User Tag List

Sayfa 4/6 İlkİlk ... 23456 SonSon
103 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: 1.33 tce mercedes ve renault yazilimlari hk…

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eworen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzun süre binerim her yere giderim herkesle binerim düşüncesi varsa ;
    Şahsen ben sadece std halinden 160 hp ise o noktaya getirir bırakırdım başkada bişey yaptırmazdım daha ötesi özellikle yazılımla daha fazla güç sevdası uzun vadede sıkıntı olasılığını onlarca kat arttırıyor
    Esasen ben de yazılımın her türlüsüne karşıyım ama madem ısrarcılık söz konusu, ben de güvenilir kurumsal firmaları önermek istemiştim. Garanti ve kurumsal muhatap bulabilmek adına.

Allah yokluğunu ve arızasını göstermesin, Megane RS'imde de benzer bi yol izledim. Yazılım hariç arabaya yapılabilecek ne kadar iyileştirme varsa (intercooler, spor katalizör, marka egzoz, marka hava filtresi, bolt-on MRS3 turbosu, kilitli diff., vb.) yaptım ve inanılmaz da memnunum. Bazı şeyleri tadında bırakmak "bence" en doğrusu. Ama tercihlere de saygı duymak lazım tabii.

Edit.. Tabii şunu da eklemek istiyorum.. Benim tercihlerimde Megane RS'in motorun kibarlığı ve çok aşırı basınca tahammül edemeyen kol ve pistonları da etkili olmuştu. Km.sinin düşüklüğünden ötürü motor içini kurcalamak da istememiştim. Belki o bahsedilen 1.33 Clio.lar, basıncın doruklarında ve yazılımlı olarak benim yazılımsız RS'imden çok daha fazla sağlıklı ve uzun yıllar sorunsuzca yürür eder; bilemem. "Kobay Loading..." mevzuları söz konusu olabilir. Dolayısıyla hadsiz ifadelerle kimseyi gaza getirmiş olmak istemiyorum.
    Konu kalipson tarafından (28-10-2021 Saat 11:54 ) değiştirilmiştir. Sebep: Edit

speed_emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    roll yapan ve hergün arabası tepesinde olan birisi olmadığım için kat , dp ve son susturucu tarzı ufak bişeyler zamanla yapılabilir.

cooler işini düşünmüyorum pek. Aşırı yüklemeyi sevmem garantisi 2025 e kadar var. Km daha 7.000 km de çünkü bakıma sokacağım hafta sonu

Şuan standart olarak takılıyorum
    doğuştan araba manyağı

meganes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.3 tce 150 4x4 duster kullanıyorum 1.5 senedir gidişi gücü torku tepkisi çok hoşuma gidiyor biraz dağ bayır gittiğim için ağırlığı sevmiyor yalnız , boş ağırlık zaten 1400 küsür aracın bazen yeri geliyor 2 ton oluyor ıvır zıvırla yazılım halen yapılamıyor sanırım en son 2cr firmasına sordum yapılmıyor demişti bence başarılı bir motor
    aracı yüksek fiyata satmam için elinizde 'jdm' yazısı varmı ??

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araç d konumdayken seri ve keyifli çok ben corsada o keyfi alamamıştım. D konumdayken dip gazda 4000 devirde gördüğüm kadarıyla vites atıyor. Eco modu denemedim.
    Sportta baya devir çeviriyor. Ve gaz tepkisi çok iyi oluyor yakıtta harika
    doğuştan araba manyağı

grkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı individual Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu yeni nesil araçlarda tam çözemediğim bir durum var.sanırım clio ağırlığından kaybediyor.

Clio 1.3 130HP 0-100 9 saniye

seat ibiza 1.2 105HP 0-100 9,7

açıkcası clio 130hp ile standart hali ile çok uçması gerekiyor ama nedense hızlanması düşük.sanırım kilosundan kaybediyor.
    sıfırdan kalkamıyor, ESP kapanmıyor, 100-160ta fark çok çok fazla olur.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mercedes ile renaultdaki birebir aynı , ikiside Forged krank ve piston kolu kullanıyor,piston alüminyum ve Honda Type R integra'daki gibi aşınmaya karşı direnç ve düşük sürtünme sağlayan kaplama var pistonda, emme,manifold,turbo aynı.

bu arada dostlar sadece bilmeniz açısından paylaşıyorum türkiyede herkes kelimeye sürekli FOR GET diyor , ingilizce kelime Forge ve gelen D harfi Forge lanmış anlamında yani FORGED.

türkçe heceleyecek olsak For gıd gibi okumamız lazım For get değil , umarım kimseyi üzmemişimdir samimi şekilde bilinmesi için söylüyorum
    benim gibi bir deli daha buldum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ınternette veriler var ama video bulamadım yazlımlı haliyle
    doğuştan araba manyağı

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araçtaki şanzıman Getrag 7DCT300 beyler, oldukça kral bir şanzıman hatta bir vag aracım olsa opsiyon olsa DSG yerine gözüm kapalı tercih ederim onun gibi nazlı tuzlu sürekli arıza çıkaran bir şanzıman değil kaya gibi.

Getrag 6DCT250lerin ilk nesli (fluence,megane 3,s60,focus) sıkıntılıydı, ikinci nesli (clio 4,megane 4) arızasını neredeyse sıfır noktasına çekmişti bahsi geçen 7DCT300 ise gece gündüz daha iyi ve sağlam, DSG ile kıyaslanacak gibi değil sağlamlık anlamında, kaldıki bence performans (atış süresi,kararlıkık vs) anlamındada geri kalır yanı yok.

aksine dsg'de benim en nefret ettiğim şey dsg'nin sport'a almadığın sürece sürekli aşırı düşük devirlere bırakacak şekilde sürekli vites atması ve pedala hatrı sayılır basmadığın sürece vites düşürmemesi,cidden nefretlik birşey.

edc öyle değil,aracı nispeten daha iyi performans sunacak devirlerde tutuyor, yanlış anlaşılmasın bahsetiğim durum genel gündelik kullanımda kullanımda aksine tapa gazda,rollingde,kalkışta bencede dsg bir tık daha iyi ama dediğim gibi genel kullanıma uyumu,sağlamlığı asla tercihim dsg olmazdı bu şanzıman varken
    Qashqai 1.3 Te kullanılan 7 ileri çift kavrama dct şanzıman da aynı mı ?

Eğer aynı ise 160 lık Qq ların bir çoğunda 10.000 20.000 km bandında kavrama cortluyor. Kalkarken 8.2 şiddetinde titriyor araç.
    Arif Işık - Her Türlü Halı Kilim Travel

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enesy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Qashqai 1.3 Te kullanılan 7 ileri çift kavrama dct şanzıman da aynı mı ?

Eğer aynı ise 160 lık Qq ların bir çoğunda 10.000 20.000 km bandında kavrama cortluyor. Kalkarken 8.2 şiddetinde titriyor araç.

hocam ÇOĞUNDA kelimesini tanımlayalım, google'da arıyorum baktığımda bulduğum yabancı sorun sayısı 2
    yurtiçindeki konuların forumlar olsun vs burdan link paylaşabilirmisiniz?

esasında sorunun tam olarak ne olduğuna %90 eminim ama direkt iletmeden evvel önce bu ÇOĞUNDA kısmı benim için çok önemli, adını koyabilirsek memnun olurum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hocam ÇOĞUNDA kelimesini tanımlayalım, google'da arıyorum baktığımda bulduğum yabancı sorun sayısı 2
    yurtiçindeki konuların forumlar olsun vs burdan link paylaşabilirmisiniz?

esasında sorunun tam olarak ne olduğuna %90 eminim ama direkt iletmeden evvel önce bu ÇOĞUNDA kısmı benim için çok önemli, adını koyabilirsek memnun olurum
    Çoğunda : Filomuzda kullanılan ve tekil kullanıcı tarafından kullanılan 300 aracın bildiğim en az 40 50 tanesinde aynı problemin olması. Olmayanlar için de aa yok bunda diyemeyiz , belki henüz yoktur km ler çoğu farklı ve trafik koşulları farklı şehirlerde kullanılıyor.
    Kullanıcı Deneyimi : Sıfır km den beri kullandığım ve rodajını yaptığım aracımın 8 9 bin km den itibaren sarsıntılı kalkması sonucu 27.000 km de artık iyice problemli hale gelmesi ve 30.000 de kavrama değişmesi.
    Bir diğer aracın komple şanzımanının değişmesi. Ve filoda Nissan dan parça bekleyen 10 a yakın araç var , diğer sorun yaşayanlar da bende de başladı titreme biraz km yapalım iyice artınca servise başvururuz yaklaşımı ile bekliyor. %15 %20 gibi bir oran bence gayet çok.

Şikayetvar gibi yerlerde ve yetkili servislerde bu problem kaynaklı başvurular mevcut , henüz sorunların yaygınlaşmamış olması qashqai nin bu motor + şanz kombinasyonu ile 2020 itibari ile satılmaya başlaması ve henüz çok fazla kullanıcı ve km deneyimi olmaması olabilir mi sizce? Pandemi yasaklar vs bittiğinden beri kabaca 6 ay desek 20.000 km yol yaptım her geçen gün arttı sarsıntı.

Sorunun %90 ne olduğunu tahmin ediyormuşsunuz sanırım , sizce nedir buradaki sorun ?
    Konu enesy tarafından (04-11-2021 Saat 00:26 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çoğunda : Filomuzda kullanılan ve tekil kullanıcı tarafından kullanılan 300 aracın bildiğim en az 40 50 tanesinde aynı problemin olması. Olmayanlar için de aa yok bunda diyemeyiz , belki henüz yoktur km ler çoğu farklı ve trafik koşulları farklı şehirlerde kullanılıyor.
    Kullanıcı Deneyimi : Sıfır km den beri kullandığım ve rodajını yaptığım aracımın 8 9 bin km den itibaren sarsıntılı kalkması sonucu 27.000 km de artık iyice problemli hale gelmesi ve 30.000 de kavrama değişmesi.
    Bir diğer aracın komple şanzımanının değişmesi. Ve filoda Nissan dan parça bekleyen 10 a yakın araç var , diğer sorun yaşayanlar da bende de başladı titreme biraz km yapalım iyice artınca servise başvururuz yaklaşımı ile bekliyor. %15 %20 gibi bir oran bence gayet çok.

Şikayetvar gibi yerlerde ve yetkili servislerde bu problem kaynaklı başvurular mevcut , henüz sorunların yaygınlaşmamış olması qashqai nin bu motor + şanz kombinasyonu ile 2020 itibari ile satılmaya başlaması ve henüz çok fazla kullanıcı ve km deneyimi olmaması olabilir mi sizce? Pandemi yasaklar vs bittiğinden beri kabaca 6 ay desek 20.000 km yol yaptım her geçen gün arttı sarsıntı.

Sorunun %90 ne olduğunu tahmin ediyormuşsunuz sanırım , sizce nedir buradaki sorun ?

üstadım sizin son anlatımınızdaki araç sıfırken bile vardı değişiniz ile benim kafamda tahmin ettiğim sorun uyuşmuyor o sebeble üfürmeyeyim.

geçmiş olsun umarım servis çözebilir
    Konu Yarbay tarafından (04-11-2021 Saat 08:28 ) değiştirilmiştir.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    @Yarbay

hocam keskin yorumlarınızdan anladığım vag yada doğuş ile alakanız var olduğu doğrumuyum?
    iddia etmek istemiyorum ama samimi arkadaşım doğuşta üst düzey yönetici adama sorduğumda sizin iddialarınız neredeyse kelimesi kelimesine zıttını söyledi

1) 1.6tdi üretimden kalkmadı sadece belli modelleri durduruldu, 1.5 tdi yapılacaktı halen yapım aşamasında ama 1.6tdi özellikle bazı modelleri halen üretilmekte

2) biz gibi ülkeler ile sınırlı değil 1.6tdi nede 2.0ltden kayde değer derece az bir satışı var, gayetde fransasından,ingilteresine an almanyasına kadar halen satışı açık olan ve satılan bir model dedi, hatta ekledi direk ikinci el satışlara bakın hangisinden kaçar adet var oranları nedir gör, baktığımda gayetde adamın dediği gibi %50-50 gibi resmen

3) 114hp 2lt mi olur dedi direk oda birebir aynı tepkiyi verdi, 2lt bir makinayı 148hp yapabilip emisyona uyabilip satmayı düşünen bir firma ne akla hizmet 114hp üretsin sunsunki dedi? yazım hatası bahsi geçen 2lt değil 1.6tdi dedi ps/bhp muhabetine heryerde farklı beygir değerleri olan yurdumuzdaki 115hp 1.6tdi dedi

adamın bu kadar net ,keskin vede kulağa daha mantıklı konuşması bununda direk sizin söyledikleriniz zıtı oluşu yazmamda beni çekimser tuttu çünkü sizde keskin yazdınız ama insanlik hali, siz %110 eminmisiniz söylediklerinize?

hayır adam varsa iddia giren 500tl koy diyor masaya halen , golf sadece benzinli olmayacak,sunulacak dizelde sadece 2lt olmayacka diye
    Sizin şu arkadaş vardı ya Doğuştaki Dizel Golf 8 getirecekti hani ben de onun linkini bekliyorum halen aylar geçti. 500Tl koymuştu ya masaya onunda enflasyon vs faiziyle alalım söleyiverin ***** dolar vs para pul oldu.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    üstad bü şansımanda hani ÇOĞUNDA arıza var ya hani ,şimdide %30unda sorun olduğu iddiasındayız ya hani sizden rica ediyorum link paylaşın,
    böyle birşey varsa google'un, nissan forumlarının, şikayetimvar.com un 10000 lerce linki olması lazım benim yaşıma verin ama bulabildiğin link sayısı 2 bilemedin 3 o sebeble söylüyorum.

internetden parmağı olan yazıyor hocam yanlış anlamayın şimdi diyelim bende çıktım size dedimki aaa ne tesadüf benimde filo araçlarım var 10000 tanesi qashqai 1.3 turbo dct 7 ve 1 tanesinde bile sorun yok ,varmaya çalıştığım noktayı umarım anlıyorsunuzdur sonu yok bunun.

link lütfen
    Siz şu %90 bulduğunuz sorunu paylaşın da bilgimiz artsın bence

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Siz şu %90 bulduğunuz sorunu paylaşın da bilgimiz artsın bence

edc şanzımanların ilk yıllarında ford ve renault servisleri pek hakim değildi ,şimdilerde BİLEN servisler baskı balata tanıtımı diye bir yazılımsal adım atıyor.

burdaki amaç kullanım sırasında aşınarak sıfır araçtan farklı noktada bulunan baskının nerede olduğunu şanzımana tekrar'dan öğretmek.

şöyle düşünün bu şanzımanın içindeki manuel şanzımandaki baskı neyse o, manuel şanzımanda atıyorum araç sıfırken yere yakın kavrarken aşınınca atıyorum 40binde farklı noktada kavrıyor doğrumu? işte bu aşınmadan kaynaklı kavrama noktasını bilmeyen şanzıman silkeleme,titreme, sert vites atışları vs yapıyor.

Nissan bu şanzımanı henüz 1 yıldır kullanıyor, aynı şanzıman markası renault'da +10yıldır, aynı model olan 7DCT300 ise 1.2 tce Megane'da bile kullanıldı sadece 1.33t da değil o sebeble belki renault servisine gidip yardım talep edebilirsiniz (tabi nissan başta çözemez ise)

fakat tekrar söylüyorum sizin bahsetiğiniz sorunun baştan sıfır km araçta bile olması benim bahsetiğim sorun ile tuttarsız, benim bahsetiğim genelde +30-50bin çevirmiş araçlarda oluyordu genelde ,ha qashqai daha ağır,daha büyük jantlar,daha kuvvetli motor vs çok daha erken sebeb oluyordur bilemem ama sıfırda olması sorunun bu olamayacağını düşündürdü bende.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Yarbay

Sizin şu arkadaş vardı ya Doğuştaki Dizel Golf 8 getirecekti hani ben de onun linkini bekliyorum halen aylar geçti. 500Tl koymuştu ya masaya onunda enflasyon vs faiziyle alalım söleyiverin ***** dolar vs para pul oldu.

bu kadar geçmişte kalmış konuyu üşenmeyip kazıyıp burda beni küçük düşürmek için kullanmanıza şaşırdım,size yazdığım mesajda herhangi bir kabalık göremiyorum ve samimi şekilde cidden doğuş çalışanı arkadaşın yorumuydu kendisi halende orda (ha size göre atılması lazımdır o ayrı ) evet haklı çıktınız bravo size tebrik ediyorum ama inanın samimi söylüyorum sizi beni bu şekilde küçük düşürmeye böylesi çaba gösterecek birisini olarak görmezdim, üzüldüm diyecem üzüldümde ama umrunuzda olacakmı,renginize bakarak sanmam ne diyim..

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Yok küçük düşürmeye çalışmadım durum şu;

Siz bu konuda da Enesin elindeki tecrübe ve dataya inanmadınız illa net link vs istediğiniz adamın Nissana kuyruk acısı mı var uydursun burada filoda böyle böyle diye demek ki inkar edilemeyecek bir durum var ortada.

Aynı durumu ben size o zaman kibarca bakın VW AG bu şekilde açıklamalar yaptı dedim 1.6tdi motor üretilmeyecek dedim linkler koydum hatta yok efendim doğuştaki üst düzey arkadaşınız 2.0lt 114hp motor mu olur yok efendim o 1.6tdi yok 1.6tdi gelecek üretilecek 500tl masaya koymalar vs. O zaman da aynı tavrı bana yaptınız.

Demek ki neymiş insanların söylediklerine ve bilgilerine önem vermeniz gerekiyormuş. Burada küçük düşürme yok, ders almanız gereken bir davranış ve forumlaşma örneği var bence bardağa bu açıdan bakın.

Not: Evet umrumda olmadı açıkçası.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aklimdayken yazayım dedim. Bugün Tiktak kiraladım 1.33 edc şanzımanlı clio denk geldi. Araç 33bin kmde ve tabi paylaşımlı kullanım olduğunu düşünürsek hor kullanılmıştır. 1. Ve 2. Viteste bir anda kavraması ve tak ruk sesleri var idi. Yolda kalır mıyım acaba dedim. Ama viyes atma hızları eski edclere göre çok iyi olmuş 15km kullanimda bir dsgyi aratmadı diyebilirim. Eskisinde tork konvertorlu şanzıman gibi davranıyordu.

Benim hâlâ şanzımandan yana cekincelerim var özellikle performans artışı yapılırsa sorun artacakmis gibi duruyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şuraya bir link bırakayım;

Login • Instagram

Egzoz fitre ve rs yazılımı varmış arabada.

Dynoya ve dbn için süre alacaklarmış.

Yorumlarınızı bekliyorum
    doğuştan araba manyağı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla bana hiçte +250 hp hızlanışı gibi gelmedi bu video.
    Okumadan imzalamam.....

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler