User Tag List

6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Corsa C 1.3 cdti easytronic mi Fieasta 2 1.4 tdci yarı otomatik mi? modeo mk3 mü?

dulger007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question Corsa C 1.3 cdti easytronic mi Fieasta 2 1.4 tdci yarı otomatik mi? modeo mk3 mü?

Selamun aleyküm

Ortalama 80 bin TL bütçe ile dizel otomatik araç arayışı içindeyiz. Km leri şaha kalkmamış olanlardan, hal böyle olunca 2 model gözüme çarptı biri corsa c 1.3 cdti diğeri fiesta 2 1.4 tdci. İkiside yarı otomatik daha önce yarı otomatik hiç kullanmadık tecrübemiz olmadı şehir içi şirket aracı olarak kullanılacak.

Araştırdım biraz iki modelide detaylı bilgilere çok ulaşamadım. Araştırdığım kadarıyla ford'un yarı otomatik şanzımanının corsaya nazaran daha hassas ve arızaya meyilli olduğunu gördüm kullanıcıların çoğu ısınınca ve trafiğin sıkışık olduğu yerlerde muhakkak arıza ışığı yaktığı sönmesi içinde stop edip ortalama 5 dk beklenmesi gerektiğinden bahsedilmiş. Corsada böyle bi problem yaşayan göremedim ama arıza ışığını yakıyormuş bazen.

Bu otomatikleştirilmiş şanzımanlar hakkında bilgiye sahibim çalışma prensibi ve yapısı olarak merak ettiğim noktalar bahsedildiği kadar gerçekten arızalı şanzımanlar mı bu iki modelin şanzımanları şehir içi kullanımda ve trafikte çok rahatsız eder mi geçişler kalkışlar özellikle kullanıcı ve daha önce tecrübe etmiş forumdaşlarımın yorumlarını beklemekteyim.

Bu iki model için olumlu dönüş olmazsa en son çare biraz daha bütçe zorlayıp ( en son isteğimiz bu tabi bütçe kısıtlı çünkü ) mondeo mk3 dizel otomatik düşünüyoruz bunun hakkındada bilgisi olan paylaşırsa sevinirim. Bu araç içinde çok olumlu yorum okudum olumsuz yönleri 2007 altı modellerde esp olmayışı sarsıntılı ve gürültülü çalışıyor olması ve rölanti yada D yada R vites konumunda frene basıp bekleyiş sırasında kabini fazla sarsması.
    Konu dulger007 tarafından (19-08-2021 Saat 12:35 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ...............

Jön Türk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Corsa'nın pazarı daha iyi Fiesta'ya oranla (otomatik vites)
    Km olarak düşük bulma ihtimaliniz zor benzin lpg de tercih edilebilir. 1.2 1.4 güzel motorlar.
    #eksikpazar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şirket aracı olarak kullanılacak gerekirse içinde ağır eşya olacak ve kapalı otoparklara girecek bu yüzden yakıt olarak kesin tercihimiz dizel. Benimde gönlüm corsadan yana ama detaylı bilgiye ulaşmam gerek.

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mondeo Mk3 için konuşacak olursam..Motor zaten bilindik transit motoru 130 Hp çok sağlam ve kuvvetli bir motor manuel 6 ilerisi ile yazılım ve racechip box , egr iptali , büyük intercooler ile dynoda 198hp güç almıştım sıfır duman ile velhasıl otomatikleri tork konvertörlü 5 ileri Jatco şanzımanlı ve kolay kolay ne yaparsanız yapın bozamayacağınız sorunsuz bir şanzımandır. düşük km.li olanı kaldı mı veya piyasası nedir bilmiyorum ama güzel bir Ghia denk getirirseniz çok memnun kalırsınız bence.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendi AMT Colt'umun vites geçişleri - tork konvertörlü e34 BMW'den sonra - sarsıntılı gelmişti. Sarsıntılının ne olduğunu Fiesta yarı otomatik kullanınca anladım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler