User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
50 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: A5 sonrası geçilebilecek yüksek araç, SUV seçimi

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

A5 sonrası geçilebilecek yüksek araç, SUV seçimi

Herkese merhabalar.

6 yıllık keyifle modifiye ettiğim ancak sonrasında yeter deyip aklımda yokken yakın arkadaşım Oğuz'un aracı A5'i ilanda görmemle ona geçmem sonrası bir süre araba piyasasına uzaktan katıldım. Artan kur ve ekonomik koşullar nedeniyle bir çok hevesimi gerçekleştiremeden bindim (jant - diffüzör - b&o ses sistemi - mmi high ünite vs).

LSD'li ve ciddi yürüyene müdahale edilmiş bir yarı hothatch'e kıyasla alışması güç olsa da konfor ve kullanımındaki rahatlık, canım isteyince gaza basınca gitmem dememesi ile (alır almaz Racewerks Serdar Anık'ta yazdırmıştım) beni zamanla tatmin eder hale geldi.

Ancak geçen zaman içinde yok ben bunu süremem, burnu çok uzun, binmesi çok eziyet gibi söylemler artınca mecburen rotayı SUV'lara çevirdik. Tabi çok SUV dememek lazım, kriterlerimize uyan araçların neredeyse hiç biri 4x4 değil, sadece yüksek araçlar. Her ne kadar bir otomobil atikliği ve yol tutuşu beklememek gerekse de insan yine de alabileceği en sporunu ve üzmeyecek olanı almak istiyor.

A5 için de bugün kapora aldım. Kısmetse o da yeni sahibine hayırlı olacak. Satılmadan bir araç bulmam şart. Çok da uzatmayayım kriterleri ve seçenekleri sıralayayım aklımdaki. Bütçe limiti 380-400k. Limitin sonuna kadar kullanılacak gibi bir kaidem yok elbet.

3008 (bu sınıf araba bakanların neredeyse ilk tercihi, dizel - benzinli seçiminde kararsızım, Focal ses sistemli güzel bir gt line olsa en azından donanımdan ötürü bir 3 yıl binerim diyorum)
    GLA (dizel - benzinli ayrımını net yapabilmiş değilim bunda da, 2016 sonrası ara makyajlı olması şart),
    Tiguan - Ateca - Kodiaq grubu(1.4 tsi highline ve eşdeğeri olması gerek, özellikle Tiguan kullandığımda çok aşırı yüksek hissettirmişti, stabil hissetmemiştim virajlarda),
    XC60 eski kasa 2.0 (teknolojisinin eski km yüksek olması görece negatif faktörler,
    CRV (1.5t benzin - 1.6 dizel seçenekler var, hangisi makul seçemedim),
    Tucson (uzun süre baktım ama tgdi motorla ilgili uzun dönemde kronikleri olduğunu duydum, dizel otomatik düşünebilirim)

Normalde bu tarz arabaların minimum 2.0 dizel torklu motorlarla alınması gerektiğini düşünenlerdenim. Ancak şu an hem kullanım amacıma uymayacak hem de ötv mtv'den dolayı yenilerine ulaşım çok zor. Benzer geçişleri yapanların önerilerine açığım.

Kona gibi bir alternatif de var mesela. Parayı kenarda tutup beklenti ve hacmi küçülterek de şansımı deneyebilirim.

Teşekkürler.
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni Kuga çok başka bir araç olmuş; ben de SUVumtırak araç sevmem ama hiç C SUV gibi değil D SUV gibi araç.

Haliyle o kasaya o motor...Performans işi yoklarda.

Ama totalde 3008 ile kıyaslamam bile; çok daha üstün bir araç hissiyatı var.

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ford puma derim.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kugayı kullanmanızı tavsiye ederim. 1 saat test sürüşü yaptım, Yalıtımını çok beğenmiştim kalın camlar vardı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ford puma derim.
    Görece daha düşük rakama mevcut olduğundan değerlendirmeye aldım hocam. Kona yerine daha makul bir alternatif gibi duruyor.

Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni Kuga çok başka bir araç olmuş; ben de SUVumtırak araç sevmem ama hiç C SUV gibi değil D SUV gibi araç.

Haliyle o kasaya o motor...Performans işi yoklarda.

Ama totalde 3008 ile kıyaslamam bile; çok daha üstün bir araç hissiyatı var.
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kugayı kullanmanızı tavsiye ederim. 1 saat test sürüşü yaptım, Yalıtımını çok beğenmiştim kalın camlar vardı.
    Eski Kuga'yı pek beğenmemiştim ama benzer düşüncelere sahip arkadaşlarım da aynı yorumu yaptı. Bayağı başarılı bulmuşlar yeni Kuga'yı. Ama fiyatlar yukarıda baya. Bayiden varsa reel satış rakamları nasıl acaba?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bayi 2020 style 355ten aşağı bırakmadı maalesef geçen ay

Ama yine geçen ay 2020 model titanium cam tavan vardı 10k km altı, 350 fiyat etiketi vardı.

Sıfır gibi 2. El bulunabilir diye düşünüyorum.

Puma 2020 sadece st line kalmıştı otokoçta, her ne kadar yakışıklı bir araç da olsa arka kısım klostrofobik

Artı st line olunca 10-15 daha verilir style da olsa sıfır kuga alınır

Boyum 179, Puma st line arka koltukta kafam cam tavandan girdi, yani cam tavan olmasa kafam tavan döşemesinde

Sert bir çukurda camdan çıkar yani

Sürüş pozisyonu güzel, ama içine binince sal beni ben B segmentim diye bağırıyor

2008 ile 3008 arasında fark yok gibi ama aynı durum Puma vs Kugada yok.

Kuga ha gayret ilk nesil x5 kadar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bayi 2020 style 355ten aşağı bırakmadı maalesef geçen ay

Ama yine geçen ay 2020 model titanium cam tavan vardı 10k km altı, 350 fiyat etiketi vardı.

Sıfır gibi 2. El bulunabilir diye düşünüyorum.

Puma 2020 sadece st line kalmıştı otokoçta, her ne kadar yakışıklı bir araç da olsa arka kısım klostrofobik

Artı st line olunca 10-15 daha verilir style da olsa sıfır kuga alınır

Boyum 179, Puma st line arka koltukta kafam cam tavandan girdi, yani cam tavan olmasa kafam tavan döşemesinde

Sert bir çukurda camdan çıkar yani

Sürüş pozisyonu güzel, ama içine binince sal beni ben B segmentim diye bağırıyor

Kuga ha gayret ilk nesil x5 kadar
    Puma alınırsa görece ekonomi için alınacak. O yüzden o kadar darlığa eyvallah diyeceğiz gibi. 330 bin civarına tavanlı puma var, 400 den itibaren de st line kuga başlıyor.

Dolusunu alırsam uzun süre binerim ilanlara bakmam diye düşünüyorum. Ama ederine karar veremiyorum.

Tavanlı St line puma ve kuga için eder rakamlar nedir sizce?

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla 3008 ile alakalı sadece şunu söyleyeceğim. 19 jant üstünde gelen yakıt ekonomisi hedefli 205 tabanlı lastik ile olan paketi almadığınız sürece hayvan gibi yol tutuyor. Yüksek SUV değil de bir hatchback otomobil gibi. Benim aracın 225 55 18 ile geldi ve ben 1 yıl sonra 235 50 19 ile değiştirdim. Konfor ile yol tutuş arasındaki dengeyi çok iyi bulmuşlar.

Bende 2018 model 3008 eşimde 2020 model 2008 var ve 1 aydır 2008 i kullanıyorum rodaj için. Nasıl bir fark yok dediniz anlayamadım. Her konuda ciddi fark var 2 araç arasında.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

dirk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kodiaq Prestige alınabilir.
    Aquila non captat muscas!

b16vtecturbo#gizlituning #hondateam#cilacılaranlamaz

ahmetbaha-drs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Renault Koleos-Kadjar'da bakılabilir Koleos'un donanımı oldukça iyi ve ya ufak gelmezse Audi Q2'de güzel bir seçenek bence. Hayırlısı olsun.
    V40 Cross Country T4
    Megane GT-Line
    Range Sport SDV6
    A8 4.2 TDI Quattro
    VW Passat Variant TSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam boyutu kast ettim

Yeni 2008 ile 3008 arasında Puma ile Kuga kadar bir boyut farkı yok manasında

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bunlar kadar yeni olmaz ama forester veya outback de bakabilirsin. Daha gercekci bir surus hissiyatin olur en azindan. Forester da 2.0 turbo 240hp secenegi de mevcut. Outback 2.0 dizel 150lik motorla geliyor ama foresterdan daha yakisikli.
    Ex: '08 Legacy SportWagon

Next:
    '03 BMW E39 530i
    http://www.techturkey.com/forum/otom...ml#post8600936

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dirk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kodiaq Prestige alınabilir.
    Hocam düşündük ama tipini beğenmedik. Yoksa çok geniş ve kullanışlı.

Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla 3008 ile alakalı sadece şunu söyleyeceğim. 19 jant üstünde gelen yakıt ekonomisi hedefli 205 tabanlı lastik ile olan paketi almadığınız sürece hayvan gibi yol tutuyor. Yüksek SUV değil de bir hatchback otomobil gibi. Benim aracın 225 55 18 ile geldi ve ben 1 yıl sonra 235 50 19 ile değiştirdim. Konfor ile yol tutuş arasındaki dengeyi çok iyi bulmuşlar.

Bende 2018 model 3008 eşimde 2020 model 2008 var ve 1 aydır 2008 i kullanıyorum rodaj için. Nasıl bir fark yok dediniz anlayamadım. Her konuda ciddi fark var 2 araç arasında.
    İki aracı da kullanan birisi olarak 3 kişilik bir aile için yorumlarda bulunabilir misiniz? Bagaj ve iç hacim elbette daha farklıdır ama mesela uzun yolda gidişi (her ay istanbul sakarya fix) yol sesi vs gibi durumları kıyas olmaz elbet ama aradaki farka değer mi mesela?

Alıntı ahmetbaha-drs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Renault Koleos-Kadjar'da bakılabilir Koleos'un donanımı oldukça iyi ve ya ufak gelmezse Audi Q2'de güzel bir seçenek bence. Hayırlısı olsun.
    Q2'nin motorları neyse de şanzımanlar genelde dq200 olduğu için uzak duruyordum. Renault içinse ön yargılıyım bir tık.

Alıntı AhmetKadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunlar kadar yeni olmaz ama forester veya outback de bakabilirsin. Daha gercekci bir surus hissiyatin olur en azindan. Forester da 2.0 turbo 240hp secenegi de mevcut. Outback 2.0 dizel 150lik motorla geliyor ama foresterdan daha yakisikli.
    Açıkçası uzun süredir takipte olduğum 240'lık XT'ler vardı ama Alfa romeo'dan sonra piyasa önyargıları olan, ustası her yerde olmayan arabalara binmek istemiyorum hocam. O sebeple eledim.

Yeni Kuga gerçekten çok başarılı duruyor ama performans ciddi vasat. 0-100 7 sn'den 12.5 saniyeye çıkmış olacak Depresyona girerim diye korkmuyor değilim.

Puma kenarda para tutmak için mantıklı. Ama Puma vs 2008'den hangisi öne çıkar ve neden çıkar kestiremedim.

3008 hala yukarda bir seçenek. Ama alınca GT line ve puretech 1.6 istiyorum. Onun da fiyatı çok aşıyor. Ne sorunlu işmiş ya bu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cebimde birazda nakit kalsın seçeneğide varsa puma yerine hrv 1.5 turboda değerlendirebilirsin.
    Memuration

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam boyutu kast ettim

Yeni 2008 ile 3008 arasında Puma ile Kuga kadar bir boyut farkı yok manasında
    Dış boyut diyorsan eğer birşey diyemem ama iç boyutta baya baya fark var.

Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İki aracı da kullanan birisi olarak 3 kişilik bir aile için yorumlarda bulunabilir misiniz? Bagaj ve iç hacim elbette daha farklıdır ama mesela uzun yolda gidişi (her ay istanbul sakarya fix) yol sesi vs gibi durumları kıyas olmaz elbet ama aradaki farka değer mi mesela?
    Şimdi ben 2016 yılınca önceki kasa 2008 aldım gayet memnundum.. Sonra 2018 de 3008 aldım. Dünya kadar fark var 2 araç arasında. Bu yılın ocak ayında da eşime 2008 aldım yeni kasa. Açık konuşmak gerekirse 3008 den sonra yeni 2008 bende biraz hayal kırıklığı oluşturdu. Binen herkes çok beğendi ama ben 3008 den sonra segment farkını çok hissettim. 3008 neredeyse en dolusu bendeki. Ama 2008 otomatik vites hariç en boşu. Aynalar bile katlanmıyor. Bunun psikolojiside etkilidir belki. Malzeme kalitesi yeterli ancak iç mekan büyüklüğü ve benim için en önemlisi yol tutuş olarak 3008 den baya eksik. Diğer B-Suv lar arasında değerlendirmek daha doğru olucaktır. Önceki kasa 2008 e göre çok daha konforlu ama önceki kasa daha iyi yol tutuşu vardı. Üstelik önceki aracımda grip control olduğu için M+S lastik olmasına rağmen.

Ancak yeni 2008 bizdeki 1.2 3 silindir o yüzden motor aşırı sessiz. Henüz uzun yol yapmadık yeni 2008 ile. Sanırım hiçte uzun yol yapmayız. 3008 dizel olduğu için motor soğukken dizel sesi geliyor baya. Ama ısınınca beni rahatsız etmiyor hatta kulağım o kadar alışmış ki sesi olduğunu ancak 2008 den geçince fark ediyorum.

Bizde 3 kişilik bir aileyiz eski 2008 ucu ucuna yetiyordu bize uzun yolda tatilde vs.vs. Ama bence Sakarya uzun yol sayılmaz ve 2008 orada sizi üzmez. Biz arka 2li koltuğu yatırıp çocuğun yaylı yatağını arka koltuktan bagaja doğru uzatıp onun uyumasıyla uzun yol yapıyorduk. Arka tekli arkasında kalan kısımda bagajımızı oluyordu valiz felan. Tabi onları bağlayarak. O şekilde hem eski 2008 hem 3008 ile İstanbul Antalya felan gayet keyifliydi. Şimdi eşi annesi ve oğlumuz ile geziyor genelde onlar çok memnun tabi ama bagaj felan pek kullanmadıkları için birşey diyemem.

Bu arada 2008 1.2 3 silindir baya baya seri bir araç. Ama ben mesela 3008 de bu motoru tercih etmezdim. Dediğin gibi 1.6 180hp olanı çok iyi olur. Bende çok km yapmama rağmen pişmanım dizel aldığıma. Benzinli olsa şahane olur.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ama genede bu yıl yada önümüzdeki yıl 2008 i satıp en dolusunu deneyimlemek istemiyor değilim. Donanımsız araç gerçekten keyifsiz.
    Schumi.Projects

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dış boyut diyorsan eğer birşey diyemem ama iç boyutta baya baya fark var.

Şimdi ben 2016 yılınca önceki kasa 2008 aldım gayet memnundum.. Sonra 2018 de 3008 aldım. Dünya kadar fark var 2 araç arasında. Bu yılın ocak ayında da eşime 2008 aldım yeni kasa. Açık konuşmak gerekirse 3008 den sonra yeni 2008 bende biraz hayal kırıklığı oluşturdu. Binen herkes çok beğendi ama ben 3008 den sonra segment farkını çok hissettim. 3008 neredeyse en dolusu bendeki. Ama 2008 otomatik vites hariç en boşu. Aynalar bile katlanmıyor. Bunun psikolojiside etkilidir belki. Malzeme kalitesi yeterli ancak iç mekan büyüklüğü ve benim için en önemlisi yol tutuş olarak 3008 den baya eksik. Diğer B-Suv lar arasında değerlendirmek daha doğru olucaktır. Önceki kasa 2008 e göre çok daha konforlu ama önceki kasa daha iyi yol tutuşu vardı. Üstelik önceki aracımda grip control olduğu için M+S lastik olmasına rağmen.

Ancak yeni 2008 bizdeki 1.2 3 silindir o yüzden motor aşırı sessiz. Henüz uzun yol yapmadık yeni 2008 ile. Sanırım hiçte uzun yol yapmayız. 3008 dizel olduğu için motor soğukken dizel sesi geliyor baya. Ama ısınınca beni rahatsız etmiyor hatta kulağım o kadar alışmış ki sesi olduğunu ancak 2008 den geçince fark ediyorum.

Bizde 3 kişilik bir aileyiz eski 2008 ucu ucuna yetiyordu bize uzun yolda tatilde vs.vs. Ama bence Sakarya uzun yol sayılmaz ve 2008 orada sizi üzmez. Biz arka 2li koltuğu yatırıp çocuğun yaylı yatağını arka koltuktan bagaja doğru uzatıp onun uyumasıyla uzun yol yapıyorduk. Arka tekli arkasında kalan kısımda bagajımızı oluyordu valiz felan. Tabi onları bağlayarak. O şekilde hem eski 2008 hem 3008 ile İstanbul Antalya felan gayet keyifliydi. Şimdi eşi annesi ve oğlumuz ile geziyor genelde onlar çok memnun tabi ama bagaj felan pek kullanmadıkları için birşey diyemem.

Bu arada 2008 1.2 3 silindir baya baya seri bir araç. Ama ben mesela 3008 de bu motoru tercih etmezdim. Dediğin gibi 1.6 180hp olanı çok iyi olur. Bende çok km yapmama rağmen pişmanım dizel aldığıma. Benzinli olsa şahane olur.
    Yorumların benim için değerliydi teşekkür ederim abi.

2 tane 1.5 dizel ve gt line 2008 ve 3008 en beğendiğim favorilerimi seçtim.

2008

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...0162304/detay/

İkisi de çok dolu ve acayip hoşuma gitti. Önce param cebimde kalsın diye 2008 baktım. 1.5 dizel motor hele ki biraz gıdıklayınca fazla fazla yeter o kasaya dedim. 3 kişilik bir aile için de küçük demek ayıp olur her türlü sığarız diye kabullendim. Ancak arkadaşla konuşmadan önce youtube'da izlediğim test videoları dikkatimi çekti. Plaka açıktı ve 1 rakam hariç doğan kabak'ın vs kullandığı test aracı ile aynı gün plaka oluşturulduğunu o yüzden test aracı olarak kullanıldığı konusunda şüphelendim. Nitekim sonra haklı da çıktım. Araç bayi test aracıydı. Alan kişi 1400 km'de almış kendisi söylediği için buraya da yazıyorum. O sebeple içime sinmedi vazgeçtim.

3008

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...2186965/detay/

Sonra dedim böyle olmayacak en iyisi 3008'e çevireyim ibreyi. Aşağı yukarı 40 bin TL'lik fark segment farkı için fazlasıyla değer (her ne kadar ağırlaşan kasa ile törpülenen performans can sıkıcı olsa da). Konuştuk ettik şöyle güzel böyle temiz eyvallah dedim. Genelleme muhabbetini sevmesem de Antep, Hatay, Urfa, Mersin, Adana taraflarındaki araçlara yeni bile olsa temkinli yaklaşıyorum. Siteye yüklediği ekspertizdeki plakayı araştırınca arabanın daha önce kurumsal ve şirket filolarda kiralama şirketlerine kayıtlı olduğunu öğrendim. Aradım adamı sordum "yok kardeşim hepsi şirket ama şahıs aracı, ben öyle araç almam" dedi, kurumsal firma niye şahıs aracı olarak kullanılsın deyince de apar topar kapattı.

Donanım konusunda senin gibi düşünüyorum. A5 bana göre boş bir arabaydı. Bang-olufsen, mmi high, hız sabitleyici, geri görüş kamerasının olmaması benim için eksiydi. O sebeple sürüş keyfini azaltmıştı. Şimdi performanslı bir araba almayacaksam da en azından dolu olmalı diye düşünüyorum.

Motor seçeneği içinse uzun süre sadece 1.6 puretech baktım ama hem tutulma hem de fiyatları sebebiyle ibreyi onda da 1.5 dizele çevirdim. İstediğim gibi bir araç bulamazsam yeni kasa Kuga'yı tekrar değerlendiricem.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende ufaklık doğduktan sonra giuliettayı paslayıp 2008 ya da 3008e çok niyetlendim. 2008 gittik baktık bindik indik falan içi giudan çokta farklı değil bence boyut olarak, donanım olarak gtline fazla fazla dolu.
    sonrasında madem suv a geccez sürüs zevkindan vazgecicez bari büyük olsun değsin dedik 3008e niyetlendik ama kısıtlamalar, kredi oranlarının yükselmesi, nisan başından beri 2008/3008 fiyatlarına 20-30bin eklenmesi biraz frenledi bizi ilandan da kaldırdım giuyu. ama kaşıntımız devam etmekte
    Romeo <3 Giulietta

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peugeot'ta pislik bir durum var. O da şu. Adamlar arabayı tasarlarken kafadan görüntüsünü en üst donanım paketine göre tasarlıyor. Ön panjur ve farları. Sonra arabayı ucuzlatırken nasıl çirkinleştiririz diye çalışıyorlar. 2008 de GT / GT-Line dışındaki ön panjurlar yatay. Active de kromsuz siyah yatay (bendeki çirkin). Allure de krom yatay (eh işte), GT / GT-Line da dikey ve gölgeli krom. En şık olanı bu. Farlar zaten sadece GT / GT-Line olanlarda dikey aslan pençesi ve LED. Yani herkesin bütçesi farklı ben alırken active paket %50 ÖTV altı diye aldım. Ama napıp yapıp imkan zorlayıp GT / GT-Line almak lazım bence.

3008 de aynı şeyin benzeri var. Sadece LED farlı ve yatay panjurlu olan araçların kafası güzel. Maalesef LED far olmayan düşük paketlerde far, panjur ve tampon sanki bambaşka bir arabaymış gibi çirkin geliyor bana.

Benim gibi markaya çok takılmadığın için bütün araçlarla test sürüşü hatta 1 günlük kiralamanı tavsiye ederim. Doğru kararı ancak öyle verirsin. Bu arada hiç binmedim ama YouTube incelemelerine göre Puma'nın en dolusu 2008'den daha dolu sanırım.
    Schumi.Projects

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler