Herkese selam,

astra j cosmo donanım aracıma eksik kalan birkaç malzemeyi tamamlayınca montaj yaptıracağım. Montaj öncesi sizlerden birkaç bilgi almam gerekiyor.

Montajcı veya kullanıcı abilerin/arkadaşların bilgi ve tecrübelerine ihtiyacım var.

1- Yakın bir arkadaşım astra j kasa cosmo donanıma sahip araçların genelinde parazit sorunu olduğunu söyledi. Bu konuda böyle bir durumla karşılan oldu mu?

2- Ben ana ünite olarak aracın kendi teybini değil elimdeki pioneer 9450ub teybimi kullanmak istiyorum. Astra j araca harici teyp bağlayan oldu mu?

3- İmzamdaki sistemi şu anda işlemci bağlanmadan evde kullanıyorum. Midrange + tizlerin ses kalitesi ve ses rengi çok güzel ama acaba 10cm kaliteli bir midrange seti alıp eklesem bu kaliteyi daha da yükseltebilir miyim? Eğer ses kalitesini arttırabileceksem belki ön konsoldaki merkez hoparlörü de değiştirip işlemciye bağlatabilirim.

4- İşlemcim 8 kanal çıkışa sahip. Bunları 2 adet tiz + 2 adet 16cm midrange + 2 adet 10cm midrange + 1 adet merkez hoparlör + 1 adet bass olarak farklı farklı ayarlayabilir miyim? ( nette işlemci ayarlamasıyla ilgili araştırma yaptım ama istediğim soruya cevap olabilecek bir bilgi bulamadım. )

5- Yalıtım olarak 20 tane erkurt almıştım. İlk etapta 4 kapı, arka koltuk altı, bagaj havuzu, arka çamurlukların içini yalıtım yapmayı düşünüyorum. 20 tane erkurt saydığım yerlere yeterli mi? Kapıların dış saçlarını yalıttıktan sonra iç saçı yalıtmak gerekir mi?

Benim yalıtımı şöyle yapmayı düşünüyorum : dış kapı saçı + iç kapı saçı erkurt ve kapı döşemesinin arkası 6mm akustik sünger, kalan yerler full erkurt üzeri 6mm akustik sünger yapıp bırakacağım.

6- Dağıtıcı olarak kapasitör kullanılabiliyormuş. Alttaki linkte mevcut olan kapasitör işimi görür mü?

[URL unfurl="true"]https://urun.n11.com/montaj-kitleri/stinger-sscap2m-2-farad-kapasitor-P342964419[/URL]

7- Sistemde işlemci olursa ilave 3 set daha rca gerekiyormuş. Aşağıdaki linkteki rca lar iş görür mü? Elimdeki rca kablolarını teypten işlemciye takıp bu alttaki linkte mevcut olanları işlemciden amfiye taksam olur mu?

[URL unfurl="true"]https://urun.n11.com/kablolar/stinger-si121-5-1000-serisi-05-metre-rca-kablo-P307487191?cid=800101&utm_source=rtg_criteo&utm_me dium=cpc&utm_content=102_210_3069&utm_term=web_pro duct_ng&utm_campaign=criteo_customer[/URL]

Yukarıdaki sorularım haricinde mutlaka şuna dikkat etmen lazım diyebileceğiniz şeyler var mı?