User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
47 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: W210 hala alınabilir mi ?

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

W210 hala alınabilir mi ?

Cümleten selamlar,
    Hikayeyi kısaca özetlemeye çalışayım.
    Bir kısmınızın bildiği gibi forumdan sevdiğim bir abimden b6 passat variant almıştım(çöktüm). Yaklaşık 1 sene kadar gayet güzel bindim. Aralık 2020 sonlarında işten çıktım ve pandemi süreci benim için ciddi zorlu geçti. Yaklaşık 8 ay kadar işsiz kaldım. Elimden geldiği kadar arabayı satmamaya çalıştım çünkü biliyordum o temizlikte bir variant bir daha bulamayacaktım. Fakat olmadı Eylül ayına kadar dayanabildim ve yine burdan bir kardeşimiz vasıtasıyla passatı verdim. Borç harç vs temizledim. Yapılacak işlemleri yaptım elimde de kısıtlı bir para kaldı. Daha fazla para p*ç olmasın diye yürütme maliyeti daha düşük olan, artan fiyatlarla da yakıtı zorlamayacak olan C2'yi aldım. Geçtiğimiz aylarda da elden geçmesi kısımları elden geçirip sakin sakin biniyodum ancaaaaak kaşıntı tam burada başladı.
    Haftanın 5 günü işte olan ben haftasonu 1 gün aksi işler yapmaya, içimdeki apaçi ruhunu C2'yle atmaya kalkıyodum. En son Şekerpınar gişelerde spin attım. Kış lastiği olmayan ben arabayı kış uykusuna yatırdım çıkarmıyorum. Ayrıca olmayan bagaj da yormaya başladı.
    8 Aylık o aradan sonra tekrar işe başladım ve bütçeyi biraz daha artırabiliyorum. İlk başta B5 A4 1.8T Quattro baktım ama düzgün olanlar çok utopik rakamda geri kalanlar da çok haşat. Baktım bu sevdadan da pek hayır gelmeyecek Laz damarımın ağır basmasıyla W210'lara yöneldim. Ufaklığımdan beri akrabalarımın birinde kesinlikle olurdu ve o çocukluk etkisi midir nedir bana gelmiş geçmiş en güzel E-Kasası gibi gelir. Komp. olsun diye bir derdim yok hem bütçeme de düz olanlar daha mantıklı gözüküyor. Avantgarde olması benim için yeterli, e1 ya da e2 olabilir aralarında fark büyük müydü hatırlamıyorum gerçi yalan da söylemiyim. Makyajlılarında 5 ileri oto. vardı diye hatırlıyorum. Şanzıman bizi üzer mi ? Hafta da 1 gün bineceğim için lpg fiyatlarının da pek bir albenisi olmadığına göre benzinde binmek de zorlamayacak gibi gözüküyor. Senede de 7-8k km anca yapıyorum.
    20 küsür yaşında bir arabaya bu bütçelerin ayrılması bizi üzer mi ? Yanında ne kadar bir bakım parası ayırmalıyız ?
    Parça durumlarında sıkıntı yaşar mıyız ?
    Ve en önemli son soru lan bin arabana uğraşılmaz o arabalarla mı dersiniz yoksa abartıldığı kadar bir durum yok mudur ?
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayır alınamaz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayır alınamaz
    @ProdriveSTI Şu arkadaşa "Ama nedeeeeen ?" der misin.

calamityeas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence soru şu olmalı bu beklentiler ile w210 alınmazsa ne alınır ? Cevap gelmezse w210 alınır.

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vallahi hikayemiz baştan sona aynı,

pandemi , işsizlik (süremizde aynı) arabayı satma zorunda kalma , borçlar ,miktarlar, c2 bakma (ben almadım)

su kadar aynı hikayeden sonrada al bide 1. numaralı favımı paylaşım senle, iyice çıldır

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...7944937/detay/
    médiocrité partout

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    médiocrité partout

aqustic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    w210 mercedesin babasıdır. Ama temiz bir w124 de aynı tadı verebilir.
    w210 fiyatları doluluk oranına göre değişiyor..Özellikle 2000-2001 kompressor ve arka koltuk ısıtma falan varsa 250 bin ₺ üzeri fiyatları.Ama o fiyatlara satılıyor mu onu bilmiyorum..Benım çevremdekiler hiçbiri satamıyor..En boşuna 150 bin isteyen var ama o bile satılmıyor.

w211 ve sonrakiler ise benım için E sınıfı bile değil.E sınıfında w124 ve w210dan aldıgın konforu,zevki sonraki E serileri vermez.
    Alırken kapı fitillerini kaldırıp altlarına bakın.Genelde çürüme oralardan başlar.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bunu bilmem de geçen televizyonda tamirat tadilat diye bi programda denk geldim çok güzel bi sw mersedes aldı modeli hangisi bilmiyom çok hoşuma gitti adamlar iki kişi direk göle sandallaarı mandalları çadırları madırları komple gittiler yag gibi kayıyodu
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı calamityeas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence soru şu olmalı bu beklentiler ile w210 alınmazsa ne alınır ? Cevap gelmezse w210 alınır.
    İşin aslı bir miktar E39'da baktım ama benim beğendiklerim çok utopik rakamlarda. Ekstra olarak kullanıcı kitlesi beni biraz uzaklaştırdı.

Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vallahi hikayemiz baştan sona aynı,

pandemi , işsizlik (süremizde aynı) arabayı satma zorunda kalma , borçlar ,miktarlar, c2 bakma (ben almadım)

su kadar aynı hikayeden sonrada al bide 1. numaralı favımı paylaşım senle, iyice çıldır

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...7944937/detay/
    Kar durumu iyi olanın damına yağarken bizim başka tarafımıza yağdı. Sağlık olsun napalım
    210'un vagonu ciddi anlamda çok uzun öyle bir fanteziye girmemiz bizi yorabilir, hem yetmez mi önceki vagonlar

Alıntı aqustic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    w210 mercedesin babasıdır. Ama temiz bir w124 de aynı tadı verebilir.
    w210 fiyatları doluluk oranına göre değişiyor..Özellikle 2000-2001 kompressor ve arka koltuk ısıtma falan varsa 250 bin ₺ üzeri fiyatları.Ama o fiyatlara satılıyor mu onu bilmiyorum..Benım çevremdekiler hiçbiri satamıyor..En boşuna 150 bin isteyen var ama o bile satılmıyor.

w211 ve sonrakiler ise benım için E sınıfı bile değil.E sınıfında w124 ve w210dan aldıgın konforu,zevki sonraki E serileri vermez.
    Alırken kapı fitillerini kaldırıp altlarına bakın.Genelde çürüme oralardan başlar.
    Tanıdıklarımda dediğiniz çürüme mevzusu başlamıştı marşpiyellerde o aklımda.
    Akrabalarımda sırasıyla 136 - 163 -186 ile devam etmiş daha sonra w211 almışlardı ondan beri içimde uhde kalan bir araba.

Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunu bilmem de geçen televizyonda tamirat tadilat diye bi programda denk geldim çok güzel bi sw mersedes aldı modeli hangisi bilmiyom çok hoşuma gitti adamlar iki kişi direk göle sandallaarı mandalları çadırları madırları komple gittiler yag gibi kayıyodu
    Kabul et sen de yaşlandın be abi

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu haftasonu babam için baktım. Ucuz olanları genelde çürük. Koltuk şişirme ısıtma gibi bir çok özelliği çalışmıyor. Derileri kötü durumda içinde USB'li teypler var.

W124 serisine göre W210 kullanılan metal kalitesinden olsa gerek daha erken çürüyor.

Naçizane tavsiyem gerçek binicilerden çok fazla el değiştirmemiş temiz olanları almanız.

tuner faruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Diyadin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu haftasonu babam için baktım. Ucuz olanları genelde çürük. Koltuk şişirme ısıtma gibi bir çok özelliği çalışmıyor. Derileri kötü durumda içinde USB'li teypler var.

W124 serisine göre W210 kullanılan metal kalitesinden olsa gerek daha erken çürüyor.

Naçizane tavsiyem gerçek binicilerden çok fazla el değiştirmemiş temiz olanları almanız.
    Kesinlikle katılıyorum W210 Mercedes'in en çok çürüyen arabası ilk sahibi kalantor bir amcadan 80.000 kmde boyasız bir araç vardı çok komik rakama da alacaktım fakat araç öyle bir çürümüş ki inanamadım arabanın kaputu bile çürüktü.
    W210 için ayrılan bütçeye bence M111 motorlu W124 bakmak çok daha mantıklı olur, satmak istediğinde piyasası daha hızlı ve seveni daha çok olan bir araç.
    Bir de satmak istendiğinde

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence Hata olur o iş. Az buçuk parça fiyatlarına hakimim, hadi yakıtı geçtik desek bakımı üzer. Arabana güzel bir takım lastik al devam et derim.

Tamam c2 ile yıldız kıyaslanmaz ama ben olsam macera aramam açıkçası. merc karşı bir ön yargım yok, ama yıldızın parça maliyeti, otomatik şanzıman arızası durumunda çıkabilecek ek maliyetlieri üzer.

6 ay sonra şunu deme kendi kendine "ulan sene de 7k km yapıcaz 30 bin para harcadık"

Ben artık arabaya harcanan paraya acıdığım için araba keyif malzemesi olmaktan çok getir götür işi yapan bir nesne oldu.

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynı süreçleri yaşadım , sebring cabrio sattım pandemi öncesi , para p.ç oldu , iki yıla yakın araçsız kaldım..560ı toplayıp sattım...bi ay önce eos aldım bende.
    W210 tarafında da ; kompressor daha mutlu eder düşüncesindeyim.Yine aynı şekilde , w210 rakamlarına temiz otomatik w124 te aynı keyfi verecektir.Allah gönlünüze göre versin.

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kanka 0.9 Smart çok sıkıntılı alma sakın. Aldım mis gibi bindim sıkıntı olmadı sattım.
    Manuel Fiat 500 alınmaz delirdin mi alma sakın. Aldım ilana koydum 1.gün ilk gelen akşam karanlıkta zorla kaporo verdi aldı gitti.
    Smart bi kere aldın şansa sattın yine alınmaz delirme. Mis gibi bindim İlk bakmaya gelen aldı gitti.
    Evli barklı adam oldun şansını zorlama elinde kalıcak ne Smart I yine 2. Gün satıldı.
    Variant Türkiye de tutulmaz passat dediğin sefan olur sw alınmaz . Bi iş var belki satabilirim dediğim anda sen aldın.
    Bıkmadın smarttan 40 defa aldın akıllanmadın bir girsin makatına da rahatla. İlana koyup 3.saat sattım.
    Fiat 500 Cult alınmaz o para 500 e verilmez. Yalan değil satarken zorladı ilk defa 3 hafta ilanda durdu arabam ama ilk gün isteyene 1000 liradan sebep satmadım pişman oldum o da satılırdı ilk gün inat etmesem
    Passat Variant a bindin hevesini aldın ne gerek var Variant a acelen ne emekli albay mısın ? yine aldım biniyorum zevkle bakalım bundan sonra ne diyecekler

Hayat düşünmek için çok kısa , al bin tadını çıkart. Sabaha çıkacağımızın garantisi yok gönlüm ne istedi ise aldım bindim en kötü ne olabilir ki diyip. Ekonomik durumumu biliyorsun hani çöpe atacak 50 100 bin liraları olan bir adam değilim al savur saç demiyorum ama 40 yaşından sonra olan paranın aq afedersin. Al bin enerjin hevesin varken. Dinleme kimseyi
    Arif Işık - Her Türlü Halı Kilim Travel

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enesy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kanka 0.9 Smart çok sıkıntılı alma sakın.
    Edit :0.6 yazacağıma 0.9 yazmışım
    Arif Işık - Her Türlü Halı Kilim Travel

S.Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    w140 alıp her çevirmeye girmek daha mantıklı bence

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    alma sakın. 10 yaşında araba parçası zor bulunuyor 20 yaş daha zor. sonra bulgar planları yapmaya başlarsın. bizim çıkmacılar yerde tekme attığı parçaya fiyat isteyince nirvana fiyat çekiyorlar.
    turbocuk istiyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Keyfi aldığım 123üm var. Bu vesileyle çoğu mercedes grubuna üyeyim. 210lar sevilen araçlar ama su bazlı boya sebebiyle çok da çürürler. Makyajlılarda vaziyet daha iyi diye biliyorum.
    Donanımı, mekaniği boyası düzgün araçlar genelde pek satılmıyor. İlana da az düşüyor. Böyle araç bulunsa dahi tek araç olarak ben cesaret edemezdim açıkçası. Vaktiniz bolsa usta da var çıkma da. Ama mezat kovalayacaksın, sanayide vakit geçireceksin vs. Yıldızlı sıfır parça bulursun 210a ama fiyatları üzer.
    Şu an eskidikçe fiyatlar artar oldu. Temiz 123 124ten 124 de 210dan pahalı
    Savaş MotorSports

cagalazade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sağlam ve temiz bir w201 denk getirsen mesela? işletme maliyetin daha uygun olabilir hatta zor ama 2.3 mesela?
    her zafer acı ister...!

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler