User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
53 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Yamaha Xmax250

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)

Yamaha Xmax250

Normalde motor almak gibi bir niyetim yoktu. Herşey araba fiyatlarının anlamsız artması ve kendimi bir anda motor fuarında bulmamla başladı. Niyetim fuarda Nmax bakmaktı. Fuarda Yamaha standına gidip Nmax ve Xmax'i yan yana görünce dedim Nmax sana güle güle Dedik madem Xmax'te karar kıldık rakibi Honda Forza'ya da bakalım. Ama sadece baktık. Forza'nın bana alınacak albenisi gelmedi o yüzden eledik.

Neyse motoru aldık ama bi eksiğimiz vardı, ehliyet Kurs'a yazıldık Mart sonundaki sınava yetişecektik derken Corona patladı kurslar iptal oldu. Motor nereden baksanız 3 ay rahat yattı. Haziran ayına geldiğimizde motor 600 km civarındaydı. Normalleşme süreci başladı ve kurslar tekrar açıldı. Haziran sonunda ehliyetimizi aldık ve keyfini sürmeye başladık.

Tabi en büyük eskiğimiz kasktı. İstanbulda kask satan birçok mağazayı defalarca aşındırdık. Kafamızda marka belliydi aslında. Shoei-Arai-Schubert-Agv. Uzun uzun video izlemeler, kask kullanım yorumları, testler derken kararımızı vermiştik. Ama Mart ayında aldığımız fiyatlarla Mayıs sonu gidip aldığımız fiyatlar corona nedeniyle artmıştı. Bu süre zarfında Tr'ye Shoe Gt Air2 kaskını getirmiş. Çok güzeldi ama sorun fiyatındaydı 5800TL. Bu böyle olmayacak dedim yurtdışından kovalamaya başladık derken kendimizi sipariş verirken bulduk.

Motor Yamaha Xmax250 Abs
    Kask Shoei Gt Air2

Konu Kahn23 tarafından (31-07-2020 Saat 15:50 ) değiştirilmiştir.

kasırqa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun. Amortisörleri için Forzaya göre daha sert diyorlar. Sizin yorumunuz nedir amortisör ile ilgili?
    Kaygılarınız geleceği değiştirmez.

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kasırqa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Amortisörleri için Forzaya göre daha sert diyorlar. Sizin yorumunuz nedir amortisör ile ilgili?
    onu kullanmak nasip olmadı ama ayarı yapılıyor bununda. Günlük kullanımda biraz daha yumuşak hale alınabilir amortisörler.
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı kasırqa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forza kullanmadım kıyas yapamayacağım ama evet amortisörler bi tık sert. Özellikle hızlı geçtiğim kasisler ve ufak tefek çukurlarda sertlik hissettiriyor. Ama ayar yapılabiliyor. Şu an beni rahatsız eden bi durum yok. İleri zamanda duruma göre yumuşatabiliriz.

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel günlerde kullan abi. 2 seçenek arasında kalsam sanırım, senin aksine, forza tercih ederdim. Daha önce xmax kullanıp, forzanın da tadına bakma fırsatı bulmuş biri olarak belirteyim dedim.
    Instagram: mutusgarage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel günlerde kullan abi. 2 seçenek arasında kalsam sanırım, senin aksine, forza tercih ederdim. Daha önce xmax kullanıp, forzanın da tadına bakma fırsatı bulmuş biri olarak belirteyim dedim.
    ne fark var mesela hissedilir?
    Ben bir süre kullandım ama xmax in kullanışı daha çok hoşuma gitti.
    Tek avantajı, elektrikli ön cam var, haricinde başka bir çekiciliği yok bence.
    Ayrıca xmax i satmak istersen eğer forza dan daha hızlı satabilirsin.

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    X max 3 nesil kullandım. Amortisörler serttir. Ama iyi yol tutar X max.

3 Kademe yada 4 kademe ayar yapılabiliyordu. Ama hiç yumusatma ihtiyacı duymadım.

Tabi artçı ile giderken çukarlarda artçı mahfoluyor.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı johnie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne fark var mesela hissedilir?
    Ben bir süre kullandım ama xmax in kullanışı daha çok hoşuma gitti.
    Tek avantajı, elektrikli ön cam var, haricinde başka bir çekiciliği yok bence.
    Ayrıca xmax i satmak istersen eğer forza dan daha hızlı satabilirsin.

Forzanın konforu ve selesi daha çok hoşuma gitti. Diğer şeylerde pek de ayrışmıyorlar zaten. Yakıtlar benzer vs.

sword - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Carolita1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Normalde motor almak gibi bir niyetim yoktu. Herşey araba fiyatlarının anlamsız artması ve kendimi bir anda motor fuarında bulmamla başladı. Niyetim fuarda Nmax bakmaktı. Fuarda Yamaha standına gidip Nmax ve Xmax'i yan yana görünce dedim Nmax sana güle güle Dedik madem Xmax'te karar kıldık rakibi Honda Forza'ya da bakalım. Ama sadece baktık. Forza'nın bana alınacak albenisi gelmedi o yüzden eledik.

Neyse motoru aldık ama bi eksiğimiz vardı, ehliyet Kurs'a yazıldık Mart sonundaki sınava yetişecektik derken Corona patladı kurslar iptal oldu. Motor nereden baksanız 3 ay rahat yattı. Haziran ayına geldiğimizde motor 600 km civarındaydı. Normalleşme süreci başladı ve kurslar tekrar açıldı. Haziran sonunda ehliyetimizi aldık ve keyfini sürmeye başladık.

Tabi en büyük eskiğimiz kasktı. İstanbulda kask satan birçok mağazayı defalarca aşındırdık. Kafamızda marka belliydi aslında. Shoei-Arai-Schubert-Agv. Uzun uzun video izlemeler, kask kullanım yorumları, testler derken kararımızı vermiştik. Ama Mart ayında aldığımız fiyatlarla Mayıs sonu gidip aldığımız fiyatlar corona nedeniyle artmıştı. Bu süre zarfında Tr'ye Shoe Gt Air2 kaskını getirmiş. Çok güzeldi ama sorun fiyatındaydı 5800TL. Bu böyle olmayacak dedim yurtdışından kovalamaya başladık derken kendimizi sipariş verirken bulduk.

Hayırlı olsun Nsx le aynı pozum var benımde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forzanın konforu ve selesi daha çok hoşuma gitti. Diğer şeylerde pek de ayrışmıyorlar zaten. Yakıtlar benzer vs.
    İronmax de performans sele var, ona da baktıkta bir sele için 2-2.5 k fark gereksiz olarak gördük ama şu aralar bi kaşınıyoruz
    Yakıt konusunda da 2-3 hafta önce Mecidiyeköy çıkışlı Bozcaada'ya gittim, giderken 3-3.1 civarında yaktım
    Bozcaada dönüşünde full rüzgara karşı, 120 altına hiç düşmedim 3.3 e çıktı yakıt.
    Sakin kullanımda çok az yakıyor. Şehir içinde çok rahat bir depo ile 350 km gidilebiliyor.
    Şehir dışında da hafif gazlama ile falan 300km rahat gidebiliyorsunuz.
    Bundan sonra bi 300 lük denemek istiyorum, acaba gerçekten o farkı hissettirecek mi merak ediyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı johnie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İronmax de performans sele var, ona da baktıkta bir sele için 2-2.5 k fark gereksiz olarak gördük ama şu aralar bi kaşınıyoruz
    Yakıt konusunda da 2-3 hafta önce Mecidiyeköy çıkışlı Bozcaada'ya gittim, giderken 3-3.1 civarında yaktım
    Bozcaada dönüşünde full rüzgara karşı, 120 altına hiç düşmedim 3.3 e çıktı yakıt.
    Sakin kullanımda çok az yakıyor. Şehir içinde çok rahat bir depo ile 350 km gidilebiliyor.
    Şehir dışında da hafif gazlama ile falan 300km rahat gidebiliyorsunuz.
    Bundan sonra bi 300 lük denemek istiyorum, acaba gerçekten o farkı hissettirecek mi merak ediyorum.
    Ben ironmax sahibiydim zaten. Selesi güzel ironmax serisinin, konfort sele de sonradan edinilebiliyo aslında.

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Carolita1907 öncelikle hayırlı olsun.

bende tam tersi ehliyet önce alıp seneler önce ha şimdi ha önümüzdeki ay dur yaz bitti zaten deyip motor alamayanlardanım.

bu yaz başından beri istanbul trafiğinde artık araba ile çok yoruldum günlük 100km yakın yol yapıyorum sağa sola gidiyorum.

sorum şu olucak nmax'e göre ağır ve büyük bir motor.istanbul içi trafik'de kullanımı nasıl buldunuz ? yakıtı araçların arasında trafik'de gitmede.

bende artık motor'a geçip şu trafik'den kurtulmak istiyorum asıl amacım o.
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı individual Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Carolita1907 öncelikle hayırlı olsun.

bende tam tersi ehliyet önce alıp seneler önce ha şimdi ha önümüzdeki ay dur yaz bitti zaten deyip motor alamayanlardanım.

bu yaz başından beri istanbul trafiğinde artık araba ile çok yoruldum günlük 100km yakın yol yapıyorum sağa sola gidiyorum.

sorum şu olucak nmax'e göre ağır ve büyük bir motor.istanbul içi trafik'de kullanımı nasıl buldunuz ? yakıtı araçların arasında trafik'de gitmede.

bende artık motor'a geçip şu trafik'den kurtulmak istiyorum asıl amacım o.
    Yukarıda kardeşim yazmıştı. İst-Bozcaada git gel 3-3,1lt yaktım dedi.

Ben hep şehir içi genelde sahil şeridi zevk için kullanıyorum. Yakıt tüketimi 2,7TL şu an

Şehiriçi kullanım öyle abarttıkları gibi zor değil. Benim ilk motorum olmasına rağmen gayet rahat bir şekilde kullanıyorum. Evet bazen pizzacılar gibi aralara giremiyorsun, bi zahmet bununla da girmeyelim

Ağırlık olayına da kullandıkça alışıyorsun. Bazen günlük 100km uzun yol yapıyorum. Bu süre zarfında motoru daha iyi tanıdım.

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Carolita1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yukarıda kardeşim yazmıştı. İst-Bozcaada git gel 3-3,1lt yaktım dedi.

Ben hep şehir içi genelde sahil şeridi zevk için kullanıyorum. Yakıt tüketimi 2,7TL şu an

Şehiriçi kullanım öyle abarttıkları gibi zor değil. Benim ilk motorum olmasına rağmen gayet rahat bir şekilde kullanıyorum. Evet bazen pizzacılar gibi aralara giremiyorsun, bi zahmet bununla da girmeyelim

Ağırlık olayına da kullandıkça alışıyorsun. Bazen günlük 100km uzun yol yapıyorum. Bu süre zarfında motoru daha iyi tanıdım.
    Yakıt olayını gözümden kaçmış kusura bakmayın.

Benimde pizzacılar gibi sağlı sollu gidesim yok.Kendim 70.kg civarındayım boyumda 1.65 falan.Açıkcası ağır motor ile şıkışık trafik'de nasıl yaparım onu kestiremiyorum çok zorlanırmıyım dedim.

Cevapladığınız için teşekkür ederim.
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba;
    Tam olarak benim kafamdakini yapmışsınız. Ben de daha önce ehliyetim olmadığı için 50 cc almıştım. 3-4 bin km yapınca sattım, çünkü hiç güven vermiyordu ve trafik için fazla yavaş kalıyordu. Sürekli önüme araba aldığım için tedirgin oluyordum.
    O yüzden korktuğum için sattım. Benim de ehliyetim yok aslında ben çok fazla bütçe ayırmak istemiyorum yoksa x max çok hoş. O yüzden pcx ve nmax bakıyorum scooter olarak. Hatta aklımın bir yerinde acaba mt-125 yada cb 125 r almakta var ama daha önce hiç vitesli motor kullanmadım ve bagajları yok, elde kask taşımak zor gelir

Sizin görüşlerinizi almak çok iyi olur, hayırlı olsun bu arada kazasız belasız inşallah.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pcx ten sonra gectim, gorunus sebebi ile tercih ettim ancak aydınlatmalar baya zayifmis hem kisa hem uzun gostermiyor. ilk dikkatimi ceken o oldu

serkanOC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onur_S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pcx ten sonra gectim, gorunus sebebi ile tercih ettim ancak aydınlatmalar baya zayifmis hem kisa hem uzun gostermiyor. ilk dikkatimi ceken o oldu
    X Max in aydınlatması mı ? uzun çok kötü ama kısa ya katılmıyorum benim diyen motordan iyi..
    @khan23 hayırlı olsun.. kazasız belasız bin kask işini de çok iyi yapmışsın.. hep çevreme de söylerim mont, kot, bot, kask bi kere alın en az 5 sene kullanın.. bir hevesle motor alıp ekipmana 2-3 bin verip sezon sonunda kaza yapıp veya korkup motoru satınca 3-4 ay önce aldığı ekipmanı bin liraya ya satıyor ya elinde kalıyor yada birine hediye ediyor.. halbuki yine satacaksan kaliteli malın alıcısı hep olur

böyle motora başlayan yada başlamaya niyetli hevesli insan görünce ben mutlu oluyorum..

3 senelik X Max 250 den sonra 300 aldım 3 senedir de buna biniyorum yenisi çıkana kadar da değişmem.. her gün Üsküdar - Sultanahmet 25-35dk arası.. (bu aralar 20dk dan daha kısa ve 80 i geçmem) Ayda yılda bir karda veya hastayken arabayla geliyorum ort 2 saat

binebilen herkes binmeli bence hem hayatını kolaylaştırmalı hem de böylesine eğlenceli bir aracı kullanmalı..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı serkanOC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    X Max in aydınlatması mı ? uzun çok kötü ama kısa ya katılmıyorum benim diyen motordan iyi..
    @khan23 hayırlı olsun.. kazasız belasız bin kask işini de çok iyi yapmışsın.. hep çevreme de söylerim mont, kot, bot, kask bi kere alın en az 5 sene kullanın.. bir hevesle motor alıp ekipmana 2-3 bin verip sezon sonunda kaza yapıp veya korkup motoru satınca 3-4 ay önce aldığı ekipmanı bin liraya ya satıyor ya elinde kalıyor yada birine hediye ediyor.. halbuki yine satacaksan kaliteli malın alıcısı hep olur

böyle motora başlayan yada başlamaya niyetli hevesli insan görünce ben mutlu oluyorum..

3 senelik X Max 250 den sonra 300 aldım 3 senedir de buna biniyorum yenisi çıkana kadar da değişmem.. her gün Üsküdar - Sultanahmet 25-35dk arası.. (bu aralar 20dk dan daha kısa ve 80 i geçmem) Ayda yılda bir karda veya hastayken arabayla geliyorum ort 2 saat

binebilen herkes binmeli bence hem hayatını kolaylaştırmalı hem de böylesine eğlenceli bir aracı kullanmalı..
    doğrudur, ama farlar kısa uzun pcx ten kötü

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı serkanOC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Kask bizim için en öncelikli olandı. Şimdi sırada mont ve eldiven var. İyi olanı bulmak için kafa yoruyoruz şu an Bi ara şeytan dürttü 300-400 bak diye ama fiyatlar arabada olduğu gibi motor'da da saçmalamış, erteledik. Gerek yok şimdilik.

Motor'da güvenlik herşeyden önemli. Far konusu zaten xmax'in rakiplerine karşı en büyük handikapı. Herkes aynı şeyi söylüyor. Daha iyi olacağını düşünerek destek aydınlatmalar kullanıyorlar.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler