User Tag List

14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: Subaru XV yada KADJAR

Dreamcupra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question Subaru XV yada KADJAR

Selamlar bir yakınımıza SUV arayışındayız.

250-270 bin TL bandında otomatik yüksek model düşük km araçları inceliyoruz.

Aşağıdaki iki araç hakkında bilgisi olan varmıdır ? yada farklı bir öneride bulunacak.

Subaru XV:
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...7003591/detay/

Kadjar:
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...8135640/detay/

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 seçenek arasından tabi ki kadjar

Pumayı da değerlendirin derim

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    XV hiç gitmiyor ya. O kadar kötü bir motor ki. Kayınbilader'de var, birkaç defa kullandım, resmen soğudum Subarudan. Araç genel olarak kötü değil, boyut olarak iç mekan yeterli, malzeme kalitesi orta, tek avantajı dört çeker olması bence başka da bir espirisi yok.

Kadjar'a da 1 sene boyunca sahip oldum Black Edition 1.5 dCi 110 hp'lik motor mevcut idi; 1.2 TCe hakkında bilgim yok,ancak 130 hp oldukça iyi bir değer bu araç için. Aile arabası olarak kullandık, genişlik yeterli, bagajı vs. bebekli bir aileye uygun. Performans olarak da üzmüyor, uçan kaçan bir araç değil ancak güçsüz de değil. Uzun yolda oldukça fazla kullandım, bir kere bile hissettirmedi 110 hp olduğunu. Yakıt ortalama 4.5 civarında uzun yolda. Şehir içi de 6.0 bandındaydı. Yol tutuşu falan da şaşırtıcı şekilde iyiydi. Bendeki araçta 225 tabanlı Coninental Sportcontact Suv lastikler vardı, onların da etkisi büyüktür yol tutuş konusunda.

İç malzeme kalitesi çok iyi değil,ortalama diyebilirim, göze oldukça kaliteli görünüyor ancak dokunduğunuz yerlerin çoğunluğu sert plastik, imitasyon deri kaplamalar ile biraz dokunuşlar yapmışlar. Yine de iç mekan tasarımı olarak bence XV'den daha derli toplu ve eğlenceli. Donanım olarak iyi, koltuk ısıtmaları, park sensörleri, kamera, full led farlar ve tabi EDC şanzıman gayet güzel şeyler. Led farlar özellikle oldukça başarılı buldum ben. Hayaletimsi ekranın renkleri ve temaları değişiyor, benim gibi oyuncaklı araçları sevenler için güzel. 2017'nin Nisan ayından itibaren Apple Carplay ve Android Auto desteği var, benim araç Mart çıkışlı olduğu için yoktu. Önemli bir detay olabilir. Bunlar dışında eksi olarak söylebileceğim malesef bol trim sesi, vites etrafındaki PNRD yazılarının sönük ışığı (hangi vitese geçirdiğiniz karanlıkta görmek zor) , tek dokunuş ile açılmayan camlar, (cam tuşlarında sanırım ışık da yoktu sadece şöförde var diye hatırlıyorum- tek dokunuş için modül alınıyordu.)

Genel manada oldukça memnun kullandığım bir araç idi. Tavsiye ederim. Okumak isterseniz aracımın eski konusu ve incelemem alttaki linkte.

http://www.techturkey.com/forum/otom...rossover_.html
    Konu .::EmrE::. tarafından (11-09-2021 Saat 19:29 ) değiştirilmiştir.

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motor nedeniyle subaru devre dışı kalır bende olsam Renault sevmesem de Kadjar alırdım ama 1.5dci olurdu.
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı .::EmrE::. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    XV hiç gitmiyor ya. O kadar kötü bir motor ki. Kayınbilader'de var, birkaç defa kullandım, resmen soğudum Subarudan. Araç genel olarak kötü değil, boyut olarak iç mekan yeterli, malzeme kalitesi orta, tek avantajı dört çeker olması bence başka da bir espirisi yok.

Kadjar'a da 1 sene boyunca sahip oldum Black Edition 1.5 dCi 110 hp'lik motor mevcut idi; 1.2 TCe hakkında bilgim yok,ancak 130 hp oldukça iyi bir değer bu araç için. Aile arabası olarak kullandık, genişlik yeterli, bagajı vs. bebekli bir aileye uygun. Performans olarak da üzmüyor, uçan kaçan bir araç değil ancak güçsüz de değil. Uzun yolda oldukça fazla kullandım, bir kere bile hissettirmedi 110 hp olduğunu. Yakıt ortalama 4.5 civarında uzun yolda. Şehir içi de 6.0 bandındaydı. Yol tutuşu falan da şaşırtıcı şekilde iyiydi. Bendeki araçta 225 tabanlı Coninental Sportcontact Suv lastikler vardı, onların da etkisi büyüktür yol tutuş konusunda.

İç malzeme kalitesi çok iyi değil,ortalama diyebilirim, göze oldukça kaliteli görünüyor ancak dokunduğunuz yerlerin çoğunluğu sert plastik, imitasyon deri kaplamalar ile biraz dokunuşlar yapmışlar. Yine de iç mekan tasarımı olarak bence XV'den daha derli toplu ve eğlenceli. Donanım olarak iyi, koltuk ısıtmaları, park sensörleri, kamera, full led farlar ve tabi EDC şanzıman gayet güzel şeyler. Led farlar özellikle oldukça başarılı buldum ben. Hayaletimsi ekranın renkleri ve temaları değişiyor, benim gibi oyuncaklı araçları sevenler için güzel. 2017'nin Nisan ayından itibaren Apple Carplay ve Android Auto desteği var, benim araç Mart çıkışlı olduğu için yoktu. Önemli bir detay olabilir. Bunlar dışında eksi olarak söylebileceğim malesef bol trim sesi, vites etrafındaki PNRD yazılarının sönük ışığı (hangi vitese geçirdiğiniz karanlıkta görmek zor) , tek dokunuş ile açılmayan camlar, (cam tuşlarında sanırım ışık da yoktu sadece şöförde var diye hatırlıyorum- tek dokunuş için modül alınıyordu.)

Genel manada oldukça memnun kullandığım bir araç idi. Tavsiye ederim. Okumak isterseniz aracımın eski konusu ve incelemem alttaki linkte.

http://www.techturkey.com/forum/otom...rossover_.html
    Teşekkürler bilgilendirmeniz için biraz kadjara yoğunlaşıp araştıralım o zaman.

ahmetbaha-drs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    XV yerine Mazda CX3'ü alternatif olarak düşünebilirsiniz.
    V40 Cross Country T4
    Megane GT-Line
    Range Sport SDV6
    A8 4.2 TDI Quattro
    VW Passat Variant TSI

berko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cx3 bence de güzel alternatif. Babamda var 2016 dan beri kullanıyor. Arada ben kullanıyorum gayet keyifli, 4x4 ü karda kışta iyi iş çıkarıyor. 1.6 lt altı hacimli dizel otomatik 4x4 başka model yok gibi. İç hacmi de o 2015 lerin b+ boyutlarında denebilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    CX-3 Mazda hiç düşünülmüyor. Mazda ve dizeli ile ilgili yaşanan bir kronik sorundan bahsettiler ben arabayı önerince birde bu video'yu gönderdiler. izledim altındaki yorumlara baktım gerçekten sanırım bir kronik sorun var o araçlarda.
    https://www.youtube.com/watch?v=xtUwOvmfIS0

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    CX-3 Mazda hiç düşünülmüyor. Mazda ve dizeli ile ilgili yaşanan bir kronik sorundan bahsettiler ben arabayı önerince birde bu video'yu gönderdiler. izledim altındaki yorumlara baktım gerçekten sanırım bir kronik sorun var o araçlarda.
    https://www.youtube.com/watch?v=xtUwOvmfIS0

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Suzuki Vitara' lara baktınız mı bilmiyorum ama f/p olarak mantıklı araçlar. Kuzen 1.6 dizel otomatik 4x4 aldı yakıtı inanılmaz az. 1.4 benzinlileri de aşırı yakmıyor.

AvcI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    xv alanlar hep pişman, cidden gitmiyormuş

almadan önce kullanın derim
    new project GTR 280SX

https://www.instagram.com/gtr_280sx/?hl=tr

emresener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mart ayında 2015 1,5dci Kadjar aldık. F/P olarak inanılmaz doyurucu bir araç. Benzin konusuna yorum yapamam ama donanım Park asist - 360 sensör -koltuk ısıtma - elektrikli koltuk gibi donanımlar cezbetmişti. 2021 martta 225bin'e boyasız 2015 1,5dci 70k kmde araç almıştım.
    19" jant biraz sert yapıyor aracı / Trim sesine çok takık bir insanım ancak bizim araçta kulağı tırmalayan bir ses henüz olmadı.

430tl mazot ile 930-950km arası uzun yolda kullanım sağlıyorum. şehir içi 800km

renault dizel konusunda inanılma iyi bir motora sahip bana göre. benzinli hiç denemedim ancak yeni kiraladığımız benzinli cliolar rezalet

snan1910 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    500x de alınabilir bu bütçeyle, donanım olarak da tatmin eder. Bir bakın bence,

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı snan1910 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    500x de alınabilir bu bütçeyle, donanım olarak da tatmin eder. Bir bakın bence,
    500x kadjar a kıyasla çok ufak kalır. B suv sonuçta. Gidişi duruşu iyi baya ama ufak olması sorun teşkil edebilir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler