Bizde ilk gittik servis sildi ve iletişim hatası olmuş dedi. Uzun süre bindik öyle sonra yine arkaya 2 kişi binince yine yanmıştı ve şans eseri egzozcuda aracın altına bakarken çözmüştük mevzuyu.
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Aranel Ciryatan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motor hataları dışındaki bazı hatalar arıza lambası yakıyor fakat OBD'de çıkmayabiliyor. Pejo yazılımı ile bakmak gerekiyor.

Benzer bir sorunu VW'de yaşamıştık. otomatik far yükseklik ayarı için bir sensör var aracın arka tarafında. Bu sensörün yeri nasıl olmuşsa eğilmiş ve arabaya arkaya 2 kişi oturunca araba arıza yakıyordu. OBD'de de çıkmıyordu yine benzer şekilde. Bizde ilk gittik servis sildi ve iletişim hatası olmuş dedi. Uzun süre bindik öyle sonra yine arkaya 2 kişi binince yine yanmıştı ve şans eseri egzozcuda aracın altına bakarken çözmüştük mevzuyu.
    Evet mantıklı. Serviste ilk sildiğinde zaten sensör hatası motor ile alakası yok demişti. Artık 17 Mayıs ı bekleyeceğiz gidip tam sorunu görmek için. Çok teşekkür ettim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Carly isimli program birde Torque ile bakın. Motor arızası dışındaki misal airbag ve abs tarzı arızalar üniversal olmadığı için OBD ile çıkmayabiliyor. Hangi semttesin bu arada ?
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Carly isimli program birde Torque ile bakın. Motor arızası dışındaki misal airbag ve abs tarzı arızalar üniversal olmadığı için OBD ile çıkmayabiliyor. Hangi semttesin bu arada ?

Beylikdüzü' ndeyim abi ben.
    Torque ile denedim ancak wifi bağlantısını göremedim. Sadece BT bağlantısı ile çalışıyor eğer yanlış anlamadıysam.
    Carly ' i buldum şuan AppStore ' da indiriyorum. Gün içinde denemiş olacağım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Carly ‘ de bulamadi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arıza tespit edildi ama bir arkadaşım servisindeki profesyonel cihazla.

P1435
    P1434

bu kodlar Ad Blue ve Yakıt Pompası ile alakalıymış. Aracı bıraktım pompayı değiştirip deneme yapacaklar. Gelişme oldukça editleyeceğim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu dizel araçlarda karşılaşılan tek hata. Araç servis bakımlı ise ve baya bir uğraşırsan serviste tankı komple değiştirtebilirsin. Ama cebinden para verip değiştirme derim. Hatta yazılım ile komple iptal et gitsin Adblue'yu.
    Schumi.Projects

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada normalde Peugeot'ta tank ve pompa beraber tek parça olduğu için 2 ayrı parça kodu yok o yüzden koca depoyu değişmek istiyorlar. Sanırım 5-7500 arası bir fiyatı var serviste. Ama deponun ücretici firması pompayı ayrı satıyor. Yurt dışı fiyatı 90 euro. Belki TR'de de vardır emin değilim. Üretici linkini paylaşıyorum.

https://www.utilinx.pt/es/modulo-ele...articulas/p-61
    Schumi.Projects

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araci arkadasimin ozel servisinde biraktim. Cozum uretmeye calisiyorlar. Eger parca kesin olarak bu derse yurt disindan getirtirim o noktada sorun yasamam ama asil merak ettig ad blue iptal etsek, egzos muayenesinden gecebilir miyim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ad blue tanki contadan sizdirmis. Ad blue pompa nin kartina akmis. Karti yakip pompayi islevsiz hale getirmis. Kart veya pompa tek satilmiyor. Komple degisim parca fiyati 15.000. Tl civari.

Cozume gelirsek;
    Katalizorun ici bosaltilacak ve yazilimla ad blue iptal edilecek.
    Ne kadar saglikli olur onu merak ediyorum yada bu durum bana nasil bir dezavantaj yaratacak ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ad blue tanki contadan sizdirmis. Ad blue pompa nin kartina akmis. Karti yakip pompayi islevsiz hale getirmis. Kart veya pompa tek satilmiyor. Komple degisim parca fiyati 15.000. Tl civari.

Cozume gelirsek;
    Katalizorun ici bosaltilacak ve yazilimla ad blue iptal edilecek.
    Ne kadar saglikli olur onu merak ediyorum yada bu durum bana nasil bir dezavantaj yaratacak ?
    Katalizörün içini boşaltmana gerek yok. Egzoz muayenesinden geçersin. 7500 civarıydı depo değişimi. Ne arada 15.000 olmuş.
    Schumi.Projects

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Katalizörün içini boşaltmana gerek yok. Egzoz muayenesinden geçersin. 7500 civarıydı depo değişimi. Ne arada 15.000 olmuş.
    Abi onu bende anlamadim fazla zamanimda yoktu detay soramadim. Neden katalizoru de bosaltacagiz demis olabilirler ?

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi onu bende anlamadim fazla zamanimda yoktu detay soramadim. Neden katalizoru de bosaltacagiz demis olabilirler ?
    AD blue suz kullanıldığında dolmuş ya da ilerde dolacağını düşünüyorlar sanırım...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birde katalizörün içindeki malzeme güzel para ediyor.(Bu aralar fena ticareti dönüyor, adamlar tamirci tamirci servis servis geziyorlar fiyatları söyleyip kartvizitlerini bırakıyorlar)

Bence boşalttırma motor soğukken aracın içi leş kokar çalıştırdığında,sürekli iç sirkülasyon açarsın.
    e60 535d & THE A45 AMG

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sabah uğradım servise, açık açık sordum vallahi. Neden katalik konvertörü söküyoruz? diye. Şöyle bir açıklama geldi;

Yakıt doğrudan motora gidiyor ve yanıyor, motorda yanan yakıt çıkışını KatalikKonvertör' den yapıyor. Bu esnada emisyonu düşürmek için Adblue katalitikkonvertöre geliyor, burada motorda yanan yakıt ile karışıp daha az salınım ile egzostan atılıyor.
    Adblue iptal edildiğinde, motorda giden yakıt direkt olarak yanıp KatalikKonvertörden çıkacağı için bir süre sonra KatalikKonvertör dolacak ve araç çekişten düşmeye başlayacakmış. Tahmini 20.000 km sonra.

İlk bakışta mantıklı geliyor da sonradan illa KatalitikKonvertör iptal edilecekse düz boru çekerim hem daha az maliyetli hemde çalışan bir katatlikkonvertörümü kaybetmemiş olurum diye düşünerek, sadece yazılım ile ad blue iptali yaptırma kararı aldım.

Bu mevcut durumda da @Omak ' ın dediği olay ortaya çıktı sanırım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    PEUGEOT 3008 5008 AD BLUE DEPOSU ORJİNAL 9825645580 Fiyatı ve Ozellikleri - GittiGidiyor

Burada depo var. Ayrıca daha önceki tüm benzinli ve dizel araçlar adblue olmadan katalizör kullanıyordu. Ben şahsen ikna olmadım katalizörün adblue olmadan çabucak bozulacağına.
    Schumi.Projects

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler