User Tag List

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
86 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: FİORİNO kullanan arkadaşlardan bilgi talebi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bizde vardı ş.içi 5ile 4 lt arası yakıyor performansı yeterli.

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler arkadaşlar .
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şirket için kullanıyoruz biz camsız klimasız camlar aynalar manuel konfor yok içersi camlar açık gibi bütün ses içerde berbat bir araç izmirden karadenize gittik geldik bir hafta kulaklarımdan uğultu gitmedi..fullerin performansı boşlarına göre daha düşük vede daha çok yakıyo ve bu araçların kronik sorunu 60 000 de amortisör problemi yaratıyo 60 000 bakımı 1000-1200 arası bir fiyata mal oluyo (bizde 2 fiorino var 2 side 60 000 de amortisörlerden ses yapmaya başladı )..

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yakıtı iyi ama koltukları çok sert,çok rahatsız,günde 80km yol yapmak normal binekle 200 km yapmak gibi..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı buraek4 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şirket için kullanıyoruz biz camsız klimasız camlar aynalar manuel konfor yok içersi camlar açık gibi bütün ses içerde berbat bir araç izmirden karadenize gittik geldik bir hafta kulaklarımdan uğultu gitmedi..fullerin performansı boşlarına göre daha düşük vede daha çok yakıyo ve bu araçların kronik sorunu 60 000 de amortisör problemi yaratıyo 60 000 bakımı 1000-1200 arası bir fiyata mal oluyo (bizde 2 fiorino var 2 side 60 000 de amortisörlerden ses yapmaya başladı )..
    sen 60 bin km amortisör ömrüne az mı diyosun?

bu yol şartlarında 15-20 bin km de konfor namına bişey kalmıyor ki

watchword - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    site üyesi olan sercan kardeşimde fiorino var . konuyu görünce kendiside yorum yapacaktır zaten . şu anda fiorino yaklaşık 50.000 km. civarında . hemen hemen her km. ' sinde bende yanındaydım sayılır . o yüzden , fio ' ları yeterince biliyorum denebilir . öncelikle ; tasarım konusunda gerçekden diğer rakip ' lerinin bi adım ötesinde bence . çok şirin bi görüntü yanısıra , ufak dokunuşlar ile farklı bi şekle girebiliyo . görüş açıları konusunda sorunsuz ve buda araca artı katıyo . yakıt konusunda oldukca ekonomik ve performans açısından böle bi araç olarak düşünürsek bence tatminkar . izolasyon konusunda pek başarılı olduğunu söyleyemicem . özellikle ilk çalıştırma sonrasında kabinde inanılmaz bi ses furyası dönüyo . buna konsol ' dan gelen tıkırtılar ve belirli bi zaman kullanımdan sonra kronik olan bagaj kapağı gıcırtısıda eklenince , insanın canı sıkılabiliyo . konfor konusunda vasat bi seviyede . ama çoğu binek bile araçda olmayan koltuk bel desteği var . süspansiyon gerçekden sert ve bazı zamanlarda arkada amortisör olduğuna inanamadığınız oluyo . ön koltuk altlarında takoz olduğu yazıyodu bi kaç forumda . onları servis çıkartıyomuş ve daha oturaklı bi sürüş pozisyon ' u yaşayabiliyomuşsunuz . bi kaç yerde de , uzun boylu olanların debriyaj kullanımında kaval kemiği ' nin direksiyon altındaki plastik kısma sürtmesi şikayeti oluyo deniliyodu . ben ve sercan yaklaşık 1.90 cm. boyundayız ama o şekilde bi sıkıntı yaşamadık . yol tutuş konusuna değinecek olursak , kalın taban lastik ve büyük jant ile yol tutuş bence gayet iyi idi . son olarak ; motor kulağı , klima fan sesi , sürgü boya dökülmesi ve bagaj kapağındaki fiorino logo ' larının olduğu kısımdaki plastik parça ' nın kabarması dışında problem yaşamadık . sonuç olarak ; bu tarz bi araç alacak olsam , kesinlikle fiorino alırım . bunların dışında sormak istediğiniz olur ise , seve seve cevaplayabilirim ...

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    teşekkürler watchword
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

T.T
    Misafir
    1 Sene 70.000 km bindim

Bence performans çok kötü özellikle klima açıkken insanı isyan ettiriyor.Sürekli elin viteste gezmen lazım vites küçültmek için.Yakıta gelirsek 6 lt nin altın düşmüyor normal şartlarda çünkü trafikte sürekli fazla gaza basmak zorundasın trafigi aksatmamak için. AmaYollar bombos olsa 5 litreleri görebilirsin.Su anda bende focus var 1,6 90 hp tdci fiorinadan cok daha az yakıyor.

Arkası dar,bagajı bence iyi ,yapılacak işe göre değisir.Eğer alaşımlı jant almazsan çok eğilir çukurlarda.Önde oturan için değil ama arkada oturan çok rahatsız oldugunu söylüyorlar.Uzun yolculuklar da ise beni cok yordu sürekli.

Yokus asagı 180 görüyor düz yolda 165 gibi yol tutus bence muazzamdı teyp direksiyondan kumanda olmazsa cok uzak kalıyor sürücüye.

Ve kesinlikle bagaj kapagından ses geliyor servisde 20 fiorino da da aynı sorun vardı.

Aklıma gelenler.

snan1910 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2010 model en fulu mevcut bizde de.sıfır almıştık esp li model. şu an 15k da. genelde babam biniyor. fikrimi sorarsan bence kullanımı zevkli araç. çok seri değil çok yavaşda değil sonuçta hafif ticari. yakıt dersen bizimkisi şehir içi 6lt civarında geziniyor. geçen yaz memlekete gittim geldim 5.4lt ortalama gösteriyordu. ön koltuklarda otururken çok rahatsız edici değil konfor. yalnız arka koltuklar zıplatıyor biraz kullanış olarak ben zevk alıyorum fiorinodan görünce diyorum bi gezineyim şunla ayrıca görüş açısı mükemmel.
    sadece hani ara yoldan ana yola felan çıkarken sağa doğru bakarsın araba felan geliyormu diye işte o gözükmüyor çok fazla belkide bu benim koltuğu geride kullanmamdan kaynaklıdır.
    onun dışında yukarda arkadaş kaval kemiği deymesi yazmış. aynen olay bende oluyor. 1.80 boyum var. debraja basarken kaval kemiğim plastik kısıma deyiyor. ama çok rahatsız olmuyordum şimdi yorumu görünce farkettim
    alırsan eğer önerim esp li modelden bulmaya çalış. esp yle beraber hillholder ve asr de geliyor. ticari bir araç ve ağzına kadar dolu. ben öneririm şahsen

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aklıma geldikce ben eklerim konuya bişiler . düz vites alacaksan ve blue me yok ise , ilk yapılması gereken o vites kolu ' nun değişmesi bence . ayrıca ; farklı model önerisinde bulunmayın demişsin . nemo ve bipper ' de ortak üretim . donanım ve görünüş olarak fiorino çok daha iyi konumda ama maksat kullanışlıklık ve iş görmesi ise bu seçeneklerde değerlendirilebilir . tabi ; kullanım , bakım , motor , parça ve donanım maliyet ' leri gibi konular göz önüne alınarak ...

srcn-scr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı watchword Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    site üyesi olan sercan kardeşimde fiorino var . konuyu görünce kendiside yorum yapacaktır zaten . şu anda fiorino yaklaşık 50.000 km. civarında . hemen hemen her km. ' sinde bende yanındaydım sayılır . o yüzden , fio ' ları yeterince biliyorum denebilir . öncelikle ; tasarım konusunda gerçekden diğer rakip ' lerinin bi adım ötesinde bence . çok şirin bi görüntü yanısıra , ufak dokunuşlar ile farklı bi şekle girebiliyo . görüş açıları konusunda sorunsuz ve buda araca artı katıyo . yakıt konusunda oldukca ekonomik ve performans açısından böle bi araç olarak düşünürsek bence tatminkar . izolasyon konusunda pek başarılı olduğunu söyleyemicem . özellikle ilk çalıştırma sonrasında kabinde inanılmaz bi ses furyası dönüyo . buna konsol ' dan gelen tıkırtılar ve belirli bi zaman kullanımdan sonra kronik olan bagaj kapağı gıcırtısıda eklenince , insanın canı sıkılabiliyo . konfor konusunda vasat bi seviyede . ama çoğu binek bile araçda olmayan koltuk bel desteği var . süspansiyon gerçekden sert ve bazı zamanlarda arkada amortisör olduğuna inanamadığınız oluyo . ön koltuk altlarında takoz olduğu yazıyodu bi kaç forumda . onları servis çıkartıyomuş ve daha oturaklı bi sürüş pozisyon ' u yaşayabiliyomuşsunuz . bi kaç yerde de , uzun boylu olanların debriyaj kullanımında kaval kemiği ' nin direksiyon altındaki plastik kısma sürtmesi şikayeti oluyo deniliyodu . ben ve sercan yaklaşık 1.90 cm. boyundayız ama o şekilde bi sıkıntı yaşamadık . yol tutuş konusuna değinecek olursak , kalın taban lastik ve büyük jant ile yol tutuş bence gayet iyi idi . son olarak ; motor kulağı , klima fan sesi , sürgü boya dökülmesi ve bagaj kapağındaki fiorino logo ' larının olduğu kısımdaki plastik parça ' nın kabarması dışında problem yaşamadık . sonuç olarak ; bu tarz bi araç alacak olsam , kesinlikle fiorino alırım . bunların dışında sormak istediğiniz olur ise , seve seve cevaplayabilirim ...
    murat kardeşim bahsetmiş kronik sorunları bunlar; bagaj kapağı sesi,direksiyon takozları sesi,torpido kapagı sesi,sıcakta iken fan sesleri(diğer aracımız transitte de fan sesi sorunu var tipik ticari sorunu herhalde)
    bagaj kapağı sorununu fiat halen çözmedi araçların hepsi aynı şekilde cıkıyor ısparta fiat servisi geçici olarak banta benzer birsey sarıyor ses kesiliyor bir dahaki bakıma kadar ses tekrar oluşuyor sonra tekrar bantı yeniliyorlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı srcn-scr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    murat kardeşim bahsetmiş kronik sorunları bunlar; bagaj kapağı sesi,direksiyon takozları sesi,torpido kapagı sesi,sıcakta iken fan sesleri(diğer aracımız transitte de fan sesi sorunu var tipik ticari sorunu herhalde)
    bagaj kapağı sorununu fiat halen çözmedi araçların hepsi aynı şekilde cıkıyor ısparta fiat servisi geçici olarak banta benzer birsey sarıyor ses kesiliyor bir dahaki bakıma kadar ses tekrar oluşuyor sonra tekrar bantı yeniliyorlar
    şu torpido kapağındaki aralık konusunada bi çözüm bulamadılar hala ...

punto_multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o bahsettiğiniz takozu biz kendimiz sokmustuk ve konforu bambaska hale geldi on koltukların...

srcn-scr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şu torpido kapağındaki aralık konusunada bi çözüm bulamadılar hala ...
    ondan önce bagaj kapağının kilit sesini halletseler gerisi önemli değil...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XSi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen 60 bin km amortisör ömrüne az mı diyosun?

bu yol şartlarında 15-20 bin km de konfor namına bişey kalmıyor ki
    sürekli şehirler arası yolda kullanılıyor araç ve yollar artık eskisi kadar kötü değil bence ve buna bakarsak 60.000 az bir ömür..ayrıca yol görüşü çok iyi diyen arkadaşlara ben katılmıyorum a sütünu çok kötü konumlanmış viraj içinde sokak çıkışlarında çok sıkıntı yaratıyor ve bizim ticari olduğu içinmi bilmem kör noktalar var araçta..ama palio vandan kat kat iyidir tabikide

raptor_98 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende hem camlı hem kapalısı war..camlı çok tatlı kullanım,rahat konfor gusel yıne,ama uzun yolda bayıyo,gıtmıo ) kapalı 10 numara,camı bile elle çewirerek açıoz ama duzlukte yapıştır 180 ı ındır.ykıt olarakta 100 tl ye 500 km gıdıoduk (şehir içi,çğu zaman ufaktan yüklü)

utkuselamoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konfor yok
    yol tutuş ii
    çekiş ii
    yakış ii
    tipi güzel
    kliması 50 derece sıcakta bile yeterli
    arka kapılardan in bin zor oluyor dar biraz canta falan koyarken sıkıntı
    utku selamoğlu

RottingChrist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı utkuselamoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konfor yok
    yol tutuş ii
    çekiş ii
    yakış ii
    tipi güzel
    kliması 50 derece sıcakta bile yeterli
    arka kapılardan in bin zor oluyor dar biraz canta falan koyarken sıkıntı
    + klima açıkken bile performans gayet iyi. satıyorum dedim ilk gelen bakmadan pazarlık yapmdan aldı gitti.

YH199 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    emotion paket

komfor mükemmel
    yol tutuş olması gerektiği gibi
    frenler iyi
    performans 1.3 olduğunu düşünürsen gayet yeterli
    chip yapılınca perf çok iileşior ve şehir içi yakıt düşüyor
    eğer şehir içi gazlayarak agresif kullanırsan yakıt 8 lt lere çıkıyor.
    alırsanız emotion alın kesinlikle.

bende 2 emotion 1 emotion olmayan model değiştim.

emotion olmayanlar eşşek arabası gibi lanet bişe nefret edersin.

ama emotion onunla aynı araba değil sanki çok farklı

sert kullanırsan 10 bin km de bir amartsor başları bozulur servis ücretsiz yapıor

bakımını azcık aksattınmı hayvani yakmaya başlıyor.

asla yan sanayi fren balatası dullanmayın almayın 3 bin km sonra bitiyor şokm oluorsunuz.

parçaları ucuz debriyajı 300 tl serviste sis farları 27 tl serviste

alınacaksa emotion alınırsa 10 numara arabadır.ama emotion alınmıcaksa asla ama asla almayın derim.
    ,

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)