User Tag List

7 sonuçtan 1 ile 7 arasý

Konu: 1.0Tsi Egsoz Sesi Sorunu

rmelihr - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    32
    Þehir
    Türkiye Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

1.0Tsi Egsoz Sesi Sorunu

Arkadaşlar merhaba 1.0tsi 110 ibiza fr dsg sahibiyim bugün son susturucu iptali yaptırdım fakat aracımdan normal basınç yokken tatlı bir ses çıkıyor fakat basınç geldiğinde şahinlerdeki o üfleme sesi geliyor çok fazla neden olabilir

Diyadin - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    37
    Þehir
    41
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba,

Baþtan sona kullanýlan boru çapý susturucu sayýsý çýkýþ sayýsý nedir?

Aç kapa egzozlarýn kelebeði açýkken rüzgar sesi yapar. Kullandýðýnýz çýkýþ sayýsý fazla ise rüzgar sesi yapar.

Turbo muffler denilen turbo ile gaz kelebeði arasýndaki parçada rüzgar sesi yapar.

Yaþ
    32
    Þehir
    Türkiye Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Diyadin Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Merhaba,

Baþtan sona kullanýlan boru çapý susturucu sayýsý çýkýþ sayýsý nedir?

Aç kapa egzozlarýn kelebeði açýkken rüzgar sesi yapar. Kullandýðýnýz çýkýþ sayýsý fazla ise rüzgar sesi yapar.

Turbo muffler denilen turbo ile gaz kelebeði arasýndaki parçada rüzgar sesi yapar.
    merhaba orjinal egsoz sistemi var sadece sonda susturucu iptal ettim bu arada iptal etmeden önceden hafifden vardý iptal ettikten sonra daha fazla duyulur oldu gaza bastýðým zaman þahinlerdeki üfleme sesini alýyorum orta susturucudan kaynaklý olabilirmi ?

cnzdmr - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    35
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý rmelihr Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    merhaba orjinal egsoz sistemi var sadece sonda susturucu iptal ettim bu arada iptal etmeden önceden hafifden vardý iptal ettikten sonra daha fazla duyulur oldu gaza bastýðým zaman þahinlerdeki üfleme sesini alýyorum orta susturucudan kaynaklý olabilirmi ?
    Orjinal egzoz ile üfleme sesi gelmesi normal þartlarda pek olasý deðil. Son iptali yapmadan önce de vardý dediðiniz için yazýyorum.
    @Diyadin in dediði gibi vanalý yani varex tarzý son susturucu taktýðýnýz zaman bu üfleme sesi geliyor. Bende kendi aracýma (2.0 turbo 60lýk egzoz capý) aç kapa egzoz taktýðýmda, dip gazlarda bu üfleme sesi geliyordu sesi beðenmediðim için komple 76mm krom egzoz ve bir üst kalite Voortek marka vanalý egzoz taktým. Ses çok daha gür ve güzel oldu. Dip gazda çok çok az da olsa üflememsi bir ses geliyor ama sorun teþkil etmiyor.

Sizin durumda sadece son iptali ile araç katalizor ve orta susturucula çalýþýyor olmasý lazým. Bir miktar üfleme gelmesi yine olasý ama ikarus minibüsler kadar geliyorsa kaliteli bir son susturucu koymakta yarar var.

Bu arada eski 60mm lik sistem ve vanalý egzoz varken bir de catless downpite taktýrmýþtým, üfleme sesi tamamen yok olmuþtu. Sanýyorum kat olmadýðý için turbodan geçen egzoz gazý daha rahat tahliye edildiði için üfleme ortan kalkmýþtý. Bu sefer de sesin þiddeti ve koku sorunlarý ortaya çýkmýþtý gerçi
    Konu cnzdmr tarafýndan (06-09-2021 Saat 15:48 ) deðiþtirilmiþtir.

Yaþ
    32
    Þehir
    Türkiye Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý cnzdmr Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Orjinal egzoz ile üfleme sesi gelmesi normal þartlarda pek olasý deðil. Son iptali yapmadan önce de vardý dediðiniz için yazýyorum.
    @Diyadin in dediði gibi vanalý yani varex tarzý son susturucu taktýðýnýz zaman bu üfleme sesi geliyor. Bende kendi aracýma (2.0 turbo 60lýk egzoz capý) aç kapa egzoz taktýðýmda, dip gazlarda bu üfleme sesi geliyordu sesi beðenmediðim için komple 76mm krom egzoz ve bir üst kalite Voortek marka vanalý egzoz taktým. Ses çok daha gür ve güzel oldu. Dip gazda çok çok az da olsa üflememsi bir ses geliyor ama sorun teþkil etmiyor.

Sizin durumda sadece son iptali ile araç katalizor ve orta susturucula çalýþýyor olmasý lazým. Bir miktar üfleme gelmesi yine olasý ama ikarus minibüsler kadar geliyorsa kaliteli bir son susturucu koymakta yarar var.

Bu arada eski 60mm lik sistem ve vanalý egzoz varken bir de catless downpite taktýrmýþtým, üfleme sesi tamamen yok olmuþtu. Sanýyorum kat olmadýðý için turbodan geçen egzoz gazý daha rahat tahliye edildiði için üfleme ortan kalkmýþtý. Bu sefer de sesin þiddeti ve koku sorunlarý ortaya çýkmýþtý gerçi
    egsoz tamamen orjnal kat duruyor sadece son susturucu iptal egsoz uçlarý bu sesi yapabilirmi ?

cnzdmr - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    35
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sadece son iptal ile dediðim gibi bu kadar aþiri bir üfleme sesi olmaz diye düþnüyorum. bence son iptal yerine kaliteli bir son susturucu konulsa hem performans hem de ses olarak daha iyi olur.

Sadece egzoz uçlarýndan da kaynaklý aþýrý üfleme sesi olmaz. 1.0 tsi olduðu için egzoz ölçüsü ufak sanýrým. Dediðim gibi kaliteli bir son susturucu çözüm olur gibi..

Yaþ
    32
    Þehir
    Türkiye Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sorun çözüldü orjinal baþlýklardan ses yapýyormuþ.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an 1 kullanýcý var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler