User Tag List

9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: 2010 Honda Accord mu Mercedes C180 mi ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

2010 Honda Accord mu Mercedes C180 mi ?

7 yıldır aynı arabaya biniyorum bekarken aldığım araba evli ve çocuklu olunca yetmez oldu.
    Aracın konusu var zaten forumda http://www.techturkey.com/forum/otom..._sport_2_.html

***** ülkede araba fiyatları ev fiyatlarına yaklaştı her ne kadar arabamı satıp yeni maceralara girme konusunda çekincem olsa da

içten içe artık tek kapı araba yeter diyor.
    Ama bütçeyi çok zorlasam arabamı sattıktan sonra 200lere ancak yaklaşıyorum.
    O fiyatlara da 2010 model accord ve 2010 model c180 bulabiliyorum. (içimin bi tarafını HB aşkına kia ceed ler yokluyor ama dizel sankim bana hitap etmiyor.)

kriterim sorunsuz otomatik ve motoru olan. Nispeten ekonomik yakıtı olan kasko yaptırabileceğim 150HP üstü bi araba.
    2006 Honda Civic EP2

fatihdurutuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İki araca da binen biri olarak fikirlerimi sunayım accord özellikle inci beyazı çok yakışıklı. Lpg ile uyumlu bir motoru var hacmine göre ekonomik. En son kurban bayramında izmir ankara arası ortalama 1200 km yol yaptım, 35 kuruş klima kapalı 39 kuruş klima açık olarak yaktı. Koltukları çok rahat, oturma pozisyonu ve kullanım hissiyatı güzel. Şehir içi ara hızlanmaları güzel, fakat uzun yolda özellikle klima açıkken ayağınız sürekli gazda gidiyorsunuz. Yedek parça fiyatları uygun, ön düzen ve direksiyon kutusu hassas. Her ne kadar accord olsada tipik japon, yol sesi çok sert kasis ve bozuk yollarda gürültülü. Ses sistemi aşırı iyi benim aracım 242.000 kmde inci beyazı ve 3 parça boyalıydı geçen ay 170.000 tl ye ilana koymadan letgoda ortalama 24 saat içerisinde sattım. 2. Elide kuvvetli gibi.

C kasa ise. Eğer geniş aile iseniz içi oldukca dar. Parça kalitesi accord a göre iyi. Kullanımı daha yumuşak, donanım hemen hemen aynı. Yol sesi ve izolasyon accord dan iyi. Performans olarak kompressör destekli olduğu için daha canlı. Yakıt accord a göre biraz daha fazla. M271 motue alıcaksanız eğer. Bakımlı değilse masraflıdır, zinciri dişlisi, bobini uğraşırır. Parça fiyatlaro mercedeste tabiki daha fazla.

İşin özü iyi bir accord fiyatına c180 almanız pek mümkün değil. Sorunsuz sıkıntısız binebileceğiniz c180 e min. 40 50 fazla vermeniz lazım. Mercedes her zaman mercedes diyorsanız bütcede varsa mercedes alın ama rasyonel davranayım üç kuruşa beş köfte yiyim diyorsanız accord. Hayırlı uğurlu olsun şimdiden.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şahsen Ds4, C4, Focus otomatik benzinli bakardım.. 4-5 yaşlarında km si nispeten düşük uzun yıllar başınızı ağırtmadan binersiniz.

Alacağınız c180 ve Accord'un bakımlı olduğunu bilmek çok önemli. Yoksa üzerler. Ama bu klasmanda Accord'u olan adamın bakımının aksatmayacağını düşünüyorum. hele de ilk sahibiyse.
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

barakuda26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence bu fiyat aralığında listeye 2013 -2015 Opel İnsignia 1.6 Turboda eklenmeli.

İlla iki araç olacaksa 200.000 bine alınacak C180 yerine daha temiz Accord sorunsuz ve masrafsız olur diye düşünüyorum.
    Barış

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    insignia 2.0cdti 160lık yada 1.6 cdti çok güzel tercihler olur bencede.

ahmetbaha-drs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Volvo S60 2.0T'lerede bakabilirsiniz.
    V40 Cross Country T4
    Megane GT-Line
    Range Sport SDV6
    A8 4.2 TDI Quattro
    VW Passat Variant TSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fatihdurutuna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İki araca da binen biri olarak fikirlerimi sunayım accord özellikle inci beyazı çok yakışıklı. Lpg ile uyumlu bir motoru var hacmine göre ekonomik. En son kurban bayramında izmir ankara arası ortalama 1200 km yol yaptım, 35 kuruş klima kapalı 39 kuruş klima açık olarak yaktı. Koltukları çok rahat, oturma pozisyonu ve kullanım hissiyatı güzel. Şehir içi ara hızlanmaları güzel, fakat uzun yolda özellikle klima açıkken ayağınız sürekli gazda gidiyorsunuz. Yedek parça fiyatları uygun, ön düzen ve direksiyon kutusu hassas. Her ne kadar accord olsada tipik japon, yol sesi çok sert kasis ve bozuk yollarda gürültülü. Ses sistemi aşırı iyi benim aracım 242.000 kmde inci beyazı ve 3 parça boyalıydı geçen ay 170.000 tl ye ilana koymadan letgoda ortalama 24 saat içerisinde sattım. 2. Elide kuvvetli gibi.

C kasa ise. Eğer geniş aile iseniz içi oldukca dar. Parça kalitesi accord a göre iyi. Kullanımı daha yumuşak, donanım hemen hemen aynı. Yol sesi ve izolasyon accord dan iyi. Performans olarak kompressör destekli olduğu için daha canlı. Yakıt accord a göre biraz daha fazla. M271 motue alıcaksanız eğer. Bakımlı değilse masraflıdır, zinciri dişlisi, bobini uğraşırır. Parça fiyatlaro mercedeste tabiki daha fazla.

İşin özü iyi bir accord fiyatına c180 almanız pek mümkün değil. Sorunsuz sıkıntısız binebileceğiniz c180 e min. 40 50 fazla vermeniz lazım. Mercedes her zaman mercedes diyorsanız bütcede varsa mercedes alın ama rasyonel davranayım üç kuruşa beş köfte yiyim diyorsanız accord. Hayırlı uğurlu olsun şimdiden.
    Desenize yine kurtulamayacam Honda'dan, 2009 dan bu yana 5 arabam hep honda olmuştu. Belki bu sefer kırarım diye düşünüyordum, şeytanın bacağını.
    Ama araştırınca Accord daha ağır basıyor. F/P olarak. Bide artık biliyoruz ustalarını, huyunu suyunu. Ama hayal kırıklığı 2010 larda K serisi motor değil R serisi varmış. Kısaca yine K hayalleri yalan oldu. Buda gol olmayacak gibi.
    Yenilerde K olmadığını öğrendiğimden beri bu sefer acaba eski kasamı yeni kasamı düşüncesi başladı.

Diğer öneri veren arkadaşlara teşekkür ederim ama robotize şanzımanlardan hiç haz etmiyorum. Her an istanbul trafiğinde yolda bırakacakmış gibi geliyor.
    2006 Honda Civic EP2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BugraH4N Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Desenize yine kurtulamayacam Honda'dan, 2009 dan bu yana 5 arabam hep honda olmuştu. Belki bu sefer kırarım diye düşünüyordum, şeytanın bacağını.
    Ama araştırınca Accord daha ağır basıyor. F/P olarak. Bide artık biliyoruz ustalarını, huyunu suyunu. Ama hayal kırıklığı 2010 larda K serisi motor değil R serisi varmış. Kısaca yine K hayalleri yalan oldu. Buda gol olmayacak gibi.
    Yenilerde K olmadığını öğrendiğimden beri bu sefer acaba eski kasamı yeni kasamı düşüncesi başladı.

Diğer öneri veren arkadaşlara teşekkür ederim ama robotize şanzımanlardan hiç haz etmiyorum. Her an istanbul trafiğinde yolda bırakacakmış gibi geliyor.

Insignia robotize (sanırım yarı otm kastınız) bir şanzıman değil eski anam babam usülü tam otomatik torque converterlı şanzıman üstelik çokta başarılı bir şanzıman.

fatihdurutuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnsignialarda lpg ile kullanımda subab eritme sorunu var, 50 60 bin km de arabalarda bile sorun olduğunu gördüm. Kapak ve contada çok narin, zaten ilandaki araçlara bakınca lpg ile birlikte çoğunun subablarıda daha dayanıklı olanlar ile değişmiş. Benzinde binerim derseniz de ocağa incir ağacı dikiyor yaktığı kadar da gitmiyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler