User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: F30 LCI 2016 328i xDrive mi F10 LCI 528i xDrive mi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post F30 LCI 2016 328i xDrive mi F10 LCI 528i xDrive mi

Arkadaslar Kanada'dan selamlar,
    Uzun suredir forumu takip ediyordum ve ilk konumu acmis bulunmaktayim. 2 arac arasinda kaldim ve siz ustadlarin yardimina ihtiyacim var.

1.arac : 126500 km de 2016 LCI F30 328i xDrive Fume renk ici bej ve siyah karisik ve Hifi ses sistemi var. Arca fiyati CAD$18880 + Tax
    Used Cars for Sale - Find Great Deals with CarGurus - CarGurus.ca

2.arac : 129300 km de 2014 LCI F10 528i xDrive Black ic dis siyah arac M paket ve Harman Kardon var. Arac fiyati CAD$17000 + Tax

Yasim 28 ancak 24-25 gosteriyorum tek yasiyorum bu sebeple 5 serisi bana cok buyuk bir arac gibi geliyor. Ancak M paket ve Harman Kardon kafa karistirdi bayagi. Bu araclarin hangisi daha az ariza verme ihtimaline sahip ? Bildigim kadariyla makyajli F30 lar daha guvenilir bir hal aldi. Suan da Mini Cooper R56'im var ve ayda 1 sanayiye gidiyorum. Tam bir bas belasi. Engine overheated hatasi almistim, V belt ve Thermostat degisiyor. Daha once wheel bearings ile problemler olmustu ve ayrica bujileri ve coilleri degistirmistik. Umarim BMW'de bu kadar problem cikmaz.

Degerli yorumlariniz icin tesekkurler
    Arda

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5 serisini tercih ederdim, daha rahat olur. Almadan önce, carfax raporuna bakmayı ihmal etme. Birde aracın altına iyi bakın pas çok yayılmışmı diye, oralarda kullanılan tuz ve sölüsyon bitiriyor kaportayı.
    2012 Seat Leon 1.6 TDI DSG Style/2013 Acura ILX 2.0 Premium Pack /2022 VW Golf 1.0 TSI Impression

2023 Nissan Qashqai e-power / 2022 Honda PCX / 2013 Seadoo RXP 260 X

murat182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bmw'ye Türkiyede de binersin bence git Ford Mustang al Şaka bir yana kalite, konfor istiyorsan F10 sürüş keyfi dinamizm istiyorsan F30. Pek sorun yaşayacağını sanmam motor şanzıman aynı zaten.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İkisi aynı para olsa f10 alırım, hatta f10a daha fazla bile ödenmesi mantıklı olan

Kilometreler de aynı üstelik f10 M paket

Ona rağmen f10 nasıl daha ucuz oluyor f30dan anlamadım

F10 ile f30 kıyas edilecek arabalar değil zaten, biri 5 diğeri 3

aybarsdnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    F30 alsanız, yolda her F10 gördüğünüzde "acaba?" diye düşüneceksiniz. Ben olsam bir problemi yoksa F10 tercih ederdim.

Erdem K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben de iki seçenek arasından F10 M paketi tercih ederdim
    Subaru
    Technica
    InternationaL

PSN: ekduncan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Buradaki herkes Türkiyedeki algı ile cevap vermiş, Kanada'da ne kadardır kalıyorsunuz bilmiyorum ama bir Toronto doğumlu 23 yıl orda yaşamış Kanadalı/Türk olarak ben milisaniye bile düşünmeksizin açık ara F30 derim.

1) Kanada'da en sevilmeyen şey emanet görünmesi ve 25 yaş gösteren bir insana oradaki kültürde 5 serisi F10 az buz değil süper emanet duracak direk size babasının arabasına binen zavallı yada tam tersi görmemiş gözüyle bakılacak.

2) Kanada'da F10,F30 buradaki gibi 1.6 motorlarla satılıp her köşede görülen araçlar değil, buradaki sürücü profili maalesef çok çok kötüleşti ve özellikle F30 hızla dahada kötüleşiyor öbür yandan Kanada'da daha ulaşılmaz bir araç (her ne kadar çok daha uygun olsa bile) ve halen premium algısına sahip.

burada 3 serisi daha genç,spor profiline uyan bir araç dediğim gibi milisaniye düşünmezdim 3 derdim.

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    f10 diyorum çünkü f30 awd. f10 da awd diyeceksiniz fakat onun ne olduğunun önemi yok.
    turbocuk istiyoruz

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    N20 motor oldugu icin ikiside, timing chain ve thermostat a baktir derim almadan.

Ozellikle timing chain o km lerde degismesi gerekiyor diye biliyorum.

Ben olsam kanada da xdrive 3 alirdim. Yasin daha genc, ilerleyen yillarda 5 e binersin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı murat182 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bmw'ye Türkiyede de binersin bence git Ford Mustang al Şaka bir yana kalite, konfor istiyorsan F10 sürüş keyfi dinamizm istiyorsan F30. Pek sorun yaşayacağını sanmam motor şanzıman aynı zaten.
    Mustang'ler guzel ama 2.3 ecoboost fiyati bir 5000-6000 dolar civari daha yukarida, Premium algi olarak BMW biraz daha yukarida. Umarim ileride 2024'te cikacak olan kasasini alabiliriz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Malesef Kanada'da large sedan pazari yok. 7 serisi de 5 serisinden ucuz Bu yuzden A6, E, 5 serisi araclarin fiyatlari oldukca dusuk. Ancak alinca da satilmasi cok zor. Burasi tam olarak SUV pazari yada Toronto gibi sehirlerde yasiyorsaniz kucuk arac pazari. Ortada ki sinif yok. 2 yildir buradayim sadece bir kac kere A6 ve E veya S serisi gordum. 5 serisi bir tik daha yaygin. Amaz her yerde A4 - 3 ve C serisi gormek mumkun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İkisi aynı para olsa f10 alırım, hatta f10a daha fazla bile ödenmesi mantıklı olan

Kilometreler de aynı üstelik f10 M paket

Ona rağmen f10 nasıl daha ucuz oluyor f30dan anlamadım

F10 ile f30 kıyas edilecek arabalar değil zaten, biri 5 diğeri 3
    Malesef Kanada'da large sedan pazari yok. 7 serisi de 5 serisinden ucuz Bu yuzden A6, E, 5 serisi araclarin fiyatlari oldukca dusuk. Ancak alinca da satilmasi cok zor. Burasi tam olarak SUV pazari yada Toronto gibi sehirlerde yasiyorsaniz kucuk arac pazari. Ortada ki sinif yok. 2 yildir buradayim sadece bir kac kere A6 ve E veya S serisi gordum. 5 serisi bir tik daha yaygin. Amaz her yerde A4 - 3 ve C serisi gormek mumkun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DKB34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5 serisini tercih ederdim, daha rahat olur. Almadan önce, carfax raporuna bakmayı ihmal etme. Birde aracın altına iyi bakın pas çok yayılmışmı diye, oralarda kullanılan tuz ve sölüsyon bitiriyor kaportayı.
    Tesekkurler, cok dogru, MINI'den dersimi aldim. Son bir kac yilin bakimlari CARFAX'ta kayitli degildi. Buyuk sikintilar cikti.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aybarsdnr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    F30 alsanız, yolda her F10 gördüğünüzde "acaba?" diye düşüneceksiniz. Ben olsam bir problemi yoksa F10 tercih ederdim.
    Yolda F10 yok o sikinti 2 yilda 3-4 kere F10 gordum koskoca Toronto'da. Large sedan pazari burada cok dar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buradaki herkes Türkiyedeki algı ile cevap vermiş, Kanada'da ne kadardır kalıyorsunuz bilmiyorum ama bir Toronto doğumlu 23 yıl orda yaşamış Kanadalı/Türk olarak ben milisaniye bile düşünmeksizin açık ara F30 derim.

1) Kanada'da en sevilmeyen şey emanet görünmesi ve 25 yaş gösteren bir insana oradaki kültürde 5 serisi F10 az buz değil süper emanet duracak direk size babasının arabasına binen zavallı yada tam tersi görmemiş gözüyle bakılacak.

2) Kanada'da F10,F30 buradaki gibi 1.6 motorlarla satılıp her köşede görülen araçlar değil, buradaki sürücü profili maalesef çok çok kötüleşti ve özellikle F30 hızla dahada kötüleşiyor öbür yandan Kanada'da daha ulaşılmaz bir araç (her ne kadar çok daha uygun olsa bile) ve halen premium algısına sahip.

burada 3 serisi daha genç,spor profiline uyan bir araç dediğim gibi milisaniye düşünmezdim 3 derdim.
    2 yildir buradayim. Benim'de kafamdan oyle gecti. 3 serisi bana daha uygun gibi. Burada'da cok daha yaygin bir arac 5'e gore. Sadece ayni fiyata ust sinif almak ve M paket + harman kardon olmasi kafayi cok karistirdi. Diger turlu katiliyorum. 3 serisi daha ucuz olsa olay direkt cozulcekti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    N20 motor oldugu icin ikiside, timing chain ve thermostat a baktir derim almadan.

Ozellikle timing chain o km lerde degismesi gerekiyor diye biliyorum.

Ben olsam kanada da xdrive 3 alirdim. Yasin daha genc, ilerleyen yillarda 5 e binersin.
    Tesekkurler yorum icin. Yakin arkadasimda F30 2017 330i xDrive var. 330i de B serisi motor kullanilmis. N20'nin yerini almis sanirim. B serisi motorlarin daha dayanikli oldugunu duydum. Ama bir yandan milyonlarca satilmis N20 motor var. O kadar da problemli degildir sanirim. Timing chain ve thermostat'a kesinlikle baktiracagim. Umarim saglam cikar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı pirasa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    f10 diyorum çünkü f30 awd. f10 da awd diyeceksiniz fakat onun ne olduğunun önemi yok.
    AWD burada standard donanim sanirim premium araclar icin. AWD olmayan aracin satisi oldukca zor. Drift yapmak toronto'da zaten mumkun degil cok agir cezalar var. Hic yapani da gormedim trafikte.

babayimben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı arda76 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar Kanada'dan selamlar,
    Uzun suredir forumu takip ediyordum ve ilk konumu acmis bulunmaktayim. 2 arac arasinda kaldim ve siz ustadlarin yardimina ihtiyacim var.

1.arac : 126500 km de 2016 LCI F30 328i xDrive Fume renk ici bej ve siyah karisik ve Hifi ses sistemi var. Arca fiyati CAD$18880 + Tax

2.arac : 129300 km de 2014 LCI F10 528i xDrive Black ic dis siyah arac M paket ve Harman Kardon var. Arac fiyati CAD$17000 + Tax

Yasim 28 ancak 24-25 gosteriyorum tek yasiyorum bu sebeple 5 serisi bana cok buyuk bir arac gibi geliyor. Ancak M paket ve Harman Kardon kafa karistirdi bayagi. Bu araclarin hangisi daha az ariza verme ihtimaline sahip ? Bildigim kadariyla makyajli F30 lar daha guvenilir bir hal aldi. Suan da Mini Cooper R56'im var ve ayda 1 sanayiye gidiyorum. Tam bir bas belasi. Engine overheated hatasi almistim, V belt ve Thermostat degisiyor. Daha once wheel bearings ile problemler olmustu ve ayrica bujileri ve coilleri degistirmistik. Umarim BMW'de bu kadar problem cikmaz.

Degerli yorumlariniz icin tesekkurler
    Arda
    2015 sonrası N20 motorlar daha sorunsuz takip edebildiğim kadarıyla. Sırf bu sebeple F30 alınır
    1994 Doğan S, 1990 E30 318is, 2007 Astra 1.6, 2005 Mazda 3, 2012 F30 316i, 2017 HR-V 1.5 i-VTEC, 2007 E60 535D LCI, 2018 1.6 CDTI Insignia, 2018 C200d FL, 2018 Mx-5 ND 1.5, 2015 F32 420d

nineleven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    328i minyatür M3'tür. 528i sadece ''güzel yürütür''.

Ne istediğini bilmiyorum ancak ben olsam F30 alıp 340i Xdrive görünümlü (difüzör - NBT - OZ ultraleggera) falan binerdim.

Bir de BMW'nin hoparlörden verdiği sesleri (Active Sound Design) modlayanlar var. Bu arkadaş ta M4 sesini kodlamış , güzel olmuş.
    Bunu da yapardım. TR'de kimsenin yapmamasına şaşırıyorum

2013 BMW F30 328i Retrofitted ASD (Active Sound Design) set to F80 M4 S55 engine - YouTube

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler