User Tag List

Sayfa 7/7 İlkİlk ... 567
132 sonuçtan 115 ile 132 arası

Konu: 2014 BMW i8′in satış fiyatı açıklandı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla i8 ozel yazanlar olmus tabi kendi gorusudur bilemem ama gaziantepte i8 inceleme sansim olmustu , hangi sinif oldugunu cozemedim hissiyat bence vasat icinde de normal bmwlerden oyle ahim sahim farki yok ha illa o fiyatta alacak olsam tercihim kesinlikle m4 olurdu en azindan zevkli bir arac

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    i8 in tek özelliği hybrid olması başka ibr esprisi yok.. carbon fiber yaşan alanı aliminyum komponent parçalardan olması nedeni de klasik hybridler hantaldır ağırdır çift motor olduğu için ordan kilo kazanmak için düşünülmüş. yapmışken piyasadaki hybridlerden de farkı olsunki millet koşa koşa gelsin alsın demişler bu örümcek tasarımını yapmışlar .. güzelde olmuş herkes örümceğin ağına düşüyor .. yoksa mantıken bildiğin hybrid çokda öyle yeni bir şey sunduğu yok araba dünyasına teknik olarak.
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Simdi siz biz M4 aliriz belki i8 yerine fakat kesin ve net bisey var i8 in imajiyla m4 un imaji arasinda ucurum var
    M4 nerdeyse herkes icin m paket 420 d
    Ama i8 sanki Porsche sanki Ferrari
    Disardan gorulen bu yani niye i8 aliyorlarki diye kafayi yormaya gerek yok

yubika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    i8 in tek özelliği hybrid olması başka ibr esprisi yok.. carbon fiber yaşan alanı aliminyum komponent parçalardan olması nedeni de klasik hybridler hantaldır ağırdır çift motor olduğu için ordan kilo kazanmak için düşünülmüş. yapmışken piyasadaki hybridlerden de farkı olsunki millet koşa koşa gelsin alsın demişler bu örümcek tasarımını yapmışlar .. güzelde olmuş herkes örümceğin ağına düşüyor .. yoksa mantıken bildiğin hybrid çokda öyle yeni bir şey sunduğu yok araba dünyasına teknik olarak.
    hocam biraz ağır olmuş sanki, seri üretime geçmiş bi arabada carbon fiber kullanmak, ağırlığı hafifletmek ve tasarım ciddi mühendislik ister. açıklamanız kadar basit olmasa gerek i8
    DT * Type-R

barisy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Almanya da 20 bin km civarı f458 italia ile birkaç bin km deki ikinci el i8 ler yaklaşık aynı rakamlara satılmaktadır.

Ilk mesajımda ısrarcıyım, i8 özel bir araç bana göre. Barındırdığı teknoloji de basit değil. Türkiye fiyatı, Avrupa referans alındığında çok uygun.

BaDCaT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı yubika Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam biraz ağır olmuş sanki, seri üretime geçmiş bi arabada carbon fiber kullanmak, ağırlığı hafifletmek ve tasarım ciddi mühendislik ister. açıklamanız kadar basit olmasa gerek i8
    Seri uretime gecmis aracta carbon fiber bir suru firma kullaniyor hemde yillardir.

Tek bir ornek veriyim c6 corvette zr1.

i8 bebek sahile indim yillardan sonra ilk kez 5 tane gordum.Beyaz Sciroccolular isleri buyutmus i8'e gecmisler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı yubika Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    neyi ağır olmuş anlamadım seri üretimde bir sürü araç var carbon ve alüminyum kullanan en başda vette var fiber sonra audi a8 alüminyum kaportası sonra yeni rangelerin kaportası alüminyum ford yeni expedition'larda aracı hafifletmek için aliminyum şasi kullanıyor,ford gt gene aliminyumdur, aston martin db9 ların belli bir kısmı fiber belli bir kısmı aliminyumdur acurada var ferraride var honda insinigt oda hybrid hondanın aracı kasası aliminyum v.b say say bitmez..

bende siz gözünüzde bukadar büyütmeyin bmw yi ...
    mühendisse diğer markalardada var teknoloji ise diğer markalardada var arge ise diğer markalardada var tecrübe ise heleki hybrid tecrübesi diğer markaların emin olabilirsiniz ki bmw den daha üstündür bmw bu sene soktu hybridini japonlar 97 yılından beri hybridlerini seri üretim üretiyorlar.. ilk prius'un üretim tarihi 1997'dir ardından honda civix hybridi 2001 de piyasaya sürdü falan filan .. yani 18 yıldır hybrid piyasasında seri üretimdeler 18 yıllık tecrübeleri var bu alanda bu markaların..

diğer markaların tek hatası şu olabilir araçlarını gayet mütavazi tasarımlarla ürettiler.. bmw kadar yırtıcı çekici extreme bir tasarımla üretmediler.. eğer üretselerdi sanırım onların araçlarıda bu zamana kadar konuşulurdu.. onlar daha çok standart ürettikleri zaten mevcut olan araçların hybridlerini ürettiler..

yani honda s2000 nin zamanında hybridini üretse idi sanırım şu anki i8 deki etkiyi izlenimi o zamanlar yakalardı.. yada tam tersi bmw 3 yada 5 kasanın hybridini üretse şu anki i8 in etkisi olurmuydu olmazdı bence kesinlikle konuşulmazdı bile bukadar çok
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    I8 de ne muhendislik var onu anlamadim.aleminyum carbon fiber bide hybrid yapinca yenilikmi oluyo. Ayni islemleri 3-5 kasaya yapsalar bu fiyattan cakamicaklari icin futuristik bi tasarim yapmislar.Zaten anca bu sekilde satarlar o fiyattan.

exca- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @darkmoon

3,5 ve 7 active hybrid var, ama bahsi geçtiğini duymadım

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hybrid teknolojisine sahip. Ama nerdeyse 500hp. Menzilli uzun. Karbon var aluminyum var. Hayalet göstergeler, Son sistem pc var içinde. Fütüristik kendine has görünümü mevcut.

Hakikaten ya ne özelliği varki bu aracın )

Saydığınız tüm özellikleri kendinde barındırıyor. Birde örnek verdiğiniz diğer araçlarda kendinden pahalı
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

exca- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tarkan Abi; Tesla Model S P85D verilerini aşağıya giriyorum. Hafifletme adına çok yakın teknolojiler kullanılıyor. i8'den çok dahaönce piyasadaydı. En son versiyonu neredeyse 700hp, bir önceki performans versiyonu da 500hp ye yakın dı (85d). Bütün bunlara rağmen i8 kadar uzun uzun üstüne konuştuğumuz bir konusu yok

All-Wheel Drive
    85 kWh battery with high performance all-wheel drive
    253 miles range (EPA)
    3.1 seconds 0-60 mph
    691 hp motor power
    221 hp front, 470 hp rear
    155 mph top speed

Tasarımının yarattığı etkideki payını hafife almamak gerek i8'in. Tasarım olarak 4 coupe ama teknoloji olarak i8 olarak üretilse bu kadar konuşur muyduk?

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tamam işte bende diyorumki; teknolojiden, yenilikten, konfordan, fütüristik özellikler ve marka bilinci ile fiyatıda cuk oturtmuş. Daha nekadar özel olabilirdi
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

barisy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet forum ahalisi biraz hafife almış i8 i. Tesla modelleri de muhteşem bu arada.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı exca- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @darkmoon

3,5 ve 7 active hybrid var, ama bahsi geçtiğini duymadım
    3,5 bilmiyorum bak işte hiç dikkat bile çekmemiş heleki bizim gibi araba meraklılarını bmw nin 7 sinin hydrogenlisini yaptı bmw sıvı hidrojenle çalışan onu biliyorum

Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hybrid teknolojisine sahip. Ama nerdeyse 500hp. Menzilli uzun. Karbon var aluminyum var. Hayalet göstergeler, Son sistem pc var içinde. Fütüristik kendine has görünümü mevcut.

Hakikaten ya ne özelliği varki bu aracın )

Saydığınız tüm özellikleri kendinde barındırıyor. Birde örnek verdiğiniz diğer araçlarda kendinden pahalı
    Spor olduğu için beygirini bmw yüksek tutmuş ben i8 in belgeselinide izledim daha önce diğer japon hybridlerinde izledim chevrole volt uda izledim teslanında izledim bmw nin tek yaptığı diğer hybridlerden bir farkımız olsun biz bmw yiz mantığı olmuş spor bir hybrid üretmişler aracı hafifletmişler örümcek tasarımda cuk diye oturunca ortaya i8 çıkmış..

mühendislik açısından diğerlerinden bir farkı yok.. en azından benim izlediğim kadarı ile yok.. o oyuncaklar başka işin albenisi..
    teslada ön göğsün ortasına tableti gömmüş her şeyi o koca tabletten yapıyorsun tavanı bile ordan açıyorsun..

bunlar bana amanda aman zor imkansız şeyler gelmiyor yıl olmuş 2015 artık .. millet kendi arabasında androidli işletim sistemli teypler kullanıyor .. bir obd2 ile motorundaki her şeyi ekranda görebiliyor.. bunuda herkes bindiği araca çok rahat yapabiliyor öyle ultra zeki mühendisliğe gerek yok

toyota honda yada diğerleri 500 hp lik hybrid üretmiyorlar çünkü onlar hep aile merkezli düşünüyorlardı ama bundan sonra hybrid yarışı spor alanada kayar benim tahminim.. burda amaç i8 kötülemekte dğeil araba şahane ona bir laf yok.. ama büyütülücek ben bir şeyde göremedim..

CasabLanca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    instagramda dolaşırken bir foto denk geldi çekicinin üstünde 3 tane sıfır i8 bu görüntüden sonra özel araç hissiyatını kaybetti bende

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kim ne derse desin araç tasarımıyla çok çok başarılı yakından hele çok daha iyi.
    Ferrariden daha iyi görünümü(bana göre) bu fiyata olursa aracın çok satması normal.
    Ayrıca aracin sürüş dinamikleri çok çok iyi..

COU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arka kısmının tasarımını beğenmiyorum ama olsa hayır demem
    2011 E87 116i Joy ' SOLD
    2012 F20 118i Sportline ' SOLD
    2015 F20 116d EfficientDynamics ' SALE
    2015 F30 320ied M Plus
    2004 E46 M3

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı COU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arka kısmının tasarımını beğenmiyorum ama olsa hayır demem
    istemem ama yan cebime koy gibi olmuş

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)