User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: BMW M4 Hakkinda Tavsiye

blow07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

BMW M4 Hakkinda Tavsiye

Herkese merhaba.

Halihazirda 2018 Fk8 Type-R kullanicisiyim. Mayis ayinda aracimi degistirecegim. 2021 FK8 Type-R ile 2018 BMW M4 ( coupe veya cabrio )(ortalama 40-50bin km) arasinda gidip geliyorum. Aracimi genel olarak pistte veya haftasonlari kullanacagim. Her iki aracin da bana gore arti ve dezavantajlari var. Sifir km olmasindan dolayi FK8 mantikli bir secim gibi geliyor. Ayrica ufak tefek makyaja ragmen 2018 e gore gelistirilmis bir kac ozelligi de ilgimi ceken kisimlar. Ama BMW M4'u de gucunden ve sportifliginden dolayı aklımı çeliyor . ikinci el olusu ve hakkinda bilgi sahibi olmadigim icin korkuyorum.
    Sizce sifir fk8 mi yoksa ikinci el BMW M4 mu tercih etmeliyim. BMW M4 de dikkat etmem gereken noktalar nelerdir? Beni çok üzer mi?

Tavsiyeleriniz icin simdiden tesekkur ederim.

barti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merhaba typer kullanmadım ama hali hazırda m4ünü 3 ay önce satmış ve e92 m3ten sonra m4 kullanmış biri olarak kıyas bile edilemez diyorum.
    2015 model ve 26binde almıştım yaklaşık 2 sene kullanıp 39 binde sattım.
    Bana bakım harici herhangi bir masrafı olmadı , şahsen kendime göre kıyas yapacak olursam sesi bir kenara bırakırsak m3 m4ün yanında araba değil bence.v8di son atmosferikti romantizme hiç gerek yok.Aldıktan sonra yeni her zaman yenidir dedim.Ses olarak da equal length olarak bi sistem yaparsanız ses gayet smooth oluyor denendi onaylandı.Detaylarına bimmerpostdan bakabilirsiniz.
    Ek olarak coupe her zaman tercih sebebidir.
    Şimdiden hayırlı olsun.
    E92 M3-G350-Fiat 500

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanlış anlama sakın bu sözlerimi ama bu kıyar BMW ye hakaret olmuş.Hadi golf-R type-R diyeceğim o bile eh eh.
    Tamamen zevk işi ama senin yerinde olsam zaten fk8 kullandım diyip M4 alırdım
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sanırım Amerikada alıcaksın.

BMW bence Civic e göre daha üstün bir araba.

Civic kötü bir araba değil ama, arada hem malzeme kalitesi farkı var hemde alt yapı olarak bambaşka. birisi FF layout diğeri FR.

sürüş dinamikleri daha farklı. Amerika şartlarında arıza vs gibi durumlarda BMW çok üzebiliyor. M4 e has dikkat edilmesi gerekene şeyler neler, muhtemelen yabancı BMW formlarında daha detay bilgi vardır.

eğer elimden iş gelir olası problemleri kendim de hallederim diyorsan BMW tercihim olurdu.

ama uzun soluklu kullanıcam ve başkada araban olmayacaksa, ben olsam Typer alırdım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı barti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba typer kullanmadım ama hali hazırda m4ünü 3 ay önce satmış ve e92 m3ten sonra m4 kullanmış biri olarak kıyas bile edilemez diyorum.
    2015 model ve 26binde almıştım yaklaşık 2 sene kullanıp 39 binde sattım.
    Bana bakım harici herhangi bir masrafı olmadı , şahsen kendime göre kıyas yapacak olursam sesi bir kenara bırakırsak m3 m4ün yanında araba değil bence.v8di son atmosferikti romantizme hiç gerek yok.Aldıktan sonra yeni her zaman yenidir dedim.Ses olarak da equal length olarak bi sistem yaparsanız ses gayet smooth oluyor denendi onaylandı.Detaylarına bimmerpostdan bakabilirsiniz.
    Ek olarak coupe her zaman tercih sebebidir.
    Şimdiden hayırlı olsun.
    Internette baktigim kadari ile ortalama 50 bin km civarinda krank problemleri yasandigini ve malzeme ile iscilik olarakta pahali oldugunu duydum. Benim gozumu biraz korkutan konu o acikcasi. ayrica bimmerposta baktim ama m4 hakkinda cok detayli bilgilere ulasamadim genel olarak M3 ve diger araclar hakkinda bilgi daha fazla

Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlama sakın bu sözlerimi ama bu kıyar BMW ye hakaret olmuş.Hadi golf-R type-R diyeceğim o bile eh eh.
    Tamamen zevk işi ama senin yerinde olsam zaten fk8 kullandım diyip M4 alırdım
    Abi hakaret demeyelim de benimde aklimdan da gecen M4 , ama typer in sikintisiz olmasi ve m4 unde kapali kutu olmasi biraz aklimi kurcaliyor. Eger bana surprizler yasatmayacak bir araba ise M4 gercekten mantikli

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı said_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım Amerikada alıcaksın.

BMW bence Civic e göre daha üstün bir araba.

Civic kötü bir araba değil ama, arada hem malzeme kalitesi farkı var hemde alt yapı olarak bambaşka. birisi FF layout diğeri FR.

sürüş dinamikleri daha farklı. Amerika şartlarında arıza vs gibi durumlarda BMW çok üzebiliyor. M4 e has dikkat edilmesi gerekene şeyler neler, muhtemelen yabancı BMW formlarında daha detay bilgi vardır.

eğer elimden iş gelir olası problemleri kendim de hallederim diyorsan BMW tercihim olurdu.

ama uzun soluklu kullanıcam ve başkada araban olmayacaksa, ben olsam Typer alırdım.
    Evet Amerika'da alacagim. Butce sifir m4 almaya yetmiyor. Civic tanidigim bildigim ve mekanigi oldukca kolay bir araba. Gundelik olarak kullandigim bir aracim var , O yuzden alacagim arabayi genel olarak pistte kullanacagim. Her iki arac arasinda 10.000 dolar oynuyor. Muhtemelen alacagim m4 stock olacaktir butceden dolayi. Bir de aradaki farki type-r a yatirip piste daha hazir bir hale getirebilme imkanim var. Her ne kadar iki arac kiyaslanamasa da pist icin kiyaslamak bence mantikli geliyor.

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı blow07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Internette baktigim kadari ile ortalama 50 bin km civarinda krank problemleri yasandigini ve malzeme ile iscilik olarakta pahali oldugunu duydum. Benim gozumu biraz korkutan konu o acikcasi. ayrica bimmerposta baktim ama m4 hakkinda cok detayli bilgilere ulasamadim genel olarak M3 ve diger araclar hakkinda bilgi daha fazla

Abi hakaret demeyelim de benimde aklimdan da gecen M4 , ama typer in sikintisiz olmasi ve m4 unde kapali kutu olmasi biraz aklimi kurcaliyor. Eger bana surprizler yasatmayacak bir araba ise M4 gercekten mantikli
    Uzun süreli olmayacaksa M4 alınır ama aldım 2-3 sene değiştirmem dersen sıfır sıfırdır.Benim tercihim FK8 kullandığım için M4 olurdu
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzun süreli olmayacaksa M4 alınır ama aldım 2-3 sene değiştirmem dersen sıfır sıfırdır.Benim tercihim FK8 kullandığım için M4 olurdu
    Abi acikcasi uzun sureli olacak. En az 3-4 sene birlikteligimiz olacak. Suan kullandigim fk8 i de uzun sureli kullanma amacli ikinci el almistim ama muhtemelen benden onceki sahipleri de pistte araci yordular. O yuzden degisim istiyorum ama acikcasi hala da fk8 i seviyorum. Kesinlikle bagimlilik degil ama uzun vadede motor sagligi konusunda uzulmek istemiyorum. M4 un hem parcasi pahali hemde Amerikada isciliklerin cok pahali olmasi M4 u biraz korkutuyor.

Purmol35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amerika da yaşayan bir kaç arkadaşın söylemesine göre, Tr den bile daha pahalı abd de alman binmek, işletme maliyeti vs. Japon araçlarının daha ucuz maliyetleri olduğu söyleniyor. Heves almak yada işletme maliyeti benim için sorun olmaz diyorsanız m4 tabiki type-r dan üstün. Pist koşturucam vs, diyorsanız eğer bütçe el veriyor ise, patlak bir type-r alınıp pist için yapılır ve pistte gazlanır. 1 tane de M4 alınıp onu da şahsi olarak kullanırsınız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Purmol35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amerika da yaşayan bir kaç arkadaşın söylemesine göre, Tr den bile daha pahalı abd de alman binmek, işletme maliyeti vs. Japon araçlarının daha ucuz maliyetleri olduğu söyleniyor. Heves almak yada işletme maliyeti benim için sorun olmaz diyorsanız m4 tabiki type-r dan üstün. Pist koşturucam vs, diyorsanız eğer bütçe el veriyor ise, patlak bir type-r alınıp pist için yapılır ve pistte gazlanır. 1 tane de M4 alınıp onu da şahsi olarak kullanırsınız.
    Evet Alman araclarlari parca olarak pahali ve isletme maliyetleri yuksek. Patlak Type-R alma sansim yok cunku patlak olanlar bile en az 20-25k bandinda, kesinlikle deger kaybeden araclar degil ve aftermarket parcalari ucuz. Iki araca ayni anda binme sansim suan icin yok. ikisinden birisini tercih edecegim.

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet Amerika'da alacagim. Butce sifir m4 almaya yetmiyor. Civic tanidigim bildigim ve mekanigi oldukca kolay bir araba. Gundelik olarak kullandigim bir aracim var , O yuzden alacagim arabayi genel olarak pistte kullanacagim. Her iki arac arasinda 10.000 dolar oynuyor. Muhtemelen alacagim m4 stock olacaktir butceden dolayi. Bir de aradaki farki type-r a yatirip piste daha hazir bir hale getirebilme imkanim var. Her ne kadar iki arac kiyaslanamasa da pist icin kiyaslamak bence mantikli geliyor.
    İlerleyen günlerde bütçeni zorlayacak veya piste çıktığında acaba bugün birşey olurmu diye korkutacaksa, BMW dan zevk alamazsın.

Veya kafayı kırıp bozulursa ben tamir ederim diyebilmen lazım .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet Alman araclarlari parca olarak pahali ve isletme maliyetleri yuksek. Patlak Type-R alma sansim yok cunku patlak olanlar bile en az 20-25k bandinda, kesinlikle deger kaybeden araclar degil ve aftermarket parcalari ucuz. Iki araca ayni anda binme sansim suan icin yok. ikisinden birisini tercih edecegim.
    Ozaman tavsiyem kendi mevcut Fk8 inize biraz para harcayıp 1 sene daha idare etmeniz. En azından para biriktirip seneye 0 m4 alırsınız. Yanlış anlamayın ama 0 araç alıp üstüne masraf yapıp yada yapmayıp farketmez, pist e girmek bana pek mantıklı gelmiyor. Ben acırım yani şahsi olarak konuşuyorum, herkes için aynı şey geçerli değil tabiki de

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı said_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlerleyen günlerde bütçeni zorlayacak veya piste çıktığında acaba bugün birşey olurmu diye korkutacaksa, BMW dan zevk alamazsın.

Veya kafayı kırıp bozulursa ben tamir ederim diyebilmen lazım .
    BMW hic anladigim bir arac degil. Hic tecrubem yok. O yuzden acikcasi bilgi istiyorum )

Ozaman tavsiyem kendi mevcut Fk8 inize biraz para harcayıp 1 sene daha idare etmeniz. En azından para biriktirip seneye 0 m4 alırsınız. Yanlış anlamayın ama 0 araç alıp üstüne masraf yapıp yada yapmayıp farketmez, pist e girmek bana pek mantıklı gelmiyor. Ben acırım yani şahsi olarak konuşuyorum, herkes için aynı şey geçerli değil tabiki de
    suan kendi mevcut fk8 ime bakimiydi eksikleriydi derken (Lastik, disk, pad, transmission bakimi vsvs ) para harcar isem, zaten sifir fk8 parasina yaklasacak ) 2018 aracimla da zaten pistlere cikiyorum keyfi olarak. Tamamen stock sekilde aracim o yuzden masraf yapmadan vermek istiyorum. Suan kafam tamamen %50 M4 - %50 type-R arasinda.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    BMW hic anladigim bir arac degil. Hic tecrubem yok. O yuzden acikcasi bilgi istiyorum )

suan kendi mevcut fk8 ime bakimiydi eksikleriydi derken (Lastik, disk, pad, transmission bakimi vsvs ) para harcar isem, zaten sifir fk8 parasina yaklasacak ) 2018 aracimla da zaten pistlere cikiyorum keyfi olarak. Tamamen stock sekilde aracim o yuzden masraf yapmadan vermek istiyorum. Suan kafam tamamen %50 M4 - %50 type-R arasinda.
    Madem bmw bilginiz yok ve dediğiniz paralar a mal olacak, bildiğiniz araçtan devam edin Fk8 alın geçin. Huyunu suyunu biliyorsunuz, hemde maliyet olarak da bmw den önde.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Madem bmw bilginiz yok ve dediğiniz paralar a mal olacak, bildiğiniz araçtan devam edin Fk8 alın geçin. Huyunu suyunu biliyorsunuz, hemde maliyet olarak da bmw den önde.
    Kesinlikle oyle. surekli ayni seyleri konustugumu farkettim . Az daha M4 hakkinda bilgi sahip olmak istiyorum sanirim.

BYET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mantıksal açıdan bakıldığı takdirde hem sizin Fk8'den hoşlanmanız hem de işçilik-parça maliyetleri açısından oldukça tatmin edici ancak afedersiniz M4 ise ben buradayım kardeşim diyor

SNGR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben yerinizde olsam zaten typer kullanıyorum der m4 için tüm şartlarımı zorlardım, gerekirse 1 yıl pisti felan silerim aklımdan para biriktiririm, yetmezse günlük kullandığım aracıda daha basic bir modele düşürürüm.Düşük km bir m4 çekerim garaja.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SNGR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben yerinizde olsam zaten typer kullanıyorum der m4 için tüm şartlarımı zorlardım, gerekirse 1 yıl pisti felan silerim aklımdan para biriktiririm, yetmezse günlük kullandığım aracıda daha basic bir modele düşürürüm.Düşük km bir m4 çekerim garaja.
    Gördüğüm kadarıyla, henüz neticelenmiş bi durum ortada olmasa da, benzer bi ikileme ben de düşmüştüm (yıl 2008 ya da 2009 olması lazım) ve yönümü C sınıfı bir hothatch'e çevirmiştim zamanında. O zamanın baba M'lerinden (o zamanlar hala miss gibi güncelliğini koruyorlardı ve bolca düzgünü bulunabiliyordu ama tabii kimse ileride kolay ulaşılamayacaklarını öngöremiyordu haliyle) e36 M3 alacaktım ama işte kolaya kaçıp M'den vazgeçmiştim. O gün bugündür hala M alacaz. :/

Zaman ve imkanlar ne gösterir bilinmez ama ben olsam imkan varken affetmez M alırdım. Kolay olanı ilerde tekrar alabilirsiniz zaten. Bilmiyorum, uzaktan gazel okumak bize kolay geliyor klavye başında, ama tabii ki en iyi değerlendirmeyi siz yapacaksınız.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gördüğüm kadarıyla, henüz neticelenmiş bi durum ortada olmasa da, benzer bi ikileme ben de düşmüştüm (yıl 2008 ya da 2009 olması lazım) ve yönümü C sınıfı bir hothatch'e çevirmiştim zamanında. O zamanın baba M'lerinden (o zamanlar hala miss gibi güncelliğini koruyorlardı ve bolca düzgünü bulunabiliyordu ama tabii kimse ileride kolay ulaşılamayacaklarını öngöremiyordu haliyle) e36 M3 alacaktım ama işte kolaya kaçıp M'den vazgeçmiştim. O gün bugündür hala M alacaz. :/

Zaman ve imkanlar ne gösterir bilinmez ama ben olsam imkan varken affetmez M alırdım. Kolay olanı ilerde tekrar alabilirsiniz zaten. Bilmiyorum, uzaktan gazel okumak bize kolay geliyor klavye başında, ama tabii ki en iyi değerlendirmeyi siz yapacaksınız.
    çok iyi hatırlıyorum...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler