User Tag List

Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon
95 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: 2021 Leon Fr

34ace97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onn_dear Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim aracim 2016 10.ay çıkışlı FR 0 km aldım. Şu an 45K km.de. gram trim sesi yok, ne kapılarda ne cam tavanda ne başka yerde. Bende çok duydum ama bende hiç trim sesi olmadi bugüne kadar. Full asfaltta kullandım o da etmen olabilir bilemiyorum..
    Hocam 2019 fr var bende de ilk aldığımda trim sesi yoktu ne zaman uzun yol yaptım (2500km) kötü stabil yollara girdim döndüğümde trim sesi oldu maalesef.

Asfaltta ve şehir içi düzgün yollarda kullananlarda sorun yaşadığını pek görmedim

Emre911 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim aracim 2016 10.ay çıkışlı FR 0 km aldım. Şu an 45K km.de. gram trim sesi yok, ne kapılarda ne cam tavanda ne başka yerde. Bende çok duydum ama bende hiç trim sesi olmadi bugüne kadar. Full asfaltta kullandım o da etmen olabilir bilemiyorum..
    Yanlış anlamayın. Yakın kmde 2016 12.ay çıkışlı fr sahibiyim. Sayısız FR tecrübe ettim makyajlı makyajsız farketmiyor. Trim sesi olmayan FR imkansız net söylüyorum. Sizin kulağınız alışmıştır dikkatinizi çekmiyordur vs. sahibi olduğum aracı çamur atmam 15 bin km de başlar trim 45 de olmaması imkansız ki yurdum yollarında kullanılanı geçin Almanya da makyajlı kasanın deneme aracını 1 günlük almıştım. Onda bile vardı kilometresi 3000

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben ayni durumu 2014 senesinde yasadim, o zaman icon paket clio dizel otomatik station wagon ile leon 1.2 tsi style dsg yakin fiyatlardi. Hatta actigim konu bile duruyordur forumda. Bayiiye gidince dusunmeden leonu aldim. Hala cok severek ve iyi mi almisim diyerek kullaniyorum.

Geçen hafta da hanima sifir arona fr aldim, yine fiyat fayda olarak B crossover’lar arasinda en mantikli secenekti.

Bu mesaj uzerinden trim sesi muhabbetine de degineyim, vag grubunun meshur salincak burcu sesi benim arabamda da var. ön takimimda sesli calisiyor, fakat gûnlûk kullanimimi etkileyen bir durum yok.

Marka takintiniz yoksa vag grubunda seat ve skoda inanilmaz mantikli arabalar yapiyor. Kalite hissiyati olarakta artik volkswagen ile arasinda ucurum kalmadi.
    Tango-1 never dies.

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.0 tsi dsg style paket 230’dan adetli olarak girsin yok satar.
    Tango-1 never dies.

bomberr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu trim sesi olayını bende merak ediyorum. Önceki kasada çok şikayet aldılar biraz iyileştirme yapmışlardır diye düşünüyorum.

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Grup icerisinde dogal olarak bir hiyerarsi mevcut
    Buda fiyat kalite seklinde yansiyor dogal olarak
    Leon dan bi A3 sessizligi ve ic mekan kalitesi beklenmemeli yada Golf kadar optimum olmasida yakin olmasi yeterli ki yeni leon un testlerine bakinca net bi olumsuzluk hakim degil
    Fiyat-fayda orani muthis gozukuyor
    Ama sahsi fikrim fr bile olsa manuel degil otm versiyon alinmali otm vitesli varyasyonlar arttikca manuel lere ilgi cok azaliyor birde otm vitesin rahatligindan vazgecmekde debriyajla ugrasmakda cabasi
    Ben 1.5 130 hp manuel alacagima
    1.0 110 hp dsg alirdim mesela nasilsa aralarinda bariz guc farki yok cok az tuketir otm vitesle devam ederdim..

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi bir arkadaşım Leon ile ilgileniyor bakar mısın dedi diye konuya girdim ilk kez. Ama son sayfada direk trim sesi görünce bi tuhaf geldi. Senelerce Fransız araçlarında trim sesi var VAG gibisi yok diye diye kafamı ütüleyen arkadaşlardan sonra 2019 model Leon'larda trim sesi olabileceğine şaşırdım doğrusu. Herşeye rağmen sonuç olarak 1.0 DSG araçları 230 dan verirlerse yok satacaktır.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar çok merak ediyorum bu trim sesi diğer markalarda yokmu ? Örnek BMW F30 ? Mercedes ? Honda Toyota Peugeot Citroen Fiat ?

Youtube trim sesi çözümü yazınca her marka model aracın trim sesi sorunu olduğunu görüyorum.Örnek BMW f30 kapı fitili ve kapı kilit trim sesi.

Bizim muheşem yollarda giden araçların kapısının yerinde durması bile mucize ?Tangur tungur gidiyoruz yollarda arabada ne vida yerinde kalır ne kapı ayarı kalır.

Örnek 3008 Trim sesi...

450.000 500.000 TL para verilmiş bir araç ve trim sesi
    Konu individual tarafından (23-01-2021 Saat 20:38 ) değiştirilmiştir. Sebep: video ekleme
    Seat IBIZA FR

Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    38 bin km de 2017 model makyajlı kasa Leon fr sahibiyim. Diğer fr lar ile kıyasladığımda, (özellikle de makyajsız kasa ile) çok çok az trim sesi geliyor.
    Bir süre önce gıcırtı şeklinde ses gelmeye başladı. Servise bakıma gittiğimde şikayetimi söyledim ve çözdüler şuan kafaya takacak şekilde bi trim sesi almıyorum. Ancak izolasyon biraz zayıf bence harici çok memnunum.

onur_si - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar bu 230 olan manuel değil mi yani tam ötv sınırında. bunun otomatiği en az 290-300 den aşağı olacağını sanmıyorum. manuel hastaları için mantıklı fakat devir otomatik devri bence. o zamanda c sınıfı otomatik 230 lu rakamlara hayal oluyor. çoğu kişi de bu yüzden tombalak b sınıflarına doğru kayıyor ( b suv)

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konudan bağımsız ama benzer fiyatta olduğu için yazıyorum.Dizel otomatik Alfa Romeo Giulietta'da kampanya yapılmış,232 binden vermişler.Şimdi de araçları bitirdik diyorlarmış sanırım.Şansına,beğeneni varsa belki yakalayabilir.Antalya Birmot vermiş fiyatı.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı individual Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar çok merak ediyorum bu trim sesi diğer markalarda yokmu ? Örnek BMW F30 ? Mercedes ? Honda Toyota Peugeot Citroen Fiat ?

Youtube trim sesi çözümü yazınca her marka model aracın trim sesi sorunu olduğunu görüyorum.Örnek BMW f30 kapı fitili ve kapı kilit trim sesi.

Bizim muheşem yollarda giden araçların kapısının yerinde durması bile mucize ?Tangur tungur gidiyoruz yollarda arabada ne vida yerinde kalır ne kapı ayarı kalır.

Örnek 3008 Trim sesi...

Peugeot 3008 Trim Sesi - YouTube

450.000 500.000 TL para verilmiş bir araç ve trim sesi
    İşte problem tamda burada. Her marka da trim sesi olabiliyor. McLaren'de trim sesi gelen ve orta konsolu oynayan videoyu görmüşsünüzdür. Belli modellerde daha da fazla olabiliyor kronik denilecek kadar. Misal 3008 Facebook gruplarında AdBlue deposu sorunu görebilirsiniz ama trim sesi sorunu göremezsiniz. Tek tük bir kaç arabada vardır illaki ama genel değil.

Ancak bu kadar "inşallah yeni kasada trim sesini çözmüşlerdir" dedirtecek kadar Leon'da trim sesi şikayeti olduğunu bilmiyordum ve şaşırdım dediğim gibi.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Seat Leon Fr 2019 model kullanan ve arabanın kapılar, davlumbaz, arka bagaj ve arka koltuk altına yalıtım yapmış birisi olarak. Benim gözlemlediğim 2 trim sesi var en azından 2019 model ve üstünde diyebilirim. Kapılar 20cm ve ciddi bass kapasitesi var. Bu bende daha başlamamıştı ama sanırım km geçtikce ve o plastik kısma toz girdikçe bu ses başlıyor. Servis söküp, etrafına bez bant sarıp tekrar kapatıyor ve ses gelmiyor. Aynı kapak, golftede öyle ama onda olmuyor (birebir anyısı değil). Golfte 16cm hoparlörler ama bu kadar bassda fark eder mi bilmiyorum frekans olarak
    SEAT Leon 5F - Vibration dans les portes - Doors vibrations - YouTube

Kapıyı sökmek için 2 tane vida var, bir tane vida kapağından geliyor diğer seste. Yani kapağı koymasalar ses gelmeyecek bile ama buda bende daha başlamamıştı. Muhtemelen araya toz gelince başlıyor buda. Bunun dışında arabada cidden trim sesi yok, genelde bozuk yolda değilde müzikte trim duyulur.
    Leon Trim sesi bulma ve giderme - YouTube

Bu kadar basit şeyleri iki dakikada hallederler ama dokunmadılar ilginç şekilde
    Konu Mehmetmert tarafından (23-01-2021 Saat 23:00 ) değiştirilmiştir.

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    galericiler hala eski kafa leonu 260-280 lerde tutuyorlar. gözler yaşlı. yakında indirmeye başlarlar herhalde. tabi manuel DSG farkı var ama yinede indirceklerdir diye düşünüyorum. birde bu kadar çok arabayı salakmı bunlar toplamışlar. bir sürü ilan var.

Slmcnsl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynen bende ona dikkat ettim. belki yüzlerce leon var satilikta sifirindan pahalı olan. elbet aşaği inecektir.

dirk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni leon güzel olmuş eksi kasa fiyarları düşer ama abdi ibrahim gibi filo araçlarını galericler topladı hep şimdi ne olacak bakalım.
    Aquila non captat muscas!

b16vtecturbo#gizlituning #hondateam#cilacılaranlamaz

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün bayi mayıstan önce araç gelmeyecek dedi. Muhtemelen zam yer manuel bile 250-270 bandında olur diye düşünüyorum...
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün bayi mayıstan önce araç gelmeyecek dedi. Muhtemelen zam yer manuel bile 250-270 bandında olur diye düşünüyorum...
    dolar düşüş eğiliminde, o yüzden manuel olan 230 bandını koruyabilir. tabi bayiiler işgüzarlık yapmaz ise.
    fakat DSG de eğer 230 bandına sokamazsa %80lik otv ye girerse 300 ü görücek.

230 lara şuan C sınıfı araba pek kalmadı veya boş paketler kaldı. eğer otomatik araba mecburiyetim olmasaydı, bu fiyata ciddi ciddi düşünürdüm.

sanırım artık bir çoğu firma TR paket olarak ilginç donanım listeleriyle gelecek.

ÖTV oranları değişmez ise çok ilginç paketler görücez gibi geliyor.

S.Özeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha yeni 2019 dizel fr dsgyi 280 bin tl e sattim.
    Bu 230 yazan arac otv nin 225tl altinda tutulmus.
    Kaldi ki arac hem manuel hemde tavan vs yok
    Tam dolu olan aracin 320 bin tl bandinda olcagini dusunuyorum..

Bu aracin rakami eski kasa dizeli zaten etkilemez
    Livestrong

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler