User Tag List

16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: w123 mü w124 mü ?

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

w123 mü w124 mü ?

Arkadaşlar merhaba, beni mutlu edecek uzun yıllar garajımda tutup yılda 5-6 bin km yapacağım bir Mercedes almak istiyorum.
    restorasyonla uğraşacak ne vaktim nede enerjim var bu nedenle alt veya orta kondisyonda araç alma fikrim kesinlikle yok. Kesenin ağzını biraz daha açıp düzgün birşey alarak ustalarla mümkün olan minimum teması kurmak istiyorum. Tabiki araçların yaşı gereği illaki masrafı işi olacak ve elimizi üzerinden çekmeyeceğiz bunun da bilincindeyim.
    Öncelikle araçtan performans beklentim yok. Keyfine sağdan sağdan 80-90km ile giderim Ancak 0-100 hızlanması da 30 sn olup 100kmde 12 litre yaksın istemem Bu nedenle w123 ün dizel seçeneklerini eledim. Parça ulaşılabilirliği kolay ve sorunsuzluk benim için önemli
    w123 230E veya W124 250d /300d arasında kaldım.​

Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz. Neden? Bu araçlar ne kadar tecrübe ve bilgi birikiminiz varsa açığım.

Örnek araç w123 : 1066544745 sarı site
    Örnek araç w124 : 1094334948 sarı site
    Konu E46 tarafından (06-11-2023 Saat 19:29 ) değiştirilmiştir.
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    124 tercih ederdim ben olsam. 123 bence arada kalan kasa gibi geliyor,123 alacağıma 115 kasa bana daha güzel geliyor ama 124 300td olursa tadından yenmez.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    123 kemik direksiyon temizi çok güzel nostalji yaşatır kara düzendir çok teknoloji yoktur o aracın tertemiz kaplama trimli orjinalini bulmak lazım .. ama ben koyu 124 fanatiğiyim 8 tuş klima olucak, sunroof , elektrikli perde,elektrikli hafızalı bel şişirmeli koltuklar, ön koltuk ısıtma hatta en dolu paketlerde arka koltuk ısıtmada olur , tempomat, arka koltuk kafalıkları yatırma , ışıklı makyaj aynaları , kendinden kararan iç dikiz aynası falan filan daha aklıma gelmiyor ama bu özelliklerin hepsinin olduğu araç zaten en dolular dolusu modeldir .. çok nadir arka makam koltuğu diye geçenler var arka koltuk iki parça bağımsız olur ortadan konsol gibi bir şey geçer Kolçak vardır falan çok nadirdir ..

W124 işler çok karmaşık bir dünya ona dikkat et bayağı toplaması var hatta orjinal dolu paketi azdır..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Editleme yok şimdi yazdığımı okudum bir şey fark ettim heriflerin 1990 lı yıllarda ekledikleri donanımlara bak hala şu anda bile yıl 2023 olmuş şu donanımların çoğu b,c sınıfı araçlarda yok hatta d segmenti giriş sınıfı paket yada orta paket comfort dediğimiz paketlerde yok..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Editleme yok şimdi yazdığımı okudum bir şey fark ettim heriflerin 1990 lı yıllarda ekledikleri donanımlara bak hala şu anda bile yıl 2023 olmuş şu donanımların çoğu b,c sınıfı araçlarda yok hatta d segmenti giriş sınıfı paket yada orta paket comfort dediğimiz paketlerde yok..
    Uretım zamanlama maliyet. Eski araçlarda ruh kalite vardı şimdi yok ne olduğu belli değil guya sözde lüks araç

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O dolulukta bi w124 efsane olur. Okurken ağzım sulandı Adamlar 85 de piyasaya bir arac cikariyor. Hala gecerli akçe tasarimi sadeligin verdigi şıklık insanın ruhunu okşuyor. W123 de gercekten klasigi yansitan bir arac. W124 bir tik daha agir basmaya sanki 123 un parcalarini bulurken 124 kadar rahat edemeyegim gibi geliyor. 90 li yillarda sahin uretiliyordu sagda ayna önde kafalıksız cikiyordu fabrikadan . Baba arabayi aldigi gun kafalik radyo teyp arayisina girmisti �� kafalik ve celik jant metalik renk oldu mu doğan oluyordu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hatta sıfır şahin aldığında babama sormuştum . Neden kafalık yok diye, "Kafası olan bu arabayı almaz da ondan" demisti

FTHBRK28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir süredir takip ediyorum w124 ilanlarını. Bitane favorim var bende para yok alamıyorum belki size nasip olur 410 dan favorilemiştim 370 e indi, 340 350 gibi bırakır gibi geliyor

Just a moment...

omery - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaklaşık 1 sene önce ben de bu ikilemde kaldım, hatta sağolsunlar forumdan bilgi de almıştım. Bir dönem 200D W123 kullanma fırsatım oldu hiç ilgim olmayan bir modeldi, performans beklentim zaten yoktu fakat verdiği nostaljik hissiyat çok güzeldi. Sonrasında W123 çok baktım, bu araçlarda en büyük sorun bence çürüme & bel verme durumu. Bu durumda olan araçlar listeden kolay elenebiliyor. W123'ün haliyle parça ve bakım olayları W124'e göre daha tuzlu tabi, W124 daha ehil bir araç. O zamanlar ortalama durumda bir 230E W123 denk getiremedim, bütçeme uygun W124 de bulamayıp ikisinden de vazgeçmiştim. Özetle iki kasada da harcamaya değecek bir araç bulmak en önemli nokta. Ben W124'ten yana oyumu kullanırdım
    '94 alpinweiss III E36 318i

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FTHBRK28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir süredir takip ediyorum w124 ilanlarını. Bitane favorim var bende para yok alamıyorum belki size nasip olur 410 dan favorilemiştim 370 e indi, 340 350 gibi bırakır gibi geliyor

Just a moment...
    Bayağı diri duruyor

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FTHBRK28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Just a moment...
    haftasonu bakıcaktım vakit bulamadım, benimde favoride duruyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tababına, hatta halının altına bakmadan bu yaşta bir Mercedes almayın kesinlikle,
    124 bile belli parçalarda zorlamaya başladı artık 123 daha zordur sanırım,
    Dışarıdan diri görünen arabaların çoğu maalesef çöp ve çürük durumda,
    Güzel ve temizine denk gelirsen mutlu eder, kötüsüne denk gelirsen kanser,
    İyi araştırıp acele etmemek lazım...

FTHBRK28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MURAT_HLX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bayağı diri duruyor
    Alıntı berkaym Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde favorilerde birkaç tane var motorundan dolayı en favorim bu Bakmaya giderseniz habersiz bırakmayın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı berkaym Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Temiz bi araca benziyor . Bu arada 1 Kasim itibariyle 700.000 adet iyi durumda hacizli arac kanunda yapilan degisiklik ile piyasaya cikiyor. Bu fiyatlari ciddi derece de etkilemez mi hele ki bu piyasada. Dusus yonlu gidisat hiz kazaniyor gibi biraz daha yatsak mi kulagimizin uzerine . Siz ne dusunuyrosunuz 10 bin dolarlik araclara 15bin dolar gömmeyelim sonra
    Konu E46 tarafından (30-10-2023 Saat 22:41 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bu işler hep aynı kapıya çıkar onlarca araç toplamış biri olarak diyorum tecrübem şunu gösterdiki çürük araçta alsan toplasan yada restore etsen o aracın toplanmışını restore etmişini de alsan parasal olarak aynı kapıya çıkıyor ..
    kimse tertemiz bir aracı akranları fiyatına satmaz bugün bir kaportaya girse araç sıfır taban yapılsa geri kalan yerlerdeki çürüğü pası temizlense herhalde minumum tanıdık bile olsa boyası dahil 150 den aşağı çıkmaz ben en son 60 boyatmıştım aracı üstünden bir sene geçti ..

Neyse demem odur ki böyle bir işe girilecekse bence kaporta sı boyası diğer yerleri tamir parası köşeye ayrılıp olabildiğince temiz uygun fiyatlı bir şey alınıp toplanması en doğrusu olur .. en azından aracın orjinal trim bakalit krom ahşap kaplamaları üstünde olur araç derli topludur tek masrafı kaporta olur büyütülücek dert değil alırken ona göre uyguna alırsın onun parasını köşeye koyarsın ..

En azından temiz kendi yaptığın her şeyini yapılırken gördüğün için gönlün rahat kafanda acaba sorusu olmadan binersin …

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu işler hep aynı kapıya çıkar onlarca araç toplamış biri olarak diyorum tecrübem şunu gösterdiki çürük araçta alsan toplasan yada restore etsen o aracın toplanmışını restore etmişini de alsan parasal olarak aynı kapıya çıkıyor ..
    kimse tertemiz bir aracı akranları fiyatına satmaz bugün bir kaportaya girse araç sıfır taban yapılsa geri kalan yerlerdeki çürüğü pası temizlense herhalde minumum tanıdık bile olsa boyası dahil 150 den aşağı çıkmaz ben en son 60 boyatmıştım aracı üstünden bir sene geçti ..

Neyse demem odur ki böyle bir işe girilecekse bence kaporta sı boyası diğer yerleri tamir parası köşeye ayrılıp olabildiğince temiz uygun fiyatlı bir şey alınıp toplanması en doğrusu olur .. en azından aracın orjinal trim bakalit krom ahşap kaplamaları üstünde olur araç derli topludur tek masrafı kaporta olur büyütülücek dert değil alırken ona göre uyguna alırsın onun parasını köşeye koyarsın ..

En azından temiz kendi yaptığın her şeyini yapılırken gördüğün için gönlün rahat kafanda acaba sorusu olmadan binersin …
    Zaten ne kadar temiz olursa olsun çok buyuk ihtimalle alınan araç komple soyulup kaporta boyaya girmek ister. Dediginiz cok mantikli burda ki sorun sadece şu. Satıcılar araclarina eksiksiz muamelesi yaparak fiyat istiyolar. Kaporta boya parasini ayiramiyorsun adam 475bin yazmis araci alsam kaporta boyaya soksam 625bine satamam ileride. Daha bunun mekanigi fren sistemi hortumlar borular elden gecicek eksik gedik yapilacak derken araç dayandi 700 bine. Ha burda da motor yuruyen sanziman aktarma elektrik hepsini cicek gibi varsayiyoruz. Kime sorsan aracı sıfır masraf ama aracı soyunca tablo tamamen degisiyor. Bunun nedenide bu araclari %99 u bilincsiz ellerde. Gecen bi ilanı aradım 500 bin fiyat yazmis sordugum hicbir soruya cevap veremedi, Abi ben bunu alsat yapmak icin aldim bu arabalar hakkinda bilgim yok dedi. Bu işlerinde tadi kacti iyice.
    Konu E46 tarafından (27-11-2023 Saat 09:05 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler