User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
50 sonuçtan 39 ile 50 arası

Konu: A5 sonrası geçilebilecek yüksek araç, SUV seçimi

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elimin altında olan, düşündüğüm bir çok aracı konuyu açtığım günden itibaren test ettim.

Puma, Kuga, 2008, 3008, Ateca, Q2, Kona vs vs.

İlk iş Ford bayiye gidip rica edip test sürüşü yaptım (kapanma sebebiyle normalde yasakmış - peugeot öyle karar almış ya da)

Kuga'yı çok merak ediyordum. Evet dışardan premium ama içerden yine bildiğimiz Ford. Baktığım araba Titanium donanım fakat cam tavanlı, teknoloji paketli, bang olufsenli idi. Donanıma hayran kaldım fakat araba kalkışta resmen düşünüyor. Şehiriçi kullanım sebebiyle yüksek hızlara çıkamadım ancak sadece hızlanma değil darbe sönümlemesini de beğenmedim. Belki de bu segment bana göre değil bilmiyorum.

Neredeyse Puma için kapora bile yollayacaktım. Allah var içlerinde en dolu arabaydı. Daha önce hiç arabam olmasa alırdım ve mutlu mesut da yaşardım o derece hoşuma gitti. 100e kadar hızlanması fena değil, frenleri sağlam, cam tavan,
    bang olufsen ses sistemi, direksiyon ve koltuk ısıtma, megabox derken baya keyifli oyuncakları var. Ama arkama dönüp baktığımdan D+ segment 2 bin motor dizel bir araçtan inip 1.0 arabaya binmek eminim beni ilk aydan rahatsız edecek. Daha da düşündürücü olanı yarın öbü gün dizeli gelince belki yüzüne bakılmayacak ve bu ülkede yatırım araçları olarak da görülen araç ölü doğacak, piyasa ön yargılarına yenik düşecek.

Daha sonra arkadaşın 2008'i aldım. Allure paket 1.2 puretech. Hızlanması kesinlikle yine başarılı, şehiriçi kullanımda sorun olmaz ancak 90'dan sonra ciddi bir rüzgar sesi gelmeye başlıyor tahminen cam tavan ve segmentin kusuru dedim. Daha büyük sorun ise ne yaptıysam ideal oturuş pozisyonunu yakalayamadım. Direksiyon en yüksek seviyede iken kadranı görmek için koltuğu yükseltmek gerekiyor o zaman da omuz çizgisi cam çizgisini bayağı taşıp minibüsçü hissiyatı uyandırıyor. Ayrıca frenleri çok başarısız geldi (özellikle Puma'ya kıyasla). Aldım arabayı eve getirdim, o da ne. Bizim B Suv hiç de hanımın düşündüğü gibi olmamış. Günlük gittiğimiz yolları bu arabayla gittik,çok sarstığını memnun kalmadığını söyledi. Ayrıca arabaya inip binmek de öyle rahat değil. Hadi A5 ve 147'de baya eğiliyorsun ama zorlanmıyorsun, daha yüksek arabada tırmanarak veya çömelmeden biniyorsun ama 2008 böyle bir ilginç geldi. Beceremedik ya da bahane aradık.

Bunlar haricinde baktığım 3008'lere içim sinmedi, sinen de pahalı geldi. Bir tane GLA baktım rakamda anlaşamadık o da uzun dönem kiralama çıktı. Madem B suv alıyoruz crossover zaten ara segment bari ucuzunu alalım masrafımız olmasın diye Konalara bakıp beynim yanmışken üstüne burayı okudum. Alfa romeo'nun bana kattığı nadir değerli isimlerden @utkuaydin abimin mesajlarını görünce aradım görüştük. Bayağı olmuş. Zaten yazmış benzer yollardan geçtiğimizi. O sadece benden 1-2 basamak önce çıkıyor, ne istediğimi de biliyor diye aradım sordum. Ne yapsan memnun olmayacaksın hatuna denet dedi. Son saniye Puma'ya kapora göndericem derken kadim dostum @Oguzcanalantor sakın alma pişman olursun dedi. 2 gün öncede bende sana göre bir şey var deyip zehri salmıştı. E hatun zaten B suv'dan memnun kalmamış. O zaman madem öyle sedan D segmentten devam edelim bir de sert de olsa bize koymaz deyip C180 amg'ye bakalım dedim ve anlaştık.

Güzel motorlu bir X5, Touareg, Q5, Q7 vs almadıkça SUV segmentine ısınabileceğimi sanmıyorum.

Hangi SUV diye konu açıp konuyu D segmentte bitirmeme neden ve sebep olan herkese teşekkürler. İnsan ne yapmak istediğini kestiremeyip emin olamayınca kararları günlük aylık saatlik değişiyor. Arabayı alana kadar sahibinden'e girmicem
    Konu rain man tarafından (02-06-2021 Saat 08:31 ) değiştirilmiştir.
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    c kasa merso benimde çok aklımı çeliyor ama benzinlisi beni yoracağı gibi dieselinede param yetmio, nasipse 3008 için gözüm gibi baktığım alfamı azcıkta yüksek fiyattan ilana koydum.

bu başlıkta hanım baskısı altında kalan alfistiler başlığı olarak değiştirilsin bari
    Romeo <3 Giulietta

aybarsdnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hanımcılık güzel şey, canınızı sıkmayın

Evlendiğimizde hanımda mini cooper bende a5 vardı. Hanıma a5 i verdim, miniyi satıp bir şey alacaktım kendime. a5 e alışamadı, miniyi satıp ona c200d amg aldık. Ben a5 i satıp kendime yeni araba alayım dedim. Sonuç olarak ona xc40 aldım. Şimdi hem c yi hem a5 i satıp kendime araba almayı planlıyorum ama eminim ki günün sonunda ben yine a5 e binicem, hanımın arabayı yükselticez yine )))

C serisi hayırlı olsun. Güzel arabalar, kasa hala güncel duruyor, hanımlar mutlu olsun da

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sanctuary35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    c kasa merso benimde çok aklımı çeliyor ama benzinlisi beni yoracağı gibi dieselinede param yetmio, nasipse 3008 için gözüm gibi baktığım alfamı azcıkta yüksek fiyattan ilana koydum.

bu başlıkta hanım baskısı altında kalan alfistiler başlığı olarak değiştirilsin bari
    Alfa'dan sonra A5 çok iyi geldi (genel anlamda), bakalım aynısı C için olacak mı..Hızlanma ve tüketimin daha geride olacağı kesin. Diğerleri merak konusu

Alıntı aybarsdnr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hanımcılık güzel şey, canınızı sıkmayın

Evlendiğimizde hanımda mini cooper bende a5 vardı. Hanıma a5 i verdim, miniyi satıp bir şey alacaktım kendime. a5 e alışamadı, miniyi satıp ona c200d amg aldık. Ben a5 i satıp kendime yeni araba alayım dedim. Sonuç olarak ona xc40 aldım. Şimdi hem c yi hem a5 i satıp kendime araba almayı planlıyorum ama eminim ki günün sonunda ben yine a5 e binicem, hanımın arabayı yükselticez yine )))

C serisi hayırlı olsun. Güzel arabalar, kasa hala güncel duruyor, hanımlar mutlu olsun da
    A5'i arayacağımı herkes söylüyor. Uyum sağlamam zaman almıştı rahattı kullanması. 2014 üstü 2.0 TFSI, B&O ve adaptifli bir şey bulabilirsem tekrar almak isterim. Bakalım hayırlısı.

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun sayfa uzar diye alıntı yapmadım. Konayı soracaktım yorum yazmamışsınız aralarında en kötüsümüydü

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun C180. Ama ben olsam 2.0 TDI A5 ile devam ederdim C180 yerine. A5 coupe olsa 2 kapı 4 kapı farkı derdim seçiminiz için ama genede değişiklik iyidir.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

S.Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    C180 amg'ye bakalım dedim ve anlaştık.

Güzel motorlu bir X5, Touareg, Q5, Q7 vs almadıkça SUV segmentine ısınabileceğimi sanmıyorum.

Hangi SUV diye konu açıp konuyu D segmentte bitirmeme neden ve sebep olan herkese teşekkürler. İnsan ne yapmak istediğini kestiremeyip emin olamayınca kararları günlük aylık saatlik değişiyor. Arabayı alana kadar sahibinden'e girmicem
    hayırlı olsun sn. doktorum

a5'in 190'lık larından favorilerimde birkaç tane var, geri dönmek istediğinde haber verirsin paylaşırım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun sayfa uzar diye alıntı yapmadım. Konayı soracaktım yorum yazmamışsınız aralarında en kötüsümüydü
    Dıştan çok güzel, fena da gitmiyor ama B suv fikrinden vazgeçtik şimdilik. O yüzden iptal ettik.

Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun C180. Ama ben olsam 2.0 TDI A5 ile devam ederdim C180 yerine. A5 coupe olsa 2 kapı 4 kapı farkı derdim seçiminiz için ama genede değişiklik iyidir.
    Eyvallah, daha satım da alım da gerçekleşmedi. 2.0 TDI A5 her konuda daha üstün ama yenilik, güncellik ve donanım nedeniyle daha cazip geldi.

Alıntı S.Özcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun sn. doktorum

a5'in 190'lık larından favorilerimde birkaç tane var, geri dönmek istediğinde haber verirsin paylaşırım
    Sağol şef, eğer C istediğim gibi gelmezse o zaman alırım özelden

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ailecilik hanımcılık kazandı çiçek gibi alfamı verip 3008 allure elegance hayırlı olsun dedik bakalım güle güle sürüş keyfi merhaba koca oğlan
    Romeo <3 Giulietta

Burak K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

C180 amg'ye bakalım dedim ve anlaştık.

Hayırlı olsun doktorum, bi yazsaydın güzel Q5'lerim var çözerdik bi şekil.

Allah kaza bela vermesin, C iyidir, hoştur.
    Alıntı ygtkrmdnz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya kabarırsa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sanctuary35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ailecilik hanımcılık kazandı çiçek gibi alfamı verip 3008 allure elegance hayırlı olsun dedik bakalım güle güle sürüş keyfi merhaba koca oğlan
    Hayırlı olsun hocam.

Alıntı Burak K. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun doktorum, bi yazsaydın güzel Q5'lerim var çözerdik bi şekil.

Allah kaza bela vermesin, C iyidir, hoştur.
    Amin eyvallah dostum.

Biz yüksek araç istiyorduk ama arka koltuğunda çocukla hiç yolculuk etmemiştik. Sırf hanımcılık kazansın diye önce sürüş keyfinden sonra da performanstan vazgeçtik ama beklediği gibi çıkmadı baktığımız segment, fazla sarsıntılı geldi arkada yolculuk yapmak. Alıştık tabi coiloverlı 147 Q2'ye, A5'e Crossover'a binince bu ne ya dedirtti hatuna. Dedim B crossover'a geçeceğimize D sedandan devam edelim. En azından 360 cam falan var basar önüne arkana bakarsın dedim. Bakalım şimdilik memnunuz. Herkesin böbrek taşı düşürürsün dediği AMG paket C'de sesi soluğu çıkmıyor

Burak K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Amin eyvallah dostum.

Biz yüksek araç istiyorduk ama arka koltuğunda çocukla hiç yolculuk etmemiştik. Sırf hanımcılık kazansın diye önce sürüş keyfinden sonra da performanstan vazgeçtik ama beklediği gibi çıkmadı baktığımız segment, fazla sarsıntılı geldi arkada yolculuk yapmak. Alıştık tabi coiloverlı 147 Q2'ye, A5'e Crossover'a binince bu ne ya dedirtti hatuna. Dedim B crossover'a geçeceğimize D sedandan devam edelim. En azından 360 cam falan var basar önüne arkana bakarsın dedim. Bakalım şimdilik memnunuz. Herkesin böbrek taşı düşürürsün dediği AMG paket C'de sesi soluğu çıkmıyor
    AMG Paket C serilerinin sertliği biraz abartılıyor bence de, CLA AMG Paket deseler anlarım ama C serisinde o kadar da aşırı bi sertlik yok. Hayırlı olsun tekrardan doktorum, Crossoverlar hep görüntü başka bi numarası yok.
    Alıntı ygtkrmdnz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya kabarırsa

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler