User Tag List

5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Peugeot 2008 Ses sistemi tavsiyesi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question Peugeot 2008 Ses sistemi tavsiyesi

Merhaba kolay gelsin

-Aracım 2020 Model Peugeot 2008 aracımın orjinal ses sisteminden memnun olmadığım için değişiklik yapmak istiyorum ancak anfisiz şekilde çözüm bulabilirmiyim diye o konuda sizden yardım talep etmekteyim

-Hertz x165 modelini alıp direk teybe bağlasam verim alırmıyım ?

-Bunun yanı sıra bir kaç müzik seti işi ile uğraşan firmalar ile görüştüm onların önerisi de Hertz DPK-165 mid takımı takmak oldu DPK Serisinin tiz takımı bir üst sınıfın tiz takımı olduğundan verimi çok iyi düşük voltaj da bile iyi ses çıkarabilir gibi öneri verdiler ancak tabiki anfili bir şekilde çalması daha iyi diye uyarı da yaptılar sizin bana önerebileceğiniz sistem tavsiyelerini bekliyorum bu 2 modelden sizce hangisinden daha çok verim alırım veya illa ki anfili bir şekilde mi bu tesisatı tamamlamam gerekiyor.

Talih.b16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bildiğim kadarıyla orjinal üniteler güçsüz.
    bu yüzden hoparlörler de watt olarak küçük.
    yani ona göre hoparlör bulmak çok zor olur.
    + olarak peugeotta hoparlörler kapı döşemesine bağlı diye biliyorum,
    biraz güçlendimi zırıltı yapar plastik keyfiniz kaçar.
    en iyi yöntem aracınız için orjinal focal , hertz vs. vb. gibi firmaların yaptığı orjinal sistemdir.
    onların fiyatlarıda nirvana olabilir bakmak, araştırmak lazım.
    anfi bağlıyacaksanız muhtemelen yalıtım yapmak zorunda kalacaksınız, orjinal ünite ile düzgün ses alamayacaksınız, böyle uzayıp gidicek mevzu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kyazmaci468 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba kolay gelsin

-Aracım 2020 Model Peugeot 2008 aracımın orjinal ses sisteminden memnun olmadığım için değişiklik yapmak istiyorum ancak anfisiz şekilde çözüm bulabilirmiyim diye o konuda sizden yardım talep etmekteyim

-Hertz x165 modelini alıp direk teybe bağlasam verim alırmıyım ?

-Bunun yanı sıra bir kaç müzik seti işi ile uğraşan firmalar ile görüştüm onların önerisi de Hertz DPK-165 mid takımı takmak oldu DPK Serisinin tiz takımı bir üst sınıfın tiz takımı olduğundan verimi çok iyi düşük voltaj da bile iyi ses çıkarabilir gibi öneri verdiler ancak tabiki anfili bir şekilde çalması daha iyi diye uyarı da yaptılar sizin bana önerebileceğiniz sistem tavsiyelerini bekliyorum bu 2 modelden sizce hangisinden daha çok verim alırım veya illa ki anfili bir şekilde mi bu tesisatı tamamlamam gerekiyor.

Samimiyetim ile söylüyorum hiç elletmeyin aracı olduğu gibi bırakın

Bu iş bu güncel araçlarda maalesef eski araçlara nazaran kaliteli ses almak çok güç yani ya hiç deyip elletmeyeceksiniz yada hep diyip ses işlemcisi, anfi, komponent, sub, yalıtım, kablo ve mikrofon ile iyi bir rtalı ayar yapacaksınızki birşeye benzesin ozmnda rakamlar direk uçuyor.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok zor ama Türkiye'de yapan oldu mesela 3008 için. Çıkma GT parçaları ile aracı orjinal Focal'e çevirebilirsin anfi woofer ve diğer hoparlörler ile. Ama kablo çekim işleri vs.vs. de çıkar. Kodlama kısmı kolay.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Orjinal Focal oldukça iyiydi. Eğer takma şansınız varsa OEM sistem tavsiye ederim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler