User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
40 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Fiat 500x 4x4 170hp VS Mini Countryman S ALL

IbizaFR150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Fiat 500x 4x4 170hp VS Mini Countryman S ALL

Selamlar,

Yakın zamanda 2.el olamk kaydı ile 4x4 özelliği olan bir SUV-Crossover tarzı araç almayı düşünüyorum. Benzinli ve 150hp üstü bir araç düşünüyorum. Fiat 500x 4x4 9 ileri ZF şanzıman ile iyi görünüyor ama countryman'in çakması olduğu da ortada. Bu kadar tasarım araklanmaz...
    Showroom'da 500x'in içine binip baktım (önden çeker versiyon) , malzem kalitesi ve tasarım olarak countryman'in çok gerisinde, daha yoldaki durumunu da bilmiyorum ama eminim mini yol tutuş,4x4 performansı gibi konularda daha iyidir.

2.el alacağım için şöyle bir durum var, 90000TL civarına 2013 Countryman veya 2015 500x alınabiliyor. Bu iki aracı kullananların yorumlarını merak ediyorum.

4x4 diye ısrarımın nedeni 3 yıldır ibiza fr ile kaymak asfaltta çok güzel yollar, sürüşler yaptım ama özellikle yaz-kış tatillerinde bozuk yollara, kara, köy yolu vs gibi ortamlara da gönül rahatlığı ile girebileceğim, modern bir araç istiyorum. Düşünce ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

optimus_prime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben 500x bakıyorum 2 aydır ama hala alacak kadar karar vermedim. countryman s arkadaşımda vardı yaktığı kadar giden bir araba değil mcs ile alakası yok

ayrıca 3 yıl ve 50-60bin km daha yaşlı bir araç olmuş olacak country alırsan

fiatın şanzımanı tct gibi biraz daha hızlı ve 500 serisi italyada üretiliyor bizim fiatlardan bir tık daha iyi işcilik.

ben 75 civarı 4x2 alayım diyorum ama piyasası yavaş olduğu için korkutuyor

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    500x fiyatına gore hem yüksek model hemde düşk km alınabilicek bir araç

mini çok güzel fakat düzgün az km li donanımlı birşey almak istediğinizde 100bin bandının uzerine çıkmak gerek diye düşünüyorum

bütçe çok değilse hem garantili düşük km li oluşu az vs yakmasıda şanzıman ve motordan dolayı olası 500x benim açımdan oncelikli olurdu

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben 500x test ettim 4x2 güzeldi donanımı falan ama 136bin etiket vardı. içi tr üretim fiatlardan bariz farklı bence
    Romeo <3 Giulietta

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 500x aldim gecen ay. 55000 tlye 1.6 etorq.motor. 2015 model. 2 yil Borusanda calistim. Countryman cok elimden gecti. 500x in miniden eksigi yok. Ankarada olsaniz benim arabayi test edin derdim. Yalitimi baya iyi. Kapi fitilleri felan cift kat kadife. Arka bagimsiz zaten. Sac kalinligi felan cok iyi. Koltuk saglamligi zemin halisi bile cok kaliteli. Bir daha yazayim miniden eksigi.yok.

berko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    150 hp uzeri benzinli olması şart değil ise mazda cx3 öneririm. Dizel otomatik 4x4, Donanım olarak oldukça dolu, tatmin eder. Eğer mini ile 500x arasından seçim yapılacaksa mini derim ben. Sonuçta piyasası 500x e göre daha iyi

Bring Out Gimp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    500X malzeme kalitesi Countryman'dan daha iyi. Emin misin 500X'e bindiğine.
    Veya çok ama çok ön yargıları olan birisin.

Utku85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    500x'in markasına takılan arkadaşlar gidip jeep renegade'de bakabilir. Herşeyi aynı ama algı sorunu yaşayanlar için biçilmiş kaftan. Tabi daha pahalı
    Drehmoment ist wichtig

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mini’de zaten uf mükemmel dedirtcek bir kalitede değil ve istanbulda en az 11-12 litresi var yakıt olarak 500x sürmedim ama mininin çok iyi olmadığını 15 bin km deneyimledim

dkaya87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı berkaym Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mini’de zaten uf mükemmel dedirtcek bir kalitede değil ve istanbulda en az 11-12 litresi var yakıt olarak 500x sürmedim ama mininin çok iyi olmadığını 15 bin km deneyimledim
    yaklaşık 1,5 yıldır Mini Cooper CM S kullanıyorum. şehir içi ortalamam 9 - 9,5 geçmedi ancak benim aracım manuel onun da etkisi vardır muhtemelen.
    @IbizaFR150 aklına gelen tüm soruları sorabilirsin elimden geldiğince destek olmaya çalışırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşimde 2016 model 1.4 140hp 500x var. Bazen alıyorum arabasını yıkatmak için vs bence malzeme kalitesi kötü, cam tavandan gelen sesler ciddi derecede rahatsız ediyor.
    Koltuk kafaları çok sert, kapı içinde ki o deri gibi olan, malzeme cinsini anlayamadığım şey kötü. Donanım olarak başarılı sayılabilir.
    Sürekli bir kullanımım olmadığı halde gözüme batan şeyler bunlar. Ben Countryman aldırmak için kendisine her yolu denemiştim ama sırf tasarımı bayana daha çok hitap ediyor diye 500x tercih etti.
    Ben olsam düşünmeden Countryman alırdım.

IbizaFR150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Countryman’i detaylı inceleme fırsatım olmadı ama 500x’in direksiyonu,kadranları,butonları kötü. Döşemeler ortanın üstü, istediğim motor-şanzıman (170hp benzinli , 9 ileri zf) kağıt üstünde çok iyi ama günlük kullanımda nasıl görmek lazım.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ufak hort yapayım; 500x ile ilgili konular ararken buldum, bu araç ile ilgili olarak almadan önce fikir edinmek için bakınıyordum ama genelde DH üzerinde ve 1.4 140'lık için yorumlar vardı.

Aralık 2017'de 2.el 40 küsür bin km'de 1.4 170hp 4x4 AT9 aldım. Aldığım fiyat 1.4 140'lık otomatik fiyatı diyebilirim. Bu açıdan fiyat/performans olarak baya iyi oldu.

Güvenlik paketi haricinde, deri, sunroof, o paket bu paket vb. şeklinde baya bir donanım var. 4x4 ve 170'lik olması, aldığım fiyat açısından baya iyi oldu. Bu fiyata bu donanımda bu güçte sınıfında ve hatta bir üst sınıfında da böyle bir seçenek sanıyorum başka yok. Countryman hiç kullanmadım, o yüzden onunla karşılaştıramayacağım ancak malzeme kalitesi, araç içi trim sesleri vb. anlamında her testte ve aracı kullanın her söylediği, "bu kadarını beklemiyordum", "sanki araba Fiat değil" şeklinde... Kullanımı da baya keyifli.

9 ileri otomatik için bazı testlerde "çok sert vites değiştiriyor" demişler ama klasik otomatik şanzıman neticede, klasik otomatiğe nasıl yumuşak vites değiştirtilir, test yapan adam bilmiyorsa birşey diyemeyeceğim. Yalnızca yola ilk çıktığınızda, şanzıman yağı soğukken bir üst vitese geçmekte inat edebiliyor veya sert değiştiriyor. Bu da ilk 5dk'da gerçekleşen birşey. 320i F30 kullanan arkadaşıma sordum, klasik otomatiğin olayı bu, benimkinde bile oluyor dedi.

9.vitese baya üst hızlarda atıyor. DSG gibi 50'yle giderken 7'ye atıyor gibi düşünmeyin Baya uzun oranlı sanıyorum. Yokuş yukarı ve dik olmadıkça 1 yerine 2 ile kalkıyor şanzıman genellikle. Yani bu durumda normal kullanımda 2-8 arası 7 oran kullanıyorsunuz gibi oluyor aktif olarak.

Vites seçimleri baya güzel, sezgisel... Örneğin 4-5'le giderken yavaşlamaya başladınız, veya ayağınızı gazdan çektiniz, hemen küçültüp kompresyona geçmeye başlıyor. Saçmalayıp bocaladığını görmedim şimdilik...

Bunun haricinde DSG gibi patlama olasılığı sanıyorum daha az olmasına rağmen DCT şanzıman da klasik kuru tip çift kavrama sorunları yaşatabiliyormuş. Örneğin Barbaros Bulvarı'nı trafikte tırmanıyorsunuz, "çok ısındı sağa çek" diye uyarı çıkabiliyor diyorlar. Çok ekstrem şartlarda demişler ama yine de böyle birşey yaşamak istemem. Bir de eşim de kullandığı için klasik otomatik olması iyice işime geldi. Yok öyle yapma, böyle kullan, şöyle kullanma demek zorunda kalmadım. Yardırıp gidiyoruz direk
    @IbizaFR150 en son motor ve şanzımanı günlük kullanımda görmek lazım demiş. Şanzımanı yukarıda biraz bahsettim, motor Giulietta'da kullanılan motor. Performans-tüketim-sorunsuzluk anlamında başarılı bir motor. Giulietta'da manuel şanzımanla 7.2 gibi bir 0-100 değeri vardı, 500x 1.500kg falan, otomatik şanzımanla birlikte 8.5sn gibi bir verisi var yanlış hatırlamıyorsam. Ağırlık ve şanzımana göre yine de gayet atik. O performans farkını pek fark etmedim desem yeridir.

Bir de Giulietta'da manuel şanzımanda düşük devirlerde Turbo bekleme olayına takılıyordunuz az da olsa, bunda otomatik olduğu için pek böyle bir sorun yaşanmıyor. Şanzıman da gerekirse hemen bi vites alta alıyor. Örneğin 2.vitesle gelip az bi hızla kasisten geçtiniz, 1'e de atmak istemediniz, bu arada yaşanan bekleme ve sonrasındaki patlama durumu olmadığı için daha homojen kullanılabiliyor.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar, başka bilgiler almak isteyen olursa yine tecrübe ettiğim ölçüde bilgi vermeye çalışırım.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ufak hort yapayım; 500x ile ilgili konular ararken buldum, bu araç ile ilgili olarak almadan önce fikir edinmek için bakınıyordum ama genelde DH üzerinde ve 1.4 140'lık için yorumlar vardı.

Aralık 2017'de 2.el 40 küsür bin km'de 1.4 170hp 4x4 AT9 aldım. Aldığım fiyat 1.4 140'lık otomatik fiyatı diyebilirim. Bu açıdan fiyat/performans olarak baya iyi oldu.

Güvenlik paketi haricinde, deri, sunroof, o paket bu paket vb. şeklinde baya bir donanım var. 4x4 ve 170'lik olması, aldığım fiyat açısından baya iyi oldu. Bu fiyata bu donanımda bu güçte sınıfında ve hatta bir üst sınıfında da böyle bir seçenek sanıyorum başka yok. Countryman hiç kullanmadım, o yüzden onunla karşılaştıramayacağım ancak malzeme kalitesi, araç içi trim sesleri vb. anlamında her testte ve aracı kullanın her söylediği, "bu kadarını beklemiyordum", "sanki araba Fiat değil" şeklinde... Kullanımı da baya keyifli.

9 ileri otomatik için bazı testlerde "çok sert vites değiştiriyor" demişler ama klasik otomatik şanzıman neticede, klasik otomatiğe nasıl yumuşak vites değiştirtilir, test yapan adam bilmiyorsa birşey diyemeyeceğim. Yalnızca yola ilk çıktığınızda, şanzıman yağı soğukken bir üst vitese geçmekte inat edebiliyor veya sert değiştiriyor. Bu da ilk 5dk'da gerçekleşen birşey. 320i F30 kullanan arkadaşıma sordum, klasik otomatiğin olayı bu, benimkinde bile oluyor dedi.

9.vitese baya üst hızlarda atıyor. DSG gibi 50'yle giderken 7'ye atıyor gibi düşünmeyin Baya uzun oranlı sanıyorum. Yokuş yukarı ve dik olmadıkça 1 yerine 2 ile kalkıyor şanzıman genellikle. Yani bu durumda normal kullanımda 2-8 arası 7 oran kullanıyorsunuz gibi oluyor aktif olarak.

Vites seçimleri baya güzel, sezgisel... Örneğin 4-5'le giderken yavaşlamaya başladınız, veya ayağınızı gazdan çektiniz, hemen küçültüp kompresyona geçmeye başlıyor. Saçmalayıp bocaladığını görmedim şimdilik...

Bunun haricinde DSG gibi patlama olasılığı sanıyorum daha az olmasına rağmen DCT şanzıman da klasik kuru tip çift kavrama sorunları yaşatabiliyormuş. Örneğin Barbaros Bulvarı'nı trafikte tırmanıyorsunuz, "çok ısındı sağa çek" diye uyarı çıkabiliyor diyorlar. Çok ekstrem şartlarda demişler ama yine de böyle birşey yaşamak istemem. Bir de eşim de kullandığı için klasik otomatik olması iyice işime geldi. Yok öyle yapma, böyle kullan, şöyle kullanma demek zorunda kalmadım. Yardırıp gidiyoruz direk
    @IbizaFR150 en son motor ve şanzımanı günlük kullanımda görmek lazım demiş. Şanzımanı yukarıda biraz bahsettim, motor Giulietta'da kullanılan motor. Performans-tüketim-sorunsuzluk anlamında başarılı bir motor. Giulietta'da manuel şanzımanla 7.2 gibi bir 0-100 değeri vardı, 500x 1.500kg falan, otomatik şanzımanla birlikte 8.5sn gibi bir verisi var yanlış hatırlamıyorsam. Ağırlık ve şanzımana göre yine de gayet atik. O performans farkını pek fark etmedim desem yeridir.

Bir de Giulietta'da manuel şanzımanda düşük devirlerde Turbo bekleme olayına takılıyordunuz az da olsa, bunda otomatik olduğu için pek böyle bir sorun yaşanmıyor. Şanzıman da gerekirse hemen bi vites alta alıyor. Örneğin 2.vitesle gelip az bi hızla kasisten geçtiniz, 1'e de atmak istemediniz, bu arada yaşanan bekleme ve sonrasındaki patlama durumu olmadığı için daha homojen kullanılabiliyor.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar, başka bilgiler almak isteyen olursa yine tecrübe ettiğim ölçüde bilgi vermeye çalışırım.
    bingoo 500x kazandınız yeni üyemiz ilk mesajınızı buraya atarak
    PROSTOCK GARAGE

optimus_prime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yeni üye ama helal olsun iyi yazmış böyle üyelere can kurban

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynen gerçi kendini tanıtmadan kullandıgı aracı tanıtmış ama yinede begendim yazısını gogıl amca göndermiştir buraya ilk sırada çıkıyoz yaa
    PROSTOCK GARAGE

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Şu arabayı sarı almadın ya ben ona yanıyorum

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen gerçi kendini tanıtmadan kullandıgı aracı tanıtmış ama yinede begendim yazısını gogıl amca göndermiştir buraya ilk sırada çıkıyoz yaa
    Googledan gelme ihtimali sıfır , eskilerdendir kendileri.

@ormancı Onur üyeler bölümünde tanıt kendini uzun yazıların da kurtaramaz topa tutarlar seni

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hddsheriff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Googledan gelme ihtimali sıfır , eskilerdendir kendileri.

@ormancı Onur üyeler bölümünde tanıt kendini uzun yazıların da kurtaramaz topa tutarlar seni
    yok yaa işimiz espri ne topa tutcaz,adam ormancı yıkar masayı
    PROSTOCK GARAGE

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler