User Tag List

Sayfa 97/113 İlkİlk ... 47879596979899107 ... SonSon
2139 sonuçtan 1.825 ile 1.843 arası

Konu: Intercity İstanbul Park (GENEL)

KVNC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı barisy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşte bu türden pratik refleks geliştirici oyunlar oynamak , cihazları kullanmak , kondisyon sağlamak lazım aslında. Bizde yatırımı direk araca parça alma şeklinde yapıyoruz , sonra 1,5 adana +1 litre kola içip piste dalıyoruz süre kasmaya ( İşin espirisi)

Gelen araçlar tabii ki güzel ama kendimize de bir miktar yatırım yapmamız lazım bu iş için.

Çok pist tecrübem olduğundan değil de gevezelik olsun diye bir ufak anı paylaşayım. 4-5 sene önce Porsche'nin bir organizasyonunda bulunmuştum, katılımcılar arasında en iyi dereceyi yapmıştım parkurda. Bende hava bir milyon tabi. Sonra eğitmen arkadaş geldi( Alman genç kardeşimiz offical gt3 cup pilotu veya öyle bir şeydi) aynı arabaya bindi , yanına bir de katılımcı aldı ( 80-90 kg) üstüne bir de yağmur çiselemeye başladı yer ıslandı. Bu halde parkurdaki en iyi dereceden %10 daha iyi derece yaptı.

Yine benzer olayı geçen sene Finlandiya'da yaşadım. Yine uçuyorum kaçıyorum cayır cayır gazlıyorum buz üstünde. Derece süper tabi bende. Sonra pilot yanıma geldi ( Bu kez kardeşimiz Porsche le mans veya endurance pilotu idi.) Dedi ki boşa gaza basıp duruyorsun , 3000 deviri geçmeden tüm parkuru inanılmaz bir hızla döndü.

Demem şu ki , gönül veren arkadaşların arabadan önce kendilerini geliştirmeleri gerekiyor.
    Dostum mütevazilik etme hic, o adamlar zaten profesyonel, amator biri olarak direksiyonun cok iyi belli ki, tecrube edindikce dahasi da cikar diyecegim ama tecrube de bi yere kadar sonrasi isin egitimi profesyonelligi oluyor, aslolan yetenek bence o da sende var, saygi duyuyorum dostum

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada geçen konuştuğumuz konuya bir açıklık getireyim dün pboxla 217 km/h daki gps hızıma baktım 207-208 km/h gps te. Jant bu değildi ama ölçüler farklı daha mı yakın daha mı uzak gps hızı dün ölçtüğüm janta göre bilemiyorum. Bilen varsa hesaplayabilir ölçtüğüm jant 235/35/19 ibreden hesap etmeye çalıştığımız jant 225/40/18.

iynn-RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Zero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada geçen konusu geçen konuya bir açıklık getireyim dün pboxla 217 km/h daki gps hızıma baktım 207-208 km/h gps te. Jant bu değildi ama ölçüler farklı daha mı yakın daha mı uzak gps hızı dün ölçtüğüm janta göre bilemiyorum. Bilen varsa hesaplayabilir ölçtüğüm jant 235/35/19 ibreden hesap etmeye çalıştığımız jant 225/40/18.
    19 olan 18 den %1.5 daha büyük

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    nankanglar nasıldı bu arada?
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nankanglar nasıldı bu arada?
    Abi valla ben ilk defa girdigim icin bi yorum yapamiyorum ama gayet memnun kaldım.

Erhan daha once kullandigi ns2r ve cup2 den daha iyi oldugunu soyluyor.

ahm_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kvanç forumun semih öztürkü gibi

mrbars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada geçen konuştuğumuz konuya bir açıklık getireyim dün pboxla 217 km/h daki gps hızıma baktım 207-208 km/h gps te. Jant bu değildi ama ölçüler farklı daha mı yakın daha mı uzak gps hızı dün ölçtüğüm janta göre bilemiyorum. Bilen varsa hesaplayabilir ölçtüğüm jant 235/35/19 ibreden hesap etmeye çalıştığımız jant 225/40/18.
    Kağıt üzerinde yuvarlanmaları 2000 mm 225/40R18, 2032 mm 235/35R19. %1,5 fark var yukarıda yazıldığı gibi.
    Ek not: Diş kalınlığı azaldığında yuvarlanma da değişiyor. 1 mm diş azaldığında, 235/35R19'da kendi kendine %0,3 değişim oluyor gibi.

Bende 205/215 ve 220/231 gibi gps/kadran farkı var lakin kadran patır patır atlayarak gidiyor, GPS 0,1 sn'de update yapıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ef186 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    15 günlük aralıklarla güncellenmektedir.
    Şuan çalışması yapıldı bir evvelki ile birlikte yayına alınacak. Özel bir sebebi yok .
    Hala guncellenmedi sanirim.26-27 Kasım oncesi gorebilseydik son durumu duzel olacakti.

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet yılın son organizasyonu geldi çattı kimler var kimler yok kimseden ses çıkmıyor şu sıralar Hava güzel gözüküyor şartlar ideal keyifli 2 gün geçer umarım herkese kazasız sorunsuz günler şimdiden. İlk defa gelenler arabasını ve adını yazsın hatta tanışmak isteyenler de yazsın. Bir ara pist konusu biraz gergindi yeni gelecek arkadaşları teşvik edelim hala çok güzel bir ortam olduğunu bilsin herkes.. Buğra kayıt son günü ne zaman ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biz 3 arkadaş kayıt yaptırdık..Umarım güzel bi gün olur

Cem.B - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet yılın son organizasyonu geldi çattı kimler var kimler yok kimseden ses çıkmıyor şu sıralar Hava güzel gözüküyor şartlar ideal keyifli 2 gün geçer umarım herkese kazasız sorunsuz günler şimdiden. İlk defa gelenler arabasını ve adını yazsın hatta tanışmak isteyenler de yazsın. Bir ara pist konusu biraz gergindi yeni gelecek arkadaşları teşvik edelim hala çok güzel bir ortam olduğunu bilsin herkes.. Buğra kayıt son günü ne zaman ?
    Zeki biz evimizden sevmeye devam ediyoruz
    Team PAŞAOĞLU

edr55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    daha önce hiç piste gitmedim, hatta istanbula geleli 3 ay olmadı bile

bugün bi' organizasyon varmış galiba, sadece seyretmek için neler yapmam gerekiyor baştan anlatabilecek olan var mı?

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar daha önce sorulmuştur cevapta verilmiştir kesin ama motor hacmine göre fiyat listesini kontrol edebileceğimiz bir yer varmı?

birde pist ücretini ruhsatta yazan cc mi belirliyor.Daha açık sormam gerekirse 1100cc olan bir 106 ya gti motoru takıp piste girebilirmiyim girersem 1600cc mi 1100cc mi olarak ücretlendirilirim

aklımda bu tarz bir proje var hem pisti tanımak hem keyfini doya doya çıkarmak için

misal 1100 cc olacak ise ve bununda bedeli atıyorum 200 TL ise 2000 cc typer 2000 TL ise 106 ile 5 seans alıp kalanı ile çıkabilecek sorunları gideririm diye düşünüyorum

saçma cümleler kurmuş olabilirim kusura bakmayın :/
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar daha önce sorulmuştur cevapta verilmiştir kesin ama motor hacmine göre fiyat listesini kontrol edebileceğimiz bir yer varmı?

birde pist ücretini ruhsatta yazan cc mi belirliyor.Daha açık sormam gerekirse 1100cc olan bir 106 ya gti motoru takıp piste girebilirmiyim girersem 1600cc mi 1100cc mi olarak ücretlendirilirim

aklımda bu tarz bir proje var hem pisti tanımak hem keyfini doya doya çıkarmak için

misal 1100 cc olacak ise ve bununda bedeli atıyorum 200 TL ise 2000 cc typer 2000 TL ise 106 ile 5 seans alıp kalanı ile çıkabilecek sorunları gideririm diye düşünüyorum

ÖTV konusuyla pist konusu birleşti sandım
    Beygire göre fiyatlar.

Intercity Shop

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben ilk geleceğim Zero kardeş. Arabam beyaz Çupra.
    Coil takıp yere düşürsem pistte bir işe yarar mı acaba?

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı edr55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    daha önce hiç piste gitmedim, hatta istanbula geleli 3 ay olmadı bile

bugün bi' organizasyon varmış galiba, sadece seyretmek için neler yapmam gerekiyor baştan anlatabilecek olan var mı?
    Piste gel aracınla otoparka girerken 20₺ veriyorsun tüm gün seyir serbest sonra

@Zero seyre geliyoruz @ahmetmalcok ile yarın , inş rekor görürüz cupralardan güzel Bi sezon sonu olur
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ÖTV konusuyla pist konusu birleşti sandım
    Beygire göre fiyatlar.

Intercity Shop
    Abi buradan anladığım araç ruhsatta 70 hp yazdığı için bu şekilde fiyatlandırılacak değilmi?
    Transponder kiralama zorunluluğu varmı? birde max 3 seansmı alınabiliyor?
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

emre cc değilde hp ile orantılı olduğundan 106 ile girdiğinde 150TL seans typer ile girdiğinde 600 TL seans

Intercity Shop

burdan aktif günlerde hp seçerek fiyat bakabilirsin

edit sayfa yenilemediğimden yazılmış zaten , ruhsat hp si onemli

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi buradan anladığım araç ruhsatta 70 hp yazdığı için bu şekilde fiyatlandırılacak değilmi?
    Transponder kiralama zorunluluğu varmı? birde max 3 seansmı alınabiliyor?
    Ruhsatta yazan beygir.
    Ruhsatta yazmıyorsa fabrika verisi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)