User Tag List

6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Seat Leon Mk3 Ön Kapı Mid Takımı Bağlantı Sorunu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Seat Leon Mk3 Ön Kapı Mid Takımı Bağlantı Sorunu

Merhabalar,
    Aracım Seat Leon Mk3 aracımda şuan aktif olarak amfi çalışmaktadır. Ön Kapılarda bulunan Coax hoparlörleri cıkartıp yerine mid takımı bağlamak istiyorum ancak kapı + - olarak tek kablo geliyor. Ön sütünlara takmış oldugum tweterları da kapıya montajını yapagım hoparlöride Crossover giriş yapacagım ama twetterların kablolarına nasıl ulaşabilirim yada Crossover nereye koyarsam hem tweter hemde kapıdaki kolona ses aktarabilirim daha önceden deneyimi olan arkadas var ise tecrübesini aktarırsa sevinirim..

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    artı ile eksi nasıl tek kablo geliyor o kısmı anlamadım
    amfi de filtre varsa kapıdakileri crossovera bağlamana gerek yok bu arada

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Söyle izah edeyim. Sütünlarda bulunan tweeter ların kablosuna erişemiyorum nereden geldiklerini bilmiyorum. Golf lerde kapı daki kolona 4 tane kablo geliyordu biri kapı kolonunu besliyor digeride twetera gidiyordu. Leon da ise bu kapıdaki kolona + ve - olarak tek kablo geliyor. crossoverı kapı ya koyup yada artık nereye koyulması gerekiyorsa oraya koyup tweterı beslemek istiyorum. Hertz 604 anfi kullanıyorum cevirici varmıdır bilmiyorum acıkcası.

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı canbaz57 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Söyle izah edeyim. Sütünlarda bulunan tweeter ların kablosuna erişemiyorum nereden geldiklerini bilmiyorum. Golf lerde kapı daki kolona 4 tane kablo geliyordu biri kapı kolonunu besliyor digeride twetera gidiyordu. Leon da ise bu kapıdaki kolona + ve - olarak tek kablo geliyor. crossoverı kapı ya koyup yada artık nereye koyulması gerekiyorsa oraya koyup tweterı beslemek istiyorum. Hertz 604 anfi kullanıyorum cevirici varmıdır bilmiyorum acıkcası.
    o zaman direk teypten gidiyordur. amfiden ses kablosunu teybin arkasına kadar getirip işi orda çözmek lazım
    amfide filtre var full yazanda olursa ses direk gider crossover takmak lazım ama tavsiye etmem
    high pass var orda tutarsanız amfiden ayar yapma şansınızda olur. ama tweeter için cross bağlamak lazım yada yer yoksa küçük filtrelerden takabilirsiniz

Aslında şöyle amfiden teybin arkasına kablo gelicek crossover in e 2 tane out olur kapıya giden orjinal kabloyu kesip yine in e bağlayıp ses filtreden geçmesin diye tweeter out tanda tweeter lara kablo çekip bağlamak lazım
    Konu Oznsrl tarafından (21-02-2021 Saat 20:34 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı canbaz57 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Torpido içindeki ana ünite arkasında 4 adet hoparlör çıkışı var.
    Hertz h604 güzel amfidir.
    High input yapabilirsin.
    Çevirici vs kullanmadan hoparlör girişlerini amfiye girebiliyorsun.
    tetik vs kullanmana gerek yok,direkt açılıyor.
    Amfi çıkışlarını hoparlöre dönersin...
    Sub,Midbass,midrange,tiz kullanacağım dersen bir adet işlemci al veya pasif olarak besle..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cevap verenlere ayrı ayrı tesekkur ederım.. Dediginiz gibi teyp arkasın bakacagım bu arada anlamadıgım bir konu bu anfi de Crossover kullanamaya gerek yokmudur ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler