User Tag List

12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: 2020 Ford fiesta metalik carpma sesi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

2020 Ford fiesta metalik carpma sesi

Iyi haftalar, 2020 model bir fiestam var, 8000 kmde, 1.0 100 hp ecoboost. Arabayi cok yumusak ve ozenle kullanirim. Genelde yolda giderken derli toplu, hissettiriyor yuruyen aksamlari.

Fakat sag taraftan cok derin olmasa bile ince kesikten, dar alcak bir cukurdan, ya da daha ilginci 20km/saat hizla bile giderken yollara dik yaptiklari arka arkaya beyaz hiz kesme boyalarinin uzerinden gecerken metalik bir carpma sesi geliyor. Bu ses kesinlikle ve hatta ozellikle bahsettigim kosullarda yavas giderken oluyor. Arabayi hasirt diye sert bir cukura ya da tumsege vs vurmadan kisaca.

Sanki kaput acik kalmis da o beyaz cizginin uzerinden gecerken yukari, asagi oynayip kapaklaniyor gibi.

Guvenilir birden fazla rotcuya, ozel servislere gittim, alt takimda bir sorun olmadigini soylediler. 25 yildir japon, alman, fransiz arabalari kullandim, nerdeyse boyle bir metalik carpma sesi duymadim.

Bu arada bu sikayet Ingilteredeki forumlarda da yaygin oldugunu buldugum ve orda da Fordun bir sey diyemedigi bir sorun. Yine ayni forumlarda arabanin kaputunun sag tarafta nerdeyse govdeye sifira yakin durdugu, iki tarafin hizasiz oldugu da kimi kullanicilar tarafindan belirtilmis.

Fiesta St-Line MK8 suspension knocking - Ford Fiesta Club - Ford Owners Club - Ford Forums

Amortisor carpmasi diye baslamis tartisma ama sonradan herkesin ortak gorusu baska bir sorun oldugu. Takoz, bilye, amortisor, rot basi, vs degisimleri hicbir ise yaramamis.

Istanbuldayim ve buna samimiyetle bakip, ugrasaabilecek bir ustaniz varsa, benzer bir tecrubeniz varsa fikir verebilirseniz cok sevinirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tekrar merhaba, arabayı Pendikteki Baray otoya götürdüm. Sağolsun Barış usta ilgilendi. Sesi net şekilde duydu, bunun normal olmadığını söyledi. İki gün boyunca hemen her yürüyen parçasını söküp, kontrol edip, tekrar takarak denedi, daha ilk kontrolünde parçalarda sorun görmemesine rağmen. Sonunda fikri torpido gözü ya da çamurluk arkasında bir parçanın gövdeye vurabileceği oldu.

Bunlara paralel ben bir de iki tane 2020 model style paket ve bir tane 2018 titanium paket üç fiesta denedim. 2020 modellerde aynısı vardı çarpma sesinin, 2018 titaniumda yoktu. 2020 modelin biri galerideydi ve galerici bu kesinlikle yürüyen çalışma, bitme vs sesi değil dedi.

Uzun lafın kısası bana deliymişim gibi bakmayıp, sonuçsuz kalacak bile olsa torpido sökme işini temiz şekilde yapabilecek bir usta öneriniz ya da akla gelebilecek bir çözüm fikriniz varsa paylaşabilirseniz çok mutlu olurum.
    Konu Aydemiru tarafından (09-12-2021 Saat 19:16 ) değiştirilmiştir.

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Egzoz boruları olma ihtimali nedir ?
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu videoda 8.30dan sonra geliyor demişler ses için, ama dinledim hangi sesi kast ettiklerini anlamadım

Ford Fiesta ST-Line X 140 review! - YouTube

Takır tukur diye gelen sesler değil di mi? Metalik ses demişsiniz?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    telefonla kaydedilen sesle anlatmak ya da anlaşılması güç tabi ama ben arabaya yabancı bir yolcu olsam ve bunu duysam ilk vereceğim tepki bir parça gevşek kaldı da bir yere mi carpıyor olurdu, mesela kaput tam kiltlenmedi de o mu carpıyor gibi. Ve şu çok net derin çukura girmek bu sesi üretmiyor. En çok kendini o beyaz çizgilerden geçerken belli ediyor. Tekrar oldu kusura bakmayın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ön sağdan geldiği için baktık dersek yalan olur, ses bu taşınır tabi, bir sonraki lift ziyaretinde ona da bakar, baktırırım.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cevap gelene kadar yazayım, o takır tukur gelen seslerse sorun, 2017de sıfır otomatik focus aldığımda vardı, düşük süratlerde geliyordu özellikle.

Hatta o ses için yetkiliye gittim, şansıma 1 hafta arayla aynı arabadan almış arkadaşım vardı.

Servis sorun yok dedi, bunda niye ses yok diyince onda sorun vardır demişti

Başka bir yetkiliye gittim, vites topuzunun oraları sökmüşler silikon mu sıktılar artık ne yaptılarsa sorun çözülmüştü.

Sesi tam anlamadım ama başka yabancı forumlarda da araştırdım, heat shield yapıyor çözdüm diyenler de olmuş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet özellikle yavaşken oluyor gariptir.

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç garantide değil mi? Yetkili servis otokoç vs bulamıyor mu sorunu hiç mi şikayet gelmemiş?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Doğrudur garantide. Üç yetkili servise gittim. Bu ses için belli ki hazırlıklılar ama çok komik bir açıklama yapıp gönderdiler. Direksiyon kutusundan sağ tarafa daha uzun bir mekanik yol var ve o işte yapar böyle sesler dedi. Ecosportlarda, pumalarda vs de var normal dediler.

Ben mitsubishi colt gibi kütük tabir edilebilecek sert arabalar da kullandım. Pek öyle bir normale denk gelmedim.

İşin kötüsü araba evet tatlı sertin serte yakın tarafında ama buna rağmen öyle kaba bir çalışma sesi vs yok o ön sağ dışında. Aslında motoru, şanzımanı, yürüyeni ve genel montaj kalitesiyle böyle parmak ucunda gider gibi güzel yürüyen bir araba. Geneli gevşek ya da aşırı esnemez ve gürültülü olsa derim ki sınıfı, parası gereği olabileceği bu.

sagi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de outlander kullanıyorum bende de var aynı sorun şu sıralar bir kaç usta bulamadı ama ben fren kaliper pimlerinden şüpheleniyorum. İsterseniz boşluk varmı bir baktırın
    35 KU 606- Outlander MT Turbo
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öneri için çok teşekkürler, baktırayım ona da.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler