User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
30 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: bumoto calibre 250cc

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

bumoto calibre 250cc

Bu motoru başlangıç motoru olarak almak istiyorum. Motor tecrübem yok hayatımda 2 yada 3 kere kullandım onlarda scooter tarzı motorlardı. Hedefim cbr 600 rr tecrübesi edinmek ve 600 rr sahibi olmak. Bu motor hedefime ulaşmak için ilk tercih edeceğim motor mu olmalı yoksa daha düşük cc motordan mı başlamalıyım?
    Motor ehliyetim de yok araba ehliyetim olduğu için artık sınavsız sadece direksiyon sınavıyla ehliyet sahibi olacakmışım. Ama hiç tecrübem olmadığı için ilk seferde geçebilirmiyim bilmiyorum. Aramızda benim gibi tecrübesi olmayıp a2 direksiyon sınavını ilk seferde geçen var mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    a2 ehliyette hiç bişey yok sadece slalom yapıyosun bi tanede 10 cm lik tahtanın üzerinden düz geçiyosun onu dert etme fazla... bu makineyi bilmiyorum ama bence daha bilindik yedek parçası servisi falan daha rahat bi makineyla başla ***** yeni başlıyosun eninde sonunda düşüceksin. Birde eğitim alın başlangıç ve ileri sürüş olarak...
    Alıntı fastuncle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

ONLY MODS CAN JUDGE ME

ozans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bunların ilk serisi sıkıntılıy(mış). Radyatörü çürüyo, fanı bozuluyor. Hararet yapıyor büyük fan takıyorlar vs vs. Bir sürü hikaye okumuştum. Kesici de yok bildiğim kadarıyla, acemi isen binilecek uğraşılacak alet değil.

Al 2. el bir cbr125, bin 1-2 sene, aldığın fiyattan geri sat, geçersin sonra büyük cc'ye.

ozans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Direksyon sınavını da 0 tecrübe ile geçemezsin, eş dost birini bul, en azından bir yarım saat durmayı kaldırmayı dönmeyi göstersin sana.

gokberkeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Direksiyon sınavı tamamen senin becerine kalmış,sınavda dengeni ölçüyorlar çok zor bir sey degil slalom yapıyorsun ama yinede sınava girmeden bir motorla 10 dakika dur+kalk,slalom,kavramayı çalışırsan yararına olur.Calibre nin soğutma sisteminde kronik sorunlar motorda bolca titreşim var,kalite düşük,servisi problemli.Bence Cbr125,250 bakmalısın.Altın elbiseli adam test etmişti calibreyi youtubeden bulabilirsin.
    16000 RPM

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bumoto sanırsam 250 likler arasında en kötüsü... bende bir ara araştırmıştım tavsiye etmiyorlar.. Ayrıca 30 yaşından önce motor a başlamanı tavsiye etmem. Hatta bence motor ehliyeti alma yaşı 30 olmalı..

BORKED
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

FIRFIR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Başlangıç için küçük CC bir scooter ile trafiğe alışmanız gerekli sonrasında vitesli motora geçiş yapmalısınız , A2 ehliyet olmadan binmeyin derim cezasıydı bağlamasıydı uğraşırsınız kaza bela riski yüksek oldugundan yasal olarak kullanmanızı tavsıye ederim. Motor konusunda bütçeniz neye elveriyorsa kaliteli çin malı olmayan motorları tercih edin.Motor ile beraber full takım koruma ekipmanlarınızla beraber kullanın. Kazasız belasız günler...
    sen hiç gitmeyecek gibisin değilmi o gidenlerde senin gibiydiler...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslinda Marka Olarak sorunum yok biraz daha para verip cbr 250 de alabilirim ama beni endiselendiren asil konu 250cc tecrubesiz olan biri icin tehlikelimi olur yoksa idael motormudur

guwen_ar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı evren22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslinda Marka Olarak sorunum yok biraz daha para verip cbr 250 de alabilirim ama beni endiselendiren asil konu 250cc tecrubesiz olan biri icin tehlikelimi olur yoksa idael motormudur
    Cbr250 alirsan daha mantikli olur diye dusunuyorum.
    Bi tehlike olcagini sanmiyorum hani fazla gaz verdim tekere kalkti yok sardi falan gibi seyler olanaksiz zaten.keyifle binip alisirsiniz en kisa zamanda zaten bi sezon kullansaniz yeterli olucaktir.
    İnstagram:
    guven_arabacioglu

skyhigh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    koşarak uzaklaşın bumotodan kendi bayisi bile almayın diyor bunların bakımını yapan motorcunun onunde en az 10 tanesı parmparca yatıyor krank falan kesıyor vıbrasyon cok fazla motor sesı guzel oldgu ıcın aldanıp alanlar oluyor aman dıyım
    Mustafa Kemal Atatürk

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hemen hemen aynı durumdayız.hiç motor tecrübem yoktu Aralık'ta direksiyon sınavına girdim geçemedim.Motoru titretiyorsun dediler ben beceremeyip kaldım.Mutlaka kurstan olsun ders alın.Mümkünse vitesli bi motor olsun.Bu motor hakkında ise Altınelbiseli adamda test etmişlerdi ve çok titreşimliydi.parça kalitesi olarak vasat demişlerdi.bi arkadaşım 125 r ile başladı 15 gün sonra sattı şimdi 250 lik bakıyo.Bu olay biraz senle alakalı ama sana tavsiyem250 likle başlayıp devam etmen olur.ben cbr 250 ile hyosung gtr 250 lere bakıyorum.Belki fikir verir.şimdiden kolay gelsin

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bumoto calibre'nin AEA videosunu izle derim.zaten soylenecek laf kalmıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı makif84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hemen hemen aynı durumdayız.hiç motor tecrübem yoktu Aralık'ta direksiyon sınavına girdim geçemedim.Motoru titretiyorsun dediler ben beceremeyip kaldım.Mutlaka kurstan olsun ders alın.Mümkünse vitesli bi motor olsun.Bu motor hakkında ise Altınelbiseli adamda test etmişlerdi ve çok titreşimliydi.parça kalitesi olarak vasat demişlerdi.bi arkadaşım 125 r ile başladı 15 gün sonra sattı şimdi 250 lik bakıyo.Bu olay biraz senle alakalı ama sana tavsiyem250 likle başlayıp devam etmen olur.ben cbr 250 ile hyosung gtr 250 lere bakıyorum.Belki fikir verir.şimdiden kolay gelsin
    hyosung gt 250r a bakıyordum aslında ama hem fiyat olarak hemde model yılı olarak hyosung la aynı paraya geldiği için bumoto daha avantajlı olduğunu düşündüm oyüzden bumotoyu sorgulattım. İnşallah öğrenmekte zorluk yaşamamda ilk seferde ehliyeti alırım çünkü ehliyeti aldıktan sonra motoru alıcam yaz gelmeden motoru almak istiyorum

timucintt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yahu ne kadar görüntü sever milletiz... alın güzel bir vitesli cb125 cbf150 ybr vs başlangıç için... sırf görüntüsüne aldanıp böyle ne üdüğü belirsiz motosikletlerden uzak durun... ben geçen arkadaşıma cb125e tercih et dedim ilk motosikletin olacak dedim... ne derse beğenirsiniz... "kurye motoruna binmem"... hayatında motor tecrübesi yok ama nedense anında motora *** attı... eee git o zaman mondial büyük motorlarından al dedim öylede gitti uzakdoğu yebere tarzı bişi aldı şimdi ağlıyor "abii motor dökülüyor" diye.... eee müstahak... haa ilaa 250 bişi istiyorsanız 1 2 lira daha kıyıp japon malı dağılmayan yarılmayan motor alın.... illa honda olmasına gerekmiyor piyasada zibil gibi motosiklet var.... ama paranız varsa inazuma alın muhteşem bir motor 250 liklerde...
    1991 HONDA CRX - TOTALLED
    1988 TOYOTA CELICA GT ST162 - SOLD
    1991 HONDA INTEGRA LS - SOLD
    1990 HONDA CIVIC EF - SOLD

85-92 OLDSKOOL COMING SOON

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bu iş para işi deniyorda benim bildiğim bu calibrede hiç ucuz değil..

bu motor işi biraz bilgi isteyen bir iş.

çinlininde iyileri var mesela regal raptor keeway roadstar bunlar sorunları minumumda motorlardır.. arkadaşımda ikinci motor olarak kaç yıl kanuni caracal vardı maşallah motor tık demedi hanımıyla uzun yola falanda çıkdı düzenli bakımlarını kendi yapardı.. mct namı değer macit ler az sorunlu motorlardır periyodik bakımlarını yaparsanız ara ara vidaları osunu busunu sıkar kontrol ederseniz binlerce km götürür ki motorsiklet forumlarında 30 bini 40 bini devirmiş macitler var... kısaca çinmalı motor düşünüyorsanız eliniz biraz ingiliz anahtarı tutucak yoksa en ufak her ibr şeyde usta ile akraba olursunuz.. bunu yazdım diye bu calibre iyidir anlamı çıkmasın önermem o başka ...

illa afilli şekilli ucuz makine alınıcaksa hyo derim daha varsa 250 liklerden ninja derim ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

kutsal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yamaha ,honda, kawasaki dışına cıkmayın 125 -250 cc arası bu markaların modellerıne göz gezdırın sıze uyan motor ıcınıze sınen motor hangısıyse onu alın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çinli motorlarının alayını alın prese atın.... hiç biri ne sağlam nede kaliteli... şase kaynakları bile boktan grenajı 1 yaz dışarda güneşin altında dursun elin bastırdığında çatlıyor... manetler sağlam bir frende kırılıyor ve bağlantı kısımları vidaları bile leş... jant lastikleri Allaha emanet naylon hepsi... japondan şaşmayın...

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    ben kullandım regalim vardı 1 sene kullandım benden sonraki sahibide yaklaşık 2 sene sürdü benden önceki sahibindede 2 sene kalmışdı motor netice benden sonra sattıkdan sonrada gördüm sapa sağlam taş gibiydi ne iz ne pas vardı.. bu genelleme yanlış..

kaldıki mct lerden 2005-2006 model olupda takoz zincir ıvır zıvırı değişimi dışında ciddi bir değişimi olmayan binlerce motor var .. kewaaylerdende öyle.. lifanın ürünleride iyi..

çinde kalite farkı var.. kalite kalite değişiyor motorlar ve motorda kullanılan meteryaller.. tabi satılırken fiyatlarıda..

alayı demiyelim ama çoğu harbiden dandik dökülüyor..

japon olayına gelince japonu sevsemde motorsiklet sektöründe şahsen bmw tek geçerim işin komik yanı araba sektöründede bmw yi fazla tutmam heleki son tasarımları ve kalitesindeki ödün vermesinden dolayı ama şu anda gezmeye vakdim olsa kesinlikle bir dakka düşünmem F650gs dakar tek geçerim..

hani motora gömücek bir 30-40 bin tl param olsa k1300r mı dersin R1200 gs mi adventure mı rt sinimi dersin bir yanda F800 var.. herhalde alır satar hepsine belli periyodlarda binerdim..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    grenajını söksen o regallerden keewaylerden neler çıkar genelleme yok etrafımda gördüğüm bindiğim incelediğim motosikleri görünce çin bana uzak Allaha yakın olsun... kalite kesinlikle yok hep imitasyon... motorun kromları bile fake oğlu fake durduğu yerde soyuluyor dediğim gibi güneşte bırak motosikleti ertesi sene bütün stopları bembeyaz çıkıyor plastikleri çatlıyor, benim 78 model hondamda bile renk açılması yok stopta ... motorlarının sağlam kalma nedenide çinlilerin hep bir çoğu 1970 lerden kalma japon bloklarını kullandığı için... japon yerine bmw ye gelince para boksa alınabilir aynı sınıfta bir motosiklete japondan 2 kat fazla para vermek makbulse olabilir... ha param olsa bmw yede para saymam KTM gibi radikal bir marka varken...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)