User Tag List

Sayfa 52/173 İlkİlk ... 242505152535462102152 ... SonSon
3280 sonuçtan 970 ile 988 arası

Konu: Intercity İstanbul Park Pist Günleri

Sport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2.42,637 en iyi derece daha gidilecek çok yol var
    izlediğimiz videolarda her yeri ezberledik ama piste çıkınca hepsini unutuyor insan
    kendime hedef 2.30 altına insem iyidir diyordum ama o iş öyle kolay değilmiş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaç döndünüz merak ediyorum?
    izlediğimiz videolarda her yeri ezberledik ama piste çıkınca hepsini unutuyor insan

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı Sport Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlamayın, bayaa yol var hem de Arabaya iyice alışacaksınız, bilekler alışacak, pist öğrenilecek.

Pistte roll yada ses çıkartan da vardı, mesela Pazar B seansındaki 306 ve EP3, düzlükte kulak pası almışlar ancak pist içinde 2 tur bindirdim kendilerine, ona rağmen hiç çizgimi bozmadılar, 1.2 tdi Polo'cu arkadaş azcık bozdu o da 3. viraj hızlı ve dar sayılır, olur o kadar
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Clio cuplar 2:40 dönüyor dizel 90 hp normal fren lassa lastik ile. Hiç biride profesyonel yarışçı değil. Fiorino çıkmasın diosunuz ama kendi sürenizde Clio Cup sürelerinden yavaş. O zaman sizinde çıkmamanız gerek bu düşünceye göre.
    IN BOOST WE TRUST

cihan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AlpEren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani bu konunun basindan beri donen muhabbetin pist ile alakasi yok sorular zaten seninki kac hp yonunde hep. Kimsenin senin frenin ne lastigin ne suspansiyonun ne diye sordugunu gormedim. Ben iki gunde pistteydim milletin pist ile alakasi yok rolling yapmaya gelmis herkes duzlukte kime saplarim. Oh beni gecemedi tribinde. Arabalarin ne oldugunun onemi yok zaten gucunun de insanlar pist cizgisinin tersine yol vermeyi ve aynalarina bakmayi ogrenmeli herseyden once. Halk gunu nasil olsa diye ortadan gitmek degil kural
    Kesinlikle haklısınız. Piste çıkan birçok şöförün ne sürüş hattına nede arkadan gelen araca saygısı vardı.

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cihan88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi Seyirler
    Videonun her dakikası heycan dolu

3.25'in gidişini çok beğendim. 2.37'de çok iyi bir süre, eğer ilk çıkışınız ise, x2 tebrik ederim.

Çokça yanyana geldiğiniz tdi polo düzlükte gerçekten efsane yürümüş, bu kadarını 1.6 dizelden beklemezdim. Ama yine de o kadar duman atan bir arabaya pist yönetiminin kesinlikle bir müdahalesi olmalı.

Yarın bir gün, kara dumandan dolayı kaza olursa, sorumlusu kim olacak?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Clio cuplar 2:40 dönüyor dizel 90 hp normal fren lassa lastik ile. Hiç biride profesyonel yarışçı değil. Fiorino çıkmasın diosunuz ama kendi sürenizde Clio Cup sürelerinden yavaş. O zaman sizinde çıkmamanız gerek bu düşünceye göre.
    tabi bu sizin düşünceniz, benim düşüncem gerçekten fiorionun ne işi varda orada (ticari araç olmasından dolayı) bide kapalı kasa fiorinoyu yada o arkadaşı hor gördüğümden değil kesinlikle.
    Benim fikrim araçların güçleri ağırlıkları ve speclerine göre kırılımları belirlenip kategorilere ayrılırsa ve sıralaması da yapılabilirse o zaman daha sağlıklı olacağı inancındayım. işte o zaman ticari/otomobil ayrımı da yapılır.
    benim bu söylediklerimde belkide organizasyonun maliyeti artıracak bu fiyatlara pist günü olmayacak.
    bizimkisi tamamen gördüğümüz şeyleri paylaşmak

snrk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet arkadaşlar malesef 1.virajda sol arkadan bir darbe yedim. Vuran arkadaş hatasının farkındaydı. O da çok üzüldü tabi. Orada helalleştik ve konuyu kapattık. İnşallah tekrar yaşamayız. Diğer kaza yapan arkadaşlara da geçmiş olsun. Cumartesi günü çok ciddi bir enerji vardı herkeste. Neyseki pazar günü sakin geçmiş.
    "life is too short to drive boring cars"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ticari olup olmaması neyi değiştirio. O arkadaşın ayrıca bu ülkede pist için hazırlanmış en donanımlı Evo 9 u var. Birde sizin söylediğiniz gibi kategori kategori yapılırsa pist günü inanın kan gövdeyi götürür. Olay pist gününden yarış gününe döner.
    IN BOOST WE TRUST

cihan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3.25'in gidişini çok beğendim. 2.37'de çok iyi bir süre, eğer ilk çıkışınız ise, x2 tebrik ederim.

Çokça yanyana geldiğiniz tdi polo düzlükte gerçekten efsane yürümüş, bu kadarını 1.6 dizelden beklemezdim. Ama yine de o kadar duman atan bir arabaya pist yönetiminin kesinlikle bir müdahalesi olmalı.

Teşekkürler. 2. çıkışım. düzlükte yürüdüğü kadar virajdada o cesareti beklerdim kendinden .

AlpEren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Caner B. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gerçekten ders verir nitelikte
    Pazar gunu pistteki 308 sizseniz tesekkur ederim dikkatiniz icin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı snrk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar malesef 1.virajda sol arkadan bir darbe yedim. Vuran arkadaş hatasının farkındaydı. O da çok üzüldü tabi. Orada helalleştik ve konuyu kapattık. İnşallah tekrar yaşamayız. Diğer kaza yapan arkadaşlara da geçmiş olsun. Cumartesi günü çok ciddi bir enerji vardı herkeste. Neyseki pazar günü sakin geçmiş.
    Gecmis olsun size de, olayi da olgunlukla karsiladiginiz icinde ayrica sizi tebrik ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

pistteki kazalardan pist yönetimi neden sorumlu olsun onu anlamadım. Bu haftasonu iki tane kaza oldu sorumluları araç sahipleri. Bende dumansız arabalar çıksın diyorum ama baktın önünde duman var arkasını göremiyorsun o zaman basma mesafe koy. Uygun yerde geç risk alma. Sisli havada basıo musun? Hayır.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı Sport Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tabi bu sizin düşünceniz, benim düşüncem gerçekten fiorionun ne işi varda orada (ticari araç olmasından dolayı) bide kapalı kasa fiorinoyu yada o arkadaşı hor gördüğümden değil kesinlikle.
    Benim fikrim araçların güçleri ağırlıkları ve speclerine göre kırılımları belirlenip kategorilere ayrılırsa ve sıralaması da yapılabilirse o zaman daha sağlıklı olacağı inancındayım. işte o zaman ticari/otomobil ayrımı da yapılır.
    benim bu söylediklerimde belkide organizasyonun maliyeti artıracak bu fiyatlara pist günü olmayacak.
    bizimkisi tamamen gördüğümüz şeyleri paylaşmak
    Kategoriye ayrılsa, siz de o içine gireceğiniz kategoride bayağı yavaş kalıp diğer katılımcılara zorluk çıkarabilirdiniz, bir de böyle düşünün derim. Dengi araçlar 2.25-2.35 aralığında dönüyor çünkü ortalama 2.0-2.5lt turbo 4 çekerler diye genellersek. Şöyle ki 160 hp Polo TDi ile 2 kişi çıkarak 2.44 döndüm ben ki genel sürelerim 2.44 - 2.45 - 2.46 idi, soğutmalarımda 3 dk net dönmüşüm. Buna bakınca aracınızın gücünü göz önüne alırsak pistte denk gelseydik eğer, virajlarda ben size yetişecektim düzde uzayıp gidecektiniz.. Aynı durum söz konusu olur o şekilde bi klasman oluşturulduğunda.

En iyisi bence aslında pist süresine göre kategorilendirmek ancak ilk kez katılacaklar için orda da sıkıntı olacaktır.. İki ucu b.klu değnek kısacası, girin, mümkün olduğunca alışmaya, keyif almaya çalışın derim. Nacizane tavsiyem bu yönde..
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    pistteki kazalardan pist yönetimi neden sorumlu olsun onu anlamadım. Bu haftasonu iki tane kaza oldu sorumluları araç sahipleri. Bende dumansız arabalar çıksın diyorum ama baktın önünde duman var arkasını göremiyorsun o zaman basma mesafe koy. Uygun yerde geç risk alma. Sisli havada basıo musun? Hayır.
    Ki kör edecek kadar dumanlı araç yoktu dünkü seanslarda abi.. Sofi Polo (bahsi geçen beyaz, dumanlı) önümde de gitti, sadece yükselen gri bulut hüzmesi bırakıyordu arkasında, 1.7 DTi lar gibi yada geçen yıl Kasım'da gelen 1.9 PD Polo gibi simsiyah boyamıyordu ortalığı.

Dün en dumanlı gri renkli 1.6 TDi Polo idi hatta. 5-6 tane TDi içerisinden.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Caner B. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AlpEren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pazar gunu pistteki 308 sizseniz tesekkur ederim dikkatiniz icin
    Ben cumartesi A seansına çıktım pazar günü yoktum
    Audi S3 2.31.83 @İstanbul Park
    Peugeot 308 ehdi 2.45.00 @İstanbulPark
    Ds3 Racing 2.37.267 @İstanbulPark
    Megane RS 250 Cup 2.27.00 @İstanbulPark

YAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaşanan aksiliklere rağmen pisti özlemişim,inşallah yapılan hatalardan kişiler ders çıkarır.Emeği geçen herkese teşekkürler.
    91' E34 M50B30 Avus blue
    98' E36Cp Cosmosschwarz
    05' E46Touring Titan silber

Emrecan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    biz lineayla çıkmıyorduk komik olur diyede olmazmış onu anladım konuyu okuyunca .Gelecek organizasyona çıkalım
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkesin parmağı tetikte

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hafta sonu olan kazaları ayrı tutuyorum. Çünkü 2 kazada fren boşalmış anladığım kadarı ile, 3. kazanın detayını ise bilmiyorum.

ama BMW 3.25 sahibi arkadaşın videoda da görüldüğü üzere, duman atan araç pist yönetimince tespit edilip, hemen dışarı alınmıyor ise (ki geçmişte benzer araçlar pistten atıldığı olmuş), duman dolayısıyla olmuş olan bir kazada sürücüler kadar pist yönetimi de sorumlu olur. Çünkü, katılımcıların azami güvenlik koşullarını sağladığının güvencesi organizatörlerdir. ama duman atan araç, başkasının görüşünü kapadığından dolayı azami gereklilikleri sağlamıyordur.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler