User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
52 sonuçtan 39 ile 52 arası

Konu: Düzgün bir ses

mehmetRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o bakdığın işini fazla fazla görürde yalnız o component hemde 3 yollu yani onun montajı için araçda ciddi oynama gerekir ayrıca en son fiyatıda 2 bin tl civarıydı elate serisinin
    he yok çok paraymış işte tek takım bu fiyatsa, hani ferrarimiz felan olaydı neysede, gerek yok bu kadar pahaya

ben sana infinity kappa coaxial serisi bakınıyorum eski serilerinde tweeter çıkıyordu onu normal ön kısımda tweeter yuvasına koyarsın orayı öldürmemiş olursun sahnelemede güzel olur..
    nasıl bulabiliriz acaba.. 3 yollu mu olacak bu da?
    Alıntı tünayK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yolunda gitmeyen şey var tabi ama araba il ilgili değil sen rölantide neden freni pompalıyorsun?

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    evet bakınmam bitti uzun süre olmuş coaxlara bakmayalı kafayı componentlerden kaldıramadığımız için

infinity kappalar var 3 yollu 150 rms
    focal var 2 yollu 120 rms
    alpine var 2 yollu spr-60 serisi 90 rms

benim kafama yatan bunlar oldu focal ile infinity 100-120 dolar civarı alpine 190 dolar civarı..
    artık gerisi tercih sana kalmış.. nasıl alabilirsin ebay üstünden alabilirsin yada yurtdışından biri gelicekse sipariş verebilirsin yada burda satan bir yer varsa alabilirsin..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet bakınmam bitti uzun süre olmuş coaxlara bakmayalı kafayı componentlerden kaldıramadığımız için

infinity kappalar var 3 yollu 150 rms
    focal var 2 yollu 120 rms
    alpine var 2 yollu spr-60 serisi 90 rms

benim kafama yatan bunlar oldu focal ile infinity 100-120 dolar civarı alpine 190 dolar civarı..
    artık gerisi tercih sana kalmış.. nasıl alabilirsin ebay üstünden alabilirsin yada yurtdışından biri gelicekse sipariş verebilirsin yada burda satan bir yer varsa alabilirsin..
    hocam cok teşekkürler, bu modelleri tr de satan bir yer bulmam gerek önce
    yolunda gitmeyen şey var tabi ama araba il ilgili değil sen rölantide neden freni pompalıyorsun?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    vardır kesin bir yerler. ama infinity kappalara öncelik vermeni öneririm kaliteli ciddi bir anfi ile çok başaırlı hatta kafanda umduğundanda başarılı bir ses alıcağını düşünüyorum..

zaten infinity de bose gibi bazı markalara fabrikasyon müzik sistemi yapıyor mesela insignia ilanlarında görürsün infinity müzik sistemli diye..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Ferhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alpine double, alpine mid takimi, anfi ( anfi cok marka bisi degil) kullaniyorum ama gayet memnunum sesten

jnrjames - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet lokal yalıtım arkadaş ses yarışmasına girmiycek ciddi rms değelerine çıkmıycak ayrıca kendi isteği kalabalık istemiyor kalabalık istemesse comp unutucak kompenant demek bagajda ek mono anfi demek ek bas demek tabi sisteme orantılı birtane kapasitör demek arkadaş bunların hiç birini istemiyor diyorki orjinal kolon yuvalarına beni doyurucak bir müzik dinlemek istiyorum diyor.
    coax ondan önerdim en temiz az masraflı iş coax. coaxda sizin düşündüğünüz yada dinlediğiniz coax değil bilhassa ref sınıfı coax önerdim yani o dinlediğiniz 50-60 tl lik coxardan önermedim..
    Afedersiniz coax ile comp. ayırımını farklarını bana yazabilirmisiniz acaba? Kablo konusu doğru olabilir bir nebze geri kalanlar için,

Yalıtımdan kastımız zaten komple araç için değil. Kapı kitlerinden bahsettim.Sizin lokalden kastınız nedir acaba?benmi yanlış anladım?

Component demek bagaja ek ampli, ek subw, ek mono ampli ve kapasitörmü demek?sizin bakış açınızmı bu yoksa kullanmayı düşündüğünüz cihazların speclerimi bunu belirtiyor? Componenti cama taksın demedim bende zaten kapıya yuvaya uygun diye belirttim.

Son olarak 50-60 TL lik coax dinlediğimi nerden çıkarttınız?

Sadece tek bir cevap rica ediyorum sizden coax(bahsettiğiniz ref. sınıfı dahilinde , ref. coax ve müadili diyebileceğiniz aynı marka modelin (illa ki mevcuttur) comp. arasında bir kıyaslama yapıp bana artı ve eksilerini paylaşabilirmisiniz acaba?)

Ama lütfen bu kıyaslama sadece RMS değerlerini içermesin, mümkünse çaldıkları Hz Hz ses dalgalarını, tepkimelerini ele alın. Sonuçta ben 50-60 TL lik coax kullandığını varsaydığınız biri olarak merak ettiklerimi soruyorum.

Amacım polemik değil. Sadece ön yargınızı kırmaktır. Sonuna kadar okuduysanız lütfen yukarıda yazdıklarımı unutun, ama vakit bulursanız dediğim araştırmayı yapın lütfen ve KESİNLİKLE comp ve coax arasındaki farkları TEKNİK DETAY olarak inceleyin.

Saygılarımla

Edit: önerdiğiniz 90rms ve üstü coaxlarında sağlıklı hangi amplilerle (kaliteli) beslenmesi gerektiğini örneklersenizde sevinirim. 120 Rms lik coaxı ne ile besleyeceksiniz ve bunu maliyet olarak nasıl ucuza getireceksiniz merak ediyorum?
    dinamomotorsport.net

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    polemiğe zaten girmem benimde huyum suyum değil.
    arkadaş tavsiye istemiş istediklerini yazmış ayrıca parada önemli değil yazmış bende onun istedikleri orantısında kendi bilgim dahilinde tavsiye yapdım sizde başka bir tavsiye yaparsınız hangisi kafasına yatarsa olur biter..

burda comp coax ayrımı nedir farkı nedir olayına girersek polemiğe girmek istemiyorum desenizde gireriz belki ortak bir kanaat neticeye varırız ama sayfalarca yazı kalabalığı olur arkadaşın kafası dahada çok karışır..

compenant kısaca bileşen demekdir orta ses için kullanılır.. component belli bileşenlerden oluşur crossover(süzücü) mid ve tiwitter 3 yollularda insan seside buna dahil olur.. compenantlarda bass tonu bulunmaz her zaman eksikdir bu bileşenler içinde ve bu yüzden herzaman bass ihtiyacını kapamak için bagaja ekstradan bir sub koyulur..
    ben all in one birinci kalite olmadığı sürece audioson gibi hem mono hem streo anfileri ciddi bulmuyorum aynı board dan çıkışı olan anfilerden bahsediyorum.. her işin görevi ayrıdır hem yürüyüp hemde aynı anda koşamassınız.. o yüzden bas varsa bas için ayrı ufakda olsa bir mono anfi almak herzaman daha iyidir bana göre.. bu ikisi alınırsa araya bir tane kapasitör alınmasıda faydalı olur şartmıdır değildir ama faydalı olur yapmışken tam yapmak lazım.. ben titiz ayrıntıcı biriyim benim fikrim budur başkasının fikri farklıdır component işine girilirse hakkı verilmeli comp araca yapılıyorsa aracın önlerde arkalarda komple bence comp yapılmalı zaten lüks premium sınıfı araçlarda bu fabrikasyon böyle..
    buda arkada tweeter yuvası yoksa araçda modifikasyion oynama uğraş demek tabi aracın orjinalliğinin bozulmasınada neden olabilir kapı içleri kesilirse..
    biliyorum önlere comp yapıp arkalara coax takıp bas v.b takmayanlarda var onlar bana yaban eksik geliyor..

coax larda bu dediğim sıkıntıların hiç biri olmaz zaten coax dediğimiz şey woofer üstüne montajlı tweeterdır comp gibi orta sesleri değil ana sesleri verir.. uğraş gerektirmez derdi yokdur tasası yokdur.. kaliteli bir şey alınır anfiyede bağlanırsa tahminim güzel bir ses alınır..
    zaten çoğu b,c ve hatta bazı d segmentindeki araçların kolonları böyle fabrikasyon 2.kalite kolonlar ona rağmen insanlar memnun kalıyor orjinal sesden..

neticede comp sistemler herzaman müzik kalitesi olarak daha iyidir tabiki ama meşakatlidir emek ister uğraş ister.. bunlar benim yıllarca yapdığım araçlardan ve yapmakda olduğum araçlardan edindiğim fikirler.. ben ne tesisatçıyım nede buişin ticaretini yapıyorum ama benim tavsiyelerime uyup araç yapmış yada kolon almış kimsede şimdiye kadar pişman olmadı.. bu olmıycak anlamına gelmez onuda söyliyim

Arkadaşda uğraşmak istemiyorum demiş tatlı kaliteli bir ses alıyım demiş yeter parayıda sanırım dert etmiyor bende onun isteğine orantılı tavsiye yapdım bence gayette memnun kalır o fikirdeyim.

murat_ileri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    memo senin eski sistem ne oldu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı murat_ileri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    memo senin eski sistem ne oldu?
    abi o sistem güzeldide, bagajda bas mas, bıktım artık acıkcası, birşey aldıgım zaman bagaja koyamıyorum yahu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Arkadaşda uğraşmak istemiyorum demiş tatlı kaliteli bir ses alıyım demiş yeter parayıda sanırım dert etmiyor bende onun isteğine orantılı tavsiye yapdım bence gayette memnun kalır o fikirdeyim.
    Nezaketli cevabınız için gerçekten t.ederim. Böyle hoş diyaloglarla birşeyi kaliteli konuşmayı seviyorum. dediğinizi anlıyorum ancak comp ve coax ın (xoverlerındaki Kesimler haricinde) woofer kısımları benzerdir. Alınırken güzel alt frekansları destekleyen comp lar alınır ise bunları yalıtım ve kalite/ton lu bir ampli ile besler ve alt HZ leri kesmez isek;

Coaxtan daha fazla verim alırız. Nedenide üst frekans ve alt frekans çalan organların birbirinden ayrılmış olmalarından gelen sahneleme ve ses dalgalarının karışmamasıdır. Yani örnek verirsem (kaba bir örnek);

Rf nin T serisi compları var, 13-16cm farketmez (ucuk örnek sayılabilir , rms ve fiyat aralığı yüzünden) bu comp ları alıp yalıtılmış bir kapıda doğru ampli ile kullandığınızda subw. a mono ampliye , kapasitöre vs. gerek kalmamış olur.

Coaxlar genelde bass vermeye çalışırken üzerlerinde tümleşik olan mid range ve tweeterların dalgalarını bozuyorlar , o açıdan bende kendimce comp tavsiye ediyorum.

Dediğim gibi comp.un frekans kesimleri doğru olursa (yada kullanıma uygun seçilirse daha elverişli olacağını düşünmekteyim. Ayrıca sahneleme açısındanda daha canlıbir sese sahip olur arkadaşımız.)

Örnekleri genişletebiliriz.. Bende bu işin ticareti vs. ile ilgilenmiyorum. Hatta istediğim ürünleri almak için ekstradan çalışıp itina ile parça toplamış biriyim.
    dinamomotorsport.net

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    aynı şeylerden bahsediyoruz bende sahnelemeyi daha öncede yazdım Farklı bir şey demiyoruz siz sadece daha detaya inmişsiniz neticede comp orta ara sesleri verir coax ana sesleri verir yada tam tersi comp ana sesleri iyi vermez coaxda orta ara sesleri iyi vermez.

alt frekans veren comp alsada arkadaş bas gibi doyurmaz hep bir eksiklik hisseder çünkü compenant sistemlerin mantığı orta ve ara ses vermek üzere kurulmuşdur yoksa biliyorum rainbow helixlerin midrange leri gerçekden çok tok bas gibi..

neyse tercih onundur.. perdeleme önden olmıycağı için coaxda sahneleme gecikmeli araç içinde oluşabilir ama sorround dan kazanabilir bu seferde neticeye bakmalı tabiki.. ses billur gibi gelirse olay amacına ulaşmış demekdir.

cabriolet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mehmetRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam cok teşekkürler, bu modelleri tr de satan bir yer bulmam gerek önce
    ALPINE SPR 60 16.5 CM 2 YOLLU KOAKSYAL HOPARLR

ALPINE SPR 50 13 CM 2 YOLLU KOAKSYEL HOPARLR

murat_ileri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    jnrjames arkadaşım biraz daha sakin davransan iyi olur, yeni üye olduğundan dolayı bizi pek tanımıyorsun o yüzden arkadaşlarımızın yazdıklarını yanlış yorumluyorsun. herkesin kendine göre bir bilgi düzeyi ve yeteneği var, bunun tartışmasını bile yapmam ama herkesin saygılı duruşu birbirinin bilgi ve deneyimlerinden faydalanması gerekli. bence biraz daha ılımlı yaklaşırsan olaylara sende art niyet olmadığını fark edeceksin.

ben bu konuda sedece izleyiciyim, bu kadar açık ve güzel bilgiler verildikten sonra benim noktalama işareti bile koymam size saygısızlık olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı murat_ileri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    jnrjames arkadaşım biraz daha sakin davransan iyi olur, yeni üye olduğundan dolayı bizi pek tanımıyorsun o yüzden arkadaşlarımızın yazdıklarını yanlış yorumluyorsun. herkesin kendine göre bir bilgi düzeyi ve yeteneği var, bunun tartışmasını bile yapmam ama herkesin saygılı duruşu birbirinin bilgi ve deneyimlerinden faydalanması gerekli. bence biraz daha ılımlı yaklaşırsan olaylara sende art niyet olmadığını fark edeceksin.

ben bu konuda sedece izleyiciyim, bu kadar açık ve güzel bilgiler verildikten sonra benim noktalama işareti bile koymam size saygısızlık olur.

HAklı olabilirsiniz ,hata yapmış olabilirim. Tavsiye için t.ederim. bendede art niyet yok. Maksat bilgi paylaşımı tabiki, bende yanlış anlaşılmamışımdır umarım. Bir önceki msjımda belirttim
    dinamomotorsport.net

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)