User Tag List

Sayfa 72/113 İlkİlk ... 2262707172737482 ... SonSon
2139 sonuçtan 1.350 ile 1.368 arası

Konu: Intercity İstanbul Park (GENEL)

BorhanFr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @mertkaya Pazar günü seansına arkadaşım ile aynı arabada giriyorum.

mrbars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aliergun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim tecrübelilere 2 sorum olucak.

Birincisi iphoneda pist virajlarını görmek aynı zamanda süre tutabilmek için bulduğum 2 program var. Track addict ve harrys laptimer.
    Trackaddict'in ücretsiz sürümü anladığım kadarıyla 3 kez kullanım hakkı veriyor. Bu uygulamanın harrys lap timerdan özellik olarak bir farkı varmı? Birde iki program içinde kullanmadan önce yada kullanırken dikkat etmemiz gereken bir durum söz konusu mu? Açıp record now dememiz yeterli mi?

2. si pistte performance box (dbn) kullananlara.

Geçen çıkışımda tam start çizgisinde set edemedim. start çizgisine gelmeden 4sn önce set düğmesine basılması gerekiyor diye bilgi almıştım fakat düzlük sonuna falan set etti. Aynı zamanda split time ları tutmamış. sadece tur süresi tutmuş. Bunun daha net ve kolay bir yolu var mı?
    iphone'da direk harrys laptimer kullanın, çok iyi.
    androidde de direk harrys (veya racechrono, video da çeksin isteniyorsa racechrono pro'su satın alınır)

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    iphone'da harry's direk olarak, bende petrolhead edition var. gopro ile kayıt alınan videoya dataları da aktarabiliyor ikisini senkron edersen ayarlardan.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yiğit arabadaki filtre kutu içi. Egzoz evet SS ama nasıl SS ben anlamadım. 65mm ve bayaa etli bi egzoz. Onu egzoz olarak saymıorum ben. Arabada intecooler ve yazılım var diye düşün bence.
    Biliyorum bmc var araçta.eksoz o setup için fazlasıyla yeterli zaten.ben bu haliyle hala orjinal eksozu kullanıyorum sadece dp ve orta susturucu iptali var.
    INFINITE PERFORMANCE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yigit acik bir yazilim ne demek? Resmen kahkaha attirdin bana! Haha..
    Acigi bos ver,en safe yazilimda bile hata veriyor... Kendin gibi dusunme beni,yavas ol sampiyon. Ben 20-30hp ye bile raziyim ama henuz oda olmadi. Deniz'le konus neler demisim ama senin yuzunune karsida dedim o aksam. Stabil yurusun yeter,20-30hp kafi demistim. 300 hatta 310hp de gozum yok.
    Rekoru kirmak gibi hedefim olsa motoru bu kadar az guclere izin veren yada ugras isteyen aracla ne isim olabilir? Alirim honda,eksikleri gideririm yada cuprayi satmazdim. 360-370hp-coil-fren-ve diger eksikleri(onlar bana kalsin) giderip cikardim.
    Benim amacim zevk ve keyif almak. Zaten bu araci 2011'den beri kiraliyordum,elimin altinda tanidigim bir arac olsun istedim,ustunede Renault sport sevgisi....
    Açık yazılım ne demek diyosun abi sende alemsin o gün teste çıktık oo araba çok soft yazılım varmı yokmu belli değil dedin yürümüyo zaten araba belli dedim.aç şunun ayarını dedinya denize.dün deniz hatta çok açmışız araba overboosttan arıza verdi bana geri sildirdi dedi açık demek o demek işte.zaten stage 2 de alıcağı en fazla 310-320hp oda pompa benziniyle çıkmıyo zaten meth yada biraz yakıt ister.o gün type r kadar gitsin düzde zaten bunun yol tutuş ve sürüş dinamiği avantajıyla type rı geçme şansım var diyodun abi 2.25 zaten sen gp ile cupra ilede yaptın ki bunla daha iyisini yapabilirsin.
    INFINITE PERFORMANCE

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bak kendi agzinla soyluyorsun. Bana dediniz ki 320 hp mumkun,bende 300 olsun benim olsun dedim.
    Zaten honda gibi yurume sansim yok,yol tutusu icin aldim ben bu araci. Ha allah var,tanimayan bilmeyen ne boktan yol tutusu var,kici surekli geziyor diyir. Ama hizli suruste bunu avantaja cevirirsen(4 teker kayma) bak ozaman tadindan yenmez.
    Uzerinde ki yazilim varmi yokmudan ote aslinda aracda sikinti 4. Vitese atinca ortaya cikiyor. Kaliyor arac. Yani soft yada hard fark etmiyor.
    Ben denize HİCBİR zaman ac sunun ayari demem,bak yine kendinle karistiriyorsun. Deniz dahil kac kisi ortak bunaracla ugrasiyoruz,surekli olabilcegin hep altinda yap derim,kisik olsun guvenli olsun derim.
    Gelelim typeR'i gecme mevzusuna,eger ayni yururlerse gecmek zor degil,yeter ki ayni yurusun.
    Ben yillardir iyi kotu yarisiyorum,ayaklarimda yere saglam basar,ilk yazdigim zamana bak hep 2:25 hedef. Oyle cikmadan ucmak kacmak olmaz. En az 2-3 pist gunu gerek iddiali konusmaya.
    İnsallah olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada Jasonun söylediği type r ın potansiyelinin 2.20 lere kadar inebilecek kapasitede olduğu yani type r ı 2.21 le falan geçerseniz honda tekrar piste rekoru almak için çıkabilir.

omco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sony action cam ile Harry's laptimer'ı nasıl bağlayabilirim? GoPro direk oluyor sanırım ama Harry's Multicam diye bir app var, ayrıca onu da mı indirmem gerekiyor Sony için?

Edit: Grand Prix versiyonunu kullanıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bak kendi agzinla soyluyorsun. Bana dediniz ki 320 hp mumkun,bende 300 olsun benim olsun dedim.
    Zaten honda gibi yurume sansim yok,yol tutusu icin aldim ben bu araci. Ha allah var,tanimayan bilmeyen ne boktan yol tutusu var,kici surekli geziyor diyir. Ama hizli suruste bunu avantaja cevirirsen(4 teker kayma) bak ozaman tadindan yenmez.
    Uzerinde ki yazilim varmi yokmudan ote aslinda aracda sikinti 4. Vitese atinca ortaya cikiyor. Kaliyor arac. Yani soft yada hard fark etmiyor.
    Ben denize HİCBİR zaman ac sunun ayari demem,bak yine kendinle karistiriyorsun. Deniz dahil kac kisi ortak bunaracla ugrasiyoruz,surekli olabilcegin hep altinda yap derim,kisik olsun guvenli olsun derim.
    Gelelim typeR'i gecme mevzusuna,eger ayni yururlerse gecmek zor degil,yeter ki ayni yurusun.
    Ben yillardir iyi kotu yarisiyorum,ayaklarimda yere saglam basar,ilk yazdigim zamana bak hep 2:25 hedef. Oyle cikmadan ucmak kacmak olmaz. En az 2-3 pist gunu gerek iddiali konusmaya.
    İnsallah olur.
    Abi zaten yazılımın var superchips.soft istiyosan hiç elletmeseydin zaten şu haliyle 300hp varsın.ama superchipsi biraz daha gıdıklayalım şunun ayarını dedinmi softluktan çıkıyo o zaman.benimde şuan soft hala shell nitro yakıtla 1.4-1.5 basıyorum.hee açıcakmıyım enjektörü takıp açıcam tabiki ama söylüyorumda en az 1.8 basmayı düşünüyorum.type r kadar rahat gidersin ama biliyosunki para çokomel.3 kuruşa 5 köfteye onun stock haline yetişir anca.ben sıkıntısının sebebini az çok biliyorum bu filmleri çok izledim saçma sapan nelerle uğraştık hepsi zamanla çözüldü sıra sende abi biraz uğraşırsanız olur stabil şekilde.bişey demim daha neyse kolay gelsin artık
    INFINITE PERFORMANCE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı omco Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sony action cam ile Harry's laptimer'ı nasıl bağlayabilirim? GoPro direk oluyor sanırım ama Harry's Multicam diye bir app var, ayrıca onu da mı indirmem gerekiyor Sony için?

Edit: Grand Prix versiyonunu kullanıyorum
    http://www.gps-laptimer.com/LapTimer...%20Chapter.pdf

69. sayfada neler yapılabildiği yazdığına göre bağlanabiliyor sony cam ler de.

FAQs and HOW-TOs - Harry's GPS Suite Forum

Şu da forumu harry's in, bilgiler var çok detaylı bakmadım ama elbet kurcalayınca bişeylere ulaşılabilir
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    1460 kg scaled
    now back to stock.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yahu superchips hikaye,yurumuyor ki?16 sec gidiyor,stokdan bile yavas. Sana 4 ve 5.vitesde yurumuyor diyiorum ,sikintisini biliyormus deniz. Yahu bindin gordun,araba 4.vitesi bitirene kadar 10 sec geciyor,5'de kaliyor.Zaten o asiri guclu yazilimla arac 3 kere deniyebildi,hoopp ariza. Basinc vs acilmis. Ben bodrumdayim 10 gundur,araci candan ile yaptilar. Cokda bilmiyorum,seninle gorustugumuzun sabahi dondum ben.
    Kisaca suan yazilim yok ve deniz insallah coZecek...

omco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    http://www.gps-laptimer.com/LapTimer...%20Chapter.pdf

69. sayfada neler yapılabildiği yazdığına göre bağlanabiliyor sony cam ler de.

FAQs and HOW-TOs - Harry's GPS Suite Forum

Şu da forumu harry's in, bilgiler var çok detaylı bakmadım ama elbet kurcalayınca bişeylere ulaşılabilir
    Tam ihtiyacım olan şey, çok teşekkür ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Haftasonu sağanak gösteriyo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yiğit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biliyorum bmc var araçta.eksoz o setup için fazlasıyla yeterli zaten.ben bu haliyle hala orjinal eksozu kullanıyorum sadece dp ve orta susturucu iptali var.
    O zaman seninde problemin standart egzoz olabilir mi? GT28 turboya 60 mm egzoz mu taktınız bravo. Ben 15T bile değil 14T ye 76 mm dp taktım. Biri iki denemede sorun olmuyordu sonra egt fırlıyordu. Ne zaman ki 76lık cutout ekledik o zaman arabanın kaderi değişti. Aynı yazılımla cutout açık ve kapalı 10 hp fark etti bende dyno üzerinde. Bi de o büyüklükteki egzozla yazılımlı olarak piste çıkılacak. Allah akıl fikir versin.
    Muratın arabasında ne olduğu belirsiz bir yazılım vardı. Araba bazen 0.7 barla gidiyordu ve deli gibi avans vuruyordu. Zaten avans vurduğu için 0.7 basıo araba. O yazılımı yapan mapper kör olduysa iyidir. %70 enj duty cycle ile yazılım yapıosa zaten bıraksın yazılım yapmayı. BMC kutu içi filtreyle de stg 2 yazılım yapmak ayrı risk.
    IN BOOST WE TRUST

aliergun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yağmurlu havalarda pist asfaltında semi slickler, trafeolar yada normal lastikler ne şekilde tepki veriyor?
    Ali's Detailing Garage / Erenköy

NakkaSss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Benim için tam bir test olacak. Stock, ESP iptalsiz, dandik marshall lastikli hali ile, yazılımlı, esp iptalli, csc5 li halini before after yapacağım. Bu arada katılım yaparken aynı seansa denk düşmek için plakamı bildirmemiz gerekiyor nasıl olacak?
    Tufan has no limits.

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aliergun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yağmurlu havalarda pist asfaltında semi slickler, trafeolar yada normal lastikler ne şekilde tepki veriyor?
    Geen sene ekim de çıktıgımda yagmur yapmış,yeryer kurumuş yeryer nemliydi, radial lastikler gayet iyi tutunuyordu, semi slickler için frenler ciddi sıkıntı yaşatabilir özellikle fren noktalarında sulu bölgeye denk gelinirse.
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Edirne'ye bu hafta komple yağış gösteriyordu nerdeyse, geçmiş mesajlarda yazmıştım. Ama yağdığı kadar yağarsa pisti ıslatmaz bile öyle söyliyim.

Pist çabuk kuruyor bir de, %30-40 civarında kalırsa yağış ihtimali o saatlere göre.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    1460 kg scaled
    now back to stock.

TechTurkey ef186 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu forumda hadsizlesmeden yazı yazın yada yazmayın. Dingonun ahiri degil burası, birdaha uyarmam .
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)