User Tag List

Sayfa 156/173 İlkİlk ... 56106146154155156157158166 ... SonSon
3278 sonuçtan 2.946 ile 2.964 arası

Konu: Intercity İstanbul Park Pist Günleri

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ericsenn sahada yığıldığında bile artık görüntü vs yayınlamıyor kimse... pist yanarsa haberdir ama kaza olmuş kimseye birşey olmamış, olay da fren boşalmasından kaynaklıymış, bunu sayfa sayfa yazmaya gerek yok sosyal medyada konuşuldu zaten...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayıri orada yaşanan herşeyin haber değeri vardır demek istiyorum.
    Burası Haber sitesi mi?

Yeterki biri kaza yapsın birine bir şey olsun ifşa etmeyi ne çok sever bir millet olduk.
    Piste giren gibi kaza yapabilme riskini göze alıp o arabanın gazına basıyor.
    Öyle bir korkusu olan kullanıcı zaten arabasını garajda tutuyor.
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazik oldu A45 ve 530’a. A45 surucusu de sahibi degilmis.
    Okumadan imzalamam.....

Cem.B - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazik oldu A45 ve 530’a. A45 surucusu de sahibi degilmis.
    Hocam bosver be hatta silsen,belki cozum bulunur bir sekil
    Team PAŞAOĞLU

delyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    And'ın patlaması 55 sayfa konuşuldu, şimdi 2 postta bloklanıyor. Baya medenileştik

Dip not: And babamın oğlu değil, hatta hazzetmem. Örnek teşkil etmesi açısından yazdım.
    Alıntı the "K" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mkerim bey eğitime gitmiş, eğitmen yüksekten uçunca skerim diyip konuyu açmış...

beakmenek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslinda kazalarin konusulmasi kotu bir sey olarak gorulmemeli bence. Piste cikiliyor, risk var. En azindan olayin nasil yasandigi, nasil onlenip onlenemeyecegi gibi konulara deginmek gelecekteki olaylarin azalmasi acisindan yararli olacaktir. Evet Bugra abi brifienglerde vurgulayarak anlatiyor pek cok seyi ama bu tarz konusmalar, bilgilendirmeler de en azindan buralari okuyanlarin aklinda yer edecek ve ek fayda saglayacaktir.
    2004 wrx
    --
    208 GTI

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok güzel bir haftasonuydu.

pistin en güçsüzü olarak çok güzel vakit geçirdim.

başta @ef186 olmak üzere,emeği geçenlere çok teşekkür ederim.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sinan'la iletişimim var yazdım geçmiş olsun dileklerimi sundum önemli olan sağlıktan yana bir şey olmaması.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı delyyy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    And'ın patlaması 55 sayfa konuşuldu, şimdi 2 postta bloklanıyor. Baya medenileştik

Dip not: And babamın oğlu değil, hatta hazzetmem. Örnek teşkil etmesi açısından yazdım.
    "A45 surucusu de sahibi degilmis." yazarken Sinan Koç olduğunu biliyorum ben de arabayı çarpanın.
    İnşallah anlaşırlar bir şekilde hem A45 hem 530.
    Puma satılsa dahi ödenemeyebilir tutar.

Bir de SF90 düşebiliriz envanterden malesef .
    Konu DOHC tarafından (22-11-2021 Saat 17:43 ) değiştirilmiştir.
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı delyyy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

pistin seansın parası ödenmiş, sürücü araç sahibi kendini yazdırmış, sonra bir kaza olmuş... bu And olur Ahmet olur Mehmet olur, ne hakimiz ne de savcı... görüntü vardır hatta bu işten para kazanılıyordur video da etkileşim alır gerekiyorsa yorum da yapılır... ama her pist günlerinden sonra 'Ferrari pert olmuş neden sesiniz çıkmıyor, Mercedes kaza yapmış neden susuyorsunuz?' tarzı bir posta ne yazmamız bekleniyor? sorumlu eğer pistse açıkça yazın insanlar girmesin, sürücü suçluysa ya da araçta teknik arıza oluşsa ne diyebiliriz ki?

delyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim derdim tam olarak bu değil aslında. Pistte elbette kaza olur. Arabanın limitinde gidilmeye çalışılan yer burası.
    Kazada şu kusurlu bu değil gibi bir derdim de yok. Kazaya karışanın sinan olduğunu da bir iki post önce öğrendim. Sinanı severim. Çok geçmiş olsun her iki tarafa da.

Burası en nihayetinde bir otomobil forumu ve içinde otomobil meraklılarını barındırıyor. Otomobil meraklıları bir kazayı 'suyunu çıkarana kadar' yorumlarken başka bir kazada üzeri kapatılmaya çalışınca daha çok merak uyandırıyor. Kişilere veya araçlara göre mi bir muamele var onu anlamadım.
    Çünkü bu araçlar yarın öbür gün satılmaya çalışıldığında yine buradan geçmişi sorgulanıyor.
    Her neyse çok da önemi yok artık. Önemli olan tarafların sağlıklı olmaları. Çok geçmiş olsun herkese.
    Alıntı the "K" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mkerim bey eğitime gitmiş, eğitmen yüksekten uçunca skerim diyip konuyu açmış...

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kazalar cok uzucu, anladigim kadariyla kimsenin canina bir sey gelmemis cok sukur.

Bu forum araciligi ile tanistigim bir abimin lafidir "cebinde o arabanin parası kadar nakitin yoksa, pistte baskasinin arabasini kullanmayacaksin" der. Surucu ile arac sahibi bastan bu olasigi konusup, risk konusunda bir sekilde anlastilarsa baska tabi.

Burada talihsiz sekilde carpilan (duydugum kadariyla tabi) 530'un ise net sekilde kendi masrafini kendisi karsilamasi gerekir. Her kim olursa olsun, piste cikarken o anda pistte baska araclarin olacagini ve onlarin da limitte gidecegi gercegi ile o piste cikiyoruz. Bu risk her zaman var, piyango cikip size carpilinca da aldigin riskin sonucu deyip, aracini kendin toplayacaksin. "Vay bana çarptılar, ben her turlu hakkimi alirim" gibi olasi barzo tavirlara prim verilmemeli.

Tabi birinin canina zarar gelirse, o zaman konu kriminal olur, is baska mecralarda cozulur.

TechTurkey Tholl-ga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    92 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    emanetin canı g*tündedir
    "Wagen"thusiast

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tholl-ga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    emanetin canı g*tündedir
    Ben kendi postumda uzun uzun yazdim ama, bana da baskalari bazen kendi araclarini pistte kullanmam icin onerdiginde sizin yaniti veriyorum

Mesaj daha net gidiyor o zaman.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    belki de bir sigorta şirketiyle anlaşılıp, pistteki araçlara atıyorum 500 tl karşılığı sigorta yapılabilir mi araştırmak lazım... belki de çıkar bir yiğit, hem sponsor gibi ismi anılır hem de sigortaları yapar...

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burada talihsiz sekilde carpilan (duydugum kadariyla tabi) 530'un ise net sekilde kendi masrafini kendisi karsilamasi gerekir. Her kim olursa olsun, piste cikarken o anda pistte baska araclarin olacagini ve onlarin da limitte gidecegi gercegi ile o piste cikiyoruz. Bu risk her zaman var, piyango cikip size carpilinca da aldigin riskin sonucu deyip, aracini kendin toplayacaksin. "Vay bana çarptılar, ben her turlu hakkimi alirim" gibi olasi barzo tavirlara prim verilmemeli..
    Bu kısma katılmıyorum ben. Pistin tabiki riskleri var bunu göze alarak giriliyor ama sen güzel güzel gidiyorken virajı çizginde dönerken biri gelip kasap gibi göbekten sana vuruyorsa bunun cezasını da çekmesi gerekir.

Bu kaza için demiyorum, bilmiyoruz net durumu o anda ne oldu ama normalde çarpan her türlü karşılamalı tüm hasarları.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pistte kaza olur araba zarar gorur bunlar olabilecek seyler
    bende şu an ciddi paralar olan lipi mi kırdım

ama takıldıgımız olay bu değilki mala zarar gelmiş vs

bu kaza olayını sevınır gibi kaza anından 1 saat sonra hemen gelip buraya yazmak.
    yazık ya ınsanları kendı yerınıze koyun sızın basınıza boyle bısı gelse
    burada gıybet yapar gıbı sevıne sevıne anlatılsa hosunuza gıder mı ?

Nasıl gıtmez altında araban olmaz hayatta bı pıst tecruben olmaz hosuna gıder....

Bu arada şu forumda tek severek takıp ettıgım bı pıst konusu kaldı lutfen bununda bokunu cıkarmayın
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Burada talihsiz sekilde carpilan (duydugum kadariyla tabi) 530'un ise net sekilde kendi masrafini kendisi karsilamasi gerekir. Her kim olursa olsun, piste cikarken o anda pistte baska araclarin olacagini ve onlarin da limitte gidecegi gercegi ile o piste cikiyoruz. Bu risk her zaman var, piyango cikip size carpilinca da aldigin riskin sonucu deyip, aracini kendin toplayacaksin. "Vay bana çarptılar, ben her turlu hakkimi alirim" gibi olasi barzo tavirlara prim verilmemeli.
    pist tecrübeniz fazla biliyoruz evet ama bu kısma anlam veremedim.Kazaya karışan bu bmw marka otomobil hatalı mı degıl mı,olmaması gereken yerde mı degıl mı bılmıyorum ama,yolunda giden birisine vurup, git kardeşim kendin yaptır diyebilecek insan var mı ? varsa kaç tane var

siz birine vursanız böyle diyebilir misiniz ?
    veya biri size vursa gelip böyle birşey dese siz ne yaparsınız ?

not: Pistte sucu olmadan kazaya karışan adam hakkını isteyince barzoluk mu oluyor ? bu kısma ekstra anlam veremedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pistte iki aracın kazası konusunda belli ki fikir ayrılığı var, en azından ben farklı düşünüyorum. Ama geçmişte yine buraya üye olup, çok nadir ve pahalı araçları ile istanbul park'a çıkıp, çarpılan, sonrasında da helalleşip yoluna devam eden insanları tanıyorum.

Ama tüm samimiyetimle söylüyorum, ben pistteyken birisi bana çarpsa, geçmiş olsun der, yoluma devam ederim.

Çünkü her piste çıktığımda, aracımı belki de pistten çıkaramayacağımın farkındayım. Bu riske istinaden de yıllardır aynı araç ile piste çıkıyorum, model yükseltmiyorum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler