User Tag List

7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Farlarım soyuluyor

emirksk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Farlarım soyuluyor

selamlar. ilginç bir sorunum var 2 far grubu da aynı yerinden soyulma başlamış. başka bir noktada yok. 2 far grubu da orijinal valeo marka 1 senesi olmadı değişeli, serviste takıldı. tekrar aynı servise gittim 5-6 usta geldi baktı boyacısı servis müdürü vs. ama kimse fikir yürütemedi. olmaz da vernik mi atıyor dedik ama fabrikada vernik sürülmüyormuş bunlara. amerikan park filan yok, araç güneşte de kalmıyor. yıkamayı da kendim yapıyorum bütün ürünlerim ph nötr. kaldı ki ben bu aracı 1 yıl boyunca çölün ortasında güneşte bıraksam belki böyle bir şey olur. en son biraz daha kullan sonra işlem yaparız şeklinde konuştuk ama valeo global ile iletişime geçsem bir kazancım olur mu ? farlara çok takıntılıyım eski farların ömrü dolduğu için değiştirmiştim şimdi böyle bir sorun çıkınca iyice kafamı bulandırdı.

bu nedir, yapılması gereken nedir ?

[

S-works - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Farların üzerinde en son koruma tabakası oluyor. Boya üzerindeki vernik gibi düşünebilirsiniz. 1. yılda olması problem. Muhtemelen üretim ile ilgili bir sıkıntı. 5-10 yıllık bir ürün olsa sıcak,soğuk,dış etmenler vs bahane edilebilir. Garantisi varsa değişim talep edin. Yeni takılacak farların üzerine Folyo kaplama yaptırıp bu tarz hasarlara karşı ömrünü uzatabilirsiniz.
    Special Works Detaylı Araç Bakım Merkezi

https://www.instagram.com/specialworkstr/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı S-works Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Farların üzerinde en son koruma tabakası oluyor. Boya üzerindeki vernik gibi düşünebilirsiniz. 1. yılda olması problem. Muhtemelen üretim ile ilgili bir sıkıntı. 5-10 yıllık bir ürün olsa sıcak,soğuk,dış etmenler vs bahane edilebilir. Garantisi varsa değişim talep edin. Yeni takılacak farların üzerine Folyo kaplama yaptırıp bu tarz hasarlara karşı ömrünü uzatabilirsiniz.
    Cevap için teşekkür ederim. Bundan sonraki aşama farların sararması ve kılcal çatlakların oluşması mıdır ? Servise tekrar gidip üzerine iyice yoğunlaşacağım ama gitmeden önce teknik bilgileri edinip elimi güçlendireyim dedim muhtemelen dış etken kaynaklı diyeceklerdir. Valeo'ya da mail atacağım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fransızların genel tasarım hastalığı bana göre tam üst güneşe direk bakan tarafları bu şekilde soyuluyor, sonrasında çatlak çatlak görüntü oluyor, ppf kaplatmak en güzel çözüm
    ...

S-works - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Koruma katmanı en dayanıklı kısım. Soyuldukca çatlamalar ve sararma oluşması muhtemel.
    Special Works Detaylı Araç Bakım Merkezi

https://www.instagram.com/specialworkstr/

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Serviste onlar tedarik edip taktıysa parça garantisi vardır tabii ki değiştirmekle yükümlüler

Yok siz tedarik ettiyseniz Valeo'ya müracaat edin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı berkay_aydin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fransızların genel tasarım hastalığı bana göre tam üst güneşe direk bakan tarafları bu şekilde soyuluyor, sonrasında çatlak çatlak görüntü oluyor, ppf kaplatmak en güzel çözüm
    Sormayın. Bir de geçen sene farları bilerek değiştirmiştim ömürleri dolmuştu mercek temizliği de işe yaramadı hiç aydınlatmıyordu. Değiştirdikten sonra olması gerektiği gibi oldu ama şimdi bu çıkınca iyice canımı sıktı

Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Serviste onlar tedarik edip taktıysa parça garantisi vardır tabii ki değiştirmekle yükümlüler

Yok siz tedarik ettiyseniz Valeo'ya müracaat edin
    Servis siparişi geçip taktı hocam. Kayıtlı zaten servis otomasyonunda parça numarası sipariş tarihi vs.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler