User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
50 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: A5 sonrası geçilebilecek yüksek araç, SUV seçimi

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben olsam 3008 yerine C5 aircross da araştırırım.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben olsam 3008 yerine C5 aircross da araştırırım.
    Evet aynı donanımı daha ucuza ve daha büyük bir araç olarak alabilir. Hatta C5A da bazı donanımlar 3008 de yok 5008 de var. Arkada 3 isofix ve arka koltukların bağımsız ileri geri gitmesi gibi. Ama görsel olarak beğenilirse tabi.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Hondafatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Jeep Renegede suv olmasada görünütüsü yakıtı donanımı gayet mantıklı araç bakın derim
    Honda Eg
    Mk 6,5 Fiesta
    Mk 7 Fiesta
    Kuş Serial 90 Doğan L
    Honda Ek

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu araçlar arasında bence en mantıklısı Kodiaq.

Babaya yakın zamanda Kodiaq Prestige paket aldık çok memnunuz, bazen F10u satıp ben de mi geçsem acaba diyorum.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

aybarsdnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    C5 aircross çok mantıklı bence. Tam f/p aracı. Çok yakın bir arkadaşım c serisinden geçiş yaptı, baya memnun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Veysel selam, uzun zaman oldu

Benzer yollardan gectim, sonda soyleyecegimi bastan yazayım , suv alma

Alfa gecmisi olan, yol tutusun / ssurus keyfinin ne oldugunu tadan biri, herhangi bir Suvdan zevk alamaz
    ( Hacim, donanim, rahatlik bunlar baska, surus keyfi bambaska )

Kronolojik olarak yazayim, anlarsin ;
    iki adet 159 kullanip sattiktan sonra 2012 - 508 SW almistim, bebek yeni dogmustu, 2 sene cok isimi gordu
    Satıp civic hb sport plus 1.5 aldm, 1 sene bindim, keyfim artmıs ancak marka imajı nedeniyle sogumustum
    Daha tr ye gelmeden kapora verip, focal ses sistemli gt line ulkeye ilk giren 2008 i aldm.
    Araba yaniyor, herkesin gozu onda.Donanm desen o bicim, yakıtı gidisi çok iyi

Ama yok, bisey eksik arabada.Sinmiyor icime, b segmenti kabul etmiyor bunye
    Virajda da tedirginlik var.
    Baktım yeni 508 allure ile kafa kafaya degistirebiliyorum, e tarzida güzel.
    2008 i satip, aynı gun 508 aldim

Aradaki surus kalitesi farkina inanamadım
    Araba resmen modernize edilmis bir 159

6 ay kullandıktan sonra, mecburiyetten satmak zorunda kaldm.Bir ise kalkisip yeni kasa Ateca aldm.Yine lansmandan
    Nefret ettim arabadan,
    O donem piyasa da durdu, araba elimde kaldı satamadım.
    Zor bela fiyat kirip verdim, ilk fırsatta kendimi 3008 e attım, 1.6 180 hp puretech allure selection
    Motor cok iyi, donanım cok iyi, genislik, rahatlık hersey guzel
    Ama yok, aklm 508 de kaldı.O tadi vermiyordu 3008

En son 3008 i de elden cikarip ( Allah var, ikinci eli cok guclu arabanın ) 508 gt line aldm.

Muhtemelen 3-5 sene binecegim bu kez, zira sunu cok net anladm, ilk basta yola alfa ile çktiysan, donup dolasip o tadi ariyorsun
    Ve 508 bu hissi sonuna kadar yasatiyor enteresan sekilde..Arabayi Peugeot nun yaptigina inanamıyorum bazen, oyle muhtesem bir sasi varki..
    E sekil semal zaten yerinde, donanm desen otonomdan focaline kadar var..Trafikte baktiriyor mu evet..Daha ne olsun

Kilitli diferansiyelli, full yapili bir 147, ustune A5 kullanmis biri olarak saydigin suv ların hicbiri seni mutlu etmeyecek, ( hanim bayilir o ayri )
    illa suv diye diretiyorsa al eski bir suzuki, kendine de seni mutlu edecek, en azından park ettikten sonra donup bakacagin bir arac al

iki araç luks kalıyorsa da optimum cozumde bulusun cunku 400 bine kuga yada 3008 neyse aldıktan sonra bu isten tek mutlu cikacak olan hanim olacak
    Konu utkuaydin tarafından (10-05-2021 Saat 13:33 ) değiştirilmiştir.

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vallahi çok güzel özet geçmişssiniz tebrikler.

SUV tarzı crossover lar gerçekten yalnızca hanımları mutlu ediyor sanırım

D segment sedanların bir çoğu da hem içhacim hem de bagaj konusunda aslında bu çakma SUV lerden daha iyi.

Tek avantaj yerden yüksek olmaları ama buda sürüş zevkinin olmaması demek bizler için

Peugeot 508 gerçekten güzel bir alternatif, dıştan da çok yakışıklı araba.

Ben kullanmadım ama şasi de bu kadar rijit ve iyiyse, hem aile için hemde aracı kullanan için çok iyi bir alternatif.

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı utkuaydin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Veysel selam, uzun zaman oldu

Benzer yollardan gectim, sonda soyleyecegimi bastan yazayım , suv alma

Alfa gecmisi olan, yol tutusun / ssurus keyfinin ne oldugunu tadan biri, herhangi bir Suvdan zevk alamaz
    ( Hacim, donanim, rahatlik bunlar baska, surus keyfi bambaska )

Kronolojik olarak yazayim, anlarsin ;
    iki adet 159 kullanip sattiktan sonra 2012 - 508 SW almistim, bebek yeni dogmustu, 2 sene cok isimi gordu
    Satıp civic hb sport plus 1.5 aldm, 1 sene bindim, keyfim artmıs ancak marka imajı nedeniyle sogumustum
    Daha tr ye gelmeden kapora verip, focal ses sistemli gt line ulkeye ilk giren 2008 i aldm.
    Araba yaniyor, herkesin gozu onda.Donanm desen o bicim, yakıtı gidisi çok iyi

Ama yok, bisey eksik arabada.Sinmiyor icime, b segmenti kabul etmiyor bunye
    Virajda da tedirginlik var.
    Baktım yeni 508 allure ile kafa kafaya degistirebiliyorum, e tarzida güzel.
    2008 i satip, aynı gun 508 aldim

Aradaki surus kalitesi farkina inanamadım
    Araba resmen modernize edilmis bir 159

6 ay kullandıktan sonra, mecburiyetten satmak zorunda kaldm.Bir ise kalkisip yeni kasa Ateca aldm.Yine lansmandan
    Nefret ettim arabadan,
    O donem piyasa da durdu, araba elimde kaldı satamadım.
    Zor bela fiyat kirip verdim, ilk fırsatta kendimi 3008 e attım, 1.6 180 hp puretech allure selection
    Motor cok iyi, donanım cok iyi, genislik, rahatlık hersey guzel
    Ama yok, aklm 508 de kaldı.O tadi vermiyordu 3008

En son 3008 i de elden cikarip ( Allah var, ikinci eli cok guclu arabanın ) 508 gt line aldm.

Muhtemelen 3-5 sene binecegim bu kez, zira sunu cok net anladm, ilk basta yola alfa ile çktiysan, donup dolasip o tadi ariyorsun
    Ve 508 bu hissi sonuna kadar yasatiyor enteresan sekilde..Arabayi Peugeot nun yaptigina inanamıyorum bazen, oyle muhtesem bir sasi varki..
    E sekil semal zaten yerinde, donanm desen otonomdan focaline kadar var..Trafikte baktiriyor mu evet..Daha ne olsun

Kilitli diferansiyelli, full yapili bir 147, ustune A5 kullanmis biri olarak saydigin suv ların hicbiri seni mutlu etmeyecek, ( hanim bayilir o ayri )
    illa suv diye diretiyorsa al eski bir suzuki, kendine de seni mutlu edecek, en azından park ettikten sonra donup bakacagin bir arac al

iki araç luks kalıyorsa da optimum cozumde bulusun cunku 400 bine kuga yada 3008 neyse aldıktan sonra bu isten tek mutlu cikacak olan hanim olacak
    Müthiş özet, özellikle son cümle çok çarpıcı.

@santuary35 kardeşim de birebir aynı yolda ilerliyor ve kendisine tam olarak sizin yaşadıklarınız ile karşılaşacağını anlatıyorum. İnş bu gerçek kullanıcı deneyimi, gereksiz şekilde yükselen SUV sevdasına insanların sapmasına engel olur.

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet aynı donanımı daha ucuza ve daha büyük bir araç olarak alabilir. Hatta C5A da bazı donanımlar 3008 de yok 5008 de var. Arkada 3 isofix ve arka koltukların bağımsız ileri geri gitmesi gibi. Ama görsel olarak beğenilirse tabi.
    Tamamen göreceli ama ben tasarım olarak da c5a daha cok seviyorum.
    Suspansiyon olarak sizin deneyimleme imkanınız oldu mu 3008 ile. c5a için bayagı bayagı iyi süspansiyonu sınıfının en iyisi uçan halı flan diyorlar?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamamen göreceli ama ben tasarım olarak da c5a daha cok seviyorum.
    Suspansiyon olarak sizin deneyimleme imkanınız oldu mu 3008 ile. c5a için bayagı bayagı iyi süspansiyonu sınıfının en iyisi uçan halı flan diyorlar?
    @Rugzo ile test sürüşüne gittik. Benim 3008 den inip ona bindik ama hiçbir şey hissedemedik sokak aralarında. O zaman benim araba sanırım 18 jantlıydı. Özellikle çukur kasis kollamadan gittim ama bir fark göremedim maalesef.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı utkuaydin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arabayi Peugeot nun yaptigina inanamıyorum bazen, oyle muhtesem bir sasi varki.
    Peugeot'un iyi şasi yapabilmesi yeni birşey değil ki bu kadar şaşırmış olmanıza ben şaşırdım.

Ayrıca 8 yıl boyunca hafta içi her gün, gün içi saatlerinde İstanbul aktif trafiğinde E5-E6 da; önde Brembo 4 piston 330mm frenli, Bilstein Coilover ve özel kamber kitli, Quaife kilit diferansiyelli tam bir asfalt teröristi 206 RC kullandıktan sonra; önce eski kasa 2008 Crossover, şimdide 3008 SUV ile günlük geçiniyorum. Kullanım tarzım hala aynı beni tanıyanlar bilir aracın limiti neyse onu zorlarım.

Yani şimdi okuyanlar bu zaten Peugeot'cu toz kondurmaz zaten kendisinde de var diyecekler belki ama yeni 2008 nasıl beni tatmin etmediyse 3008 baya baya iyi.
    Schumi.Projects

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peugeot'un iyi şasi yapabilmesi yeni birşey değil ki bu kadar şaşırmış olmanıza ben şaşırdım.

Ayrıca 8 yıl boyunca hafta içi her gün, gün içi saatlerinde İstanbul aktif trafiğinde E5-E6 da; önde Brembo 4 piston 330mm frenli, Bilstein Coilover ve özel kamber kitli, Quaife kilit diferansiyelli tam bir asfalt teröristi 206 RC kullandıktan sonra; önce eski kasa 2008 Crossover, şimdide 3008 SUV ile günlük geçiniyorum. Kullanım tarzım hala aynı beni tanıyanlar bilir aracın limiti neyse onu zorlarım.

Yani şimdi okuyanlar bu zaten Peugeot'cu toz kondurmaz zaten kendisinde de var diyecekler belki ama yeni 2008 nasıl beni tatmin etmediyse 3008 baya baya iyi.

Hot hatch grubunda evet, motor sport tecrubesiyle harika isler cikardilar..Rc ler gti lar, bi dolu basarili model tabi var

Ancak D segmentinde bu denli sportif ve dengeli bir sasi beni sasirtti ozellikle onceki nesil 508 ve 407 ye kiyasla bambaska bir arac olmus.Ben beklemezdim, cunku d segmentte bu hedeflenmez cogu modelde

3008 tabi iyi katiliyorum, sinifinda ki en iyi tutuslardan birine sahip..ama yinede ceviklik ve hissiyat olarak tabiki 508 ile basedemez, bunu beklemekte haksizlik olur zaten fiziki olarak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peugeot'ta pislik bir durum var. O da şu. Adamlar arabayı tasarlarken kafadan görüntüsünü en üst donanım paketine göre tasarlıyor. Ön panjur ve farları. Sonra arabayı ucuzlatırken nasıl çirkinleştiririz diye çalışıyorlar. 2008 de GT / GT-Line dışındaki ön panjurlar yatay. Active de kromsuz siyah yatay (bendeki çirkin). Allure de krom yatay (eh işte), GT / GT-Line da dikey ve gölgeli krom. En şık olanı bu. Farlar zaten sadece GT / GT-Line olanlarda dikey aslan pençesi ve LED. Yani herkesin bütçesi farklı ben alırken active paket %50 ÖTV altı diye aldım. Ama napıp yapıp imkan zorlayıp GT / GT-Line almak lazım bence.

3008 de aynı şeyin benzeri var. Sadece LED farlı ve yatay panjurlu olan araçların kafası güzel. Maalesef LED far olmayan düşük paketlerde far, panjur ve tampon sanki bambaşka bir arabaymış gibi çirkin geliyor bana.

Benim gibi markaya çok takılmadığın için bütün araçlarla test sürüşü hatta 1 günlük kiralamanı tavsiye ederim. Doğru kararı ancak öyle verirsin. Bu arada hiç binmedim ama YouTube incelemelerine göre Puma'nın en dolusu 2008'den daha dolu sanırım.

2008 alınacaksa kesinlikle gtline olmalı resmen arabanın kaderiyle oynamışlar. 3008de de allure ya da gtline, activeler sanki şahin gibi duruyor. sanırım gösterge ekranıda farklı.

c5ac değişik bir seçenek ama videolarda iç mekan plastik kalitesi düşük deniyor kapı içleri bile sert plastikmiş.

suv ve alfa konusuna diyecek hiçbir sey yok çok güzel açıklanmış yukarılarda ama arabada cocuk var yavas git, arabada cocuk var viraja öyle girme, çukura girersin yay taktın arabaya midemiz bulandı cart curt bisürü tatava
    Romeo <3 Giulietta

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen sene iki defa Peugeot 2008 sahibi oldum. Bu liste içinden 3008 tercihim olurdu. Teknoloji, tasarım ve kalite olarak ciddi geliştirdiler kendilerini. Ancak paket olarak GT - GT Line olmayacaksa Peugeot almayın.

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3008e binmedim ama, c5 aircross ic plastik kalitesi leş, ticari doblodan söküp takmis gibi. Donanim, koltuklar vs harika olsada o parayi verip oyle bir malzeme gormeye dayanamazdim,
    Ex: '08 Legacy SportWagon

Next:
    '03 BMW E39 530i
    http://www.techturkey.com/forum/otom...ml#post8600936

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AhmetKadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3008e binmedim ama, c5 aircross ic plastik kalitesi leş, ticari doblodan söküp takmis gibi. Donanim, koltuklar vs harika olsada o parayi verip oyle bir malzeme gormeye dayanamazdim,
    Evet Peugeot ile Citroen arası fark yaratmak için saçmalıyorlar. C5A test sürüşünde en full araçta direksiyondan vites çubuklarının kromlarını koymamışlar düz plastik bırakmışlar. Halbuki aynı şekil 3008 ile.
    Schumi.Projects

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    C5 tavsiyelerini ben de şaşırarak okuyorum, arabanın iç plastik kalitesi symbol gibi. Taş gibi sert plastik bence kıyaslanmaz peugeot modelleri ile.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilk X5 i aldık, siteden Anıl'la bir yere gittik bir şey almaya, yolda ikimiz de 'olum biz eşşekmişiz yıllarca o basık arabaları kullanmışız!' dedik bütçe elveriyorsa kesinlikle bir suv bir de oynayacak kafaya göre bir araç...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

kado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Puma bakıyorsanız hala aynı sınıfta yeni Kona'ya da bakın. N-line 1.6 tgdi 197 beygir. 7.5 sn civarı 0-100 hızlanması var.
    ‎kızlar uzadıkça çirkinleşiyor; kız dediğin 1.60 - 1.75 olacak. 1.85 kız mı olur ya. he bu arada 1.45 de olmaz, o ne lan öle iddaa oranı gibi..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler