User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
40 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Fiat 500x 4x4 170hp VS Mini Countryman S ALL

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yakıt bakım masrafı yani kısacası maddi imkan sorunu yoksa 2017 fiat alacağıma 2014 mini alırım(bu ikili arasında)
    Mini alıyorsam da donanımlı almaya özen gösteririm çünkü bu tarz araçlarda arabayı araba yapan ne yazıkki extraları.Sunroof xenon gibi etkenler

illede 4x4 olacaksa biraz bütçe üzeri olacak ama levorg düşünülebilir
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hddsheriff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu arabayı sarı almadın ya ben ona yanıyorum
    Taksiye mi çıkacaktım

Alıntı hddsheriff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Googledan gelme ihtimali sıfır , eskilerdendir kendileri.

@ormancı Onur üyeler bölümünde tanıt kendini uzun yazıların da kurtaramaz topa tutarlar seni
    Tanıtayım, aktif değildi üyelik, konuya bakarken bi baktım cevap yazma aktif oldu, direk oradan başladım

Tanıtmayanı topa mı tutuyolar
    Konulara bakarım izlerim ama üye olmamıştım. Hatta aslında bi ara üyeydim de aktif olmadığı için silindi mi bişey oldu diye hatırlıyorum.

Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bingoo 500x kazandınız yeni üyemiz ilk mesajınızı buraya atarak
    Teslim aldım abi :P

Alıntı optimus_prime Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeni üye ama helal olsun iyi yazmış böyle üyelere can kurban
    İzleyici gizli üye Eyvallah
    Konu Ormanci tarafından (09-02-2018 Saat 11:44 ) değiştirilmiştir.

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bingoo 500x kazandınız yeni üyemiz ilk mesajınızı buraya atarak
    Ormancı abimiz yeni üye gibi görülüyor olsa da forum kültürüne oldukça aşina ve kendi aracı diye değil tecrübesi doğrultusunda olduğundan yazdığına eminim zira alfistiturkey günlerimde de benzer objektif yorumları vardı eğer aynı kişiyse.
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

turkerrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2012 Countryman s 4x4 üm vardı yeni sattım, cam tavan, xenon, harman kardon, ekran, tam deri koltuk, koltuk ısıtma, antrasit tavan gibi önemli donanımların hepsi vardı.

+ kullanımı çok keyifli
    + yol tutuşu gerçekten çok güzel
    + 4 çekeri başarılı karlı havada yaylalarda test ettim
    + gidişi rollingcileri tatmin etmez ama trafikteki birçok arabadan hızlı
    + hem kaliteli hemde marka algısı güzel bir araba 100 bin lira bütçe ile her ihtiyaca cevap veriyor
    + yakıtı bence aşrı değildi 1.4 otm. corsa ile aynı

- tek eksik yanı bence fazla sert olmasıydı bende ki 18 janttı belki 17 jantlılar biraz daha iyidir

2015 Fiat 500x 1.4 140 hp otomatik cross plus alım-satım için aldım hala bende

bence mini ile bir tutulacak bir araba değil, daha az bütçe ile daha modelli iyi donanımlı kendince tarzı olan bir arabaya sahip oluyorsunuz. Miniden daha yumuşak ve bir tık daha az yakıyor.
    ORDU SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ
    ZEY OTOMOTİV
    https://zeyotomotiv.sahibinden.com/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet aslında Mini'yle de bir tutmak bence abes olabilir. Fiat 500 ile Opel Adam ile yapmaya çalıştığı gibi Mini'vari bir satış stratejisi izlemeye çalıştı. Ancak Mini'nin hiçbir ürününün rakip olarak alındığını sanmıyorum.

Countryman ile karşılaştırma da başta hatalı aslında. 500x'in sınıfı belli, B sınıfı küçük suv. Ama B sınıfı bir SUV'a göre bence sınıfında sanki sundukları bir nebze daha iyi gibi görünüyor.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu harbi çok iyiymiş ,ayıptır sölemesi sarışeylere zaafım vardır da

2015 Fiat 500 X 1.4 T 86.000 TL Galeriden satılık ikinci el - 524133432

1.4T 4X4 MULTİAİR 170 BG TAM OTM 9 İLERİ
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adamlar harbi taksi satıyor yalnız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende uzun süre 4x4 araç aradım. otomatik dizel 4x4 tek seçenek cx-3 var bu bütçelerde. çok güzel araç ama biraz küçük. benim tercihim qashqai 1.6 dci 4x4 oldu. güçlü dizel motor, düşük tüketim, başarılı 4x4 sistemi, konforlu süspansiyonlar, listedeki araçlara göre daha yüksek hacim aracın artıları. diğerlerine göre dezavantaj sayılabilecek nokta manuel vites olması. oda tercih meselesi artık. 500x in 4x4 sistemi jeep'ten alınma bildiğim kadarıyla. mini'den daha başarılıdır bence karda çamurda.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mini minicak ama pahada agırmış ama harbi kıyakmış

2016 Mini Cooper Countryman 1.6 S 175.000 TL Galeriden satılık ikinci el - 469292734

CARSELL 2016 COUNTRYMAN JOHN COOPER WORKS 1.6ALL4 218 HP BOR
    PROSTOCK GARAGE

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mini minicak ama pahada agırmış ama harbi kıyakmış

2016 Mini Cooper Countryman 1.6 S 175.000 TL Galeriden satılık ikinci el - 469292734

CARSELL 2016 COUNTRYMAN JOHN COOPER WORKS 1.6ALL4 218 HP BOR
    çok güzel keşke benim olsa

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    500x fiyat ve donanim bakimindan cok mantikli geliyor countrymanlerin guzel duranlari 100-110 dan basliyor. 500 u bilmiyorum ama mini sehir ici 11-12lt alt yakmiyor diye konusuldugunu hatirliyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MaCuN21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    500x fiyat ve donanim bakimindan cok mantikli geliyor countrymanlerin guzel duranlari 100-110 dan basliyor. 500 u bilmiyorum ama mini sehir ici 11-12lt alt yakmiyor diye konusuldugunu hatirliyorum
    Ama sadece 2.eli Şu an kullandığım aracın sıfırı 150 bin TL gibi bişey çünkü

İlk aldığımda yol bilgisayarında 14 lt'leri falan görünce moralim bozulmuştu ama çok saçma sapan İstanbul içi trafiklere girdim.
    Son 2 depodur şehiriçi tüketim 9.6 civarı. Biraz E5 tarzı açık trafik kullanımı olduğunda 8'lere iniyor.

IbizaFR150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu hortlatıyorum çünkü ev alma, pandemi vs derken araba alamadım. Tam niyeti bozdum takas da yapacaktık tam kapanma muhabbeti çıktı. Şimdi kafam daha da karışık.

Bütçe 300 civarı, yeni kasa countryman de işin içine girdi, 350 civarına yenisi var ama ne tipini ne performansını beğeniyorum. Ama 5-6 yaşındaki araca 300 vermek de mantıklı gelmiyor.

4x4 sevdasından vazgeçip 2020 a3 sedanı alıp geçmek de var. 500x artık düşünmüyorum, ön konsol butonlar genel tasarım havası bana uymuyor gibi.Çorba oldu konu kusura bakmayın.Önerilerinizi beklerim.
    Konu IbizaFR150 tarafından (30-04-2021 Saat 11:15 ) değiştirilmiştir.

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2020 a3 sedan countryman den kalite olarak çok daha iyi olacaktır.

Ama klasik sedan işte bi albenisi yok. Countryman görüntü olarak iyi hoş ama kullandınız mı bilmiyorum aşırı sert bir araç.

Trim ve iç mekan kalitesi de iyi olmadığı için baya sesli. Bunlara takılmam diyorsanız alın ama konfor istiyorsanız a3 Mini den sonra s kasa gibi gelecektir

AWD konusuda çok göreceli. başka bir konuda da yazdım iyi bir kış lastiği ile a3 ile de girip çıkamayacağınız yer yok.
    SUV tarzı bir aracın AWD olması tabiki güzel ancak gerçekten ihtiyacınız yoksa 4 çekere yakıt maliyetinden öteye giden bir özellik olmuyor.

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2020 a3 sedan countryman den kalite olarak çok daha iyi olacaktır.

Ama klasik sedan işte bi albenisi yok. Countryman görüntü olarak iyi hoş ama kullandınız mı bilmiyorum aşırı sert bir araç.

Trim ve iç mekan kalitesi de iyi olmadığı için baya sesli. Bunlara takılmam diyorsanız alın ama konfor istiyorsanız a3 Mini den sonra s kasa gibi gelecektir

AWD konusuda çok göreceli. başka bir konuda da yazdım iyi bir kış lastiği ile a3 ile de girip çıkamayacağınız yer yok.
    SUV tarzı bir aracın AWD olması tabiki güzel ancak gerçekten ihtiyacınız yoksa 4 çekere yakıt maliyetinden öteye giden bir özellik olmuyor.
    Ufak bir ekleme yapayım, yeni countrymanin konfor açısından eskisiyle alakası yok. Bir önceki kasa r60 gerçekten mini ruhu'nun sertliğini dibine kadar hissettiriyordu. Yeni kasa da göreceli olarak mantıklı fiyat aralığında olanlarda önden çeker. All4 olanların fiyatları daha yüksek ve donanımlı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Açıkçası ibiza fr’da 17” jant 215 40 17 lastik var, countryman alırsam 17” üstüne çıkmam zaten o yüzden konfor konusunda her türlü iyi yönde farkeder mevcut duruma göre.Konfor kısmını düşünmüyorum pek o yüzden.

4x4 isteğim de tatillerde karlı veya taşlı topraklı yollara rahat girebilme isteği. Senede toplasan 10 gün lazım olur bu özellik ama olmasını isterim. 7 yılda 50000km kadar yapmışım mevcut arabamla o yüzden tüketim çok önemli değil.

A3 sedan güzel bir jant ve yay ile fena olmaz bir yandan da. Ama görüldüğü üzere 3-4 yıldır S ALL diye dolanıyorum.

melihyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Suv veya compact suv rahatlıgına alışan bir daha baska araba sürmek istemiyor spor arabalar hariç. Ben olsam 2 çekerde olsa 4 çekerde olsa yerden yüksek birşeyler bakardım.
    "Vurur yuze ifadesi,emisyonda hilemi yaptin bitanesi" VW BLUEMOTİON

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı IbizaFR150 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu hortlatıyorum çünkü ev alma, pandemi vs derken araba alamadım. Tam niyeti bozdum takas da yapacaktık tam kapanma muhabbeti çıktı. Şimdi kafam daha da karışık.

Bütçe 300 civarı, yeni kasa countryman de işin içine girdi, 350 civarına yenisi var ama ne tipini ne performansını beğeniyorum. Ama 5-6 yaşındaki araca 300 vermek de mantıklı gelmiyor.

4x4 sevdasından vazgeçip 2020 a3 sedanı alıp geçmek de var. 500x artık düşünmüyorum, ön konsol butonlar genel tasarım havası bana uymuyor gibi.Çorba oldu konu kusura bakmayın.Önerilerinizi beklerim.
    Countryman aldım daha önce , sattığıma çok pişmanım. Tavsiyemdir. Chili paket olacak, Visual Boost kesin olacak.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet konuyu açalı 4 yıl olmuş, bugün itibari ile 2016 aralık çıkışlı countryman s all 4x4 aldım sonunda.
    O zaman konuştuğumuz fiyatların 3 katına, döviz olarak da daha pahalı şekilde almış olduk. İlk izlenim gayet olumlu.

Anahtarla cebelleştim takıp çıkarırken , f1 vites ilginç, normalde sağdakinden artar soldakinden düşer bunda iki buton da çekince yükseliyor,basınca düşüyor. Konfor ibiza fr’dan sonra uçan halı gibi. Performans gayet yeterli benim için. Satıcı leş gibi verdiği için şimdilik tanıtım açmadım. Yorum yapan herkese teşekkürler.Görüşmek üzere.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler