User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
44 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Cafe Racer Hakkında

ham - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Cafe Racer Hakkında

selamlar tt ailesinin motor severleri. Daha önce hiç motosiklet kullanmadım ancak son zamanlarda hem haftaiçi toplu taşıma kullanmaktan sıkılmış olmam hem de cafe racer tarzına hayran kalmış olmam sebebiyle şöyle ucuz yollu uzakdoğu markalarından bir motor alıp cafe racer yapma düşüncesi içine girdim. Konu açma maksadıma gelecek olursak, kendi imkanlarımla aldığım motoru cafe racer yapmak istiyorum bu konuda önerebileceğiniz tercihen türkçe bir kaynak var mıdır? video veya forum tarzında. yada yapmakla uğraşmaktansa cafe racer yapılmış bir motora 3-5 fazla verip almak daha mantıklı mıdır? kendimiz yapmak istesek yüksek modelli düşük yakıtlı en mantıklı seçenek hangi motordur? maliyet motor hariç ne civarda olur? Daha önce bu işi yapmış olan varsa önerilere de açığım. cevap verenlere şimdiden teşekkürler

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayni mantikla klasik bmw r26 aldim, kestik ettik, elektirik bastan cek orasi burasi kapagi eksigi cop oldu. Sonra italyan marka cin bisi aldim bir calisir bir calismaz vites gecmez biktirdi.

Sonra sifir thruxton aldim, internete koyuyorum musteri cikiyo icim el vermiyo fiyat yukseltiyorum o bu derken cok uzun suredir duruyor ama gunluk vespa rahatligi yok tabiki.

blumenberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle iyi bir kursa başlamakta fayda var, ben iron 883 ile başladım, motorumu ehliyete yazılmadan aldım fakat eğitim bittikten sonra kullanmaya başladım. ankarada bu işte en iyi akademiyi önerebilirim, motto akademi.

geçenlerde bir arkadaşım Bmw'nin cafe racer tarzı 2020 motorunun resmini attı çok hoşuma gitti, 1800cc, 15-20 bin dolar çıkış fiyatı olacakmış

( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı blumenberg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle iyi bir kursa başlamakta fayda var, ben iron 883 ile başladım, motorumu ehliyete yazılmadan aldım fakat eğitim bittikten sonra kullanmaya başladım. ankarada bu işte en iyi akademiyi önerebilirim, motto akademi.

geçenlerde bir arkadaşım Bmw'nin cafe racer tarzı 2020 motorunun resmini attı çok hoşuma gitti, 1800cc, 15-20 bin dolar çıkış fiyatı olacakmış

Ben alirken bu vardi hemen hemen ayni fiyatli, on masa problemleri, duz ninet den bozma cok yeni gorunum olmasi cebetmedi.

Moto guzzi v7 racer tovbeler olsun, direk uzak durulasi motor hem guc yok hem denge problemleri.

Cok eskiden gri 883 kullandim onunda yan ayak acilir acilmaz, alarm oter pratiklik hic yok roadglide guzel olur ama rakam kopuk.

Yamaha olabilir ama oda harley cruiser karisimli 60'larda yarisan cafe racer tipinden uzak.
    Yapma isi herzaman cepten cikiyor, orjinal bidey alinirsa alinirken para satarkende para.

Bobber gunluk cok rahat, triumph'in iyi yani gidon sele egzoz degisip scrambler, bobber cafe racer olarak binebiliyorsun, birde yandan bakinca yeni nesil enjeksyon sistemi karburtor gorunumu altina gizlenmis olmasi, yasli amcalar senesini. Motoru saniyor

blumenberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı G_TT_I Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ben alirken bu vardi hemen hemen ayni fiyatli, on masa problemleri, duz ninet den bozma cok yeni gorunum olmasi cebetmedi.

Moto guzzi v7 racer tovbeler olsun, direk uzak durulasi motor hem guc yok hem denge problemleri.

Cok eskiden gri 883 kullandim onunda yan ayak acilir acilmaz, alarm oter pratiklik hic yok roadglide guzel olur ama rakam kopuk.

Yamaha olabilir ama oda harley cruiser karisimli 60'larda yarisan cafe racer tipinden uzak.
    Yapma isi herzaman cepten cikiyor, orjinal bidey alinirsa alinirken para satarkende para.

Bobber gunluk cok rahat, triumph'in iyi yani gidon sele egzoz degisip scrambler, bobber cafe racer olarak binebiliyorsun, birde yandan bakinca yeni nesil enjeksyon sistemi karburtor gorunumu altina gizlenmis olmasi, yasli amcalar senesini. Motoru saniyor
    Valla benimkinde alarm problemi yoktu, motor kilitli iken müdahale olursa alarmın seviyesi yavaşca artıyordu, anahtar olmayınca bile şifreyle çalıştırılabiliyordu, satma sebebim daha hızlı Night Rod Special'e geçmekti. Son Tr'deki avrupa versiyon 1800'kmde Night Rod alma niyetim vardı, takasa da verme imkanım oldu fakat fiyatlar uçtu gitti.

Thruxton güzelmiş beğendim, Scrambler kullandırtmışlardı diye hatırlıyorum akademide, ben Harley'le devam etmiştim,
    Hazır cafe racer almakta yarar var, hem astarı yüzünü geçer hem de istendiği gibi olmaz diye düşünüyorum, motordan anlıyorsan farklı tabi
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğer kendin yapacaksan anlıyorsan yavaş yavaş yaparsın 4-5 motorumu custom olarak streetfighter tarzı yaptım. Kawasaki er5- kawasaki gpx750- hyosung 250- yaptım ama a dan z ye kendim yaptım. Bu işlerden anlaman ve bilgi birikimin olması şart yoksa hem paran hem vaktin kaybolur. Yeri gelir elektriğini yeri gelir kaynağını frenini boyasını yapman gerekir dışardan birine yaptırmaya kalkarsan bu işleri yapanlar biraz çakal modunda gelsede birisi kasnaklasam diye bekler yani kolay işler değildir. Geçen hafta bi bmw r1100rt alacaktım son anda vazgeçtim motorda sorun olduğu anlaşılınca aslında iyi oldu almamam bu virüs olayları çıkınca paramız cebimizde kaldı ...
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

sekizsilindir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ham Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şöyle ucuz yollu uzakdoğu markalarından bir motor alıp cafe racer yapma düşüncesi içine girdim.
    http://www.techturkey.com/forum/moto...y_edition.html

Bu konuya bir göz atın, cafe152 ihtiyacınızı her türlü karşılar. Bu motosiklet hakkında daha kötü bir yorum duymadım, hemde hazır yapılı cafe racer, her ne kadar hacim olarak racer olmasada

Brixtonada bakabilirsin
    Konu sekizsilindir tarafından (22-03-2020 Saat 02:25 ) değiştirilmiştir.
    group b ___

Aps - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Başlangıç olarak Rks Cafe 152'yi tavsiye ederim. Görsel olarak uğraşmanıza da pek gerek yok, hazır paket Baktınız alıştınız, daha iyi modellere geçersiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı G_TT_I Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayni mantikla klasik bmw r26 aldim, kestik ettik, elektirik bastan cek orasi burasi kapagi eksigi cop oldu. Sonra italyan marka cin bisi aldim bir calisir bir calismaz vites gecmez biktirdi.

Sonra sifir thruxton aldim, internete koyuyorum musteri cikiyo icim el vermiyo fiyat yukseltiyorum o bu derken cok uzun suredir duruyor ama gunluk vespa rahatligi yok tabiki.
    Bana cafe raceri sevdiren motor da Bmw r80 ancak biraz araştırınca ilk motor olarak beni fazlasıyla yoracağını farkedip yüksek modelli düşük fiyatlı uzakdoğu motorlarına yöneldim hem bu tarz motorları kesip biçmek daha kolay olur diye düşünüyorum

Alıntı blumenberg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bahsettiğiniz akademiyi araştıracağım. işe git gel yaparken beni çok yormayacak ve ilk motorum olacağı için bir tarafına bir şey olduğunda üzülmeyeceğim bir motor olmasını istediğim için Max 5-10 bin tl ilk motorlara bakıyorum şimdilik

Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer kendin yapacaksan anlıyorsan yavaş yavaş yaparsın 4-5 motorumu custom olarak streetfighter tarzı yaptım. Kawasaki er5- kawasaki gpx750- hyosung 250- yaptım ama a dan z ye kendim yaptım. Bu işlerden anlaman ve bilgi birikimin olması şart yoksa hem paran hem vaktin kaybolur. Yeri gelir elektriğini yeri gelir kaynağını frenini boyasını yapman gerekir dışardan birine yaptırmaya kalkarsan bu işleri yapanlar biraz çakal modunda gelsede birisi kasnaklasam diye bekler yani kolay işler değildir. Geçen hafta bi bmw r1100rt alacaktım son anda vazgeçtim motorda sorun olduğu anlaşılınca aslında iyi oldu almamam bu virüs olayları çıkınca paramız cebimizde kaldı ...
    esasında motorla ilgili pek bilgi sahibi değilim ancak elim az çok yatkındır mekaniğe bu sebeple ucuz bir şey alıp kendim kurcalamak, yaparken öğrenmek istiyorum. evin garajı uğraşmak için müsait, alet edevat konusunda biraz eksiğim var ancak tamamlanır zor şeyler değil.

Alıntı sekizsilindir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    http://www.techturkey.com/forum/moto...y_edition.html

Bu konuya bir göz atın, cafe152 ihtiyacınızı her türlü karşılar. Bu motosiklet hakkında daha kötü bir yorum duymadım, hemde hazır yapılı cafe racer, her ne kadar hacim olarak racer olmasada

Brixtonada bakabilirsin
    RKS cafe 152 lere bakmıştım dediğiniz gibi cafe racer tarzında çıkartılmış ufak tefek değişikliklerle çok daha güzel yapılabilir gibi duruyor. kısa düz gidon takmak tek kişilik sele vs

cevap veren herkese teşekkür ederim. yapım aşamasına dair kaynak vs bulmak zor olacak gibi sadece. aldıktan sonra YouTube dan vs halledicez artık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Aps Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başlangıç olarak Rks Cafe 152'yi tavsiye ederim. Görsel olarak uğraşmanıza da pek gerek yok, hazır paket Baktınız alıştınız, daha iyi modellere geçersiniz.

cafe 152 baya baya aklıma yatmaya başladı. parça vs konusunda sıkıntı yaşatır mı acaba bi o kafamı kurcalıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Idol oh.. - Keeway Cafe Racer 152 Davao | Facebook

güzellik abidesi olmasa da ufak tefek dokunuşlarla fena durmamış

0zan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence de cafe 152 başlangıç ve hatta sonrası için de yeterli,

Hem hazır caferacer olsa da kurcalanabilecek çok parçası var, misal elcik, ayna, manet sinyaller; seti 100 TL ye sinyal var sıkıldıkça değiştirilebilir.

Resimleri küçültemiyorum, özür dilerim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah çok güzel duruyor ancak selenin kesinlike değişmesi gerektiğini düşünüyorum bu cafe 152 lerde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ham Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah çok güzel duruyor ancak selenin kesinlike değişmesi gerektiğini düşünüyorum bu cafe 152 lerde

Eksoz sargısı ve ters koni susturucu, sele, gidon, ayna, elcik, manet vs vs hepsini kendi tarzına göre değiştirebilirsin, hatta ön arka zincir dişlileri değişimiyle sürüş hissiyatı bile değistirilir
    group b ___

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sekizsilindir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eksoz sargısı ve ters koni susturucu, sele, gidon, ayna, elcik, manet vs vs hepsini kendi tarzına göre değiştirebilirsin, hatta ön arka zincir dişlileri değişimiyle sürüş hissiyatı bile değistirilir
    bu fiyattaki bir motorda disk fren vs olması da cabası. ciddi ciddi kafama yatmata başladı 152 ler. şu başımızdaki salgın belasından kurtulabilirsek inşallah bir tane alıp kendi imkanlarımla bir şeyler yapmaya başlamayı düşünüyorum.

Kubi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar,

Öncelikle gönlünüze göre keyif alabileceğiniz bir motora sahip olmanızı temenni ederim.
    Fakat ilk postta daha önce motorsiklet tecrübeniz olmadığını belirtmişsiniz.

Sizlerden naçizane ricam, her şeyden önce düşük bütçeli vur kır parçala mantığında bir motor almanız sonrasında eğitim almanız yönünde olacak.
    İstanbul trafiğinde kullanacağınız söylemişsiniz, motordan önce bütçe doğrultusunda ekipman alıp sonrasında projeye girmeniz daha sağlıklı olacaktır diye düşünüyorum.
    Önce ekipmanla motordan düşün, belki fikriniz değişir

Şaka bir yana gereksiz duyar kasar gibi oldum ama maalesef gerçekler bu yönde.

Tekerine taş değmesin
    Alıntı cabriolet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamam adam uzunda sen niye gerizekalısın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kubi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Öncelikle gönlünüze göre keyif alabileceğiniz bir motora sahip olmanızı temenni ederim.
    Fakat ilk postta daha önce motorsiklet tecrübeniz olmadığını belirtmişsiniz.

Sizlerden naçizane ricam, her şeyden önce düşük bütçeli vur kır parçala mantığında bir motor almanız sonrasında eğitim almanız yönünde olacak.
    İstanbul trafiğinde kullanacağınız söylemişsiniz, motordan önce bütçe doğrultusunda ekipman alıp sonrasında projeye girmeniz daha sağlıklı olacaktır diye düşünüyorum.
    Önce ekipmanla motordan düşün, belki fikriniz değişir

Şaka bir yana gereksiz duyar kasar gibi oldum ama maalesef gerçekler bu yönde.

Tekerine taş değmesin
    yorumunuz için teşekkür ederim. motor tercihi konusunda ben de aynısını belirttim zaten. projeye başlamadan sürmeyi öğrenmek mantıklı tabi bir şeyleri kırdıkça yenisini almaya bahane olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende düşünüyorum cafe 152 hem bu tarzı seviyorum hemde fiyatı uygun. 0 alınıp başlangıç motoru olarak kullanılır mı uzun yolda sıkıntı yaratır mı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ertantamer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende düşünüyorum cafe 152 hem bu tarzı seviyorum hemde fiyatı uygun. 0 alınıp başlangıç motoru olarak kullanılır mı uzun yolda sıkıntı yaratır mı

Bu başlığın içinde @0zan yazmış, gözünden kaçtı sanırım

http://www.techturkey.com/forum/moto...ml#post8639845
    group b ___

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler