User Tag List

Sayfa 2/15 İlkİlk 123412 ... SonSon
282 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: güncel 50cc motor tavsiyesi

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşımda Kuba var 200cc'lik, harley tipli bir şey çantalı mantalı motor

Neden örnek verdim? Geçen motor yaptırması gerekti yağ dolaşımında bi sıkıntı olmuş, 650 liraya mı ne mal oldu Piston parça pinçik olmuş, kol krank sağlammış, yağ su pompası vs ıvır zıvır işte. Kuba'nın genel olarak parça fiyatlarını öğrendikçe oturup gülüyoruz genelde otomobilleriyle haşır neşir kişiler olarak.

Ben Kuba'ya acayip ısındım ucuza iş görmelik vasıta olarak bakınca

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kuba rx9 derim
    Attıklarının yanında sanki daha bi motora benzıyor

c2vts/yrvturbo/cliors/cliors/208gt
    s2k/3000gt/tomcat/tt225/g37s
    600fa/600rr/agustaf4/vfr1200f/800x/1199s pani
    cbr250/tricity/x10/duke390
    meganeII/clioIII/159/puntoevo/auris/meg coupe/taigo

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    niyeyse sadece scooter tipi olanlara ısındım.Yere ayak basmaya yakın olmazsa süremem gibime geliyo , bide vitesli olma olayı var ayrıca.Muhtemelen beceremem soğurum.Diğerlerinin iyiside , kötüsüde cezbetmeyip direkt vazgeçiriyo motor olayından

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sen bılırsın elbette.
    Bunların sele yukseklıgı cok alcak, boyun 1.55 frlan degılse sorun yasamazsın. Vıtes dedıgın de olsa olsa 4 olur ama secım senın. Scooter en tehlıkelı motor, kullandım mı evet. Ama bundan sonra zor sen de al ama, ınsan kendı yasamalı herseyı, tecrubeyı
    Bır lige gırısını yasaklamasalar ben de almıstım 50cc. 4 5km lık ıs gıt gel de kusursuz. Elk felan ugrasılmaz ya
    c2vts/yrvturbo/cliors/cliors/208gt
    s2k/3000gt/tomcat/tt225/g37s
    600fa/600rr/agustaf4/vfr1200f/800x/1199s pani
    cbr250/tricity/x10/duke390
    meganeII/clioIII/159/puntoevo/auris/meg coupe/taigo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Böyle 3-5 binlik motorların bir iki yıl içinde dağılacağını iyi bilin. Sürekli güneş görürse gösterge camları öyle sararacak ki hiçbir şey göremeyeceksiniz.

Plastik aksam (granaj/keranaj) arasında boşluklar oluşacak, sökecek ama söktüğünüz gibi takamayacaksınız çünkü tırnaklar kırılacak.

Parçalarının bir İtalyan ya da Alman'a göre çok ucuz olduğunu nette görecek ama parça bulamayacaksınız.

ABS'nin bu literatürde fren sistemi olmadığını anlayacaksınız.

Emre911 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hakkını yiyorsunuz. Ne kadar ekmek o kadar köfte.

kasırqa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam 50 CC 3 tane motorum oldu. YUKİ Gusto 50 CC CUP 2 Tane alıp sattım şuan Rmg Moto Gusto var 80 CC olarak geliyor. Scooter çok tehlikeli geldi bana. Lastikleri çok küçük ve her an kayacak gibi. CUP bildiğiniz motor bunların yanında. YUKİ Gusto orjinal 100 CC geliyor. Arka dişliyi değiştirmiştim ben 110 çok rahat yapıyordu. CUP ile iki kişi 50 60 km lik yol gidiyorduk hiçbir sıkıntı olmuyordu. Ama scooter hacim da olarak küçük kalıyor. CUP emekli motoru gibi duruyor diye sattım ama scooterdan daha iyiydi bence. Scooter on tek artısı otomatik olması(CUPta da debriyaj yok,sadece ayakla vites değiştiriyorsun) ve şeklinin daha şirin olması.
    Bu arada motordan hiç anlamam. Kısa mesafede arabayı çalıştır stop et araba yorulmasın diye almıştım motoru. Daha sonra özellikle çarşıda sunduğu kolaylık çok iyi. Bankada işin varsa kapısına kadar gidiyorsun,park derdi yok vs derken şimdi ehliyet alıp büyük motor alma planları yapıyorum.
    Kaygılarınız geleceği değiştirmez.

Slmcnsl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tam takip edeceğim konu=)
    gönderdiklerinin atasında tip olarak benim tercihim trendy olurdu , daha post modern duruyor..
    yakın bir arkadaşım trendy 50 ile 100 kilometre geçmeden elektriksel çözemedikleri bir problem yaşadılar , satıcı ile gırtlak gırtlağa geldiler , tecrübem budur..
    benim radarımda olan ise yamaha neo's var .. bütçen uygunsa değerlendirmeye almalısın bence.. takipteyim konuyu
    salim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim de uzun zamandır gözüme çarpıyordu bu 50cc hacimliler. Otomobilim konusunda titizim. Normalde sitenin kapalı otoparkında duruyor, Antalya'nın güneşi bilindiği gibi. İşe gittiğimde ise böyle bir imkanım yok, gölge kovalıyorum tüm gün. Tam da bu noktada, sıcakların başladığı şu zamanlarda tekrar aklıma girdi. Kafamda üç model belirledim; Mondial TAB, Peugeot Kisbee ve Yamaha Neo's. Geçen hafta gidip inceledim modelleri. TAB, teknolojisi ve tasarımı ile güzel. Dezavantajı ise arkaya bir kişi binmesi halinde ayak koyacak yeri olmaması. Diğer iki modelden de 8Cm daha kısa. Aynı zamanda markası da şüpheye düşürdü, az para değil neticede. Kisbee ise yıllardır satılıyor, zaman zaman makyajlanmış ve güncellenmiş. Yurt dışında kullanımı oldukça yaygın, kullanılan malzemeler kaliteli. Yamaha'nın Brembo ön fren kaliperi cezbedici duruyor. Lastik tabanları biraz daha geniş ve motor su soğutmalı. En pahalı olan da o.

Kaliteden taviz vermek istemedim, ilk scooter için çok bütçe ayırmak da işime gelmedi. Böylece Kisbee'de karar kıldım, Pazartesi günü gidip aldım. 2 günde 100Km yol yaptım, şimdilik oldukça memnunum. Gün geçtikçe daha çok seviyor insan. Yalnız şunu kesinlikle belirteyim, hızlı akan caddelere v.s girmek için tercih edilecek şeyler değil bunlar.
    Konu W169 tarafından (13-05-2020 Saat 11:59 ) değiştirilmiştir.

K0213 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende sağa sola gitmeye SYM Orbit2 aldım, birde yazılım yaptık 50km üstüne çıkıyo artık, bence tipinden çok işini görmesine bak çünkü 50cc gerçekten çok yetersiz
    denemek istersen alibeyköyde yatıyor motor atlagel bi dene
    Fiat's Are Faster Than You Think!

sekizsilindir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu işleri yaptıracak çevre ve bütçe varsa ikinci el ucuz bir cup alınır, görsel olarak bu şekle çevirip keyifle binilir.

group b ___

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugün bi bayide arora today i inceledim.Gidon yapısı , malzemeler falan bisikletten hallice geldi.Çok ısınamadım.Öncesinde ofiste 300 lük bi vespa incelemiş olmamın da payı var durumda sanırım

Yarın Kuba Blueberry gelicekmiş bayiye.Mat siyahına yükseğim , bakalım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sekizsilindir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu işleri yaptıracak çevre ve bütçe varsa ikinci el ucuz bir cup alınır, görsel olarak bu şekle çevirip keyifle binilir.

bayıldım....Motor videoları araştırırken fuarda bi çin marka honda cab replikası yapmış
    YouTube 1:13 den itibaren bikaç saniye devam ediyo.Nette görselini bulamadım.Herşey beyaz , turuncu sele.O da çok şık olmuş , böyle bişey yapılırsa efsane olur.
    Ama böyle bişey 50 lik değilde daha yüksek mototlu bişeyde yapılacağı için ve ehliyetim olmadığı için sadece resimlerine bakabilirim

Aps - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Scooter düşünüyorsanız Blueberry 50 ya da Blazzer 50 Xr. 80lik yapıp bir daha uğraşmamak en mantıklısı.

Görüntü olarak Blueberry çok hoş. Sym Fiddle-Vespa karışımı bir görüntüsü var bana göre. Büyük, 2 kişilik olsun diyorsanız da Blazzer 50 Xr

Trendy 50 ve Pollo 50 görüntüleri çok güzel, ama daha çok tek kişilik ya da minyon 2 kişilik diyebiliriz.

Trendy 50 Xc olarak 2 kişilikleri de gelecek bu aralar, o da değerlendirilebilir.

Vitesli düşünüyorsanız da yeni modellerden X-Boss var, ama 50cc ile biraz zorlanıyor. Onların da 100cc kitleri var, bence alırken direkt yükseltip almak en mantıklısı.
    Konu Aps tarafından (14-05-2020 Saat 23:36 ) değiştirilmiştir.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Aps Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Scooter düşünüyorsanız Blueberry 50 ya da Blazzer 50 Xr. 80lik yapıp bir daha uğraşmamak en mantıklısı.

Görüntü olarak Blueberry çok hoş. Sym Fiddle-Vespa karışımı bir görüntüsü var bana göre. Büyük, 2 kişilik olsun diyorsanız da Blazzer 50 Xr

Trendy 50 ve Pollo 50 görüntüleri çok güzel, ama daha çok tek kişilik ya da minyon 2 kişilik diyebiliriz.

Trendy 50 Xc olarak 2 kişilikleri de gelecek bu aralar, o da değerlendirilebilir.

Vitesli düşünüyorsanız da yeni modellerden X-Boss var, ama 50cc ile biraz zorlanıyor. Onların da 100cc kitleri var, bence alırken direkt yükseltip almak en mantıklısı.
    Bu iş baya kafama yattı yav 50 lik al 100lük gibi bin. Yazılım yapar gibi muhtemelen maliyetler de yine komik rakamlarda oluyordur

Mesela bu Blazzer 50 Xr 'ı 100 lük yapmanın motor dahil toplam ne kadara geldiği önemli, rakam bilgin varsa paylaşabilir misin ne civarda çıkıyor
    Konu TarikS tarafından (14-05-2020 Saat 23:47 ) değiştirilmiştir.

sekizsilindir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ahmet Saraçoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bayıldım....Motor videoları araştırırken fuarda bi çin marka honda cab replikası yapmış
    YouTube 1:13 den itibaren bikaç saniye devam ediyo.Nette görselini bulamadım.Herşey beyaz , turuncu sele.O da çok şık olmuş , böyle bişey yapılırsa efsane olur.
    Ama böyle bişey 50 lik değilde daha yüksek mototlu bişeyde yapılacağı için ve ehliyetim olmadığı için sadece resimlerine bakabilirim
    E-bike güzel görünüyor, ama petrolhead kişiliklere hep ters.
    50cc cup var görseldeki Kuba ege-50

Görsel kısmını bayıldım dediklerine dönüşturebilirim diyorsan, motor sorun değil hazır 100/110 stroker kiti var ege-50nin 400-500 civarında

Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu iş baya kafama yattı yav 50 lik al 100lük gibi bin. Yazılım yapar gibi muhtemelen maliyetler de yine komik rakamlarda oluyordur

Mesela bu Blazzer 50 Xr 'ı 100 lük yapmanın motor dahil toplam ne kadara geldiği önemli, rakam bilgin varsa paylaşabilir misin ne civarda çıkıyor
    50cc de markaya göre fiyatlar pek değişmiyor 400-500 e 100cc servisinde hemen dönüşüyor
    Konu sekizsilindir tarafından (15-05-2020 Saat 00:31 ) değiştirilmiştir.
    group b ___

Aps - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @TarikS , @sekizsilindir in dediği gibi 400-500 bandında değişiyor

Blazzer 50 XR da 8400leri bulur yükseltme kitiyle

cagalazade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Salı günü Kuba Blueberry aldık eşime, araba bulamadığım için 2 kişi biniyoruz ama yetersiz geliyor... abi yazılımla açtırıyoruz bunu dedik çocuk ama pek güven vermedi konuyu aktarış şekli, bakalım araştırıyorum performans nasıl 80cc dedikleri noktaya ulaşacak göreceğim.

ama görüntü ve ilgi (turuncu bizim blueberry) gayet hoş, malzeme kalitesi vs beklentiniz pek olmasın
    her zafer acı ister...!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugün gidip arora today i beğenmediim yere bluberry geliyor yarın.Onu alıcı gözle iyice bi inceliycem.Fakar today 80 lik şu an elmde , bluberry 50 lik gelecek dedi.Ve eldeki today leri eritme konusunda istekli duruyordu çok beğenmesemde

Bu bluberry i alıp kendimiz 80 lik yapamaz mıyız?Yada maslak - kağıthane çevresi bu tür oynaları yapabileceğimiz ,dost olunacak meraklı bi atolye-dükkan var mı?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler