User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
58 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Sıfır Civic mi Sıfır Leon mu?

fore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Sıfır Civic mi Sıfır Leon mu?

Selamlar herkese,

Civic Elegance Otomatik LPG+Benzin mi?

Leon 1.6 TDI Style DSG mi?

Civic Donanım:
    Yol Bilg., Geri görüş kamerası, F1 vites, Econ modu, hız sabitleme, Xenon, Sunroof, Koltuk ısıtma, Aux, Usb vs.
    Edit: I-mid başarılı gibi gözüküyor...

Birde enteresan şekilde, test sürüşünde 120 civarı seyrderken satış görevlisi arkadaş arabayı geri vitese taktı sağ koltuktan Maksadını anlayamadım

Leon Donanım:
    Bildiğniz Leon Style

Leon 1.9TDI kullandım 2007 model.
    Bugün Civic baktım baya beğendim.
    Sonra Leon fiyatına baktım uygun gözüktü.

Leon liste fiyatı 49.900TL
    Civic için verilen fiyat 53.000TL

Fikirlerinizi rica etsem sebepleriyle birlikte.

Önemli olan hususlar:
    1) Tüketim haliyle, Civic'te Lpg'liye baktık o yüzden. Günlük ortalama 150-180km yol yapıyorum.
    2) Masrafsızlık ( Honda bayisi, triger değiştirilmeyeceğini, bujilerin 120binde değişeceğini söyledi, doğruluk payı var mı sizce?)

Ben fikir olarka Civic'e daha yakınım, neden deseniz, yeni kasa en azından.. Bir de sedan oluşu cezbediyor artık biraz..

Bir de son olarak, bizde yardımcı olabilecek Honda Satış'ta çalışan bir arkadaş var mı? Yabancıdan almayalım bari

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Leon da sorunsuzdur , daha ekonomiktir, style donanım fena degildir, ben şahsen leon alırdım.
    Yazılımla başkalaşır.
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 63owen63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Leon da sorunsuzdur , daha ekonomiktir, style donanım fena degildir, ben şahsen leon alırdım.
    Yazılımla başkalaşır.
    VW grubunun tamamını kullandım sayılır...Leon, Octavia, T&Q, Golf 4 GTI, Passat hala var mesela..

Honda'yı merak etmiyor değilim.. Leon'un yüzü eskidi gibi geliyor artık ama 1.6TDI-DSG'de cezbediyor çok açıkçası..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğer sadece meraksa biraz daha tanıyın,test edin. Öyle karar verin. Civic kalitesiz kötü vs degil,

ama tdi ,dsg istanbulda çok rahatlatır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 63owen63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer sadece meraksa biraz daha tanıyın,test edin. Öyle karar verin. Civic kalitesiz kötü vs degil,

ama tdi ,dsg istanbulda çok rahatlatır.
    Garanti 2 sene mi Leon'da?
    Civic 6 yıl 150bin diyo..

umtvti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence civic elegance 3 ay önce aldık mutluhadan daha öncesinde leon vardı civic daha keyifli bide 53,000 fiyat nerden alındı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı umtvti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence civic elegance 3 ay önce aldık mutluhadan daha öncesinde leon vardı civic daha keyifli bide 53,000 fiyat nerden alındı
    Hayırlı olsun..
    İstanbul dışından alındı fiyat.

Tüketim ne civarlarda?

Eren G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence biraz bekleyin yeni leonada bakın öyle karar verin, madem leon ve civic arasında kaldıysanız. Şimdi alacağınız araç bir kaç ay içinde yüz değiştirmiş olucak bence gerek yok şuan ki leona. Yeni leonsa şuanki civicden çok daha albenisi olan bir araç bence. Ki civicin bu sene makyaj yiyeceğide kesin gibi o kadar konsept diye araç çıkardılar v.s . Bence Yeni leon diye googleda bir aratın hem donanım paketleri hemde fiyatlar için bilgiler va lansmana özel. Ekstra olarak pm attım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sSPAM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence biraz bekleyin yeni leonada bakın öyle karar verin, madem leon ve civic arasında kaldıysanız. Şimdi alacağınız araç bir kaç ay içinde yüz değiştirmiş olucak bence gerek yok şuan ki leona. Yeni leonsa şuanki civicden çok daha albenisi olan bir araç bence. Ki civicin bu sene makyaj yiyeceğide kesin gibi o kadar konsept diye araç çıkardılar v.s . Bence Yeni leon diye googleda bir aratın hem donanım paketleri hemde fiyatlar için bilgiler va lansmana özel. Ekstra olarak pm attım.
    Olay şöyle aslında, Civic'e baktım. Beğendimde.. Sonra eve geldim, aynı fiyatlara ne var diye bakarken Leon takıldı tekrar gözüme. Yeni kasaya baktım daha önce, Ibiza'nın büyüğü gibi olmuş sanki biraz.

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    leon kasa değişimine gidiyor o yüzden bu fiyatlarda. Civic mantıklı geliyor ama lpg li oluşu pek iyi değil. Otopark sıkıntıı yaşayacaksın vs.vs. dizel olduğundan dolayı leon alırdım ben.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hddsheriff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    leon kasa değişimine gidiyor o yüzden bu fiyatlarda. Civic mantıklı geliyor ama lpg li oluşu pek iyi değil. Otopark sıkıntıı yaşayacaksın vs.vs. dizel olduğundan dolayı leon alırdım ben.
    İyi saklamışlar Lpg'yi

Aslında Leon diye bir şart yok, Civic'e alternatif ne olur diye bakarken takıldı gözüme.
    Civic'teki 6 yıl/150.000'de iyi bi garanti...
    Ama bu şartlarda Leon gereksiz duruyor.. En azından yeni kasa çıkana kadar, yenisi çıkınca fiyat ciddi oynar stoktaki arabalarda sanırım.

Civic kullananlar da biraz yardımcı olurlar inşallah konu içinde Artısı, eksisi vs.

Le10ur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence bekleyın yenı kasa leon alın derım ha yok bekleyemem dersen dızel pro ceed al bın derım

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fore Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi saklamışlar Lpg'yi

Aslında Leon diye bir şart yok, Civic'e alternatif ne olur diye bakarken takıldı gözüme.
    Civic'teki 6 yıl/150.000'de iyi bi garanti...
    Ama bu şartlarda Leon gereksiz duruyor.. En azından yeni kasa çıkana kadar, yenisi çıkınca fiyat ciddi oynar stoktaki arabalarda sanırım.

Civic kullananlar da biraz yardımcı olurlar inşallah konu içinde Artısı, eksisi vs.
    iyide günde 150-180 km yapıyorum diyorsun , 2-2.5 yıl sonunda zaten km 150 bin devirmiş olacak 6 değil 16 yıl garanti verseler neye yarar

i30 a bak gırtlak dolu cam tavan , dizel, otom. 54 bin ciarında fiyat almıştık arkadaşıma.

Trane46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam biraz bekleyin bir dizel civic gelsin öyle deneyin. ben valelik yaptım DSG ler inanın çok kötü bilmiyorum millet marka fanatizinimdenmi diyor anlamıyorum. Valelikte ferrari dahil bir çok aracı kullandım. DSG çok kötü acayip birşey. Spor mod normal moddan daha yavaş hızlanıyor DSG'de bu dediğiniz civicide kullandım leon dsg'yide otomatikte serilikte honda daha iyi bence. hondacı oldugumdan değil. mercedes alabiliyorsan 65 - 70 e 2. el yenilerden bir c180 al derim. ama dsg alma. honda al i-mid süper

Eski Araçlarım: Civic EG 1.5EX/Suzuki Swift 1.3/Mitsubisihi Carizma 1.8 GDİ/Flash S 1.7/Civic EF 1.5/Mondeo 2.0 Ghia/Mondeo 2.0 Ecoboost
    Şu Anki aracım: Fiat Bravo 1.4 T-Jet Super Sport

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Trane46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam biraz bekleyin bir dizel civic gelsin öyle deneyin. ben valelik yaptım DSG ler inanın çok kötü bilmiyorum millet marka fanatizinimdenmi diyor anlamıyorum. Valelikte ferrari dahil bir çok aracı kullandım. DSG çok kötü acayip birşey. Spor mod normal moddan daha yavaş hızlanıyor DSG'de bu dediğiniz civicide kullandım leon dsg'yide otomatikte serilikte honda daha iyi bence. hondacı oldugumdan değil. mercedes alabiliyorsan 65 - 70 e 2. el yenilerden bir c180 al derim. ama dsg alma. honda al i-mid süper
    allahınız askına dsgyi park ederken kullanıp da mı bu yorumu yapıyorsunuz? kaç arkadasımda dsg li pololar golfler var bir tanesinden bir sikayet duymadım 2 3 yıldır.. uzun vadede sıkıntı cıkartır mı bisey diyemem ama spor moduna falan asla hondanın otomatikleriyle kıyaslanamaz ayıptır mühendisliğe..
    -Fırat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Park ettin ve kararını verdin çok kötü ha ? Hmm ok..

Yahu Allah aşkına uzun süre kullanmadıysan bilmiyorsan ve bu kadar yüzeysel yorum yapma. spor modun d'den yavaş oldugunu yazıpta sözlerine itimat edilmesini de bekleme. gülerler adama.

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    almancılardan alın dsg ile ilgili bilgiyi, uzun vadede sıkıntılar ne durumda.. manuel düşünüyorsanız zaten güzel leon. bu devirde artık 0 araba alıp 1.6 atmosferik 125 hp araba olcak düsük devirde tatmin etmicek üstüne 10 litre yakicak... cık cık cık hondacıyım hastasıyım ama bi yere kadar, ben hondaya sadece ilerde keyif amaçlı olarak bakıyorum artık. çok km yapıyorsanız dizel leon ( yeni kasa cıkana kadar bekleyin bu kasanın fiyatı düşer) , bu parayı vericem diyorsanız i30 alınır, ceed bakılır.. ama bu kadar km yapan insan dizel alsın derim. hem bir yazılım falan ile cok tatlı hale de gelebilir aracınız bir civicte böyle 500 600 lira ver %25 güç al mümkün değil %de 1 alırsınız iste.. bir de önerim hondanın tadına bakmak istiyorum derseniz Civic hb 1.8 manuel olur. 0 yok sanırım temiz bir ikinci el bulunur bi de tüp takılır hem az yakılır hem güzel olur ilaç olur düsünün derim
    -Fırat

mrtysn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben bu ikili arasinda garanti Leon'u alirdim. Madem o kadar yol yapiyorum diyosunuz hem dizel hem otomatikken Leon'u tercih ederim mantik olarak. Civic'in otomatik sanzimaniyla Dsg'yi de kesinkez mukayese etmem.
    Spor mod normal moddan daha yavaş hızlanıyor DSG'de bu dediğiniz civicide kullandım leon dsg'yide otomatikte serilikte honda daha iyi bence.
    Bu guldurdu
    Don't believe everything you hear,
    Real eyes, realize. real lies.
    2Pac Shakur

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu iki arac arasinda kesinlikle civic derim . Honda & toyota demek sorunsuzluk demek

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)