User Tag List

7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Fiat Bravo 1.4 t-jet 120 Hp Hakkında

levent_s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Fiat Bravo 1.4 t-jet 120 Hp Hakkında

Arkadaşlar niyetlendim bu araca yalnız daha önce hiç binmediğim bir araç. Binip kullanan arkadaşlar bilgi verebilirmi gidişi, konforu nasıldır? Kronik sıkıntısı varmı? İkinci eli pek güçlü değil biliyorum ama zararınada sattırmaz heralde olası satma durumunda?

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent_s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar niyetlendim bu araca yalnız daha önce hiç binmediğim bir araç. Binip kullanan arkadaşlar bilgi verebilirmi gidişi, konforu nasıldır? Kronik sıkıntısı varmı? İkinci eli pek güçlü değil biliyorum ama zararınada sattırmaz heralde olası satma durumunda?
    2008 de sıfır alıp 70 bin km binip sattığımız bir araç. Koca cüssesine göre en baz pakette 14 jant ile geliyor. Çok ciddi bir konforu darbe sönümlemesi var. Benim diyen araçtan daha yumuşak geçer çukur ve kasisten. Ama burnu uzun olduğu için yüksek kasislere altı önden sürtebilir. Ve ayrıca o 14 jantlar ve yumuşacık süspansiyonu ile yol tutuşu ortalama altıdır. Ancak öldük bittik değildir. 1 depo ile İstanbul Antalya yaptım bir kaç kere. 6 ileri ama oranlarını hatırlamıyorum şuan. Çok hızlı gitmezsen az yakıyor. Aks problemi oldu bizde. Maslak'taki en meşhur aksçı bunu aksları tamir olmuyor kaynak ile doldurup yapsamda tekrar bozulur çabuk dedi yapmak istemedi. Aks parçası bulamadı. Çıkmasını da bulamadık benzinli motor için. Hep dizel aksı bulduk. Alındığı hafta bir kaza geçirdi kayınpeder. Kaput çamurluk far lazım oldu daha araba yeni piyasaya çıktığı için 40-45 gün kadar İtalya'dan parça bekledik. Onun dışında dünya kadar sürtme ve boyası oldu hepside kaskodan yapıldı yani bir sürü tramer demek. Ben çok ölü piyasası vardır dedim ama herşeyi şeffafça yazdığımız ilanda 1 hafta geçmeden satıldı 2019 yılında.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

emrese - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çoğu 122lik tsı,den hızlı ve atik konfor olarak golf 6 ve buna binmiş olarak golfun düzeyinde hatta çoğu zaman üstte diyebilirim , şuan için parça çok sıkıntılı ben 1.4 atmosferik kullanıyorum aldığımda akis sorunu vardı çoookkk zor buldum oda tamir değil komple değiştim genel olarak parçaları zor bulduğundada yüksek fiyat istiyorlar ama ; genel olarak sürüşü iç mekanın ferahlığı olarak güzel araç imkan olursa cam tavan dijital klimalı olarak alınırsa güzel keyif alırsın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    grande punto ve bravo tjet sahibiydim bende bi zamanlar aks konusu kanayan yarası benim bravoda başıma gelmedi az kullanmıştım ama başına gelen arkadaşlarım oldu keza puntoda benimde başımdan geçti aks yoktu.
    Lpg ile ciddi şekilde uyumludur lpgde sıkıntı çıkartmaz,kurcalanmak istediğinde önüde açıktır ama attığınız taş kuş misali der çekilirim.
    Kronik olarak göğüs şişmesi,dijital klimanın klape arızası vardır,sunrooflu ise kesinlikle çalışıp çalışmadığına bakın.bendeki sport style donanıma sahipti yol tutması güzeldi en azından punto gibi arkası gelmiyordu.Parça konusunda aks hariç mekaniği bulunabilir,kaporta konusunda araştırmanız gerekebilir
    hayırlısı olsun...

barakuda26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sunroofları genelde sorunlu ve sahibi titiz değilse başınıza iş açabilir kullanılan sürede, bulabilirseniz Emotion modelini almanızı öneririm. Emotion 2008-2009 yılları arasında var. Önceliğiniz manuel olsun otomatiği epey hantal diye biliyorum.

Çok araştırıp alamadığım bir araçtır kendisi. Fiyat/perfortmans anlamında bekleneni verir şu piyasada temizi olmak kaydıyla.

Kurcalanmış oynanmış bravoda çok haliyle üzebilir. Lpg söylenen gibi uyumlu, 120 hp + Lpg uyumu + rakiplerine oranla uygun fiyatı bence avantajları. Meraklısı çok aracınız temiz olursa satarken de zorlanmazsınız.
    Barış

levent_s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler bilgiler için bir araca pazarlık yaptım 1.4 t-jet cam tavan hariç en donanımlısı bakalım sıkıntı çıkmazsa alacağım gibi.

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hep korktuğum bir arabadır, nedense uzak durdum hep ama hiç tecrübem yok araçla ilgili.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler