User Tag List

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
103 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: 1.33 tce mercedes ve renault yazilimlari hk…

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu megane 1.3 tce nin motoruyla clionunki aynimi acaba. Biri 130 diğeri 140 bgde. Cahillimi mazur görün.

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı individual Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu yeni nesil araçlarda tam çözemediğim bir durum var.sanırım clio ağırlığından kaybediyor.

Clio 1.3 130HP 0-100 9 saniye

seat ibiza 1.2 105HP 0-100 9,7

açıkcası clio 130hp ile standart hali ile çok uçması gerekiyor ama nedense hızlanması düşük.sanırım kilosundan kaybediyor.
    clio ciddi iyi gidiyor ama şanzımandan kaybediyor bence dsg gibi soluksuz gitmiyor

speed_emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Videoda öyle olmuyor �� izleyin.
    doğuştan araba manyağı

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    clio ciddi iyi gidiyor ama şanzımandan kaybediyor bence dsg gibi soluksuz gitmiyor
    Arşivde bulunsun aracın fabrika veriler.

EDC dışında örneklediğim ibiza fr ibiza style göre yeni renaul clio baya ağırmış.

1233KG diyor.ibiza 1045KG yüksüz ağırlık diyor.Ortalama bir insan 75KG desek 1115KG çıkıyor.Aralarında 118KG fark çıkıyor ciddi bir oran.

Benimde aklımda listemde olan bir araç aslında ama dediğim gibi 1.3 130HP motor gücüne göre bence 8.5 falan olması gerekirdi 0-100 hızlanması yada fabrika verisi yanlış paylaşılıyor.

Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mercedes 1.3 ler gerçekten güzel gidiyor ve az yakıyor, sessiz, her devri dolu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araçtaki şanzıman Getrag 7DCT300 beyler, oldukça kral bir şanzıman hatta bir vag aracım olsa opsiyon olsa DSG yerine gözüm kapalı tercih ederim onun gibi nazlı tuzlu sürekli arıza çıkaran bir şanzıman değil kaya gibi.

Getrag 6DCT250lerin ilk nesli (fluence,megane 3,s60,focus) sıkıntılıydı, ikinci nesli (clio 4,megane 4) arızasını neredeyse sıfır noktasına çekmişti bahsi geçen 7DCT300 ise gece gündüz daha iyi ve sağlam, DSG ile kıyaslanacak gibi değil sağlamlık anlamında, kaldıki bence performans (atış süresi,kararlıkık vs) anlamındada geri kalır yanı yok.

aksine dsg'de benim en nefret ettiğim şey dsg'nin sport'a almadığın sürece sürekli aşırı düşük devirlere bırakacak şekilde sürekli vites atması ve pedala hatrı sayılır basmadığın sürece vites düşürmemesi,cidden nefretlik birşey.

edc öyle değil,aracı nispeten daha iyi performans sunacak devirlerde tutuyor, yanlış anlaşılmasın bahsetiğim durum genel gündelik kullanımda kullanımda aksine tapa gazda,rollingde,kalkışta bencede dsg bir tık daha iyi ama dediğim gibi genel kullanıma uyumu,sağlamlığı asla tercihim dsg olmazdı bu şanzıman varken

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mercedes 1.3ler bildiğim forget turbo,enj,beyinleri farklı

arkadaşımda megane 1.3tce 140lık var.hızlanma süreleri bizede 140hp den fazla bu dedirtti.

megane joy paket 1250kg civarıydı kantarda

mercedes ile renaultdaki birebir aynı , ikiside Forged krank ve piston kolu kullanıyor,piston alüminyum ve Honda Type R integra'daki gibi aşınmaya karşı direnç ve düşük sürtünme sağlayan kaplama var pistonda, emme,manifold,turbo aynı.

bu arada dostlar sadece bilmeniz açısından paylaşıyorum türkiyede herkes kelimeye sürekli FOR GET diyor , ingilizce kelime Forge ve gelen D harfi Forge lanmış anlamında yani FORGED.

türkçe heceleyecek olsak For gıd gibi okumamız lazım For get değil , umarım kimseyi üzmemişimdir samimi şekilde bilinmesi için söylüyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ozaman bu araba geleceğin polo gti olur mu
    doğuştan araba manyağı

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı speed_emre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maalesef olamaz. Bende inceledim gayet güzel değerlere sahip ancak tsi polo gti underrated gelen bir araçtı. Gücü aslında 180hp den biraz daha fazlaydı. Hem Turbo hem supercharger bir de dsg gibi hızlı bir şanzımanla birleşince tam bir hot hatch oluyordu arac. Her ne kadar DSG nazlı sinir bozucu bir şanzıman olsa da hızlı

Aracınız hayırlı olsun yazılımla çok çok daha keyifli olacağına eminim ama 1.4 tsi Polo gti kadar gitmeyecektir. E gitmesin de zaten, biraz daha düşük bir performans sunmasında hiç garipsenecek bir durum yok. Güncel araçların içerisinde fiyat performans olarak en tercih edilesi Clio şuan sanırım...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maalesef olamaz. Bende inceledim gayet güzel değerlere sahip ancak tsi polo gti underrated gelen bir araçtı. Gücü aslında 180hp den biraz daha fazlaydı. Hem Turbo hem supercharger bir de dsg gibi hızlı bir şanzımanla birleşince tam bir hot hatch oluyordu arac. Her ne kadar DSG nazlı sinir bozucu bir şanzıman olsa da hızlı

Aracınız hayırlı olsun yazılımla çok çok daha keyifli olacağına eminim ama 1.4 tsi Polo gti kadar gitmeyecektir. E gitmesin de zaten, biraz daha düşük bir performans sunmasında hiç garipsenecek bir durum yok. Güncel araçların içerisinde fiyat performans olarak en tercih edilesi Clio şuan sanırım...
    tşk ederim. polo alacaktım ama çoğu hosaf olmuş ve her aldığım araba içinde 20 30.000 de kenarda tutmam gereken bir mebla olacaktı.

O yüzden clio almaya karar verdim. Ama 180 190 bg civarında saglıklı ve uzun ömürlü binilir diye düşünüyorum. Konu oldukça heyecan verici oldu benim için.

Şu yazılım olayını çözsünler 180 190 bg yeterli bu araba için. Şuan bile sport modunda baya keyif veriyor. Bakalım bekliyorum.
    doğuştan araba manyağı

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.3tce yabana atılmaz tabiki,

ama 1.6rs ler var gti kıvamında 205hp

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tşk ederim. polo alacaktım ama çoğu hosaf olmuş ve her aldığım araba içinde 20 30.000 de kenarda tutmam gereken bir mebla olacaktı.

O yüzden clio almaya karar verdim. Ama 180 190 bg civarında saglıklı ve uzun ömürlü binilir diye düşünüyorum. Konu oldukça heyecan verici oldu benim için.

Şu yazılım olayını çözsünler 180 190 bg yeterli bu araba için. Şuan bile sport modunda baya keyif veriyor. Bakalım bekliyorum.
    Kutu içi veya cold air bir fitre kiti, güzel bir egzoz sistemi ile desteklenirse Downpipe dahil (Buji-bobinlerinde değişmesi gerekebilir yazılımdan sonra belki) çok rahat 180-190 hp lere ulaşır.
    Downpipe biraz tercih meselesi tabi hem ses hemde koku anlamında gündelik kullanınan araçta çok zor oluyor. Sport cat bulabilirseniz çok daha iyi olur ama oda fiyat olarak pahalı kalıyor.
    Bir de bunların yanına soğutma işini de çözerseniz büyük intercooler gibi, baya şaka makinesi olur aracın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kutu içi veya cold air bir fitre kiti, güzel bir egzoz sistemi ile desteklenirse Downpipe dahil (Buji-bobinlerinde değişmesi gerekebilir yazılımdan sonra belki) çok rahat 180-190 hp lere ulaşır.
    Downpipe biraz tercih meselesi tabi hem ses hemde koku anlamında gündelik kullanınan araçta çok zor oluyor. Sport cat bulabilirseniz çok daha iyi olur ama oda fiyat olarak pahalı kalıyor.
    Bir de bunların yanına soğutma işini de çözerseniz büyük intercooler gibi, baya şaka makinesi olur aracın
    Spor katalitik uzun dönemli süper bir çözüm olur. DP sevmiyorum ben de

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sanırım bunlar için biraz daha yayılması lazım. Bence 200 bg olma ihtimali yüksek o zaman rs adını hakkıyla taşır 17 inç jantları ağır baya bence Şaka makinası olsun yeter
    doğuştan araba manyağı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sanırım bunlar için biraz daha yayılması lazım. Bence 200 bg olma ihtimali yüksek o zaman rs adını hakkıyla taşır 17 inç jantları ağır baya bence Şaka makinası olsun yeter
    Kaliteli benzimiz olsa 200+ lar çok daha kolay olurdu tabi. Maalesef çok kötü benzinimiz var ve bu özellikle turbo araçlarda çok performans kaybına sebebiyet veriyor.
    17 jantlarda gayet güzel bu arada aşağısı güzel durmaz, hafif bi 17 jantla değiştirirsen pastadaki çilek olur artık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kaliteli benzimiz olsa 200+ lar çok daha kolay olurdu tabi. Maalesef çok kötü benzinimiz var ve bu özellikle turbo araçlarda çok performans kaybına sebebiyet veriyor.
    17 jantlarda gayet güzel bu arada aşağısı güzel durmaz, hafif bi 17 jantla değiştirirsen pastadaki çilek olur artık
    hayırlısı bakalım uzun süre binmeyi düşünüyorum. Rs line olan başka kişi varmı forumdan
    doğuştan araba manyağı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlısı bakalım uzun süre binmeyi düşünüyorum. Rs line olan başka kişi varmı forumdan
    Uzun süre kalacağını düşünüyorsanız şayet, naçizane tavsiyem bilindik firmalardan (Ktec benzeri) temin edebileceğiniz bi spor katalizör almanız.

Değer de katacağına emin olabilirsiniz. Boş DP her kesim için makul görülemeyebiliyor satarken. Ne kadar bilinçli de olsanız, apaçi muamelesi görmeniz kuvvetle muhtemel. (tecrübeye istinaden konuşuyorum; zira sözüm meclisten dışarı)

Muayene, ıvır zıvır derdiniz de olmayacak bununla birlikte.

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun süre binerim her yere giderim herkesle binerim düşüncesi varsa ;
    Şahsen ben sadece std halinden 160 hp ise o noktaya getirir bırakırdım başkada bişey yaptırmazdım daha ötesi özellikle yazılımla daha fazla güç sevdası uzun vadede sıkıntı olasılığını onlarca kat arttırıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzun süre kalacağını düşünüyorsanız şayet, naçizane tavsiyem bilindik firmalardan (Ktec benzeri) temin edebileceğiniz bi spor katalizör almanız.

Değer de katacağına emin olabilirsiniz. Boş DP her kesim için makul görülemeyebiliyor satarken. Ne kadar bilinçli de olsanız, apaçi muamelesi görmeniz kuvvetle muhtemel. (tecrübeye istinaden konuşuyorum; zira sözüm meclisten dışarı)

Muayene, ıvır zıvır derdiniz de olmayacak bununla birlikte.
    Maslak sanayide İskender,Emil, Savaş da spor katalizör yapıyorlar sanırım araçlar için custom olarak. Ben egzozumu yaptırırken konusu açılmıştı.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler