User Tag List

Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon
131 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: STI mı EVO 9 mu??????

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tesekkur ederim artık yas itibariyle heralde vıdır vıdır surekli tartısmaların icinde yer almak istemiyorum maksadım bildiklerimi paylasmak bilmediklerimi ogrenmek.

TR_UnCu
    Misafir
    Evo 9......

Sinan'S2k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    tam yerindesin o zaman korhancım, çok güzel bir site burası, bilgi paylaşımı maksimum boyutta

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kesinlikle evo =) keskin hatlara sahip üstelik çok daha dayanıklı güçlü sağlam agresif bi makine açıkcası =)
    40 Alimi 1 Delille yendim, 1 Cahili 40 Delille Yenemedim. (İmam Şafii)

absolute
    Misafir
    Evo bence.
    Subaru nun 2.5 lik motor blockları için bir kaç yerde takoz gibi eski 2.0 lar ise çok çok daha ii mod. lanıyor diye bişiler okumuştum tabi bilmiyorum ne kadar doğru.

Görünüş itibariyle ve motor açısından evo 9 diyorum...

kadioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesinlikle evo.
    Her zaman daima evo.

kolpa
    Misafir
    al bi evo9 kurtul

SubieGuy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Neden kurtulacak pardon?

öskür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dayanıklılık mekanık yapının saglamlıgı konusunda kesınlıkle evo dur cewap..helekı 2.5 sti sa secenek 1000kes evo olur2.5 bloklar heralde suby nın bugune kdr yaptıgı en kötu makınedır.
    modlama konusunda ıse bı kes daha dusunun derım bakalım hangısı daha ıyı sonuclar werıo dıe bıraz daha arastırın
    butun subaruclar ıc kalıteye takmıslar bı bakın bakalım evo9 la 2.5 stı ın ıcı arasında ne fark war..hangısı daha gusel ws dıe...
    her konuda keısnlıkle evo9 dur.

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben olsam evo alırım. Fren yol tutuş, normal motor.

Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim tercihim STi o boxer motorun sesi beni bitiriyor.
    Evo da başarılı bir araç ama bence STi
    Wagon 911 / Ibiza Cupra / Polo GTi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet evo saglam bir araba lafımız yok ama sti nasıl saglam degil anlamadım arkadaslar yaa. hic sti blogu gormeden mi konusuyorsunuz ya semi closed deck blokla uretilen yegane seri uretim arabalardan biridir ve koklu modifiye firmaları bile motor uretirken orjinal ej25 blogun icine kendi forged piston ve kranklarını koyarak yapıyorlar, sanzımanı desen inanılmaz bir sanzıman bunu herkez bilir, akislerini rallide bile rahatlıkla kullanabiliyorsun herhangi bir diger markanınkinin iki katı kafaları,viraj cubugu ve kollar desen direk sti baglantı kolları var uzerinde baskı balatası exedynin saglam bir modeli geliyor uzerinde.frenler dediginizde ise brembonun onde buyuk 4 potlu arkada buyuk iki potlu brembolar ikisindede aynı,yol tutus deyince de evo da sadece uc secenekli aktif kilit bulunurken stida otomatik ve manuel olarak ayarlanabilen mukemmel bir kilit sistemi var.

evo nun ise hafif forged pistonları haric sanzımanı asagı yukarı wrx sanzımanı,baskı balatası wrx ile aynı tek fark temsadan alırsan 1.500 subaru servisinden alırsan 600 ytl,kolları wrx ile aynı,akisleri wrx ile aynı,altta tranfer kutusu diye bir kutu var normal dohc motor oldugu icin sanzımandan sonra iki tane 90 derecelik dirsek ve ayrıca saftda kavisli geliyor.

lutfen spesifik konusalım arkadaslar neye gore saglam oldugunu belirtmeden havaya konusmanın anlamı yok.

benim evo daha cok hosuma gidiyor onu seciyorum deseniz tamam ok de bilmeden bazı seyleri iddaa etmeyelim.

tolga900 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Olaya duygusal yaklaşmayın biraz mantıklı olun 1) türkiyenin kaç ilinde subaru bayisi var?Mitsubishinin kaç bayisi var? Bu bakımdan evo daha üstün sti dan.2) servis koşulları evo her 5000 km de bir girer subaru 10000 km de bir girer.burda avantaj sti da.Görüntü olarak karşılaştırmak herkeze göre farklı bir düşünce o muhabbete girmiyeceğim.Kalite olarakta sti da göğüs ve ön panel daha kaliteli ve ve dolgun görünüyor ama koltuklar ve kapılar evoda çok çok daha iyi kapılarda direk olduğundan dolayı yüksek süratte sti oranla daha az ses geliyor.Yol tutuş olarakta evonun yol tutuşu lastik ve janttan dolayı stidan daha iyi ve süspansiyonu daha yumuşak.Modifiye açısından baktığımızda markaları konuşmaya hiç gerek yok sıralı motorlar boxer motorlara göre çok daha dayanıklı verimli ve güçlendirme maliyeti daha düşüktür.Evo subarudan daha çok benzin yakar (ama hakkınıda verir).Direksiyon olarak tartışmasız olarak evodur çünkü direksiyon tur olarak birbuçuk turda biterki bu özelliği sadece ultra spor arabalarda görebilirsiniz.Ses olayına gelincede boxer ses gerçekten çok güzel bir ses ama evonun sesi ni standart turbo arabaların sesine benzeten arkadaşlara kesinlikle blitz takılmış bir evo nun sesini dinlemeden yorum yapmasınlar derim.Benim tercihim hmmm sizce? saygılar

öskür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı khan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet evo saglam bir araba lafımız yok ama sti nasıl saglam degil anlamadım arkadaslar yaa. hic sti blogu gormeden mi konusuyorsunuz ya semi closed deck blokla uretilen yegane seri uretim arabalardan biridir ve koklu modifiye firmaları bile motor uretirken orjinal ej25 blogun icine kendi forged piston ve kranklarını koyarak yapıyorlar, sanzımanı desen inanılmaz bir sanzıman bunu herkez bilir, akislerini rallide bile rahatlıkla kullanabiliyorsun herhangi bir diger markanınkinin iki katı kafaları,viraj cubugu ve kollar desen direk sti baglantı kolları var uzerinde baskı balatası exedynin saglam bir modeli geliyor uzerinde.frenler dediginizde ise brembonun onde buyuk 4 potlu arkada buyuk iki potlu brembolar ikisindede aynı,yol tutus deyince de evo da sadece uc secenekli aktif kilit bulunurken stida otomatik ve manuel olarak ayarlanabilen mukemmel bir kilit sistemi var.

evo nun ise hafif forged pistonları haric sanzımanı asagı yukarı wrx sanzımanı,baskı balatası wrx ile aynı tek fark temsadan alırsan 1.500 subaru servisinden alırsan 600 ytl,kolları wrx ile aynı,akisleri wrx ile aynı,altta tranfer kutusu diye bir kutu var normal dohc motor oldugu icin sanzımandan sonra iki tane 90 derecelik dirsek ve ayrıca saftda kavisli geliyor.

lutfen spesifik konusalım arkadaslar neye gore saglam oldugunu belirtmeden havaya konusmanın anlamı yok.

benim evo daha cok hosuma gidiyor onu seciyorum deseniz tamam ok de bilmeden bazı seyleri iddaa etmeyelim.

Bence sız hıc evo motoru yada sanzımanı gormemıssınızkı 300hp ye bıle dayanmayıp kırlan wrx le EVONUN sanzIMAN we motor elemanlarını kıyaslıonus.spesıfık konusmak marka fanatıklıgı YAPMAK deıldır sacmsapan karsılasTırmalar yapmak hıc deıldır!gıdıp kıme sorarsanız sorun ej25 blok bugune kadarkı en kötu we en dayanıksız bloktur.azıcık okuyun arastırın komik olmyın!
    BASKI BALATASI STI DA OLDUGU GIBI EXEDDY TARAFINDAN URETILMEDKTEDIR EVO DADA ACINDA BI BAKIN ISTERSENIS.3 TANE EVO KULLANDIM SON 5 SENEDE EXEDDY DISINDA BISEY GOREMEDIM WALLA BEN.siz görmüşsünuz heralde tebrıkler.
    Spesifik konusmak akslara tamırcı gıbı akis demek oluo heralde demek wrx le aynı akslara sahıpmıs evo o yuzden 700hplık drag evoları stok akslarını we sanzımanlarını kullanıolar..ölemı?
    sti 2005 senesınde elektronık dıf lock a gecerken evo 2001 yılında evo7 serısyle acd+ayc sıstemıne coktan baslamıstı...bıraz Arastırın okuyun,sora konusun ıstersenız..
    subarudakı gıbı tarıhı eser viskoz sıtemını kullanan bı arabam olmadıgı ıcın sukerler olsun.bu arada evo parcları pahalı gelıosa almayın bınmeyın derım.yok illa alıcam dıyosanızda ben sıze usa den ne ıstıOsanız yarı fıyatIna getırırım.
    SAYGILAR...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga900 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    .Modifiye açısından baktığımızda markaları konuşmaya hiç gerek yok sıralı motorlar boxer motorlara göre çok daha dayanıklı verimli ve güçlendirme maliyeti daha düşüktür.
    buna katılmıycam subaruda bu verim daha fazla
    " Kontrolsuz güç gerçek güçtür. "

https://www.instagram.com/alpataktv/

Juggernaut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kral evoları 4-5 yıldır göremiyoruz WRC de nedense hehehe

tolga900 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok saçma bir kıyaslama wrc de evoları görememen ona kalsa en çok verimi bir hondanın vtec motorundan alırsın ama formula 1 de hiç şampiyon olamadı varmı böyle bir mantık.(aman hondacı kardeşlerimiz yanlış anlamayın benim için arabamdan sonra honda ve opel gelir ) bana subarunun evonun motorundan daha verimli olduğu bir kaynak göster ikisinide fabrika çıkışı çıkart 2 litredende 2,5 litreden de üstündür evonun motoru.Evonun 2,3-2,4 litrede elde ettiği gücü subaru 2,5 yada2,6 litrede elde ediyor.Hepsini bir tarafa bırak subaru zaten boxer motoru bırakıyor.Sonuçta evonun kırılma riski çok daha az evoya göre.Kanıtlanmış bir gerçektir bu.

grkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alp1903 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    buna katılmıycam subaruda bu verim daha fazla
    hacim / güç oranına bakıldığında 4g63 bloktan daha fazla güçler elde ediliyor

grkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga900 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    .Sonuçta evonun kırılma riski çok daha az evoya göre.Kanıtlanmış bir gerçektir bu.
    Bence bu çok saçma bi kıyas olmu$. Herhalde evonun kırılma riski subaruya göre çok daha az denilmek istendi. Düzgün ayarla subaru motoruda yüksek basınçları sorunsuzca kaldırabilir

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)