User Tag List

Sayfa 157/173 İlkİlk ... 57107147155156157158159167 ... SonSon
3278 sonuçtan 2.965 ile 2.983 arası

Konu: Intercity İstanbul Park Pist Günleri

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Buğra Abi brifingte halkgünleri için defalarca süre kasmayın zorlamayın bu tip faliyetler için Openpit organizasyonlarımız var diyor.

Geçmiş sayfalarda hızlı sürücüler yavaş sürücüler çizgimizi bozuyor diye dert yanıyordu.

Acaba bu kazada birinin sağlığına canına bişey olsaydı. Herkes bu kadar sakin kalabilir miydi?

İnternette like almak için normal otomobillerinde olduğu bir günü seçmek ne kadar doğru?

Kaza yapan şahısa ait videolar;

BMW E30 S54 SWAP | SİYAH BAYRAK YEDİK ! | TEST - YouTube

VW Golf R 500+hp | 230km/h ile KOPTUK! | !! 0-100 km/h: 3.6sn | TEST [English Subtitled] - YouTube

Ben şahsı tanımam etmem geçimini bu işten sağlayan pist personeli de dahil herkese saygı duyarım.

Yukarıdaki videolarda yer alan olayları bir utanç kaynağı olarak değil de Youtube malzemesi olarak kullanan birine canıma ya da malıma zarar verdiğinde tepkim hiç normal olmazdı.

Kaza olayları motorsporlarının vazgeçilmez parçası. Normal yolda da olabilir. Benim anlatmak istediğim şey halkgünlerinde kurallar bu kadar katıyken insanların tehlikeye yol açması.
    Konu Diyadin tarafından (23-11-2021 Saat 13:34 ) değiştirilmiştir.

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Olayın ciddiyetini bazı arkadaşlar anlamıyor. Yeni giren kişiler genelde briefing sonrası gerilip temkinli davransalarda bazı arkadaşlar gerçekten yarışmaya geliyor. Benim yanımda ki katılımcı arkadaşım dahil(Gazlamayla hiç ilgisi yoktur) önümüz dolunca homurdanmaya başladı süre yapmaya çalıştığımız tur için Olay basit, görüp yol verse tabi ki daha güzel olurdu ama yol verme zorunluluğu yok yarış yapmıyoruz dediğimde jeton ondada da düştü

Günün sonunda bir ödül yok, ne için aracınızı kendinizi riske atıyorsunuz? Zaten 20 dk bin 1 turunda ya süre yapacak aralık yakalanıyor ya da yakalanmıyor.

Süre konusunda özel organizasyon yapıp körfez yada ülkü daha mantıklı. 3-4 araba çıkıyorsun. Denk araçlarla aynı kategori de çıkarsan bir birini görmüyorsun bile Kimseyi de riske atmamış oluyorsun

Edit : Süre için tabi ki open pitler de tercih edilebilir ama diğer pistlere göre standart araç sahiplerine biraz tuzlu kalıyor
    Konu MCN21 tarafından (23-11-2021 Saat 13:56 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla kazayla ilgili değil ama defalarca pist gününe girmiş ve artık girmeme kararı vermiş, sırf pist için aldığım arabamı satan biri olarak 1-2 kelam etmek isterim.

Ben arabamı piste hazırlıyorum, bakımını yapıyorum, semi slick lastik takıyorum, fren takıyorum, benzin koyuyorum, dünya masraf yapıyorum, başka şehirden geliyorum, zaten bunun yanında pist masrafı devede kulak kalıyor. Dolardan söz bile etmiyorum.

Open pit çoğumuz için ucuz bi meblağ değil ve ayrıca girdim mi 2 saat 4 saat kıstasına takılmak zorunda kalmak can sıkıcı, araban daha 2. turda bozulsa bütün paran çöp oluyor. Gerçekten zenginler dışında pek kimse katılamıyor ki açıkçası ülke ortalamasında şükürler olsunda fena bir konumda değilim.

Yani 40 tane aracı aynı seansa doldurup, hem amatör hem profesyonel, sonra da süre kasmayın kasacaksanız 10-20 kat daha pahalı open pite gelin çözümünü mantıklı bulmuyorum. Yani ben o piste gelebilmek için ciddi masraf yapmışım zaten.

Ayrıca evet daha uygun fiyatlı ülkü ve körfez pistleri var ama İstanbul Park kadar güvenli olmadıkları aşikar, Ring’e dahi gitmiş biri olarak İstanbul Park’ın verdiği güven ayrıdır. Pistin amacı ben hata yaptığımda (geç fren, yanlış çizgi vs.) bunları affedebilen yer olmasıdır, yoksa çıkar tenha bi dağ yolunda gazlarım.

Peki önerim nedir?

Normalde 40 araçlık halk günü de olmalı ve aynı zamanda kurallar çok daha katılaşmalı. Halk günü olmalı ki daha çok insan piste gelsin, gidip yollarda falan gazlamasın, intercity’e ben bu konuda teşekkür ediyorum. Fiyat yine arz-talebe göre ayarlanır elbette, mevcut fiyatı ben mantıklı buluyorum.

2. bir yarı prof seansı açmak mantıklı olacaktır. 20 araçlık, 700 ila 1000 lira arasında(halk günü x2 fiyat) seans açmak bana sorarsanız kazaların epey önüne geçtiği gibi katılımcı arkadaşların epey yüzünü güldürecektir Eskiden 20-25 araç girerdi seanslara, bu kadar kaza da olmazdı, son zamanlarda epey kaza haberi duymaya başladık. Bunun dışında epey az araçla karşılaşırdık. Benim bu işten bi faydam yok, artık zaten kesin olarak katılmayacağım konusunda karar aldım. Tek amacım bundan sonra katılacak arkadaşların memnun olabilmesi

Not: Kimseyi iğneleme amacım yoktur, sadece öneridir, saldırı şeklinde yazılacak yorumlara cevap vermeyeceğim.
    Konu Özgür Güneş tarafından (23-11-2021 Saat 18:12 ) değiştirilmiştir.

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar hangi pist organizasyonuna katılacağınız imkan meselesi. Motorsporları dünyanın her yerinde pahalı bir aktivite.

F1 standartlarında, sağlık personelleri ve bir çok teknik çalışanın olduğu pistte open pit pahalı halk günü kalabalık demek bence anlamsız.

Türkiye'de alternatifi olmayan bir pistten ve hizmetten bahsediyoruz. Ülkü ve Körfez'e de gittim.

Openpit 5.000 TL. Bindiğimiz otomobillerin sadece bir farının parasına denk gelen rakam. Pahalı bulan girmez. Bende giremiyorum.

Benim anlatmak istediğim durum kaza geliyorum demiş. Geçmiş olsun tekrar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstanbul Park ne olursa olsun ticari bir işletme, ben de bunun farkında olduğum için hem onları hem de müşteriyi memnun edecek bir öneride bulundum. Bir dahaki pist gününde dediğim ücretlerde az katılımcılı bir seans açılarak denenebilir. Sonucuna bakılır, değerlendirilir, uygulanır uygulanmaz, kendi kararlarıdır, bu düzene gelebilmek için bile epey bir şey denendi, ek bir deneme ile daha iyi bir sonuç alınabileceğini düşünüyorum.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Piste çıkan herkes belli riskleri alıyor.
    Kimisi arabayı hazırlıyor kimisi bilmiyor yada umurunda değil.
    İst Park GP pisti yani günlük arabaları çok zorlayan bir pist.
    Kazalar genelde 11 yada 12 ye frende oluyor,neden? Ya yol tutuş yetmiyor (tecrubesizlik,hızlı gitme,çizgi vs) yada FREN
    Oraya gelene kadar frenler ısınıyor,sonra "fren boşaldı" hayır boşalmadi,hidrolik kaynadı. Kalitesiz balatan ısındı vs.
    Körfez de pek birşey olmuyor,2 vites kullanılan pist görünümlü ve sadece 1 virajı olan bir alan.
    İzmir daha güzel tabi,onuda kapamaya uğraşıyorlar....
    Pistte arabanı birine veriyorsan, sorumluluğu kabullenmen gerek. Ben yüzlerce başkasının arabasını kullandım,almadan önce söylüyorum,ne olursa risk senin.
    Çünkü bilmiyorsun freni tam mi,eksik var mı?
    Sinan'ın kaza videosunu izlediğimde gayet açık,frenler tutmuyor. 5 serisi normal çizgisinde yürüyor. Bu kazalar daha öncede oldu, çoğu aynı yerde.....
    Pistte risk ortak. Bunun ring spasi yok malesef.
    Open pıt e parası yeten çıkmalı,fiyata laf edemeyiz. Onu şirket belirler. Zamanında 2016 yılında 1 seans yani 20 dak 1400tl mi neydi
    Kazalar olur,olucak. Konuşulacak ya,neden ring kaza videoları çokça seyrediliyor. Yada karşı şeritte kaza oluyor ama diğer şerit "izleyiciler" tarafından tıkanıyor....
    İki tarafada geçmiş olsun. Hatalı aramak hatta bulmak kolay, önemli olan ders alabilmek.
    Umarım her hafta pistlere gidebileceğimiz arabamız,pistlerimiz ve imkanımız olur....

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yeni sezon ne zaman başlar acaba?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eminkilic61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeni sezon ne zaman başlar acaba?
    pist günleri olarak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Intercity ve tosfed arasında neler yaşanıyor öyle?!
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Intercity ve tosfed arasında neler yaşanıyor öyle?!
    anlamamakla birlikte çok gereksiz bir atışmaya dönüştü. turşu suyu sirkeyle mi limonla mı olura döndü.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pist günleri ne zaman başlar acaba? @ef186

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben sanırım bu son gelişmelere terbiyeyi ve seviyeyi bozmadan bir yorum yapamayacağım
    sükut kalmayı tercih ediyorum
    ama ne olursa olsun , haklı-haksız ayrımından bağımsız , ortada çok ciddi bir pistimiz var
    bu pistin sahipliği konusundan da bağımsız
    bu pistimizin , bu lokasyonun , bu tesisin , artık nasıl tanımlarsanız , sağlıklı verimli şekilde hizmette kalması ve hatta sürekli geliştirilmesi lazım

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eminkilic61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pist günleri ne zaman başlar acaba? @ef186
    14-15 Mayıs gibi bir söylenti var
    inşallah açılır artık
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Baslıyacak tabı ama su sıcaklara kalmasayduk ıyıdı.
    Saglık olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    özledik vallahi o atmosferi, o pisti

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mayıs da bitti yokmu hazirana bı plan
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    motorsikletçiler için bir takvim ayarlanmış ama

İlk Defa İstanbul Parkile Motosiklet Deneyimi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    04 - 05 Haziran Pist Günleri açılmış;
    Intercity Shop

Ayrıca 17 Haziran için 4 saatlik Open Pit de kayıt alıyor;
    Intercity Shop

Caner B. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4 haziran ordayım inşallah
    Audi S3 2.31.83 @İstanbul Park
    Peugeot 308 ehdi 2.45.00 @İstanbulPark
    Ds3 Racing 2.37.267 @İstanbulPark
    Megane RS 250 Cup 2.27.00 @İstanbulPark

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler