User Tag List

Sayfa 16/16 İlkİlk ... 6141516
296 sonuçtan 286 ile 296 arası

Konu: güncel 50cc motor tavsiyesi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaz gelmesiyle birlikte yine şehiriçi scooter sezonunu 1 ay önce açtım.
    Daha önceden cappucino kullanıcısıydim.
    Bu sefer Falcon Martini 50cc aldım.

Şuan henüz 200km civarında kullanmış olsam da ilk izlenimlerimi yazayım;
    En büyük avantaji motor fabrikasyon 125cc ve gy6 152qmi klonu. Bence gayet yeterli ama fazlasını isteyen için 150cc kit var.
    Varyator tipi uzun tip ve Honda spacy ve dio kitleri uyumlu.
    Lastikleri naylon değil, kauçuk bazlı geliyor.
    Henüz rodaj olduğundan sikistirmadim ama 80li hızlara düz yolda çok rahat çıkıyor. 6500 devir gibi 70km hız oluyor.
    Cappucino 72cc hali ile 48-50 çıktığım yokuşu Martini ile 60 ile zorlanmadan çıkıyorum.
    Amortisörler daha yumuşak.
    Kasa büyüklüğü Cappucino ile aynı.
    Sele altı çene açık kask alıyor.
    Bir de estetik olarak ön çamurluk ve ön teker arası boşluğu az olması güzel. Cappucino ve diğer çinlilerde o boşluk çok fazla.
    Konu uniquel tarafından (15-04-2024 Saat 20:16 ) değiştirilmiştir.

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güncel tavsiye alabilir miyim? Kuba Brillant Pro baktım, kasası falan çok hoşuma gitti ama ikinci el ile 0 arasında uçurum fiyat farkı olunca vazgeçtim gibi.

Horwin diye elektrikli bir model buldum sonra, epeyde yükseldim ama hem markanın az bilinirliği hem de ısınma problemi yaşayanların fazlalığından onuda eledim.

50 CC olarak güncel tavsiyeler nedir?

ACTPK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bluebird'ten uzak durmanı tavsiye edebilirim. Hatta Kuba'dan uzak durulabilir. Keşke az daha para verip daha üst modelini alsaydım dedim serviste, hepsi aynı. Farklı değil bunun parçaları diğerlerinde de var aynı kalite dedi ustası.
    Fren sorunu çözülene kadar 5 kere servise gitti. En sonunda çözüldü. Ön frende hidrolik kaçırıyordu. Hala neredendi bilmiyorum. Adam her yere sıvı conta sürerek çözmüş.
    Ön takım gevşedi. Gidonda bir süre boşluk vardı.
    Bi ara frene basınca marş yapıyordu (Çukura girdikten sonra oldu) Fren yapacağımı ön gördüğümde kontağı kapatarak servise sürdüm.
    Sağ ayna ve gaz kolunun bağlı olduğu nokta aldığım andan itibaren ileri geri oynuyor. Sebebi tırnağın tam olarak yerine oturmamasıymış. Yapılacak birşey yokmuş vs vs.

Bu arada Güncel km tahminen 345km. Ben bu motoru eşimin dükkanın önüne gündüz araba bırakmasınlar diye duba niyetiyle aldım. Terlik niyetiyle kullanmaya başladım 1-2 km mesafeler için. ama özetle duba diye aldığım motorda bile bu kadar dert yaşadım.

Birde bu karburatörlü olduğundan bu kadar yakıyor sanırım 3.5 lt alıyor her fullediğimde, 80km civarı bitiyor. 117ci (1923cc) harleyim var o bile uzun yolda 4.9 litre yaktı. Bu hacmine göre inanılmaz fazla yakıt yakıyor.
    Konu ACTPK tarafından (25-05-2024 Saat 23:40 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ACTPK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bluebird'ten uzak durmanı tavsiye edebilirim. Hatta Kuba'dan uzak durulabilir. Keşke az daha para verip daha üst modelini alsaydım dedim serviste, hepsi aynı. Farklı değil bunun parçaları diğerlerinde de var aynı kalite dedi ustası.
    Fren sorunu çözülene kadar 5 kere servise gitti. En sonunda çözüldü. Ön frende hidrolik kaçırıyordu. Hala neredendi bilmiyorum. Adam her yere sıvı conta sürerek çözmüş.
    Ön takım gevşedi. Gidonda bir süre boşluk vardı.
    Bi ara frene basınca marş yapıyordu (Çukura girdikten sonra oldu) Fren yapacağımı ön gördüğümde kontağı kapatarak servise sürdüm.
    Sağ ayna ve gaz kolunun bağlı olduğu nokta aldığım andan itibaren ileri geri oynuyor. Sebebi tırnağın tam olarak yerine oturmamasıymış. Yapılacak birşey yokmuş vs vs.

Bu arada Güncel km tahminen 345km. Ben bu motoru eşimin dükkanın önüne gündüz araba bırakmasınlar diye duba niyetiyle aldım. Terlik niyetiyle kullanmaya başladım 1-2 km mesafeler için. ama özetle duba diye aldığım motorda bile bu kadar dert yaşadım.

Birde bu karburatörlü olduğundan bu kadar yakıyor sanırım 3.5 lt alıyor her fullediğimde, 80km civarı bitiyor. 117ci (1923cc) harleyim var o bile uzun yolda 4.9 litre yaktı. Bu hacmine göre inanılmaz fazla yakıt yakıyor.
    Verdiğin bilgiler için çok teşekkürler abi, bugün Kuba Brillant 50 Pro alıp son noktayı koymayı planlıyordum bu okuduklarımdan sonra vazgeçtim.

Peugeot' a falan çok niyetlendim ama fiyatları çok yukarılarda, bilindik bir markanın 125' liğini almak daha hayırlı olucak sanırım.

ACTPK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    125cc'ye çıkılacaksa paket servise gelen giden kuryelerle arada muhabbet ettiğimden biliyorum yemek sepeti, trenyol go kuryeleri vs. Günde 20-30 kişi geliyorsa yarısından fazlası activa, dio, pcx, nmax vb japon kullanıyor. Hepsi memnun, ama bunun dışında memnunum diyen tvs kullananlar ve rks spotini kullananlar. Hoş rks'lerde görsel olarak ağzı yüzü kaymış, Farı iptal edip koruma demirine led takan mı ararsın, egzozu yere sürterek ya da patlamış gezen mi ararsın, plastik aksamında araya parmak girecek boşluklar oluşmuş mu ararsın, ne ararsan var yani. Hor kullanıyorlardır da kullanıma bu kadar bağlı olamaz. Hepsi aynı şekilde çünkü. Ama anladığım kadarıyla nispeten daha sorunsuz diğer Çin malı scooter'lara göre. Her şeye rağmen ben biraz daha para verir dio activa alırdım. Bütçe varsa öyle tavsiye ederim. Uygun fiyatlı 50cc Çin harici bir şey varsa o da düşünülebilir

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Verdiğin bilgiler için çok teşekkürler abi, bugün Kuba Brillant 50 Pro alıp son noktayı koymayı planlıyordum bu okuduklarımdan sonra vazgeçtim.

Peugeot' a falan çok niyetlendim ama fiyatları çok yukarılarda, bilindik bir markanın 125' liğini almak daha hayırlı olucak sanırım.
    Sym alabilirsiniz, ben de almayı düşünüyorum hatta.

Kuba blueberry vardı bende, ilk 20 kmde motorun tüm vidaları gevşemişti. Arkadaşıma sattım sadece 100kmde iken, almaya geldi motor çalışmadı. 3 gün çalışmayan motor ayak marşıyla çalışır hale geliyordu. Kesinlikle tavsiye etmem

Öyle laçka bir gaz kolu vardı ki şangır şungur oynuyordu. Ucuz diye aldım ancak gerçekten haketmiyor o kadar parayı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sym alabilirsiniz, ben de almayı düşünüyorum hatta.

Kuba blueberry vardı bende, ilk 20 kmde motorun tüm vidaları gevşemişti. Arkadaşıma sattım sadece 100kmde iken, almaya geldi motor çalışmadı. 3 gün çalışmayan motor ayak marşıyla çalışır hale geliyordu. Kesinlikle tavsiye etmem

Öyle laçka bir gaz kolu vardı ki şangır şungur oynuyordu. Ucuz diye aldım ancak gerçekten haketmiyor o kadar parayı.
    SYM 100.000 civarı şu anda, ona o para haram ya, Django 50 al daha mantıklı

Aslında Brixton diye bir marka var 125' lik vitesli, çok şık duruyor aklım onlara da kaymıyor değil ama vitesli tecrübem 0.

mira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    SYM 100.000 civarı şu anda, ona o para haram ya, Django 50 al daha mantıklı

Aslında Brixton diye bir marka var 125' lik vitesli, çok şık duruyor aklım onlara da kaymıyor değil ama vitesli tecrübem 0.
    2 güne alışırsın alt yapın olduktan sonra

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    BMW CE02 modelini bugün gördüm. Araba ehliyetle vs kullanılıyor.

15 HP, 90 km elektrikli menzil ama rakam... 350.000 tl

Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eminkilic61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

CE02' yi biliyorum da o sınıf ya O paraya araba alırım şahsen

Horwin var BMW' ye göre daha uygun yollu elektrikli, o da farklı ve tarz duruyor ama facebook gruplarında ısınma sorunlarından vs bahsetmişler. Çok ta bilinen bir şey olmadığından eledim.

Hatta şöyle bir şey bulmuştum bakarken, aşırı tarz bence ama eşime beğendiremedim

Just a moment...

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eminkilic61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

çok beğendim tarzını fuarda denedim, fiyat çok alakasız 400e ce04 bulunuyor bir şekilde 300 bin altına dolu paketi indirirlerse düşünülür bence

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler