User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
72 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Captiva alsak mi ?

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Captiva alsak mi ?

Evet beyler konu önemli, valide hanım emekli oldu devletim sağolsun 37 yıllık hizmet karşılığında 2. el bir araç alacak kadar ikramiye bahşetti.

Anne ve baba 60'a merdiven dayamış 65 km mesafede yazlığı olan minnoş insanlar.

Yılda 8-10 bin km arası km yapar ya da yapmazlar. Babam "gösterişli" bir araba istiyor.

Bütçe üst sınır 130 civarında (Bakım ıvır zıvır için kenara da bir şeyler bırakmak lazım)

Validenin tek kriteri var otomatik olsun.

Yakıt çok büyük dert değil, mtv de yaşından ötürü çok üzmeyecek bizi. Dünden beri youtube üzerinde captiva ile ilgili izlemediğim video kalmadı.

Face de grupları varmış daldım altını üstüne getirdim.

Genel olarak olumsuz anlamda söylenen
    1-) Dpf çok sık doluyor iptal edilirse iyi (sıfır dpf de çok pahalı)
    2-) Abs hatası veriyor ve proya ile birlikte değişim gerekiyor (Poryalı abs 400 TL civarında para değil)
    3-) Ufak tefek trim sesleri var diyorlar, o kısmı ben çözerim söker yalıtım yaparım gerekirse.
    4-) Yakıt tüketimi şehir içi min 10 lt civarında. Günlük kullanılmayacağı için çok dert değil. Yazlıkta 3 ay yatar araba en fazla 1000 km yaparlar.

Olumlu yönü 1. kasa da c100 müş kasa kodu. Şanzıman aisin üretimiymiş, oldukça sağlam bir malzeme diyorlar.

Araçtan beklenti de ağzı yüzü düzgün olsun, güvenli olsun, otomatik olsun. Aracı annem babam ile birlikte köpeğimi kullanacak %99
    hacim olarak gayet başarılı zaten.

Sarf malzemelerine de baktım atla deve paralar değil, motor birçok araçta kullanılmış, opel ile zaten ortak altyapı (antara)

Fiyat performans olarak baktığımda alternatif bir suv bulamıyorum. Sizin fikirleriniz de değerli, tecrübe eden vardır eşi dostu almıştır bişi yaşamıştır.

Benim baktığım ve ilanlar arasında gözüme gelen araba bu, bunu da yorumlarsanız memnun olurum.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...0164100/detay/

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam öncelikle hayırlı olsun..

sekizsilindir'i de izlemişindir muhtemelen o zaman, bunun bir sonraki kasaya çıkabiliyorsanız aslında daha iyi olabilir, çünkü bu kasadaki sorunları giderdikleri söyleniyordu, özellikle trim sesleri falan anlamında.

Ancak onun da bir kötülüğü, makyajlı kasada 4x4 yok. Gerçi ne kadar ihtiyaç olur bilemiyorum ama...

Ben de bunlara bir ara çok bakmıştım, gerçekten fiyat-performans olarak pek alternatifi yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam öncelikle hayırlı olsun..

sekizsilindir'i de izlemişindir muhtemelen o zaman, bunun bir sonraki kasaya çıkabiliyorsanız aslında daha iyi olabilir, çünkü bu kasadaki sorunları giderdikleri söyleniyordu, özellikle trim sesleri falan anlamında.

Ancak onun da bir kötülüğü, makyajlı kasada 4x4 yok. Gerçi ne kadar ihtiyaç olur bilemiyorum ama...

Ben de bunlara bir ara çok bakmıştım, gerçekten fiyat-performans olarak pek alternatifi yok.
    İzledim, güzel bir kanal. Üst kasa o bütçelerde pert kayıtlılar var bile yok maalesef. O kadar para verip kayıtlı araba almak da manasız geliyor açıkçası.

Az km de değişensiz (boya olsa da olur) bir araç denk gelirse güzel olur diye düşünüyorum.

15-20 gün var önümüzde bakalım ne denk gelecek.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gerçi araştırmışsınızdır ama yine de sorayım, Opel Antara ile aynı araç mı Captiva?

Eğer öyleyse motor yürüyen dışındaki yedek parça konusu için daha mantıklı bir seçim olabilir diye söyledim, fiyatlar yakın gibi

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İzledim, güzel bir kanal. Üst kasa o bütçelerde pert kayıtlılar var bile yok maalesef. O kadar para verip kayıtlı araba almak da manasız geliyor açıkçası.

Az km de değişensiz (boya olsa da olur) bir araç denk gelirse güzel olur diye düşünüyorum.

15-20 gün var önümüzde bakalım ne denk gelecek.
    He tamam o zaman salla hocam tabi Aynen gerek yok bu durumda.
    Antara da bakılabilir doğru. Opel diye motor parçaları falan bulmak kolay olur da, yürüyen aksam, aksesuar, far, *** püsür tarzı şeylere zarar verince bunlar zulüm olacak gibi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gerçi araştırmışsınızdır ama yine de sorayım, Opel Antara ile aynı araç mı Captiva?

Eğer öyleyse motor yürüyen dışındaki yedek parça konusu için daha mantıklı bir seçim olabilir diye söyledim, fiyatlar yakın gibi
    Antara ile motorları ortak, görsel olarak kabukları farklı. Ön kısım özellikle farklı. Kapıdır cam dır fark yok diye biliyorum açıkçası.

Motor aynı yürüyen de aynı. Platformları da aynı diye okudum nette.

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tek bildiğim 2. el piyasasının biraz yavaş olduğu.

Fiyatına göre sunduğukları açısından çok mantıklı bir araç geliyor bana

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tek bildiğim 2. el piyasasının biraz yavaş olduğu.

Fiyatına göre sunduğukları açısından çok mantıklı bir araç geliyor bana
    Ticaretinde olamayacağız, f/p kovalıyoruz biz de. O açıdan bana da alternatif geliyor, ama birine bir şey önermek ailen de olsa zor. Enine boyuna araştırmak lazım.

Satmamak üzere alınacak bir araç arıyorlar. 1 kere alalım ömrünü tamamlayana kadar binelim düşüncesi hakim.

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ticaretinde olamayacağız, f/p kovalıyoruz biz de. O açıdan bana da alternatif geliyor, ama birine bir şey önermek ailen de olsa zor. Enine boyuna araştırmak lazım.

Satmamak üzere alınacak bir araç arıyorlar. 1 kere alalım ömrünü tamamlayana kadar binelim düşüncesi hakim.
    Abi o zaman kaporta parçaları bulunabilirliğine bak geç derim. Kalanı zaten Opel

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi bi arkadaşımda var.Dpfyi iptal etmedi ama temizletmek için kaç defa uğraştı.Bence alır almaz dpf iptali+yazılımı yapılmalı.Benim bildiğim diğer bir şey ise yağ soğutucusu patlıyor.Çok sık yaşanmasa da bu durum da yaşanıyor.Onun dışında sizin isteklerinizi rahat rahat karşılar bence.
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

barakuda26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Forumdan aktif olarak @rebelh üstad kullanıyor captiva.

İstersen bir görüş abi.
    Barış

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @rebelh danışmaya lütfen. İlk mesajdaki durumla ilgili fikrini alabilir miyiz ?

Eyüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir yakınımda vardı aklıma gelene eksi yönleri ;

-Sakarya'da şehir içinde 10.5 litre ile geziyordu
    -Dpf'si 110binde dolmuştu , arada uzun yol yapmasına rağmen
    -İçinde rahatsız edici boyutta trim sesi vardı

+ olarak bakacak olursak ;

-F/P olarak çok mantıklıydı , deri döşeme , koltuk ısıtma , 4 çeker , geniş iç hacim , kabul edilebilir seviyede bagaj

Satış olarakta onun arabayı 120 bin km'lerde vermiştik hiç boyasızdı 2 günde satıldı..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    foruma geç girdim kusura bakmayın araba yorumlayacak yeterlilikte biri değilim ama kullandığım kadarıyla anlatayım;
    benim araç ağır hasar kayıtlı airbag açmış önden kazası olan ve motoru yandığı için rektefiye dilmiş bir araç
    7 kişilik high paket donanımı en üstte sanırım koltuk ısıtma deri koltuk vs var
    yakıt; ben şehir için 11-12 litreyle falan geziyorum bunun az olduğunu düşünen arkadaşlar var belki motor yeni yapıldığı içindir, şehir dışı hiç sürmedim ama 7-8e iner sanırım sakin kullanan birisiyim
    donanım; deri koltuk ve koltuk ısıtma güzel, sunroof güzel, 7 koltuklu olmasını pek kullanmadım ama yazın mutlaka kullanırım gibi duruyor, bagaj çok geniş
    kullanım; binek otomobilden sonra ilk çok büyük geliyor ama sonradan golf kullanır gibi kullanabiliyorsunuz seri bir araç direksiyon çok yumuşak kadınlar için çok ideal ztn ben volvoyu satmayı düşünmüyordum ama hanım 1-2 tur atınca bunu daha çok sevdi hanımcılık yaptım
    eksileri; yol tutuşu eksidir çünkü yüksek, yakıtı eksi denilebilir bi xtrail değil sonuçta ama bende çok yol yapmadığım için dokunmuyor, iç döşemeler ve yol bilgisayarı daha iyi olabilirdi, ses sistemi fena değilden hallice bi volvo değil.
    artıları; karda kaymıyor(yazlık lastikle bile iyi tutuyor yavaş hızlarda yolu) 4 çeker olması avantaj, çocuklu veya kalabalık aileler için ideal, parça konusu volvodan iyi ve ucuz bir çok muadili var opellerde zaten, yanlış hatırlamıyorsam sahibindende en çok ilanı bulunan suvlardan biri o yüzden, görünüşü şık ve tatminkar

benim araç 2011 model etse en baba 120 bin lira eder ondan da emin değilim, bazen değiştirsem ne alırım diye düşündüğümde üstüne 50-60 belki 100 bin lira koyduğumda alacağım aynı tarzdaki arabalarla arasında pek bir fark yok gibi geliyor. bence f/p aracı, mükemmel değil, kötü kesinlikle değil ama verdiğim paraya aldığım karşılık değiyor.
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benimki ilandakinin beyazı, birde 2011 olduğu için iç gösterge farklı bir tek, bunda mutlimedya var sanırım + yazar, fiyat uygun gibi + yazar, renk beyaz daha çok tutuluyor - yazar, koltuk yıpranmış duruyor ama toparlaması kolay bilgin olsun alırsan bilgi veririm benim araç leş gibiydi bana geldiğinde alacağa karşılık geldi uygun geldi ben uğraştım biraz ama hala işi var.diğer kasayı bilmiyorum ama bu kasa şanzumanı bende iyi diye duydum bi sorun yaşamadım. motor önemli aban rektefiyeli geldi ama 16 bin falan tutmuş. dpf iptali varsa beyin aküyü yiyor olabilir onunda çözümü basit 250 liraya yazılım güncelleyerek ivedikte yaptırdım, aynı işe 1500 isteyen oldu bilgin olsun
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

halili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu araç nedir bilmem de senin attığından daha diri görüntüde.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...10773593/detay

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı halili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu araç nedir bilmem de senin attığından daha diri görüntüde.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...10773593/detay
    Favoriye eklerken yanlış linki kopyalamışım, buna bakıyorum aslında.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...7438871/detay/

yigitblr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu kasa rextonlarda değerlendirilebilir duruyor. Captiva kadar çok bulunan bir araç değil fakat altyapısının mercedes olması bence bir avantaj.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...01866767/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...04090324/detay

barakuda26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şöyle bi ilanlara bakınayım dedim bende. Binici olacağınız için boya çok mühim değil diye düşünüp aşağıdaki ilanı bırakıyorum. Hem renk hem km hem ilk sahip hem servis bakımlı olması açısından iyi gibi geldi fiyat bi tık fazla olsada tercih edilebilir.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...02498053/detay
    Barış

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler